هزینه تحصیل در کانادا

Applyman

در مقایسه با کشور هایی چون نیوزلند، استرالیا و.. هزینه تحصیل در کانادا پایین تر میباشد. کشور کانادا برای حمایت مالی از دانشجویان بورس های متعددی را ارائه میدهد، گرچه اکثر این بورسیه ها مخصوص مقاطع ارشد و دکترا میباشد اما برای مقطع کارشناسی نیز بورس هایی در نظر گرفته شده که میتواند هزینه تحصیل در کانادا را کاهش چشمگیری دهد. در ذیل این مقاله درباره مسائل مرتبطی مانند هزینه زندگی در کانادا و کار دانشجویی در کانادا توضیح داده خواهد شد. برای اقدام در خصوص بورسیه تحصیلی کانادا با مشاورین گروه مهاجرتی اپلای من مشورت کنید.

هزینه دانشجویان بین المللی در کانادا: حدود شهریه برای هر سال بین ۱3۰۰۰ تا ۲1۰۰۰ دلار

هزینه دانشجویان کانادایی: حدود شهریه در هر سال بین 4۰۰۰ تا 6۰۰۰ دلار

شهریه دانشجویان کبکی در استان کبک میانگین حدودا در هر سال بین ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار


هزینه زندگی در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا

هزینه زندگی در کانادا معمولا بین 800 تا ۱1۰۰ دلار در ماه و همانطور که گفته شد هزینه تحصیل در کانادا بین ۱3۰۰۰ تا ۲1۰۰۰ در سال میباشد. به طبع هزینه زندگی در شهرهای کوچک پایین تر است اما این نکته قابل توجه است که یافتن کار در شهرهای کوچک سخت تر خواهد بود.

با وجود موقعیت های شغلی به نسبت فراوان کانادا دانشجویان حتی بدون دریافت بورسیه هم قادر خواهند بود که با کار کردن از پس هزینه زندگی در کانادا و به طبع آن هزینه تحصیل در کانادا برآیند.

این نکته قابل توجه است که بهتر است تا هزینه سال اول تحصیل و زندگی در کانادا را همراه خود داشته باشید. هزینه تحصیل در کانادا به همراه هزینه زندگی در کانادا در سال اول حضور در این کشور رقمی در حدود ۵۰ تا ۸۰ میلیون تومان خواهد بود.

توجه داشته باشید که در کنار همه مدارکی که به سفارت برای ویزای تحصیلی ارائه میدهید، تمکن مالی در حساب شخصی نیز مد نظر داشته باشید تا به مسئول پرونده خود ارائه دهید. این مبلغ هزینه نمیشود و قابل استرداد است.

تمکن مالی مورد نیار برای ارائه به سفارت به شرح زیر است:

  • افراد مجرد: به مقدار شهریه سال اول دانشگاه به علاوه 12000 دلار کانادا
  • افراد متاهل و بدون فرزند: به مقدار شهریه سال اول دانشگاه به علاوه 18000 دلار کانادا
  • افراد متاهل به همراه فرزند: به مقدار شهریه سال اول دانشگاه به علاوه 22000 هزار دلار کانادا

*توجه داشته باشید اینکه چه نوع حسابی را به سفارت ارائه کنید بسیار با اهمیت است.*


کار دانشجویی در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا
  • کار دانشجویی در محیط دانشگاه یا On campus: با داشتن ویزای تحصیلی معتبر و تمام وقت بودن دوره این امکان را دارید تا در دانشگاه محل تحصیل خود مشغول به کار شوید. برای این کار نیاز دارید تا حتما SIN NIMBER داشته باشید، توجه کنید که از شروع کار در کانادا فقط ۳ روز مهلت دارید که این شماره را به اداره مهاجرت و شهروندی کانادا اعلام کنید. اقدام برای دریافت این کد رایگان خواهد بود.
  • کار دانشجویی در خارج از محیط دانشگاه یا Off campus: با داشتن ویزای تحصیلی معتبر و تمام وقت بودن دوره این امکان را دارید هفته ای ۲۰ ساعت برای تامین هزینه تحصیل در کانادا به کار بپردازید. در این شرایط هم برای کارکردن نیاز به SIN NIMBER دارید.
  • کار بعنوان کارآموز در کانادا یا co–op student or intern: برای این نوع از کار نیازمند شرایطی از قبیل: ویزای تحصیلی معتبر داشته باشید، کارورزی باید جز برنامه تحصیلی شما باشد، استخدام شما باید بخشی حیاتی از دوره در موسسات آموزشی معتبر در کانادا بوده و نامه تاییدیه از موسسه داشته باشید، دوره کارورزی نباید بیشتر از ۵۰٪ دوره تحصیلی باشد.

کار همسر دانشجو در کانادا

همانطور که اشاره شد با داشتن ویزای دانشجویی معتبر، همسر دانشجو نیز میتواند با داشتن ویزا در کانادا مشغول به کار شود و البته توجه داشته باشید که مانند شرایط پیشین کاری در این حالت نیز دریافت SIN اجباری میباشد که در ادامه درباره این کد توضیح خواهیم داد.


در صورت تحصیل در دوره های ذیل حق کار همزمان با تحصیل را ندارید

  • دوره دبیرستان
  • دوره های زبان
  • دوره های پاره وقت
  • دوره های پیش نیاز

Social Insurance Number یا سین نامبر چیست


در صورتی که شخص Study permit (دانشجویان) و یا Work permit وارد کانادا گردیده باید اقدام به دریافت کد 9 رقمی مانند کد ملی کند. این کد ملی کانادایی برای کلیه خدمات دولتی و معاملات کاربرد دارد. دانشجویان و همسران آنها پس از ورود به کانادا می توانند با پاسپورت و Study permit و یا Work permit به نزدیکترین دفتر Service Canada مراجعه نمایند و برگه حاوی سین نامبر را دریافت نمایند. برای اطلاعات بیشتر با مشاوران گروه مهاجرتی اپلای من تماس بگیرید.

جهت مطالعه بیشتر در زمینه تحصیل در کانادا اینجا کلیک کنید.


پیشنهاد میکنیم مطالب مرتبط زیر را نیز درباره هزینه تحصیل در کانادا مطالعه فرمایید.

شرایط بورسیه تحصیلی در کانادا

اقامت دائم کانادا از طریق کار

شرایط اقامت دائم در کانادا

تحصیل پزشکی در کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا

ویزای استارتاپ کانادا

اقامت تحصیلی کانادا

مهاجرت به کانادا

اقامت کانادا

اپلای کانادادیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید