تحصیل در کانادا

راهنمای تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا امروزه مورد توجه متقاضیان بسیاری از سراسر دنیاست. این کشور با یک سیستم آموزشی قدرتمند و بسیار یکپارچه و منظم می تواند یکی از بهترین اهداف برای تحصیل در این کشور باشد. سیستم های آموزشی و تحصیل در کانادا در انواع استان ها ممکن است کمی متفاوت باشد اما مهم قدرت و یکپارچگی است که همه شهر های کانادا از آن برخوردارند.
کانادا با برنامه هایی که برای تحصیل ارائه داده است شامل دو بخش خصوصی و دولتی می باشد که فرقی آنچنان با یکدیگر ندارند.
کانادا در بین تمام کشور های دنیا بیشترین هزینه را برای تحصیل در نظر گرفته است به این صورت که حدود ۶ درصد از کل تولید ناخالص خود را صرف تحصیل می کند.

اطلاعات بیشتر

تحصیل در کانادا

پادکست بورسیه تحصیلی کانادا

تحصیل در کانادا یکی از گزینه‎ های جذابی است که همیشه در گوشه ذهن دانشجویانی که به‎ دنبال تحصیل در خارج از کشور هستند وجود دارد. چراکه کشور کانادا هم شرایط اقتصادی و اجتماعی خوبی برای مهاجران دارد و هم یکی از بهترین کشورها برای زندگی است. همچنین برخی از بهترین دانشگاه‎های جهان در این کشور قرار دارند. تجربه تحصیل در کانادا برای بسیاری از افراد تجربه مثبتی بوده و همین باعث شده آن را به دیگران نیز پیشنهاد دهند.

بسیاری از کسانی که می‎خواهند مهاجرت تحصیلی کنند؛ به‎دنبال تحصیل رایگان در کانادا و به کمک بورسیه هستند. در این خصوص باید قبل از هر اقدامی اطلاعات کافی را درباره تحصیل در کشور کانادا به‎دست آورید. این مطلب می‎تواند شما را تا حد زیادی راهنمایی کند.شرایط تحصیل در کانادا

اگر قصد دارید در کشور کانادا ادامه تحصیل دهید ابتدا باید مشخص کنید تحصیل در کدام مقطع تحصیلی مورد نظرتان است. مثلا تحصیل در کانادا در مقطع دکترا با مقاطع لیسانس و فوق لیسانس متفاوت است که در ادامه به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت. در مورد شرایط تحصیل در کانادا چند فاکتور از همه اهمیت بالاتری دارد.

اول نداشتن سوسابقه است. مورد دوم داشتن تمکن مالی مناسب یا کسی که بتواند از نظر مالی شما را در دوران تحصیل در کانادا ساپورت کند. داشتن مدرک قابل قبول زبان شرط لازم سوم است و در پایان اینکه اگر شما یک رزومه یا کارنامه قابل قبول درسی در ایران داشته باشید، کارتان برای اخذ پذیرش تحصیلی راحت‎تر خواهد شد.

پیشنهاد ویژه

برای دریافت مشاوره رایگان با ما در تماس باشید.


مقاطع تحصیلی در کشور کانادا

به‎طور کلی می‎توان مقاطع تحصیلی در کانادا به دو دسته مقاطع قبل از ورود به دانشگاه یعنی دبستان، راهنمایی و دبیرستان و مقاطع بعد از ورود به دانشگاه یعنی کارشناسی، ارشد و دکترا تقسیم کرد. برای مورد اول نیازی به مدرک زبان نیست. درصورتی که سنتان زیر 18سال باشد، می‎توانید در یک موسسه و کالج معتبر به تحصیل بپردازید. اما اگر بالای 18سال هستید و قصد دارید برای تجربه تحصیل در کانادا وارد یکی از دانشگاه‎های این کشور شوید، حتما باید مدرک زبان داشته باشید. به جز این موارد شما می توانید در یکی از کالج‎های معتبر کانادا هم تحصیل کنید و یک مدرک کاربردی بگیرید.

مقاطع تحصیلی در کشور کانادا
مقاطع تحصیلی در کشور کانادا

کالج

دوره های کالج در کشور کانادا با استقبال بسیار زیاد، یکی از پرجمعیت ترین دوره های پس از اتمام دبیرستان در این کشور است. راه یابی به دوره های کالج نسبت به دانشگاه شرایط آسان تر و قیمت مناسب تری دارد، ولی برای اخذ ویزای تحصیلی کمی پر ریسک بوده و باید با احتساب تمامی جوانب انتخاب این کالج ها را برگزید. در این ایام مردم بیشتر به موسسات و کالج ها می روند، چون با هزینه های کمتر، دوره های کوتاه مدت تر و سریع تر وارد شدن به بازار، دارای خصوصیات بهتری است. اگر شما هم قصد ثبت نام در موسسات فنی و کالج ها را دارید با مشاوران گروه مهاجرتی اپلای من تماس حاصل نمایید .


دوره کارشناسی یا لیسانس در کانادا

این دوره بین 3 تا 4 سال به‎طول می‎انجامد. برای اینکه در یکی از دانشگاه‎های کانادا پذیرش بگیرید، باید در درجه اول مدرک دیپلم داشته باشید. در مرحله ی بعدی باید مدرک زبان انگلیسی معتبر ارائه دهید. معمولا رشته‎های کارشناسی در 3 ترم در طول سال ارائه می شوند که ترم سوم ترم تابستانی است. دوره لیسانس در کانادا در تمامی استان های این کشور به جز استان کبک  پس از ۱۲ سال که همان دوران دبیرستان است آغاز می شود. در استان کبک این دوره پس از ۱۱ سال دبیرستان آغاز می شود.


دوره کارشناسی ارشد در کانادا

این دوره نیز معولا بین 1 تا 2 سال طول خواهد کشید. معمولا هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد از هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی کمتر است، اما باید به این نکته توجه کنید که برای تحصیل در این مقطع حتما باید مدرک زبان با نمره بالای 6.5 یا 6 داشته باشید. به جز مدرک زبان برای اخذ پذیرش در این مقطع به مدارکی از قبیل مدرک کارشناسی، انگیزه نامه، توصیه نامه اساتید دانشگاه (حداقل 2 مورد)، رزومه تحصیلی و ریز نمرات با معدل بالای 15، سابقه کاری مرتبط با رشته و مقالات علمی، و در بعضی موارد مدرک  آزمون‌های بین‌المللی GMAT و یا GRE و تاییدیه پرداخت هزینه پذیرش نیاز است.


دوره دکتری در کانادا

 این دوره که بین ۳ الی ۵ سال طول می کشد شامل ۱ پروژه میشود که دانشجویان دکترا باید آن را دنبال کنند. بیشترین پروژه ها توسط کمپانی ها و شرکت های بزرگ اسپانسر شده اند به همین دلیل بیشتر اساتید و پروفسور ها به دانشجویان کمک تحصیل اهدا می کنند. پیش نیاز اخذ پذیرش دکترا در کانادا : داشتن مدرک لیسانس و  فوق لیسانس با معدل بالای ۱۴، داشتن مدرک آیلتس ۶ یا 6.5. در برخی رشته های مهندسی بدون مدرک زبان کار را میتوان آغاز کرد. پذیرش دوره دکتری در کانادا نیازمند رزومه علمی قوی میباشد. در صورتی که سطح زبان انگلیسی و فرانسوی ضعیف دارید و رزومه علمی مناسبی ندارید ( مقالات معتبر)، امکان پذیرش دوره دکتری در کانادا برای شما وجود نخواهد داشت.

 • دیپلما Diploma

کسانی که مدرک لیسانس را دارند اما تمایلی به انجام پایان نامه در فوق لیسانس و همچنین کارورزی را ندارند می توانند با شرکت در این مقطع که شامل ۳۰ واحد درسی است از مدرک فوق لیسانس خود برخوردار شوند. البته باید برای اخذ مدرک فوق لیسانس ۱۵ واحد دیگر را نیز پاس کنند‌.

 • دوره کوآپ در کانادا Co-op Programs

در این دوره دانشجو دوره هایی را در حین تحصیل در شرکت می گذراند و برای این کار حقوق دریافت می کند. پیش نیاز اخذ پذیرش کو-آپ در کانادا داشتن مدرک پیش دانشگاهی است.


دانشگاه های کانادا

در کشور کانادا دانشگاه‎های معتبرزیادی وجود دارد که حتی برخی از آنها در رده دانشگاه‎های برتر جهان قرار می‎گیرند. آخرین رده بندی سازمان کیو اس (QS) نشان می‎دهد 26 دانشگاه از کانادا جزو برترین دانشگاه‎های جهان هستند. همچنین این مساله که مدرک دانشگاه‎های کانادا در تمام جهان معتبر است نیز، طرفداران تحصیل در این کشور را بیش از پیش کرده است. در ادامه به معرفی برخی از مهم‎ترین دانشگاه‎های کانادا چه از نظر کسانی که تجربه تحصیل در کانادا را دارند چه از نظر رتبه بندی‎ها خواهیم پرداخت.

 • دانشگاه تورنتو یکی از دانشگاه‎های برتر کاناداست که در لیست دانشگاه‎های برتر جهان نیز قرار دارد. دانشگاه بعدی که بسیاری آن را بهترین دانشگاه کانادا می‎دانند
 • دانشگاه مک گیل نام دارد که این دانشگاه در شهر مونترال، یکی از دانشجوپذیرترین شهرهای جهان قرار گرفته است.
 • دانشگاه‎های آلبرتا، بریتیش کلمبیا، مونترال، مک مستر، واترلو، وسترن و کلگری نیز از دیگر دانشگاه‎های برتر کشور کانادا هستند.

پذیرش تحصیلی در کانادا

مراحل پذیرش تحصیلی در یکی از دانشگاه‎ها و یکی از مقاطع کانادا به این صورت است که ابتدا رشته، دانشگاه و شهر مورد نظر خود را انتخاب کرده و پس از آن برای اخذ پذیرش اقدام می کنید. قبل از هر چیز باید اطلاعات کافی درباره نحوه اخذ پذیرش را به دست بیاورید. به‎طورکلی باید یک پاسپورت معتبر، مدرک زبان با نمره‎هایی که در بالا به آن اشاره شد (انگلیسی یا فرانسه)، تمکن و مدارک مالی معتبر، رزومه درسی خوب و تاییدیه پرداخت هزینه دپارتمان پذیرش دانشگاه نیاز دارید. پس از اینکه دانشگاه موردنظر مدارکتان را بررسی کرد در صورت تایید، نامه تاییدیه برایتان می‎فرستد تا بتوانید کارهای بعدی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا را پیگیری کنید.


 مدرک زبان برای ویزای تحصیلی کانادا

در مورد مدرک زبان در بالا توضیحاتی ارائه شد. کسانی که تجربه تحصیل در کانادا را دارند می‎دانند که مدرک زبان در دانشگاه‎های کانادا باید یا مدرک زبان انگلیسی و یا مدرک زبان فرانسه برای برخی دانشگاه‎ها باشد. برای مقطع کارشناسی نمره زبانتان باید بالای 6 و برای مقطع کارشناسی ارشد بالای 6.5 و دوره دکترا باید بالای 7 باشد.


کالج یا دانشگاه

همانطور که ذکر شد، آن دسته از افراد بالای 18سال که قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارند هم می‌توانند در کالج و هم در دانشگاه درس بخوانند. کالج برای آموزش‎های کاربردی است که این روزها طرفداران زیادی میان مهاجرانی که به کانادا می‌روند پیدا کرده است. اما باید در نظر داشت با توجه به ریسک بالای ویزا برای دوره های کالج، بهتر است برای برای تضمین ویزای تحصیلی خود برای دوره های دانشگاهی اقدام کنید.


هزینه تحصیل در کانادا

 هزینه تحصیل در کانادا قیمت نسبتا پایین تری نسبت به برخی کشورهای اروپا و یا آمریکا، انگلیس، استرالیا و نیوزیلند دارد. در نتیجه اگر شما قصد ادامه تحصیل در یکی از کشورهای انگلیسی زبان را داشته باشید، کشور کانادا یکی از بهترین گزینه ها خواهد بود. کانادا دانشجویان بین المللی و همچنین دانشجویان داخلی را ، در مقاطع دکتری یا در مورادی کارشنای ارشد بورسیه می کند. این بورسیه و کمک هزینه به صورتی است که هزینه های تحصیل را به صورت چشمگیری کاهش می دهد. این بورسیه ها موارد زیادی دارند که اکثراً برای دانشجویان برتر از لحاظ تحصیلی و نمره زبان طراحی شدند. همچنین این بورسیه ها اکثراً برای مقاطع فوق لیسانس و بالاتر می باشد. اما برای مقطع لیسانس نیز تعدادی بورسیه وجود دارد که می تواند هزینه تحصیل را به صورت چشمگیری کاهش داد.

شهریه تحصیلی دانشجویان بین المللی در کانادا سالانه میانگین 12 هزار تا 25 هزار دلار می باشد. شهریه دانشجویان کانادایی نیز سالانه میانگین3.000 تا 5.000 دلار می باشد. چند نکته را باید در این محاسبه در نظر گرفت. اول اینکه بسته به رشته و مقطع تحصیلی هزینه‎ها متفاوت است. مثلا هزینه تحصیل در رشته‎های علوم انسانی در مقطه کارشناسی ارشد حدود 13 هزار دلار در سال است درحالی که هزینه تحصیل در همین رشته‎ها در دوره کارشناسی چیزی حدود 27 هزار دلار در نظر گرفته می شود. بهتر است قبل از اینکه برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنید لیستی از هزینه ها آماده کرده و ببینید آیا می‎توانید این هزینه‎ها را پرداخت کنید.

هزینه تحصیل در کانادا
هزینه تحصیل در کانادا

بورسیه تحصیلی کانادا

متقاضیان عزیز باید این نکته را بدانند که جهت استفاده از بورسیه تحصیلی کانادا بسیاری از دانشگاه‌های این کشور برنامه های کمک تحصیلی و بورس متنوعی را برای دانشجویان خارجی دارا هستند و پی بردن و شناخت این بورسیه ها میتواند کمک شایانی به شما برای اخذ این بورسیه ها و شناخت مدل های مختلف بورسیه تحصیل در کانادا بکنند.

عواملی برای دریافت بورسیه های تحصیلی موثر هستند، که میتوان آنها را صلاحیت های علمی مانند معدل بالا مقاله و نمره زبان انگلیسی دانست، که هرچه نمره ی شما در این مدرک بالاتر باشد امکان دریافت بورسیه بیشتر خواهد بود. برای دریافت بورسیه ها شما می توانید با گروه مهاجرتی اپلای من تماس گرفته و شرایط خود را برای اخذ انواع و اقسام بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی بررسی نمایید.


انواع بورسیه تحصیلی در کانادا

بورسیه های کشور مبدا کمک هزینه تدریس TA Teaching Assistantship فاند تحقیقاتی Research Assistantship بورسیه دانشگاهی برای دوره های مستر و دکتری Bursaries بورسیه خارج از دانشگاه مانند بورس ونیه . این بورس تحصیلی کانادا سالانه به ۵۰۰ دانشجوی کانادایی یا خارجی به مبلغ سالی ۵۰ هزار دلار اعطا می شود و فقط مربوط به دوره دکتری است.

 • بورس ترودو : این بورس سالیانه به ۱۵ متقاضی در دوره دکترا داده میشود. و مبلغ کل آن ۶۰ هزار دلار است.
 • بورس پست دکتری بنتینگ : این بورس تحصیل در کانادا نیز نوعی فلو شیپ بوده و سالی ۷۰ هزار دلار می باشد که به ۷۰ دانشجوی دوره های پست دکتری به مدت دو سال اعطا می شود.
 • بورس کوئین الیزابت دوم : این بورس کمک هزینه تحصیل در کانادا برای دانشجویانی حوزه Commonwealth است که نوآور هستند و به مدت دو سال پرداخت میشود.
 • بورس وزارت امور خارجه کانادا : این بورسیه نیز سالیانه به ۹۰۰ متقاضی اعطا میشود.

در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد امکان اخذ ویزا و بورسیه تحصیلی بسیار ضعیف بوده اما ممکن است در دوره های ریسرچ و دوره های کورس بورسیه توسط دولت ارائه شود در مقطع دکترا در رشته‌های مهندسی حتی بدون داشتن نمره زبان مورد نیاز امکان اخذ بورسیه وجود دارد.

بورس تحصیلی در کانادا در مقطع دکترا به عواملی چون میزان بودجه دانشگاه میزان بودجه ای که استاد راهنما در نظر گرفته و مبلغی که او در اختیار دارد بستگی دارد همچنین می توان سطح توانایی دانشجو را نیز جز عوامل قرارداد.

 جهت دریافت بورسیه تحصیلی شما متقاضیان عزیز می توانید ابتدا با ارسال رزومه تحصیلی خود برای گروه مهاجرتی اپلای من و بررسی کامل و ارزیابی دقیق توسط این گروه کاملاً با تجربه و با کیفیت خود را برای دریافت بورسیه تحصیلی آماده کنید رزومه شما باید به تمامی دوره هایی که گذراندید هم چنین معدل هر دوره اشاره داشته باشد.

همچنین شما می توانید مقالاتی را که تاکنون انجام داده اید و به همراه نمره های زبان انگلیسی برای ما ارسال کنید تا بتوانیم هر چه سریعتر شما را به اخذ کامل بورسیه تحصیلی کانادا برسانیم.


خلاصه هزینه تحصیل در کانادا

هزینه زندگی در کانادا شامل شهرهای کوچک و همچنین شهرهای بزرگ است که هزینه زندگی در هر کدام از آنها با دیگری متفاوت است. در شهر های کوچک به دلیل شانس کمی یافتن کار و همچنین درآمد کمتر و همچنین فرصت های شغلی و دانشجویی به مراتب کمتر نسبت به شهرهای بزرگ هزینه زندگی در آنها نیز نسبت به شهرهای بزرگ کمتر و پایین تر است. اما باید توجه داشت که به صورت میانگین، هزینه زندگی بین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار در ماه برای هر نفر است.


تحصیل پزشکی در کانادا

رقابت برای ورود به دانشکده پزشکی در کانادا بسیار شدید است. بنابراین متقاضیان باید اطمینان حاصل کنند که بطور کامل شرایط ورود به دانشگاه مورد نظر را دارا می باشند. متقاضی باید برای ورود به دانشگاه مدرک کارشناسی یا معادل آن را داشته باشد که شامل کارشناسی شیمی ، کارشناسی زیست و رشته های مرتبط به آن است. همین طور متقاضی می بایست در آزمون پزشکی هم شرکت کند. در کانادا ١٧ دانشگاه دوره های پزشکی را ارائه می دهند که شامل داروسازی و دندان پزشکی نیز هست. یکی از پیش شرط های ورود به دوره ی پزشکی در کانادا شرکت در آزمون ام کت (آزمون پذیرش دانشگاه پزشکی) و گذراندن آن است. بسیاری از متقاضیان رشته های پزشکی در کانادا به علت رقابت شدید و ظرفیت محدود دانشگاه های کانادا به گذراندن دوره های پزشکی در کشورهای اروپایی و آمریکایی روی آورده اند. 
فهرست زیر شامل اسامی دانشگاه های کشور کانادا است که دوره های پزشکی را ارائه می دهند:

دانشگاه اتاوا و دانشگاه آلبرتا دانشگاه بریتیش کلمبیا دانشگاه تورنتو دانشگاه دالهاوزی دانشگاه ساسکاچوان دانشگاه شربروک دانشگاه کلگری _ دانشگاه کوئینز دانشگاه لاوال دانشگاه لیکهد دانشگاه مانیتوبا دانشگاه مک مستر دانشگاه مگیل دانشگاه مموریال دانشگاه مونترال و دانشگاه وسترن .

علاقه مندان به تحصیل در رشته های پزشکی در کانادا می توانند از طریق مشاوره با گروه مهاجرتی اپلای من به بهترین روش در دانشگاه های کانادا پذیرفته شوند. گروه مهاجرتی اپلای من می تواند بهترین مشاور شما در پذیرش دوره های پزشکی باشد. با اخذ پذیرش و دریافت مدرک کارشناسی در کانادا برای امتحان ورودی پزشکی در کانادا آماده خواهید شد و پس از اخذ مدرک کارشناسی به راحتی خواهید توانست اقامت دائم در کانادا را دریافت کرده و وارد دوره پزشکی شوید. 


تحصیل در رشته دندانپزشکی در کانادا

داوطلبان رشته دندان پزشکی باید بنا به شرایط دوره کارشناسی ١ تا ٣ ساله را بگذرانند و همین طور بتوانند در آزمون ورودی دندانپزشکی در کشور کانادا پذیرفته شوند تا پس از آن بتوانند در یکی از شاخه های دندان پزشکی و یا پزشک جراحی دندان راه یابند. متقاضیانی که می خواهند مدرک کارشناسی ارشد دندانپزشکی در کانادا را بگیرند باید مدرک کارشناسی دندانپزشکی یا جراحی دندان پزشکی را داشته باشند. داوطلبان دوره ی دکتری دندان پزشکی نیز باید مدرک ارشد دندان پزشکی را داشته باشند.
برای ورود به حرفه دندانپزشکی در کانادا به جز استان کِبِک باید عضو سازمان دندانپزشکی کانادا شوید یا در فرآیند ثبت نام باشید.لیست دانشگاه های کانادا که دوره دندانپزشکی را ارائه می دهند به ترتیب الفبا به این شرح است:دانشگاه آلبرتا دانشگاه بریتیش کلمبیا دانشگاه تورنتو دانشگاه ساسکاچوان دانشگاه لاوال دانشگاه مانیتوبا دانشگاه مک مستر دانشگاه مک گیل دانشگاه مونترال دانشگاه نوااسکوشیا و دانشگاه وسترن.

گروه مهاجرتی اپلای من داوطلبان علاقه مند به رشته دندان پزشکی و تحصیل در کانادا را دعوت می نماید تا با روشی بسیار مناسب اقدام به عمل نمایند. این گروه حرفه ای می تواند در دوره های مرتبط برای شما پذیرش اخذ نماید . با سپری نمودن این دوره علاوه بر اخذ مدرک کارشناسی در رشته های مرتبط دندانپزشکی همزمان می توانید برای آزمون ورودی دندانپزشکی در کانادا آماده شده و پس از اینکه مدرک کارشناسی خود در رشته مربوطه را دریافت نمودید از اقامت دائم در کانادا نیز بهره مند شده و وارد دوره دندان پزشکی مورد نظر خود شوید.


تحصیل پرستاری در کانادا

در کشور کانادا ورود به دوره پرستاری در مقطع کارشناسی عموماً همانند دوره های عادی می باشد. با این حال دانشگاه های استان های مختلف در کانادا برای پذیرش متقاضی در مقطع فوق لیسانس و دکترای پرستاری شرایطی دارند. به این صورت که قبل از ارائه درخواست پذیرش دوره ی پرستاری متقاضی باید از انجمن پرستاری آن استان در مورد مدرک تحصیلی خود تاییدیه دریافت کند و یا اینکه عضو ثبت نام شده ی انجمن پرستاران کانادا باشد و سابقه ی کار متقاضی باید بین ١ تا ٢ سال باشد.

دوره های آمادگی پرستاری نیز در بعضی از دانشگاه ها برگزار می گردد و به این ترتیب متقاضی می تواند دروس پیش نیاز را بگذراند. از طرف دیگر می توان در کالج های کانادا هم در رشته ی پرستاری ادامه ی تحصیل داد.در کشور کانادا برای ورود به حرفه ی پرستاری فرد باید عضو سازمان نظام پرستاری کانادا شده باشد و یا در فرآیند ثبت نام در سازمان مذکور قرار گرفته باشد که استان کِبِک از این قانون مستثنی می باشد. برای فعالیت در استان  کِبِک به عنوان پرستار باید در نظام پرستاری کِبِک عضو شوید. برای اطلاعات بیشتر می توانید به بخش عضویت در نظام پرستاری کِبِک مراجعه نموده و اطلاعات بیشتری به دست آورید.

با مشاوره ی گروه مهاجرتی اپلای من می توانید به بهترین روش به تحصیل در رشته ی پرستاری در کانادا بپردازید. این شرکت کمک خواهد کرد تا برای دوره های مرتبط پرستاری پذیرش دریافت کنید و علاوه بر دریافت مدرک در رشته های مرتبط برای آزمون ورودی پرستاری در کانادا آماده شوید و پس از اینکه مدرک لیسانس را دریافت نمودید به دوره ی پرستاری وارد شوید.

تحصیل در رشته ی داروسازی در کانادا

داوطلبان علاقه مند به رشته ی داروسازی در کشور کانادا ابتدا باید دوره ی عمومی کارشناسی یا دوره های معادل فوق دیپلم را بگذرانند و در درس های زبان ریاضی شیمی و بیولوژی نمره ی قبولی بالای ٧۵ را اخذ کنند. پس از آن باید در آزمون ورودی رشته ی داروسازی در کشور کانادا یا به عبارتی آزمون پیکت تست پذیرفته شوند. آزمون ورودی رشته ی داروسازی در کانادا از ٢٣٢ سئوال تستی و یک بخش تشریحی تشکیل شده است. با مراجعه به سایت پیرسون می توانید نحوه ی ثبت نام و جدول زمان بندی آزمون ورودی داروسازی در کانادا را مشاهده کنید. لیست دانشگاه های کانادا که دوره ی داروسازی را ارائه می دهند به این شرح است. دانشگاه آلبرتا دانشگاه بریتیش کلمبیا دانشگاه تورنتو دانشگاه دالهاوزی دانشگاه ساسکاچوان دانشگاه کلگری دانشگاه لاوال دانشگاه مانیتوبا دانشگاه مموریال دانشگاه مونترال و دانشگاه واترلو.

پس از فارغ التحصیل شدن در رشته ی داروسازی و ورود به بازار کار به عنوان یک داروساز در کانادا متقاضی باید دارای شرایطی اعم از داشتن مدرک کارشناسی داروسازی قبولی در آزمون جامع کشوری گذراندن دوره ی کارورزی و داشتن تجربه ی عملی در رشته ی داروسازی باشد و همین طور باید به یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسوی تسلط کامل داشته باشد.با همراهی گروه مهاجرتی اپلای من به بهترین روش به تحصیل در رشته ی داروسازی در کانادا بپردازید.  این شرکت کمک خواهد کرد تا برای دوره های مرتبط داروسازی پذیرش دریافت کنید و علاوه بر دریافت مدرک در رشته های مرتبط داروسازی برای آزمون ورودی داروسازی در کانادا آماده شوید و پس از اینکه مدرک کارشناسی را دریافت نمودید به دوره ی داروسازی در کانادا وارد شوید.


کار همزمان با تحصیل در کانادا

کار همزمان با تحصیل در کانادا
کار همزمان با تحصیل در کانادا
 • کار دانشجویی در محیط دانشگاه:

اجازه کار دانشجویی برای کسانی که با ویزای تحصیلی به کانادا رفته‎اند وجود دارد. این امر به شما در تجربه کسب کردن و تامین بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل شما کمک خواهد کرد. همچنین اگر بخواهید پس از تحصیل نیز در این کشور بمانید کارتان را راحت می‎کند. دانشجویان اجازه دارند به‌طور پاره وقت حداقل 20 ساعت در هفته کار کنند و همچنین در وقفه‎های بین دو ترم نیز می‎توانند به‎طور تمام وقت کار کنند. هر چند قبل از اخذ ویزا دولت کانادا توانایی تمکن مالی شما را به‎دقت بررسی خواهد کرد.

باید توجه داشت که، برای کار دانشجویی باید سین نامبر داشته باشید. اگر این شماره را ندارید میتوانید با مشورت با گروه مهاجرتی اپلای من تماس گرفته تا ما شما را در این امر یاری کنیم. توجه داشته باشید که پس از شروع کار در کانادا تنها سه روز مهلت دارید که این شماره را به اداره مهاجرت و شهروندی کانادا اعلام کنید. ثبت نام برای دریافت شماره کاملا رایگان بوده و هزینه ای در بر ندارد این شماره به همراه جمله‌ای بر روی ویزای دانشجویی شما نوشته خواهد شد .

 • کار دانشجویی در خارج از محیط دانشگاه:

اگر دانشجوی تمام وقت باشید و دارای ویزای تحصیلی معتبر  هم باشید، باید در نظر داشته باشید که قانونی از تاریخ ۱ جون سال ۲۰۱۴ میلادی تصویب شده است که دانشجویان می توانند هفته ای ۲۰ ساعت در هفته در زمان هایی که درس ندارند در خارج از دانشگاه کار کنند. توجه داشته باشید که برای این کار شما مانند کار دانشجویی در محیط دانشگاه نیاز به سین نامبر دارید و اگر ندارید حتما باید برای دریافت آن اقدام کنید.

 • کار همسر دانشجو:

اگر همه مدارک شما اصلی و معتبر بوده و ویزای تحصیلی شما نیز معتبر باشد همسر شما می تواند به عنوان یک متقاضی اصلی با داشتن ویزای کاری به طور نامحدود در کشور کانادا کار کند.


ویزای تحصیلی کانادا

درخواست برای ویزای تحصیلی تنها پس از اخذ پذیرش از دانشگاه موردنظر امکان‎پذیر است. نکته‎ قابل توجه این است که امکان دریافت نامه پذیرش تنها از سوی موسساتی وجود دارد که دولت کانادا آنها را قبول داشته باشد و کد DLI جهت وارد کردن در اپلیکیشن ویزا داشته باشند. بررسی پرونده های تحصیلی عموما بین 12 – 8 هفته بعد از انگشت نگاری زمان میبرد و جوای ویزای برای شما ایمیل خواهد شد. انواع ویزای تحصیلی کانادا به ویزای دانش آموزی، ویزای دانشجویی و ویزای فرصت مطالعاتی تقسیم می‎شودکه در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

 • ویزای دانش آموزی کانادا

ویزای دانش آموزی کانادا یکی از راحت‎ترین و سریع‎ترین ویزاهایی است که می‎توان برای ورود به این کشور اخذ کرد. اگر سنتان زیر 18 سال است می‎توانید در یکی از مقاطع ابتدایی تا دبیرستان کانادا تحصیل کنید. همچنین درصورت داشتن این ویزا والدینتان هم می‎توانند شما را همراهی کنند. ماه تحصیلی مدارس کانادا 10ماه است که در دو ترم سپتامبر و فوریه آغاز می شود. شما باید خودتان را به یکی از از این دو ترم برسانید.

 • ویزای دانشجویی کانادا

درمورد این ویزا در بالا توضیحات مفصلی داده شد. شما ابتدا باید از یکی از موسسات معتبر کانادا پذیرش گرفته و سپس مدارک خود را برای اخذ ویزای تحصیلی به سفارت کانادا تحویل دهید.

 • ویزای فرصت مطالعاتی کانادا

فرصت مطالعاتی به منظور تبادل علمی بین دو کشور و معمولا در دوره دکترا انجام می‌شود. شرایط اخذ این ویزا نیز درست مانند ویزای دانشجویی به این صورت است که متقضی ابتدا باید نامه پذیرش خود را از دانشگاه موردنظر دریافت کند و سپس برای اخذ ویزا اقدام نماید. متقاصیان فرصت مطالعاتی معمولا باید از طریق ویزای کاری اقدام کنند، اما بعضا از طریق ویزای گردشگری یا تحصیلی نیز می‎توانند برای فرصت مطالعاتی به کانادا بروند.


مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا
مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا
 • مدارک لازم برای اخذ پذیرش مدرسه در کانادا

اسکن پاسپورت معتبر، ترجمه سه سال اخیر کارنامه تحصیلی متقاضی با فرمت pdf ، یک قطعه عکس3.5 در 4.5 با فرمت (pdf یا jpg)ادمیشن فی (پرداخت پس از هماهنگی با مشاورین گروه مهاجرتی اپلای من) آدرس و شماره تماس و کد پستی متقاضی نام پدر و مادر متقاضی به طور کامل (برای تکمیل فرم ها مورد نیاز است.)

 • مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس در کانادا

متقاضیان دوره لیسانس: اسکن کلیه مدارک تحصیلی و ریز نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی ترجمه شده به انگلیسی یا فرانسوی و فارسی ترجمه بدون مهر دادگستری و وزارت خارجه مورد قبول است و تنها مهر مترجم کافی خواهد بود.

 متقاضیان دوره فوق لیسانس: اسکن کلیه مدارک تحصیلی و ریز نمرات لیسانس (و فوق لیسانس در صورت اقدام برای ارشد مجدد). ترجمه شده به انگلیسی و فارسی (ترجمه بدون مهر دادگستری و خارجه مورد قبول است). اسکن پاسپورت معتبر (هر مدرک به همراه ریز نمرات آن به صورت جداگانه و با فرمت pdf)، رزومه به انگلیسی یا فرانسوی (با فرمت word) مدرک زبان (اکثر دانشگاه ها از شما میخواهند که مدرک زبان را به صورت مستقیم از سنتر دریافت کنند، در این خصوص با مشاورین اپلای من مشورت کنید .

انگیزه نامه مرتبط با رشته مورد نظر با فرمت word، دو یا سه توصیه نامه از اساتید توصیه نامه ها بر اساس دانشگاه فرق میکنند. گاها دانشگاه الزام به دریافت توصیه نامه ها به صورت مستقیم از دانشگاه یا استاد دارند . یک قطعه عکس 3.5 در 4.5 با فرمت pdf یا jpg و ادمیشن فی پرداخت. پس از هماهنگی با مشاورین گروه مهاجرتی اپلای من). آدرس و شماره تماس و کد پستی متقاضی نام پدر و مادر متقاضی به طور کامل.

فرمت مدارک:

 • ۱- هر مدرک در فرمت خواسته تنظیم شده و تمامی مدارک طی یک ایمیل ارسال شوند .
 • ۲- فایل ها به صورت لاتین نامگذاری شوند .
 • ۳- در تمامی مکاتبات موضوع ایمیل را دقیقا مشخص فرمایید.

لطفا در قسمت سابجکت، نام متقاضی و هدف از ارسال مدارک را ذکر کنید.


انگشت نگاری در سفارت کانادا

از سال ۲۰۱۳، فرد متقاضی برای هر نوع ویزا کانادا باید به یکی از سفارت های کانادا برود و اثر انگشت خود را ثبت کند. اما در حال حاضر اگر شما در 10 سال گذشته انگشت نگاری کرده باشید دیگر احتیاجی به انجام مجدد اینکار ندارید. در دفاتر (VAC) و یا (VFS Global)، هزینه انگشت نگاری برای هر نفر ۸۵ دلار کانادا است. ماکزیمم آن در ویزای خانوادگی ۱۷۰ دلار است.

در نظر داشته باشید که، هزینه ی ویزای دانشجویی با سایر ویزاها فرق دارد و مبلغ آن جدا از انگشت نگاری محاسبه می شود. برای هر دانشجو باید مبلغ ۱۵۰ دلار کانادا به عنوان Application Fee یا هزینه ی بررسی پرونده، پرداخت کنید. در زمان انگشت نگاری متصدی از شما یک عکس گرفته و همچنین انگشتان شما را با دستگاه انگشت نگار اسکن می کنند.

انگشت نگاری در سفارت کانادا
انگشت نگاری در سفارت کانادا

اطلاعات مربوط به دفاتر VAC در کشورهای اطراف ایران:

İşçi Blokları Mh. Muhsin Yazıcıoğlu Cd. No:57/A Çankaya/Ankara 06530 – Regnum Sky Tower.

تلفن: +902123735807

Hacıahmet Mah. Kurtulus Deresi Cad. No:29 Beyoğlu-İstanbul 34440

تلفن: +902123735807

Canada Visa Application Centre

VFS (GCC) LLC,

Office MO2, Mezzanine Floor, Silver Wave Building,(Union National bank) Mina Road, Abu Dhabi

 تلفن 0097142055851

آدرس دفتر مرتبط با سفارت کانادا در ایروان

Canada Visa Application Centre (CVAC operated in partnership with OIM/IOM)

International Organization for Migration (IOM) – Yerevan

10 Vazgen Sargsyan

Yerevan

Armenia

  تلفن 0037410583786


پیشنهاد میکنیم مطالب مرتبط زیر را نیز درباره انواع روش های تحصیل در کانادا مطالعه فرمایید.

شرایط بورسیه تحصیلی در کانادا

اقامت دائم کانادا از طریق کار

شرایط اقامت دائم در کانادا

تحصیل پزشکی در کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا

ویزای استارتاپ کانادا

اقامت تحصیلی کانادا

مهاجرت به کانادا

اقامت کانادا

اپلای کانادا


آیا نیاز به مشاوره دارید؟

تردید نکنید برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید
دیدگاه‌ها

سلام.برای اپلای تحصیلی اگر شخصی اسپانسر برای تامین محل زندگی در کانادا بشه ،در این صورت فقط به اندازه شهریه باید تمکن مالی ارائه داد ؟

سلام وقت شما بخیر دوست عزیز. جهت بررسی دقیق این موضوع لطفا با مشاورین مجموعه تماس بگیرید و پاسخ را دریافت نمایید.

سلام
من رشتم حسابداریه و معدلمم ۱۸ هستش اگر ایلتس ۷ بگیرم بنظرتون میتونم فاند بگیرم واسه ارشد یانه؟
مقاله و چیزی ننوشتم. و۲۲ سالمم هست.
اگر فاند بگیرم بازم باید ۳۰۰ میلیون با خودم ببرم؟
و اینکه میتونم تویه یه دانشگاه خیلی خوب درس بخونم یا باید دانشگاه هایه درجه ۲ و ۳ کانادا درس بخونم؟
و گپ سربازی بین تحصیل رو قبول میکنن؟
ممنون میشم جواب بدید.

سلام
یکی از مواردی که میتونه کمک کنه بهتون فاند بگیرید مدرک زبان هست اما موارد دیگری هم هست که باید نشون بده شما شایسته دریافت فاند هستید، داشتن یک رزومه قوی مثل سابقه کاری مرتبط، مقاله در ژورنال های بین المللی، معدل بالا و … شانس شما رو در دریافت فاند بالاتر میبره
گپ تحصیلیتون باید قابل توجیه باشه
پذیرش دانشگاه ها کاملا بستگی به رزومه تحصیلی شما دارد

سلام یه خانواده ی چهار نفری هستیم برای تحصیل در کانادا چطوری هست

سلام روز بخیر
لطفا با موسسه تماس بگیرید یا در بخش مشاوره رایگان شماره تماستون رو برامون بذارید مشاورین ما کاملا راهنماییتون میکنند

سلام کسی که رشته ی زبان رو توی یه دانشگاه خوبه کشور بخونه میتونه فاند بگیره؟!

سلام وقت بخیر
برای ورود به عرصه رقابت فاند برای کانادا باید رزومه قوی ارائه بدید این رزومه شامل معدل بالا، نمره زبان آیلتس با نمره بالا و … است

شرایط بورسیه مقطع ارشد برای رشته مهندسی مکانیک رو میفرمایید ؟

سلام،
دریافت بورسیه در مقطع ارشد در کانادا بستگی به شرایط تحصیلی و دانش زبانی شما دارد. ویژگی هایی که می تواند شما رو به بورسیه تحصیلی برساند، معدل و دانشگاه مقطع قبلی شما، نمره زبان انگلیسی یا فرانسه، مقالات و سوابق پژوهشی شما هست.

سلام، برای تمکن مالی بهتر است که هزینه ی یک سال شهریه و و زندگی را به عنوان تمکن در حساب بانکی خود داشته باشید. برای مقطع ارشد این هزینه حدودا ۳۰ هزار دلار کانادا یعنی ۳۰۰ میلیون تومان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید