اقامت کانادا

Applyman

کیفیت مطلوب زندگی، سطح بالای کیفیت تحصیل، خدمات عالی اجتماعی، آب و هوا و تعدد قوم و اقلیم همه از دلایلی است که اقامت کانادا را جزو اولین انتخاب ها برای مهاجرت برای متقاضیان قرار داده است. برای دست یابی به اقامت کانادا روش هایی وجود دارد که از جمله آنها میتوان به تحصیل در کانادا، سیستم اکسپرس اینتری، تجربه کانادایی، روش PEQ اشاره کرد که در ادامه مقاله به آنها خواهیم پرداخت.

متقاضیانی که در کانادا تحصیل نکرده اند هم میتوانند برای اقامت کانادا تلاش کنند، اما در این بین تجربه تحصیل در کانادا امتیاز تسهیل کننده به حساب می آید.


سیستم اکسپرس اینتری

اکسپرس اینتری یک سیستم مدیریت اقامت کانادا است که درخواست ها را از سه روش بررسی میکند. این سه روش به ترتیب شامل برنامه ی نیروی متخصص فدرال (FSWCتجربه ی کانادایی (CEC) و برنامه ی نیروی فنی حرفه ای فدرال (FSTC) می شوند. متقاضیانی فکر میکنند شرایط لازم در هریک از برنامه های زیر را دارند میتوانند یک پروفایل مهاجرتی خاص خود را تشکیل دهند.

سیستم اکسپرس اینتری

 با تشکیل پروفایل اطلاعات امتیازات شخص موسوم به امتیاز CRS وارد بانک اطلاعاتی اکسپرس اینتری برای اقامت کانادا شده و بر اساس آن اولویت بندی میشود این امتیازها بر اساس فاکنور هایی از قبیل آموزش، سابقه ی کار و مهارت زبان و بسیاری از عوامل دیگر تخصیص داده می شود.

 داوطلبین در بانک اطلاعاتی اکسپرس اینتری بر حسب امتیازشان رتبه بندی شده و داوطلبین در رتبه های بالا دعوت نامه ی پذیرش (ITA) را برای اخذ می کنند.

این روش ها طرفداران زیادی در بین دانشجویان فارق التحصیل شده از مراکز آموزشی و تحصیلی کانادا دارند. به خصوص روش CEC یا ( Canadian Experience Class ) که روش مبتنی بر امتیاز نیست و با یک سال سابقه کار در کانادا امکان ورود به این روش به عنوان نیروی متخصص فراهم است. بطور خلاصه دانشجویانی که از یکی از مراکز معتبر آموزشی کانادا فارق التحصیل شده اند و سابقه یک سال کار با مجوز دارند میتوانند واجد شرایط برنامه موسوم به CEC باشند. یرای استغال به کار در کانادا نیاز به کسب سین نامبر دارید که دریافت آن رایگان است.

در ادامه درباره روش های اخذ اقامت کانادا به برنامه تجربه کانادایی بیشتر خواهیم پرداخت.


تجربه کانادایی یا اقامت کانادا بعد از تحصیل

تجربه کانادایی یا اقامت کانادا بعد از تحصیل

همانطور که اشاره شد اخذ اقامت کانادا از طریق برنامه تجربه کانادایی مختص متقاضیانی است که سابقه حداقل یک سال کار با مجوز در کانادا را داشته باشند و از این طریق میتوانند اقامت کانادا را برای خود و خانواده خود کسب کنند. این روش در بین دانشجویانی که بعد از فارق التحصیلی وارد Post Graduate Work Permit میشوند طرفداران زیادی دارد زیرا میتوانند بعد از تحصیل ملزومات لازم برای ورود به این برنامه را فراهم کنند. در قانون جدید در مرحله اول متقاضی باید در سیستم اکسپرس اینتری پروفایل ساخته و با داشتن حداقل شرایط لازم دعوتنامه برای اپلای را دریافت کند.

باید توجه داشت که دولت هر ساله ظرفت محدودی برای اعطا اقامت کانادا از این روش در نظر میگیرد.

گرچه مدارک تحصیلی شما در امتیاز گیری تاثیر خواهد داشت، اما برای ورود به این برنامه نیاز به مدرک تحصیلی خاصی ندارید. نکته دیگر این که اگر با همسر خود قصد اقدام دارید باید بررسی کنید کدام یک از شما واجد شرایط بهتری برای اقدام است. مشاوران گروه مهاجرتی اپلای من میتوانند شما را در تمام مراحل این برنامه و اقامت کانادا همراهی کنند.

شرایط لازم برای اقامت کانادا از روش تجربه کانادایی

 • داشتن حداقا یکسال سابقه کار تمام وقت در سه سال گذشته (مشاغل گروه A B O)
 • برای مشاغل گروه B حداقل سطح زبان انگلیسی یا فرانسوی در سطح CLB5
 • سطح زبان CLB7 در مشاغل گروه O و A
 • عدم نیت برای زندگی در استان کبک
 • محدودیتی برای درآمد در این روش وجود ندارد
 • همانطور که اشاره شد محدودیت مدرک تحصیلی در این روش وجود ندارد
 • متقاضی در هنگام اقدام برای مهاجرت به کانادا از طریق تجربه کانادایی میتواند در خارج از کشور حضور داشته باشند

اقامت کانادا از روش PEQ

اقامت کانادا از روش PEQ

کسب اقامت کانادا از روش PEQ مخصوص افراد ذیل می شود: آن دسته از دانشجویان بین المللی که در استان کبک فارق التحصیل شده اند و یا در حال فراغت از تحصیل می باشند و کارگران موقت که دارای مهارت شغلی هستند.

فرصت های اقامت پس از تحصیل در کبک:

تقاضا برای گواهی CSQ و اقامت کانادا از روش PEQ: برنامه مهاجرت به کانادا از طریق PEQ روشی برای صدور سریع CSQ مخصوص فارق التحصیلان بین المللی و یا کارگرانی است که برای آن درخواست داده اند و شرایط مورد نیاز را نیز داراند.

CSQ همچنین برای همسر و فرزندان وابسته به شخص نیز قابل صدور است. بعد از دریافت CSQ فرد می توانید برای دریافت اقامت دائم(PR) درخواست دهید.


شرایط لازم برای اخذ اقامت کانادا از طریق برنامه PEQ:

 • قصد اقامت در کبک و کسب موقعیت شغلی
 • سابقه تحصیل در کبک و سابقه رعایت قوانین
 • حداقل نیمی از دوران تحصیل خود را در کبک گذرانده باشند.
 • فارق التحصیلی در استان کبک
 • متعهد به فراهم سازی نیازهای خود، و در صورت وجود، برای همسر و فرزندان وابسته قید شده در تقاضانامه CSQ برای حداقل مدت سه ماه باشند.

فارغ التحصیلان از دانشگاه ها و نهادهای آموزشی کبک که مدارک زیر را دارند می توانند درخواست خود را برای اقامت دائم کبک ارائه کنند:

مدرک کارشناسی، مدرک کارشناسی ارشد، مدرک دکتری، مدرک دیپلم مطالعات دانشگاهی – آموزش های فنی، مدرک دیپلم دوره های شغلی، که طی آن حد اقل 900 ساعت تحصیل مداوم گذرانده شده باشد و مدرک دیپلم دوره های شغلی، که ثابت کند فرد حد اقل 900 ساعت تحصیل کرده است.

شرایط مورد نیاز زبان برای برنامه PEQ:

شرایط لازم برای اخذ اقامت کانادا از طریق برنامه PEQ:
 • شرکت در آزمون استاندارد زبان فرانسه؛
 • گذراندن یک دوره تحصیلی 3 ساله تمام وقت به زبان فرانسه در دبیرستان یا دانشگاه؛ یا 
 • دارا بودن شرایط یک نهاد حرفه ای.   

کارگران موقت خارجی موقت

کارگران موقت خارجی که در حال کار در استان کبک هستند برای ثبت درخواست اقامت کانادا باید واجد شرایط زیر باشند:

در شغلی مشغول به کار باشند که در فهرست کار ها و مشاغل مورد نیاز PEQ وجود دارند؛ این لیست مخصوص حرفه هایی است که در استان کبک مورد نیاز است.

اگر در شغل های ذکر شده در فهرست شاغلند فرد متقاضی طی 24 ماه قبل از ارائه درخواست باید حداقل 12 ماه در آن شغل سابقه کار داشته باشد.

در صورتی که شغل شخص در دسته بندی ملی مشاغل C و D است، فرد متقاضی باید طی مدت 24 ماه قبل از ارائه درخواست حد اقل 18 ماه در آن شغل سابقه کار داشته باشد.

جهت مطالعه بیشتر در زمینه تحصیل در کانادا اینجا کلیک کنید.


پیشنهاد میکنیم مطالب مرتبط زیر را نیز درباره انواع روش های اقامت کانادا مطالعه فرمایید.

دانشگاه های کانادا مورد تایید وزارت علوم

هزینه تحصیل در کانادا

ویزای تحصلی کانادا

دانشگاه های کانادا

ویزای کاری کانادا

تحصیل در کانادادیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید