کار در استرالیا

مهاجرت کاری به کشور استرالیا

شرایط کاری در استرالیا جزو بهترین کشور های دنیا است و کار در این کشور دستمزد مناسبی دارد و همچنین شرایط کلی کشور استرالیا مقصد مناسبی برای کار محسوب میشود.نرخ بیکاری در استرالیا به طور متوسط 4.9درصد اعلام شده است که در شرایط کنونی که بسیاری از کشور ها در بحران کاری به سر میبرند نرخ بسیار مناسبی می باشد.

اطلاعات بیشتر

شناخت استرالیا

کار در استرالیا

قلمرو همسود استرالیا کشوری است توسعه یافته در نیمکره جنوبی و ششمین کشور پهناور دنیا است.جمعیت استرالیا 25.367.000 نفر بوده و زبان ملی این کشور انگلیسی است ولی در قانون اساسی رسمیتی برای آن در نظر گرفته نشده است.پایتخت استرالیا شهر کانبرا است و سیدنی و ملبورن دو شهر بزرگ این کشور می باشد.استرالیا دین رسمی ندارد و قانون اساسی بر پایه دین ندارد.استرالیا بر اساس سرانه تولید ناخالص داخلی در رتبه هفدهم دنیا قرار دارد.واحد پول رسمی این کشور دلار استرالیا می باشد.اقتصاد این کشور بر پایه بازرگانی و کشاورزی میباشد.همچنین این کشور دارای معادن فراوان است.محصولات اصلی استرالیا پنبه ، نیشکر ، گوشت و غلات می باشد. کار در استرالیا طی چند سال اخیر طرفداران بسیاری یافته است.

با توجه به اینکه شرایط کار در استرالیا جزو بهترین کشور های دنیا است و کار در این کشور دستمزد مناسبی دارد و همچنین شرایط کلی کشور استرالیا مقصد مناسبی برای کار محسوب میشود.نرخ بیکاری در استرالیا به طور متوسط 4.9درصد اعلام شده است که در شرایط کنونی که بسیاری از کشور ها در بحران کاری به سر میبرند نرخ بسیار مناسبی می باشد.


انواع ویزاهای کار در استرالیا

کشور استرالیا انواع ویزاهای کاری متفاوتی با شرایط متفاوت دارد که هر متقاضی میتواند بر اساس شرایط خود یکی از آن هارا انتخاب کند.در جدول زیر تمامی ویزاهای کاری استرالیا قید شده است.

نام ویزا کد ویزا
اقامت دائم با اسپانسر شغلی استرالیا ویزای 186 استرالیا
اقامت دائم با حمایت کارفرما در مناطق کم جمعیت ویزای 187 استرالیا
ویزای مهارتی استرالیا به صورت مستقل ویزای 189 استرالیا
ویزای مهارتی استرالیا با اسپانسر ایالتی ویزای 190 استرالیا
ویزای کاری موقت برای متخصصان ویزای 400 استرالیا
ویزای اقامت موقت ویژه فارغ التحصیلان دانشگاه های خاص ویزای 476 استرالیا
ویزای اقامت موقت ویزه فارغ التحصیلان دانشگاه های استرالیا ویزای 485 استرالیا
ویزای موقت تخصصی ویژه مناطق کم جمعیت یا اسپانسر فامیلی ویزای 489 استرالیا

ویزای کاری 189 استرالیا

این ویزا، در واقع ویزای اقامت دائم استرالیا است. برای گرفتن این ویزا شما نیازی به اسپانسر و یا کارفرما ندارید و صرفا بر اساس زبان، مدرک تحصیلی، سن و سابقه ی کار موفق به دریافت این ویزا خواهید شد. در اصل برای هر یک از این موارد امتیاز خاصی داده می شود که در صورت داشتن 65 امتیاز موفق به اخذ ویزا خواهید شد. این ویزا بهترین ویزای استرالیا است زیرا هیچ محدودیتی ندارد.

برای اعضای خانواده خود نیز می توانید این ویزا را دریافت نمایید. امکان اقدام به گرفتن این ویزا هم در داخل و هم خارج از ایران امکان پذیر است. چنان چه امتیاز شما به 65 نرسیده باشد می توانید از دو ویزای دیگر استرالیا استفاده نمایید.

 برای دریافت ویزای تخصصی 189 باید دارای چه شرایطی باشید؟

 • رشته کاری شما در لیست مشاغل استرالیا۲۰۱۷ قرار داشته باشد.
 • مدرک تحصیلی خود را معادل سازی نمایید.
 • بیشتر از 45 سال سن نداشته باشید.
 • نمره مدرک زبان آیلتس شما کمتر از 6 نباشد.
 • حداقل امتیاز 65 را کسب نمایید.   

مراحلی که باید برای دریافت ویزای تخصصی 189 طی شود

کسی که به طور قانونی می تواند در اخذ ویزای استرالیا به شما کمک کند تنها وکلای رسمی دادگستری هستند که دارای کد رجیستری از اداره مهاجرت استرالیا می باشند. باید قبل از هرگونه اقدام و یا انجام هزینه برای موسسه یا فردی که ادعا می کند در این راه می تواند شما را راهنمایی کند، تحقیقات لازم را انجام دهید تا به کارتان به دست افراد سودجو نیفتد.

مرحله اول: انتخاب مهارت

ابتدا باید رشته تحصیلی خود را از لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا انتخاب نمایید. انتخاب کردن رشته از کارهای بسیار تخصصی است. در بسیاری موارد دیده شده است که افراد با انتخاب غلط از لیست مهارت موفق به دریافت امتیاز لازم برای مهاجرت نشده اند.

مرحله دوم: شمارش امتیاز

در مرحله دوم تمام امتیازهایی که برای مهارت هایتان دریافت کرده اید مورد شمارش قرار می گیرد. سن، زبان، مدرک و سابقه کار نیز از مواردی هستند که بر روی امتیاز شما تاثیر می گذارند.

مرحله سوم: ارزیابی مدارک

این مرحله از مهم ترین مراحل دریافت ویزای تخصصی 189 است. شما باید ترجمه و مدارک معادل سازی شده ی خود را به سفارت کشور استرالیا ارسال نمایید تا بعد از بررسی ویزای شما را تایید و یا رد کنند. این مرحله حدود یک هفته تا 4 ماه طول می کشد.

مرحله 4: ثبت نام در EOI

بعد از بررسی شدن مدارک خود می توانید در EOI ثبت نام نمایید. در واقع امتیازهای شما محاسبه می گردد و اگر به 65 برسد شما در لیست انتظار دریافت دعوت نامه قرار می گیرید. این مرحله زمان مشخص شده ای ندارد و به افراد متقاضی قبل از شما بستگی دارد.

ارزیابی مدارک و نمره مدرک زبان باید در سیستم وارد شود. در صورت کم بودن امتیاز می توانید امتیاز خود را افزایش داده و به پرونده خود اضافه نمایید. شما تنها تا قبل از دریافت دعوت نامه امکان افزایش امتیاز را دارید و بعد از دریافت دعوت نامه قادر به کسب امتیاز بیشتر نیستید.

مرحله 5: دریافت دعوت نامه

شما از سیستم EOl دعوت نامه ای دریافت می نمایید که با آن می توانید ویزای خود را بگیرید.

مرحله 6: اقدام برای ویزا

تا 60 روز بعد از دریافت دعوت نامه می توانید تمام مدارک خود را تکمیل نمایید. فرد اصلی و افراد خانواده اش مورد تست های پزشکی و پلیسی قرار می گیرند و حدود 3 تا 6 ماه بعد ویزا صادر می گردد.

افرادی که دارای ویزای تخصصی 189 هستند از چه امکاناتی برخوردارند؟

بعد از اخذ ویزا باید تا زمان مقرر به کشور استرالیا سفر کنید تا اجازه پرواز باطل نگردد. بعد از انجام اولین سفر شما دیگر هیچ محدودیتی برای رفت و آمد به استرالیا را ندارید و تا 5 سال هم می توانید سیتیزن شیپ استرالیا را کسب نمایید.

کسانی که ویزای تخصصی 189 را دارند می توانند:

 • در استرالیا مشغول به کار شوند.
 • در سیستم پزشکی رایگان استرالیا ثبت نام نمایند.
 • اگر فرزندی در استرالیا به دنیا بیاید آن فرزند پاسپورت استرالیایی خواهد داشت.
 • بعد از حدود (3سال از 4 سال) شهروند استرالیا شود.
 • از وام خرید خانه در استرالیا استفاده نماید.
 • به مدت 5 سال به داخل و خارج استرالیا رفت و آمد کند و از ویزای اقامت 189 خود استفاده نماید.
 • همسر و فرزندان او هم می توانند در استرالیا اقامت نمایند.
 •  وام های بلند مدت برای تحصیل خودش و خانواده اش دریافت نماید.
 • فرزندان او در مدرسه های رایگان استرالیا مشغول به تحصیل شوند.

برخی از مدارک لازم برای دریافت ویزای تخصصی 189

اگر مدارک خود را به صورت ترجمه ناتی به استرالیا ارسال نمایید کافی است و لازم به ارسال ترجمه ناتی و دادگستری به صورت همزمان نیست.

-پاسپورتی که 6 ماه اعتبار داشته باشد
-کارت ملی فرد اصلی و همراهان
-شناسنامه فرد اصلی و همراهان
-عکس پاسپورتی برای فرد اصلی و همراهان
-کارت پایان خدمت آقایان
-مدارک تحصیلی تمام مقاطع مورد نیاز
-ریز نمرات تمام مقاطع تحصیلی
-رزومه
-مدرک زبان آیلتس برای فرد اصلی و افراد همراه
مدارک سابقه کاری شامل بیمه و فیش حقوقی و گواهی کار و …  دقت داشته باشید که تهیه سابقه کار بسیار مهم با اهمیت است و امکان دارد به علت نا آگاهی از قوانین جدید با کوچکترین اشتباهی پرونده را در معرض رد شدن قراردهید.

هزینه های ویزای تخصصی 189

تنها هزینه های رسمی و دولتی مهاجرت تخصصی به استرالیا بر طبق آخرین آمار اداره مهاجرت استرالیا نوشته شده است و این هزینه ها جدای هزینه ی وکیل و موسسه مهاجرتی می باشد:

هزینه ویزا برای فرد اصلی ۳۷۵۵ دلار استرالیا
هزینه ویزا برای فرد همراه ۱۸۷۵ دلار استرالیا
هزینه ویزا برای فرزندان هر کدام ۹۴۰ دلار استرالیا

بین 500 تا 2000 دلار استرالیا برای ارزیابی مدارک متقاضی دریافت می گردد و اگر نفر اصلی همراه داشته باشد این پول جداگانه برای همراه هم باید پرداخت گردد. این مبلغ ها را می توانید از طریق موسسه مهاجرتی معتبر به کشور استرالیا پرداخت نمایید.

اقامت دائم با داشتن ویزای تخصصی 189

بعد از دریافت ویزای تخصصی 189 می توانید به راحتی اقامت دائم استرالیا را دریافت نموده و به این کشور رفت و آمد نمایید ، کار کنید، کسب درآمد داشته باشید و یا ادامه تحصیل انجام دهید. در واقع مانند یک شهروند استرالیایی باشید.

درست است که این ویزا دائمی است اما شما به مدت 5 سال اجازه پرواز دارید و بعد از گذشت این دوره می توانید شهروند رسمی این کشور باشید. در واقع بعد از انجام اولین سفر باید به مدت 3 الی 4 سال در استرالیا باشید. سال آخر حداکثر 3 ماه اجازه دارید خارج از استرالیا باشید . تمام افراد خانواده باید تک تک شهروند استرالیا شوند.

اگر موفق به دریافت سیتیزن شیب استرالیا نشدید یعنی کمتر از 3 سال در استرالیا بودید باید برای دریافت سیتیزن شیب 5 سال دیگر اجازه پرواز بگیرید. اخذ ویزای بازگشت به استرالیا نیز به مدت زمان اقامت در استرالیا بستگی دارد.

ویزای تخصصی 190

این ویزا نیز مانند ویزای 189 برای اقامت دائم استرالیا است با این تفاوت که در این مورد شما نیاز به ایالتی دارید که اسپانسر شما شود و شما باید حدود دو سال در این ایالت اقامت داشته باشید. برای اعضای خانواده خود نیز می توانید این ویزا را دریافت نمایید. امکان اقدام به گرفتن این ویزا هم در داخل و هم خارج از ایران امکان پذیر است. با داشتن این ویزا شما می توانید در استرالیا کار کنید، تحصیل کنید و از دیگر امکانات رفاهی استفاده نمایید.

چه شرایطی برای دریافت ویزای تخصصی 190 استرالیا لازم است؟

 • رشته کاری شما در لیست مشاغل استرالیا۲۰۱۷ قرار داشته باشد.
 • مدرک تحصیلی خود را معادل سازی نمایید.
 • بیشتر از 45 سال سن نداشته باشید.
 • نمره مدرک زبان آیلتس شما کمتر از 6 نباشد.
 • حداقل امتیاز 60 را کسب نمایید.

برای دریافت ویزای تخصصی 190 چه مراحلی را باید طی کرد؟

مرحله اول: انتخاب مهارت

ابتدا باید رشته تحصیلی خود را از لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا انتخاب نمایید. انتخاب کردن رشته از کارهای بسیار تخصصی است. در بسیاری موارد دیده شده است که افراد با انتخاب غلط از لیست مهارت موفق به دریافت امتیاز لازم برای مهاجرت نشده اند. شما باید 60 امتیاز را کسب کنید تا این ویزا به شما تعلق گیرد. 5 امتیاز دیگر را نیز ایالت اسپانسر به شما خواهد داد.

مرحله دوم: شمارش امتیاز

در مرحله دوم تمام امتیازهایی که برای مهارت هایتان دریافت کرده اید مورد شمارش قرار می گیرد. سن، زبان، مدرک و سابقه کار نیز از مواردی هستند که بر روی امتیاز شما تاثیر می گذارند.

مرحله سوم: ارزیابی مدارک

این مرحله از مهم ترین مراحل دریافت ویزای تخصصی 190 است . شما باید ترجمه و مدارک معادل سازی شده ی خود را به سفارت کشور استرالیا ارسال نمایید تا بعد از بررسی ویزای شما را تایید و یا رد کنند. این مرحله حدود یک هفته تا 4 ماه طول می کشد.

مرحله 4: ثبت نام در EOI

بعد از بررسی شدن مدارک خود می توانید در EOI ثبت نام نمایید. در واقع امتیازهای شما محاسبه می گردد و اگر به 60 برسد شما در لیست انتظار دریافت دعوت نامه قرار می گیرید. این مرحله زمان مشخص شده ای ندارد و به افراد متقاضی قبل از شما بستگی دارد.

ارزیابی مدارک و نمره مدرک زبان باید در سیستم وارد شود. در صورت کم بودن امتیاز می توانید امتیاز خود را افزایش داده و به پرونده خود اضافه نمایید. شما تنها تا قبل از دریافت دعوت نامه امکان افزایش امتیاز را دارید و بعد از دریافت دعوت نامه قادر به کسب امتیاز بیشتر نیستید.

مرحله 5: درخواست دعوت نامه ویزای تخصصی 190

متقاضی باید از یک ایالتی که رشته او در آن مورد استقبال است تقاضای اسپانسری نماید و در صورت گرفتن 5 امتیاز مراحل دیگر را دنبال نماید.

مرحله6: دریافت دعوت نامه ویزای تخصصی 190

شما از سیستم EOI دعوت نامه ای دریافت می نمایید که با آن می توانید ویزای خود را بگیرید. البته منتظر باشید تا ایالت مورد نظر 5 امتیاز لازم را به شما بدهد.

مرحله 7: اقدام برای ویزای تخصصی 190

تا 60 روز بعد از دریافت دعوت نامه می توانید تمام مدارک خود را تکمیل نمایید. فرد اصلی و افراد خانواده اش مورد تست های پزشکی و پلیسی قرار می گیرند و حدود1 تا 6 ماه بعد ویزا صادر می گردد.

با داشتن ویزای تخصصی 190 از چه امکاناتی برخوردار خواهید بود؟

بعد از اخذ ویزا باید تا زمان مقرر به کشور استرالیا سفر کنید تا اجازه پرواز باطل نگردد. بعد از انجام اولین سفر شما دیگر هیچ محدودیتی برای رفت و آمد به استرالیا را ندارید. شما باید دو سال در ایالتی که اسپانسر شما شده کار و زندگی کنید البته می توانید با مذاکره به ایالت های دیگر نیز نقل مکان کنید. قانون هایی نیز وجود دارد که شما می توانید ایالت مورد نظر را تغییر دهید.

کسانی که ویزای تخصصی 190 را دارند می توانند:

 • در استرالیا مشغول به کار شوند.
 • در سیستم پزشکی رایگان استرالیا ثبت نام نمایند.
 • اگر فرزندی در استرالیا به دنیا بیاید آن فرزند پاسپورت استرالیایی خواهد داشت.
 • بعد از حدود (3سال از 4 سال) شهروند استرالیا شود.
 • از وام خرید خانه در استرالیا استفاده نماید.
 • به مدت 5 سال به داخل و خارج استرالیا رفت و آمد کند و از ویزای اقامت 190 خود استفاده نماید.
 • همسر و فرزندان او هم می توانند در استرالیا اقامت نمایند.
 • فرزندان او در مدرسه های رایگان استرالیا مشغول به تحصیل شوند.

برخی از مدارک لازم برای دریافت ویزای تخصصی 190

اگر مدارک خود را به صورت ترجمه ناتی به استرالیا ارسال نمایید کافی است و لازم به ارسال ترجمه ناتی و دادگستری به صورت همزمان نیست.

-پاسپورت با حداقل ۶ ماه تا ۱ سال اعتبار باقی مانده نفر اصلی و همراهان
-کارت ملی نفر اصلی و همراهان
-شناسنامه نفر اصلی و همراهان
-یک قطعه عکس پاسپورتی جدید نفر اصلی و همراهان
-کارت پایان خدمت آقایان
-مدارک تحصیلی همه مقاطع مورد نیاز
-ریز نمرات همه مقاطع مورد نیاز
-رزومه فرمت رزومه برایتان ارسال می شود
-مدرک زبان انگلیسی نفر اصلی و همراه بالای ۱۸ سال
-مدارک سابقه کاری شامل بیمه و فیش حقوقی و گواهی کار و …  دقت داشته باشید که تهیه سابقه کار بسیار مهم با اهمیت است و امکان دارد به علت نا آگاهی از قوانین جدید با کوچکترین اشتباهی پرونده را در معرض رد شدن قراردهید.

هزینه های ویزای تخصصی 190

تنها هزینه های رسمی و دولتی مهاجرت تخصصی به استرالیا بر طبق آخرین آمار اداره مهاجرت استرالیا نوشته شده است و این هزینه ها جدای هزینه ی وکیل و موسسه مهاجرتی می باشد:

مبلغ ویزا برای نفر اصلی ۳۷۵۵ دلار استرالیا
مبلغ ویزا برای نفر همراه ۱۸۷۵ دلار استرالیا
مبلغ ویزا برای فرزند(ان) هر کدام ۹2۰ دلار استرالیا

مبلغ اسپانسر ایالتی 0 تا 300 دلار استرالیا

بین 500 تا 2000 دلار استرالیا برای ارزیابی مدارک متقاضی دریافت می گردد و اگر نفر اصلی همراه داشته باشد این پول جداگانه برای همراه هم باید پرداخت گردد. این مبلغ ها را می توانید از طریق موسسه مهاجرتی معتبر به کشور استرالیا پرداخت نمایید.

اقامت دائم با ویزای تخصصی 190

بعضی از افراد اقامت 2 ساله در ایالت مورد نظر را جدی نمی گیرند و در هر ایالتی که علاقه دارند مشغول زندگی می شوند ولی باید قبل از اقدام به چنین عملی با مسئولان مذاکره نمایید.

درست است که این ویزا دائمی است اما شما به مدت 5 سال اجازه پرواز دارید و بعد از گذشت این دوره می توانید شهروند رسمی این کشور باشید. در واقع بعد از انجام اولین سفر باید به مدت 3 الی 4 سال در استرالیا باشید. سال آخر حداکثر 3 ماه اجازه دارید خارج از استرالیا باشید. تمام افراد خانواده باید تک تک شهروند استرالیا شوند.

اگر موفق به دریافت سیتیزن شیب استرالیا نشدید یعنی کمتر از 3 سال در استرالیا بودید باید برای دریافت سیتیزن شیب 5 سال دیگر اجازه پرواز بگیرید. اخذ ویزای بازگشت به استرالیا نیز به مدت زمان اقامت در استرالیا بستگی دارد.

ویزای تخصصی 491

این ویزا، ویزای موقت استرالیا است که چهار سال اعتبار دارد و با آن شما می توانید در استرالیا کار کنید، درس بخوانید، سفر کنید . ….با داشتن 55 امتیاز شما می توانید اقدام به اخذ این ویزا نمایید و 10 امتیاز را نیز از اسپانسر یا فامیل ایالتی خود بگیرید. شما باید 2 سال در ایالت اسپانسر اقامت نمایید و یا یک سال در ایالتی که فامیل شما در آن مستقر هستند کار کنید. در واقع بعد از 2 ساعت اقامت به راحتی می توانید اقامت دائم استرالیا را کسب نمایید.

اخذ این نوع ویزا دو روش دارد:

 1. اسپانسر اقامتی ایالتی که کم جمعیت است:

اگر رشته تحصیلی و کاری شما در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا قرار دارد به راحتی می توانید امتیاز خود را حساب کنید. در صورتی که موفق به کسب 55 امتیاز باشید می توانید اقدام به دریافت این ویزا کنید زیرا ایالت مورد نظر 10 امتیاز به شما خواهد داد.

2.اسپانسر فامیل یا اقوام:

چنان چه رشته شما در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا قرار داشته باشد و فامیل یا اقوامی در این کشور داشته باشید می توانید با 55 امتیاز ویزای خود را دریافت نمایید. 10 امتیاز هم به دلیل وجود فامیل یا اقوام به شما داده خواهد شد.

چه شرایطی برای دریافت ویزای تخصصی 491 لازم است؟

 • از ایالت مربوطه یا یکی از اقوام و فامیل های مستقر در استرالیا دعوت نامه دریافت نمایید.
 • مدرک تحصیلی خود را معادل سازی نمایید.
 • بیشتر از 45 سال سن نداشته باشید.
 • نمره مدرک زبان آیلتس شما کمتر از 6 نباشد.
 • حداقل امتیاز 55 را کسب نمایید.

چه مراحلی باید برای دریافت ویزای تخصصی 491 طی شود؟

مرحله اول: انتخاب مهارت

ابتدا باید رشته تحصیلی خود را از لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا و منطقه ی اقامت فامیل خود انتخاب نمایید. یا اگر اسپانسر شما ایالتی است از منطقه کم جمعیت رشته خود را پیدا کنید. انتخاب کردن رشته از کارهای بسیار تخصصی است. در بسیاری موارد دیده شده است که افراد با انتخاب غلط از لیست مهارت موفق به دریافت امتیاز لازم برای مهاجرت نشده اند. شما باید 55 امتیاز را کسب کنید تا این ویزا به شما تعلق گیرد. 10 امتیاز دیگر را نیز ایالت اسپانسر و یا اقوام خود دریافت نمایید.

مرحله دوم: شمارش امتیاز

در مرحله دوم تمام امتیازهایی که برای مهارت هایتان دریافت کرده اید مورد شمارش قرار می گیرد. سن، زبان، مدرک و سابقه کار نیز از مواردی هستند که بر روی امتیاز شما تاثیر می گذارند. شما باید برای اخذ ویزا 65 امتیاز داشته باشید. اگر خودتان موفق به اخذ 55 امتیاز گردید اسپانسر نیز 10 امتیاز به شما خواهد داد.

مرحله سوم: ارزیابی مدارک

این مرحله از مهم ترین مراحل دریافت ویزای تخصصی 491 است. شما باید ترجمه و مدارک معادل سازی شده ی خود را به سفارت کشور استرالیا ارسال نمایید تا بعد از بررسی ویزای شما را تایید و یا رد کنند. این مرحله حدود یک هفته تا 4 ماه طول می کشد.

مرحله 4: ثبت نام در EOI

بعد از بررسی شدن مدارک خود می توانید در EOI ثبت نام نمایید. در واقع امتیازهای شما محاسبه می گردد و اگر به 55 برسد شما در لیست انتظار دریافت دعوت نامه قرار می گیرید. این مرحله زمان مشخص شده ای ندارد و به افراد متقاضی قبل از شما بستگی دارد.

ارزیابی مدارک و نمره مدرک زبان باید در سیستم وارد شود. در صورت کم بودن امتیاز می توانید امتیاز خود را افزایش داده و به پرونده خود اضافه نمایید. شما تنها تا قبل از دریافت دعوت نامه امکان افزایش امتیاز را دارید و بعد از دریافت دعوت نامه قادر به کسب امتیاز بیشتر نیستید.

مرحله 5 : درخواست اسپانسر برای ویزای تخصصی 491

 این مرحله شما باید از ایالت کم جمعیت درخواست اسپانسر شدن را نمایید. اگر فامیلی در استرالیا داشته باشید لازم به انجام این کار نیست. ایالت هایی که می توانید از آنها درخواست اسپانسری نمایید:

 ایالت استرالیای غربی

 ایالت استرالیای جنوبی

 استرالیای شمالی

  ایالت کوئینزلند

ایالت ویکتوریا

 ایالت نیوساث ولز

مرحله6: دریافت دعوت نامه ویزای تخصصی 491

شما از سیستم EOI دعوت نامه ای دریافت می نمایید که با آن می توانید ویزای خود را بگیرید. البته منتظر باشید تا ایالت مورد نظر 10 امتیاز لازم را به شما بدهد.

مرحله 7: اقدام برای ویزای تخصصی 491

تا 60 روز بعد از دریافت دعوت نامه می توانید تمام مدارک خود را تکمیل نمایید. فرد اصلی و افراد خانواده اش مورد تست های پزشکی و پلیسی قرار می گیرند و حدود 6 ماه بعد ویزا صادر می گردد.

برخی از مدارک لازم برای دریافت ویزای تخصصی 491

اگر مدارک خود را به صورت ترجمه ناتی به استرالیا ارسال نمایید کافی است و لازم به ارسال ترجمه ناتی و دادگستری به صورت همزمان نیست.

-پاسپورت با حداقل ۶ ماه تا ۱ سال اعتبار باقی مانده نفر اصلی و همراهان
-کارت ملی نفر اصلی و همراهان
-شناسنامه نفر اصلی و همراهان
-یک قطعه عکس پاسپورتی جدید نفر اصلی و همراهان
-کارت پایان خدمت آقایان
-مدارک تحصیلی همه مقاطع مورد نیاز
-ریز نمرات همه مقاطع مورد نیاز
-ارسال رزومه
-مدرک زبان انگلیسی نفر اصلی و همراه بالای ۱۸ سال
-مدارک سابقه کاری شامل بیمه و فیش حقوقی و گواهی کار و …  دقت داشته باشید که تهیه سابقه کار بسیار مهم با اهمیت است و امکان دارد به علت نا آگاهی از قوانین جدید با کوچکترین اشتباهی پرونده را در معرض رد شدن قراردهید.

هزینه های ویزای تخصصی 491

تنها هزینه های رسمی و دولتی مهاجرت تخصصی به استرالیا بر طبق آخرین آمار اداره مهاجرت استرالیا نوشته شده است و این هزینه ها جدای هزینه ی وکیل و موسسه مهاجرتی می باشد:

مبلغ ویزا برای نفر اصلی ۳۷۵۵ دلار استرالیا
مبلغ ویزا برای نفر همراه ۱۸۷۵ دلار استرالیا
مبلغ ویزا برای فرزند(ان) هر کدام 920 دلار استرالیا

مبلغ اسپانسر ایالتی 0 تا 300 دلار استرالیا

بین 500 تا 2000 دلار استرالیا برای ارزیابی مدارک متقاضی دریافت می گردد و اگر نفر اصلی همراه داشته باشد این پول جداگانه برای همراه هم باید پرداخت گردد. این مبلغ ها را می توانید از طریق موسسه مهاجرتی معتبر اپلای من به کشور استرالیا پرداخت نمایید.

دارندگان ویزای تخصصی 491 از چه امکاناتی برخوردار می شوند؟

بعد از اخذ ویزا باید تا زمان مقرر به کشور استرالیا سفر کنید تا اجازه پرواز باطل نگردد. بعد از انجام اولین سفر می توانید رفت و آمد به استرالیا را ندارید. شما باید دو سال در ایالتی که اسپانسر شما شده کار و زندگی کنید و بعد از اتمام دوره ی مورد نظر به هر ایالتی که تمایل دارید مهاجرت نمایید.

کسانی که ویزای تخصصی 491 را دارند می توانند:

 • در استرالیا مشغول به کار شوند.
 • به مدت 4 سال در داخل و خارج استرالیا سفر نماید.
 • از وام خرید خانه در استرالیا استفاده نماید.
 • همسر و فرزندان او هم می توانند در استرالیا اقامت نمایند.

اقامت دائم با ویزای تخصصی 491

بعد از سپری کردن مدت زمان 2 ساله کار و اقامت در محدوده ایالت اسپانسر شما می توانید برای اقامت دائم اقدام به دریافت ویزای 887 نمایید. در این مرحله بعد از بررسی امتیازهای دیگر اقامت دائم به شما تعلق خواهد گرفت.


شرایط کار در استرالیا و دستمزدها

کار در استرالیا

شرایط کاری در استرالیا بر اساس قوانین فدرال ، قرارداد کاری و توافقات محل کار تنظیم میگردد. دستمزد پرداختی و ضوابط کاری بر اساس حداقل استاندارد های قانونی کاملا عادلانه میباشد.ساعت کاری در استرالیا به ازای هر هفته 36 تا 40 ساعت میباشد که از دوشنبه تا پایان ساعت اداری جمعه میباشد اما در مشاغل مختلف صنعتی این شرایط میتواند متفاوت باشد.

ساعت کاری استاندارد در استرالیا از 7 صبح الی 3:30 عصر یا از 9 صبح الی 5 عصر به همراه زمان استراحت و ناهار میباشد.پرداخت ساعات اضافه کاری متغیر و قابل مذاکره است.متوسط سن بازنشستگی در استرالیا 57 سال است که نسبت به دیگر کشور ها پایین تر میباشد.

مهاجران خارجی که برای کار به استرالیا میروند در صورتی موفق به یافتن شغل میشوند که مهارت زبانی بالایی داشته باشند ، تحصیلات دانشگاهی آن ها قابل استناد باشد و در حرفه خود ماهر باشند.متوسط حقوق افراد در هر ایالت در زیر آمده است.

نام ایالت متوسط حقوق هفتگی
australian capital territory       47/1310 دلار
new south wales  71/1054 دلار
northern territory 53/1185 دلار
south australia     78/933 دلار
tasmania     93/905 دلار
victoria 82/1021 دلار
western australia 65/1187 دلار
queensland 82/1052 دلار

مشاغل مورد نیاز استرالیا

اگر از آن دسته از افرادی هستید که به دنبال مهاجرت کاری به استرالیا می باشید یکی از مهم ترین مسائلی که باید در مورد آن اطلاعات داشته باشید موقعیت های شغلی است که در استرالیا به آن ها نیاز است.در ادامه لیست مشاغلی که کمبود نیرو در استرالیا دارند را بیان میکنیم.اگر شما از این موقعیت های شغلی پیشنهاد کاری دریافت کنید و مهارت و تجربه کاری شما هماهنگ با آن باشد میتوانید درخواست ویزای کاری استرالیا کنید.

اگر مهارت شما در لیستی که در ادامه هست نباشد کارفرمایی که پیدا میکنید باید شغل مورد نظر را در استرالیا آگهی کند و اگر در مهلت مقرر کسی از تبعه های استرالیا برای این مشاغل پیدا نشد شما میتوانید اقدام کنید.در این هنگام شما باید مدارک مورد نیاز جهت درخواست ویزای کاری را ارائه دهید و کارفرما نیز باید مدارکی مبنی بر اینکه شغل مورد نظر را آگهی نموده و متقاضی استرالیایی برای آن پیدا نشده است ارائه کند.

لیست مشاغل دارای کمبود در استرالیا

رشته های مختلف هتل داری و مدیریت هتل داریحسابداری عمومی
مدیر تبلیغاتطب سوزنی
مهندس هواپیمامتخصص تبلیغات
خلبانمشاور کشاورزی
مهندس کشاورزیمحققین حوزه کشاورزی
تکنسین کشاورزیلوله کش
متخصص تأسیساتمتخصص برودت
مهندس تعمیرات هواپیماافسر آمبولانس
تکنسین بیهوشیتحلیلگر برنامه
مربی آموزش حیواناتپرورش دهنده آبزی و ماهیان
معمارتکنسین نقشه برداری
مربی هنرمتخصص هنر
مدیر گالری هنریمتخصص گوش و حلق و بینی
برقکار خودرونانوا
وکیلمتخصص بیوشیمی
متخصص بیو مدیکالبیو تکنولوژیست
سازنده و تعمیر کار قایقویراستار ادبی
گیاه شناسآجر چین
کارگر ساختمانناظر ساختمان
تعمیر کار ماشین های اداریکابینت ساز
نصاب کابینتقصاب
مدیر کافه و رستورانفیلمبردار
تکنسین نوار قلبمتخصص قلب
جراح قلبمشاوره شغلی
نجارسرآشپز
مهندس شیمیاپراتور مجتمع های شیمیایی
تکنسین شیمیمدیرعامل
مدیر اجراییسرپرست اطلاعات
مدیر مهد کودکمهندس عمران
نقشه کش ساختمانتکنسین عمران
هماتولوژی بالینیروانشناس بالینی
معامله گر کالاکارگران
منشی شرکتمهندسین کامپیوتر و شبکه
برگزار کننده کنفراسمحافظین (بادی گارد)
مسئول قراردادآشپز
مدیران عمومی سازمان هامدیران خدمات شرکت ها
پنبه کارانکشاورزان
دامپرورمعلم خصوصی رقص
خواننده یا رقصندهمدیر پایگاه داده
متخصص دندانپزشکیتکنسین دندانپزشکی
دندانپزشکمتخصص پوست
رادیولوژیستبرنامه نویس
مکانیک موتور ماشین های دیزلمتخصص تغذیه
کارگردان هنریمتخصص خدمات معلولین
درمانگر هامربی غواصی
مربی سگتخلیه کننده چاه
خیاطمشاوره الکل و مواد مخدر
معلم مقطع دبستانتکنسین علوم زمین شناسی
اقتصاد دانمشاوره آموزش
مدیران آموزشروانشناس آموزشی
مهندس برقبرقکار عمومی
برقکار دوره های ویژهمتخصص تجهیزات پردازش الکترونیکی
مهندس الکترونیکمتخصص اورژانس
متخصص غدد درون ریزمدیریت مهندسی
مهندسان حرفه ایمهندسی تکنولوژی صنعتی
پرستارانمشاور محیط زیست
مهندس محیط زیستمدیر محیط زیست
محقق محیط زیستحسابرس خارجی
ریاست دانشگاهمشاوره خانواده و ازدواج
طراح مدویرایشگر ویدئو
مدیر مالیکارگزار مالی
نمایندگان مالیمشاور سرمایه گذاری
مدیر سرمایه گذاری مالیفروشنده بازار مالی
مدیر مرکز تناسب اندامجوشکار
گلفروشمتخصص پرورش گیاهان
مربی پروازفوتبالیست
تکنسین مواد غذاییباغدار
سازنده مبلمانمتخصص گوارش
پزشک عمومیزمین شناس
ژئوفیزیکمهندس ژئو تکنیک
شیشه گرطراح گرافیک
مربی ژیمناستیکمدیر آرایشگاه و سالن زیبایی
آرایشگرتکنسین سخت افزار کامپیوتر
مدیر خدمات بهداشتی و رفاهیمتخصص تشخیص و ارتقاء سلامت
خلبان هلی کوپترپرورش دهنده اسب
مربی اسب سواریمربی اسب
داروساز بیمارستانمدیر هتل
مدیر منابع انسانیهیدرو ژئولوژیست
تحلیلگر کسب و کار ICTمدیر توسعه کسب و کار ICT
پشتیبانی مشتری ICTمدیران ICT
مدیر پروژه ICTمهندس تضمین کیفیت ICT
متخصص امنیت اطلاعات ICTنماینده فروش ICT
مهندس پشتیبانی و تست ICTتکنسین های پشتیبانی NEC
مربی ICTتصویر گر
طراح صنعتیمهندس صنایع
داروساز صنعتیمتخصص اطلاعات و سازمان
کارگزار بیمهمراقبت های ویژه امبولانس
متخصص مراقبت های ویژهطراح داخلی
حسابرس داخلیمترجم
جواهر فروشطراح جواهر
روزنامه نگارمتخصصا حقوقی و دادگاه ها
مدیر آزمایشگاهاقتصاد دان ارشد
معمار منظرطراح فضای سبز
کتابدارتکنسین کتابخانه
تکنسین علوم زندگیمکانیک بالابر
قفل سازتکنسین گریم
حسابدار مدیریتمشاور مدیریت
سازندهزیست شناس دریایی
متخصص بازاریابیماساژور
مهندس موادریاضی دان
بازرس گوشتمهندس مکانیک
تکنسین مهندسی مکانیکرادیو گرافی تشخیص پزشکی
تکنسین آژمایشگاه پزشکیپزشکی انکولوژیست
درمانگر رادیو تراپی پزشکیسازنده فلز
سازندگان ماشین های تخصصیمتالوژی و تکنسین مواد
متالوژیستهواشناس
میکروب شناسیمعلم مدرسه متوسطه
مامامهندس معدن غیر نفت
دامدارمکانیک عمومی خودرو
مکانیک موتورسیکلتمتخصص مولتی مدیا
متخصص و مدیر موسیقیموسیقیدان حرفه ای
معلم خصوصی موسیقیمتخصص علوم طبیعی و فیزیک
مدیر شبکهتحلیلگر شبکه
متخصص مغز و اعصابجراح مغز و اعصاب
ویرایشگر روزنامهمتخصص پزشکی هسته ای
مدیر بخش پرستاریپرستار متخصص
مدیر کلینیک پرستاریمتخصص تغذیه
متخصص زنان و زایمانمشاور بهداشت و ایمنی شغلی
چشم پزشکاپتومتری
متخصصان روش های سازماندهیمشاور سازماندهی
جراح ارتوپدیارتوپیست
جراح اطفالمتخصص اطفال
کارگر نقاشیشیرینی پز
آسیب شناستکنسین هنر های نمایشی
مهندس نفتتکنسین داروساز
عکاسفیزیکدان
فیزیوتراپیستپرورش دهنده خوک
جراح پلاستیک و ترمیمیدندانپزشک
لوله کشاپراتور پست های برق
سازنده ابزار دقیق و تعمیر آن هامدیر سازمان بهداشت اولیه
بازرس محصول اولیهمکانیک ماشین چاپ
مدیر تولید ساختمدیر تولید معدن
مهندس تولید کارخانهمدیر برنامه تلویزیونی
مدیر پروژهروانپزشک
روانشناسمتخصص روابط عمومی
تکنسین تضمین کیفیتمترور
تکنسین ارتباطات بی سیم و رادیوییمدیر اسناد
مشاور استخدامپرستار ثبت شده
مشاور توانبخشیمتخصص کلیه
افسر رزیدنت پزشکیروماتولوژیست
داروخانه دارکاشی کار
مدیر مدرسهسونوگراف
تکنسین صداگفتار درمان
مدیر صحنهمتخصص آمار
کارشناس بورسفروشنده سهام بورس
سنگ تراشمهندس سازه
مربی شناحسابدار مالیاتی
مهندس مخابراتخبرنگار تلویزیونی
متخصص طب سوزنیمهندس حمل و نقل
پژوهشگر داشنگاهبرنامه ریز شهری
اورولوژیستجراح عروقی
دامپزشکتعمیر خودرو
کارگر جوانماشین کار چوب
مدیر مراکز رفاهی و تفریحیطراح وب
مدیر وبساعت ساز و تعمیر کار ساعت
تولید کننده و مدیر محتواپرستار دامپزشک
جوشکار رده اولتوسعه دهنده وب

مقالات پیشنهادی:

تحصیل در استرالیا

مهاجرت به استرالیا

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

تردید نکنید برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیریددیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید