کار در عمان

مهاجرت کاری به کشور عمان

کار در عمان، برای افراد متخصص و کارگران ماهری که مسلط به یکی از زبانهای عربی یا انگلیسی هستند، به راحتی امکان پذیر است. برای اینکه بتوانید در عمان کار کنید، باید یک پیشنهاد کاری معتبر از کارفرمای عمانی و یا یک اسپانسر با تمکن مالی خوب در عمان داشته باشید تا با درخواست ویزای کارتان موافقت شود.

اطلاعات بیشتر

شناخت عمان

عمان یکی از کشورهای سلطان نشین حاشیه خلیج فارس، در همسایگی امارات متحده عربی، عربستان و یمن است و که در سال های اخیر، به پیشرفت های چشمگیری در زمینه های مختلف، دست یافته است. پایتخت این کشور، شهر زیبای مسقط است و از دیگر استان های عمان می توان به: البریمی، مسندم و الظفار اشاره کرد. واحد پول عمان، ریال و زبان رسمی در این سلطان نشین، عربی است، زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم رسمی در این کشور شناخته می شود. ریال عمان، ارزش نسبتا بالایی دارد و معادل 2.5 دلار آمریکا می باشد، از این رو در سال های اخیر، بسیاری از ایرانیان، به دنبال کار در عمان و مهاجرت کاری به این کشور زیبا هستند. به طور کلی درآمد سرانه عمان، خوب است و مردم در این کشور از رفاه نسبی برخوردارند. درآمد اصلی عمان بر پایه نفت و گاز و پس از آن، کشاورزی و ماهیگیری است. در سال های اخیر، صنعت توریسم در عمان، درآمد بسیار خوبی را برای این کشور زیبا به همراه داشته است.

در این مقاله قصد داریم به شرایط کار در عمان در سال 2020 بپردازیم و اطلاعات جامعی در اینباره و ویزای کاری عمان در اختیار شما عزیزان، قرار دهیم، با ما همراه شوید.


شرایط کار در عمان 2020

مهاجرت کاری به عمان از طریق ویزای کار در عمان برای افراد واجد شرایط، به راحتی امکان پذیر است. یکی از الزامات کار در عمان و اخذ ویزای کار، داشتن پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرمای عمانی است. در غیر اینصورت، متقاضی باید یک نفر را به عنوان اسپانسر خود در عمان معرفی کند. سن متقاضیان باید بالای 21 سال باشد. در ادامه به بررسی ویزای کار عمان و شرایط و هزینه های مهاجرت کاری به عمان می پردازیم:

کار در عمان

کار در عمان

به طور کلی، ویزای عمان به صورت، ویزای بلند مدت، ویزای کوتاه مدت یک بار ورود و ویزای کوتاه مدت چند بار ورود صادر می شود و همانطور که گفته شد، متقاضیان کار در عمان، با داشتن پیشنهاد شغلی یا یک اسپانسر معتبر در عمان، می توانند برای ویزای کاری این کشور درخواست دهند. ویزای کار همان، به مدت 3 ماه اعتبار دارد و از نوع چند بار ورود و قابل تمدید است. هزینه درخواست ویزای کار در عمان، 20 ریال عمان، معادل 51 دلار آمریکا است و در صورتی که قصد ماندن در این کشور را دارید، باید قبل از اتمام اعتبار ویزا، نسبت به تمدید آن اقدام نمایید، در غیر اینصورت، حداقل 50 ریال عمان، معادل 130 دلار آمریکا، جریمه خواهید شد. ویزای کار در عمان، در صورتی به شما اعطا می شود که این امر بر دولت عمان مشتبه شود که کار مورد نظر، جزء مشاغل واجد شرایط و است و در طبقه بندی مشاغل ملی وجود دارد. در این صورت، سندی به عنوان  NOC یا همان طبقه بندی مشاغل ملی از طرف کارفرما با تاییدیه وزارت کار و نیروی انسانی دریافت خواهید کرد که باید به همراه مدارک دیگر، با فرم تکمیل شده درخواست ویزا، به سفارت عمان ارائه دهید.

متقاضیانی که موفق به دریافت ویزای کار در عمان می شوند، پس از ورود به خاک عمان و شروع به کار، می توانند برای ویزای همراه، جهت پیوستن خانواده در عمان، درخواست کنند. ویزای همراه عمان در دو نوع ویزای پیوستن خانواده و ویزای سکونت خانواده وجود دارد. در ویزای پیوستن، تنها همسر و فرزندان وابسته زیر ۲۸ سال متقاضی، می توانند به او در عمان بپیوندند، ولی در ویزای سکونت خانواده، بستگان نزدیک متقاضی نیز می توانند برای زندگی به عمان بروند.


مدارک مورد نیاز ویزای کار عمان

کار در عمان

مدارک لازم برای درخواست ویزای کار در عمان، عبارتند از: نامه پیشنهاد شغلی و دعوتنامه رسمی برای کار، پاسپورت معتبر، 2  قطعه عکس ۴*۶ رنگی با پشت زمینه روشن، گواهی سلامت و گواهی عدم سوء پیشینه، مدارک تحصیلی و سوابق کاری، گواهینامه های آموزشی (در صورت وجود) و فرم درخواست ویزای کار. توجه داشته باشید، تمامی مدارک باید به زبان عربی یا انگلیسی، به صورت رسمی ترجمه شده و به تایید وزارت دادگستری برسد، دعوتنامه و یا پیشنهاد کاری نیز باید توسط اداره کار عمان تایید شده باشد. در صورت هر گونه نقص مدرک، ویزای شما ریجکت خواهد شد، بنابراین در جمع آوری مدارک، دقت زیادی به خرج دهید و مدارک را به صورت کامل و بدون نقص به سفارت عمان در ایران یا کنسولگری عمان ارائه دهید.


مشاغل مورد نیاز سال 2020

همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد، بیشترین درآمد ناخالص عمان از صنعت نفت و گاز است و همین موضوع باعث شده تا افرادی که در این زمینه دارای تخصص هستند، شانس زیادی برای این امر داشته باشند. به عبارتی وضعیت کار در عمان برای متخصصان صنعت نفت و گاز، بسیار ایده آل است و بازار کار خوبی برای این افراد وجود دارد و به راحتی می توانند، پیشنهادهای شغلی خوبی دریافت کنند. برخی از مهمترین مشاغل مورد نیاز برای کار در عمان در سال 2020، عبارتند از: پزشکی و دندانپزشکی، پرستاری، مشاغل مربوط به صنعت نفت و گاز، جوش‌کار، IT، راه‌سازی و مدیریت پروژه، مهندس صنایع، معلم، برقکار، گارسون رستوران، آشپز و سرآشپز، نجار، کارمند هتل، استاد زبان انگلیسی، راننده اتومبیل و خدمات ساختمانی و صنعتی.

اگر در یکی از این زمینه ها دارای تخصص و یا سابقه کاری هستید، همین حالا با کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من، تماس بگیرید و از مشاوره رایگان، متخصصان این گروه بهره مند شوید، همچنین می توانید با مراجعه به وب سایت این گروه مهاجرتی، فرم رایگان ارزیابی آنلاین را پر کنید و برای دریافت مشاوره، منتظر تماس کارشناسان گروه اپلای من، بمانید.

لازم به ذکر است، متوسط حقوق کار در عمان، 1800 ریال عمان، معادل 4.600 دلار آمریکا است و این ارزش بالای ریال عمان است که این کشور سلطان نشین را در بین ایرانیان عزیز و متخصص، محبوب ساخته است. حقوق پزشکان و دندانپزشکان، وکلا و مدیران فروش در عمان، بالای 2000 ریال است و در صورتی که در این زمینه ها تخصص دارید، شک نکنید و در اسرع وقت برای اخذ ویزای کار در عمان، اقدام کنید.


اقامت و تابعیت عمان

کار در سنگاپور

کار در عمان، ایده بسیار خوبیست، ولی توصیه می کنیم از فکر اخذ اقامت دائم و یا تابعیت عمان، بیرون بیایید، چون عمان هم مانند سایر کشورهای عربی، اقامت دائم و تابعیت خود را به راحتی به اتباع خارجی نمی دهد. دریافت اقامت دائم و یا پاسپورت عمان، تنها در صورت ازدواج با یک تبعه عمانی، امکان پذیر است که حداقل 8 سال طول می کشد. در این مدت زمان، شما می توانید، اقامت برخی از کشورهای بسیار توسعه یافته آسیایی، اروپایی یا آمریکایی را دریافت نمایید. از آنجایی که پاسپورت عمان، هنوز جزء پاسپورت های قدرتمند نیست، دریافت تابعیت و پاسپورت عمان، چندان توصیه نمی شود. ولی با کار در عمان می توانید به درآمد بسیار خوبی برسید و در مدت اقامتتان در عمان از جاذبه های گردشگری طبیعی و تاریخی و شهرهای زیبایی همچون صلاله بازدید کنید و به کشورهای عربی دیگر سفر کنید و با درآمدتان، راه را برای مهاجرت به کشوری که پاسپورت قدرتمندی دارد، هموار سازید.


گروه مهاجرتی اپلای من، با داشتن سابقه طولانی در زمینه اخذ ویزای کار در عمان و مهاجرت کاری به این کشور، مفتخر است، شما را در این مسیر، یاری نماید.


مقالات و مطالب مرتبط زیر را جهت مطالعه بیشتر به شما پیشنهاد میکنیم:

مهاجرت به سنگاپور

مهاجرت کاری به سنگاپور

تحصیل در سنگاپور

ویزای کار آلمان

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

تردید نکنید برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیریددیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید