زمان اپلای در دانشگاه‌های آلمان ۲۰۲۲

Applyman

زمان اپلای در دانشگاه‌های آلمان یکی از موارد مهمیست که متقاضیان مهاجرت تحصیلی به این کشور همواره در پی کسب اطلاع از آن می‌باشند. فراهم نمودن تحصیل رایگان به زبان انگلیسی و آلمانی در این کشور باعث شده هرساله متقاضیان زیادی تحصیل در قلب اقتصاد اروپا را در سطر اولویت‌های خود قرار دهند. موضوعی که متقاضیان اپلای آلمان می‌بایست به آن توجه نمایند این است که با کسب اطلاع دقیق از ددلاین دانشگاه نسبت به اپلای رشته مورد نظر اقدام نمایند، زیرا که امکان دارد برخی از متقاضیان با عدم آگاهی از این موضوع فرصت تحصیل در زمان تعیین شده را از دست داده و در این صورت می‌بایست تا نوبت بعدی پذیرش از دانشگاه منتظر بمانند. دانشجویان پس از کسب اطلاع از زمان اپلای دانشگاه‌های آلمان این امکان را دارند تا به دو طریق درخواست پذیرش را ارائه نمایند. از این رو می‌بایست یا از طریق ورود به وب سایت رسمی دانشگاه و یا از طریق پرتال متمرکز uni-assist.de/en درخواست خود را ارائه نمایند. لازم به ذکر است متقاضیان می‌بایست مدارک درخواست شده را به صورت کامل و بدون نقص به دانشگاه مربوطه ارسال نمایند تا در سریعترین زمان ممکن پاسخ پذیرش را دریافت نمایند. به طور کلی مراکز آموزشی آلمان در سال دو بار (ترم زمستان و تابستان) اقدام به جذب دانشجو می‌نماید، از این رو متقاضیان می‌بایست با توجه به شرایط و اطلاع از ددلاین رشته‌ی مورد نظر جهت اپلای اقدام نمایند.

ما در این مقاله قصد داریم تا به بررسی زمان اپلای در دانشگاه‌های آلمان پرداخته تا شما متقاضیان گرامی با آگاهی کامل به تحصیل در آلمان جهت رشته‌ی مورد نظر بپردازید. پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

شرایط و زمان اپلای در دانشگاه‌های آلمان

در این بخش زمان اپلای تعداد از مطرح‌ترین دانشگاه‌های آلمان را جهت آگاهی شما متقاضیان گرامی مورد بررسی قرار می‌دهیم. لازم به ذکر است که ددلاین با توجه به رشته‌ی انتخابی متفاوت خواهد بود و متقاضیان باید پس از انتخاب رشته و ورود به وبسایت رسمی دانشگاه از تاریخ دقیق اپلای رشته‌ی مورد نظر آگاه شوند. پیشنهاد می‌شود متقضیان حدود 8 هفته پیش از اتمام ددلاین مدارک خود را به دانشگاه ارسال نمایند و اقدام به اپلای را به روزهای پایانی موکول نکنند، زیرا افرادی که در روزهای آغازین باز شدن دریچه‌ی اپلای اقدام به ثبت‌نام نمایند در صورت نقص پرونده این فرصت را خواهند داشت تا با توجه به زمان باقی مانده اصلاحیات لازم را انجام دهند و در موعد مقرر به تحصیل جهت رشته‌ی دلخواه مشغول شوند. زمان اپلای در دانشگاه‌های آلمان به شرح زیر است:

شرایط و زمان اپلای در دانشگاه‌های آلمان
شرایط و زمان اپلای در دانشگاه‌های آلمان
 • دانشگاه مونیخ

به طور کلی ثبت‌نام دانشگاه مونیخ در زمستان و تابستان انجام می‌پذیرد. دانشجویان می‌بایست جهت ترم زمستان در 15 جولای و جهت ترم زمستان 15 ژانویه اقدام نمایند.

 • دانشگاه فنی مونیخ

برنامه‌های دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد در دانشگاه فنی مونیخ با توجه به برنامه‌ی تحصیلی مشخص می‌شود که به این منظور دانشجویان می‌بایست به وب سایت رسمی دانشگاه مونیخ مراجعه نموده و اطلاعات لازم در این خصوص را کسب نمایند. اما به طور کلی درخواست جهت پذیرش جهت ترم زمستان 15 جولای و جهت ترم زمستان 15 ژانویه می‌باشد.

 • دانشگاه هایدلبرگ

متقاضیان تحصیل در دانشگاه هایدلبرگ این امکان را دارند تا در بازه‌های زمانی متفاوت جهت اپلای اقدام نمایند. 1 مارس جهت ترم تابستان، 1 آپریل جهت ترم پاییز و دانشجویانی که قصد تحصیل در دوره‌های بهار را دارند می‌بایست 1 دسامبر درخواست پذیرش نمایند. دانشجویان ایرانی که نیاز به ویزا دارند می‌بایست در تاریخ 1 نوامبر درخواست خود را ارائه نمایند.

 • دانشگاه توبینگن

درخواست جهت تحصیل در دانشگاه توبینگن جهت ترم تابستان در ماه آپریل آغاز شده و متقاضیان می‌بایست در تاریخ 15 ژانویه درخواست خود را ارائه نمایند. اما جهت ترم زمستان که از اکتبر ماه آغاز می‌شود دانشجویان می‌بایست در تاریخ 15 جولای درخواست خود را ارائه نمایند.

 • دانشگاه هومبولت

متقاضیان تحصیل در دانشگاه هومبولت جهت مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد جهت ترم زمستان تاریخ 31 آگوست و جهت ترم تابستان 28 فوریه می‌باشد.

 • دانشگاه آخن  

زمان اپلای در دانشگاه‌های آلمان مرکز آخن جهت مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در تاریخ 15 اکتبر و 15 آپریل می‌باشد.

 • دانشگاه فرایبورگ

متقاضیان تحصیل در دانشگاه فرایبورگ جهت مقاطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد می‌بایست تاریخ 9 آپریل جهت اپلای اقدام نمایند.

 • دانشگاه بن  

زمان اپلای در دانشگاه بن جهت متقاضیان مقطع کارشناسی در تاریخ 20 آگوست و 15 ژانویه بوده و دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد می‌بایست در زمان مشخص شده از طرف استاد راهنما اقدام به اپلای نمایند.

 • دانشگاه گوتینگن

دانشجویان متقاضی تحصیل در دانشگاه گوتینگن مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌بایست در تاریخ‌های 15 جولای و 15 ژانویه اقدام نمایند.

 • دانشگاه فرای

متقضیان علاقه‌مند به اپلای در دانشگاه‌های آلمان مرکز فرای می‌بایست جهت تحصیل دوره‌ی کارشناسی در تاریخ 15 ماه‌های جولای و ژانویه اقدام نمایند.

 • دانشگاه هامبورگ

اپلای در دانشگاه هامبورگ جهت مقطع کارشناسی در تاریخ 15 ماه‌های جولای و ژانویه و جهت مقطع کارشناسی ارشد 31 مارچ می‌باشد.

 • دانشگاه فنی برلین

متقاضیان علاقه‌مند به تحصیل در دانشگاه فنی برلین می‌بایست جهت مقطع کارشناسی تاریخ 18 فوریه و 31 اگوست و جهت مقطع کارشناسی ارشد 30 نوامبر و 30 ژوئن اقدام نمایند.

 • دانشگاه مانهایم

دانشجویان علاقه‌مند به تحصیل در دانشگاه مانهایم جهت مقطع کارشناسی 15 جولای و جهت مقطع کارشناسی ارشد 15 می فرصت اقدام خواهند داشت.

 • دانشگاه کلن

متقاضیان دانشگاه کلن جهت مقطع کارشناسی 12 ژانویه و جهت مقطع کارشناسی ارشد 15 ژوئن فرصت اپلای را خواهند داشت.

 • دانشگاه وورتسبورگ

زمان اپلای در دانشگاه‌های آلمان مرکز وورتسبورگ جهت مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در تاریخ 15 ماه‌های جولای و ژانویه می‌باشد.

 • دانشگاه اولم

متقاضیان تحصیل در دانشگاه اولم جهت مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تاریخ 15 ماه‌های جولای و ژانویه امکان اقدام خواهند داشت.  

 • دانشگاه بیلفلد

متقاضیان تحصیل در دانشگاه بیلفلد جهت مقطع کارشناسی 15 جولای و جهت مقطع کارشناسی ارشد 15 ژانویه فرصت اقدام خواهند داشت.

 • دانشگاه درسدن

دانشگاه درسدن زمان اپلای جهت مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را 15 جولای و 15 ژانویه تعیین نموده است. متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا می‌بایست در تاریخ 15 سپتامبر و 15 مارچ اقدام نمایند. 

 • دانشگاه شاریته برلین

دانشجویان مقطع کارشناسی جهت ترم زمستان می‌بایست در تاریخ 15 جولای و دانشجویان کارشناسی ارشد با توجه به برنامه تحصیلی و مراجعه‌ به وب‌سایت رسمی دانشگاه اقدام به اپلای نمایند.

 • دانشگاه توبینگن

متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد جهت ترم زمستان 15 جولای و جهت ترم تابستان 15 ژانویه فرصت اقدام خواهند داشت.

 • دانشگاه مونستر

زمان اپلای در دانشگاه‌های آلمان مرکز مونستر مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد 15 ژانویه و دانشجویان مقطع دکترا 15 می می‌باشد.

هزینه تحصیل و زندگی در آلمان

زمان اپلای در دانشگاه‌های آلمان را مورد بررسی قرار داده و اطلاعات لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم. اما در ارتباط با هزینه‌ی تحصیل خوب است بدانید که تحصیل در آلمان جهت دانشگاه‌های دولتی به زبان‌های انگلیسی و آلمانی رایگان بوده و دانشجویان تنها می‌بایست هزینه‌ای حدود 300 یورو را در ابتدا به عنوان ثبت‌نام و خدمات دانشجویی پرداخت نمایند. لازم به ذکر است این هزینه‌ها در مراکز خصوصی به شکل قابل توجهی بالا بوده و با توجه به ‌رشته‌ی تحصیل این ممکن است تا 25000 یورو نیز افزایش پیدا نماید. با توجه به این موضوع اغلب متقاضیان در تلاش‌اند تا به صورت رایگان در مراکز دولتی این کشور مشغول به تحصیل شوند. در خصوص هزینه‌های زندگی گفتنیست که دانشجویان با استفاده از خوابگاه و صرفه جویی در برخی از موارد اضافی و اصطلاحا زندگی دانشجویی امکان کاهش هزینه‌ها تا حد امکان را خواهند داشت.به طور کلی هزینه‌های زندگی در کشور آلمان ماهانه بین 700 تا 1000 یورو بسته به شهر و سبک زندگی دانشجو متفاوت می‌باشد.

هزینه تحصیل و زندگی در آلمان
هزینه تحصیل و زندگی در آلمان

جمع بندی(سخن پایانی)

به انتهای این مقاله رسیدیم، سپاس که تا انتهای این مطلب همراه ما بودید. در این مطلب به زمان اپلای در دانشگاه‌های آلمان پرداختیم. امیدواریم موارد عنوان شده در این خصوص اطلاعات کافی را در اختیار شما متقاضیان تحصیل در آلمان قرار داده باشد. ما در گروه مهاجرتی اپلای من با کسب تجربیات فراوان در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی، ویزا و اقامت آماده ارائه هر گونه مشاوره تخصصی به شما دانشجویان گرامی جهت اپلای از دانشگاه های کشور آلمان می باشیم. لازم به ذکر است اپلای من ضمن داشتن نمایندگی فعال در کشور آلمان به محض ورود متقاضیان به این کشور خدمات پس از ورود از قبیل ترنسفر فرودگاهی، ثبت نام دانشگاه و همچنین موارد مربوط به اقامت دانشجو را پیگیری و ارائه می‌نماید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص زمان اپلای در دانشگاه‌های آلمان مقالات ذیل را مطالعه نمایید:

تحصیل در آلمان

تحصیل در دانشگاه‌های آلمان


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید