اپلای کانادا

Applyman

کشور کانادا ب دلایل متعددی چون: آب و هوای مناسب، خدمات رفاهی بسیار خوب، کیفیت زندگی و تحصیل بالا، مهاجر پذیر بودن و بسیاری دلایل دیگر، همواره در میان اولین انتخاب های متقاضیان قرار دارد. اپلای کانادا به روش های مختلفی قابل انجام است. اپلای تحصیلی و اپلای کاری. در این مقاله به صورت کلی درباره انواع روش های مهاجرت به کانادا توضیح خواهیم داد و شمارا با این روش ها آشنا خواهیم کرد.

کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من آماده ارائه مشاوره و همراهی شما متقاضیان محترم در امر اپلای کانادا هستند.

اپلای کانادا

انواع روش های اپلای کانادا برای مهاجرت

برای اپلای کانادا و در کل مهاجرت به کانادا روش های متنوعی وجود دارد که با در این مقاله به طور خلاصه در باره این روش ها صحبت خواهیم کرد و اصلی ترین آنها را بیشتر مورد بررسی قرار خواهیم داد.

انوا روش های اپلای کانادا عبارنتد از:

  • اپلای تحصیلی کاناد
  • اپلای برای برنامه اکسپرس اینتری کانادا
  • اپلای کاری کانادا

اپلای تحصیلی کاناد

اپلای کانادا برای مهاجرت تحصیلی دارای شرایط خاص خود است که در این بخش به صورت کامل درباره آن صحبت خواهیم کرد.

اپلای تحصیلی کانادا به جهت کیفیت و اعتبار بالای تحصیل در کانادا همواره یکی از انتخاب های اصلی متقاضیان تحصیل در خارج از کشور بووده. تحصیل در کانادا به سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تقسیم بندی میشود:


اپلای کانادا در مقطع کارشناسی

مقطع کارشناسی در کانادا 4 ساله است و برای دریافت پذیرش در این مقطع نیاز به دیپلم 12 ساله و مدرک زبان حداقل آیلتس 6 دارید. این نکته قابل ذکر است که در صورت داشتن مدارک ایده آل شانس اخذ بورسیه و یا تخفیف های دانشگاهی برخوردار می شوید. به طور کلی برای اپلای کانادا در مقطع کارشناسی نیاز به مجموعه ای از مدارک از جمله: اسکن دیپلم، سوابق دوره های تحصیلی، گذرنامه، CV یا رزومه تحصیلی، مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی یا فرانسوی(برای استان های فرانسوی زبان) و انگیزه نامه خواهید داشت.

اجازه پیوست همراه

کشور کانادا یکی از کشورهای است که اجازه پیوست همراه را برای دوره های کارشناسی صادر می کند. این نکته بدین معناست که دانشجویان متاهل دوره کارشناسی در کانادا می توانند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به همراه داشته باشند و از دیگر نکات حائز اهمیت در این خصوص می توان به حق کار تمام وقت همراهان اشاره کرد.

شهریه مقطع کارشناسی در کانادا بین ۱۲۰۰۰ تا ۱۷۰۰۰ دلار است و همچنین امکان اخذ اقامت دائم  کانادا پس از تحصیل در این مقطع وجود دارد.


اپلای کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

مقطع کارشناسی ارشد در کانادا معولا بین 1 تا 2 سال بطول خواهد انجامید. معمولا هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا از هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی کمتر است. دانستن این نکته برای اپلای کانادا در مقطع کارشناسی ارشد حائز اهمیت است که برای تحصیل در این مقطع حتما باید مدرک زبان با نمره بالای 6.5 یا 6 داشته باشید. به جز مدرک زبان برای اخذ پذیرش در این مقطع به مدارکی از قبیل مدرک کارشناسی، انگیزه نامه، توصیه نامه اساتید دانشگاه (حداقل 2 مورد)، رزومه تحصیلی و ریز نمرات با معدل بالای 15، سابقه کاری مرتبط با رشته و مقالات علمی، همچنین در برخی موارد برای اپلای تحصیلی کانادا دانشگاه ها آزمون‌های بین‌المللی GMAT و یا GRE را نیز از متقاضی طلب می کنند. گفتنی است که تاییدیه پرداخت هزینه پذیرش نیز برای اخذ پذیرش نیاز است.

شهریه مقطع کارشناسی در کانادا بین ۱۲۰۰۰ تا ۱۷۰۰۰ دلار است و همچنین امکان اخذ اقامت دائم  کانادا پس از تحصیل در این مقطع وجود دارد.


مقطع دکترا در کانادا

برای اپلای کانادا در مقطع دکترا باید به این نکته توجه داشت که مقطع دکترا در کانادا بالغ بر 3 تا 5 سال به طول خواهد انجامید. علاوه بر این ذکر این نکته خالی از لطف نیست که دوره دکترا در کانادا شامل 1 پروژه نیز میشود که از آنجایی که بیشتر این از طرف کمپانی ها و شرکت های بزرگ اسپانسر شده اند به همین دلیل بیشتر اساتید و پروفسور ها به دانشجویان کمک هزینه تحصیلی اهدا می کنن.

مدرک لیسانس و  فوق لیسانس با معدل بالای ۱۴، داشتن مدرک آیلتس حداقل 6.5، توصیه نامه اساتید دانشگاه (حداقل 2 مورد)، سابقه تحقیقاتی و مقالات و انگیزه نامه ار الزامات اخذ پذیرش برای مقطع دکترا در کانادا به شمار میروند.

برای تحصیل در مقطع دکتری در کشور کانادا باید فوق لیسانس ایران را داشته باشید. شهریه مقطع دکترا در کانادا بین ۵۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ دلار است و همچنین امکان دریافت بورسیه به شکلی که شهریه پوشش داده شود یا اینکه هزینه های زندگی نیز تا بخشی پوشش داده شود وجود دارد و گفتنی است امکان اخذ اقامت دائم کانادا پس از تحصیل در مقطع دکترا وجود دارد. 


بورسیه تحصیلی کانادا

متقاضیان اپلای کانادا برای تحصیل به این نکته توجه داشته باشند که امکان اخذ بورسیه در تمام مقاطع تحصیلی این کشور به شیوه های گوناگون وجود


اپلای کاری کانادا

برای اپلای کانادا غیر از اپلای تحصیلی گزینه های دیگری نیز پیش روی متقاضیان وجود دارد که از جمله آنها اپلای کاری و مهاجرت کاری به کانادا است. برای این امر ابتدا کارفرمای کانادایی اداره مهاجرت کانادا را مجاب به دعوت شما به عنوان نیروی کار میکند، البته این در شرایطی است که کارفرمای مد نظر اثبات کند نیروی کاری مانند شما در کانادا یافت نمیشود. در این صورت شما این امکان را خواهید داشت تا به عنوان نیروی کاری وارد خاک کانادا شده و پس از آن برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنید.

اپلای کاری کانادا

مهاجرت از طریق کار در کبک

برای اپلای کانادا از طریق کار در کبک دانستن این نکتخ مهم است که استان کبک سیستم امتیاز بندی خاص خود را دارد و متقاضی نیاز دارد تا حداقل 50 امتیاز را کسب کند. افراد واجد شرایط میتوانند در سایت مخصوص همین استان پروفایل ایجاد کنند. بعد از ایجاد پروفایل و ارسال درخواست برای اخذ گواهی انتخابی کبک تحت عنوان CSQ باید منتظر بررسی پروفایل شخصی خود و اختصاص امتیاز بمانند تا ادامه مراحل مهاجرت کاری را طی کنند.


پیشنهاد میکنیم مطالب مرتبط زیر را در باره اپلای کانادا مطالعه فرمایید.

دانشگاه های کانادا مورد تایید وزارت علوم

هزینه تحصیل در کانادا

ویزای تحصلی کانادا

دانشگاه های کانادا

ویزای کاری کانادا

تحصیل در کانادادیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید