اقامت دائم کانادا از طریق کار

Applyman

مهاجرت بعه کانادا همواره یکی از اولین و محبوب ترین گزینه های علاقه مندان و متقاضیان مهاجرت بوده. آب و هوای مطلوب، خدمات اجتماعی با سطح بالا، کیفیت آموزشی و دانشگاه های کشور کانادا، حقوق شهروندی سطح بالا و بسیاری گزینه های دیگر را میتوان از علل این محبوبیت برشمرد. روشهای متعددی برای اخذ اقامت دائم کانادا وجود دارد که از مهمترین آنها میتوان به روش تحصیلی، کاری، اکسپرس اینتری و.. اشاره کرد که در این مقاله قصد داریم تا به صورت کامل درباره اقامت دائم کانادا از طریق کار خدمت شما عزیزان توضیحاتی را ارائه کنیم.

کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من آماده راهنمایی و همراهی شما عزیزان در رابطه با اخذ اقامت دائم کانادا از طریق کار هستند.

اقامت دائم کانادا از طریق کار

کلیات اقامت دائم کانادا از طریق کار

در حالت کلی افراد و متقاضیان مهاجرت به کانادا و کسب اقامت دائم کانادا از طریق کار ، سه راه اصلی برای رسیدن به مقصود خود، پیش روی دارند که عبارت اند از: برنامه اکسپرس اینتری، برنامه استانیPNP و دریافت جاب آفر. در این بخش قصد داریم تا درباره هریک از این سه روش به اختصار توضیحاتی را ارائه دهیم و در ادامه مقاله پیش رو به صورت کامل هریک را مورد بررسی قرار دهیم.


برنامه اکسپرس اینتری:

یکی از روش های کسب اقامت دائم کانادا از طریق کار روش اکسپرس اینتری است که در اصل نام یک سیستم ارزشیابی مهاجرتی مخصوص دولت کانادا است که بر پایه معیار های اصلی چون سن، مدرک تحصیلی، سابقه کار، مدرک زبان، سابقه حضور در کانادا و.. اقدام به ارزشیابی متقاضیان و الویت بندی آنها برای دریافت اقامت دائم کانادا میکند. پس اکسپرس اینتری نام روش مهاجرتی نیست، بلکه نام سیستم ارزیابی مهاجرتی کانادا است که در دل خود سه روش اصلی را جای داده است.

  • نیروی متخصص فدرال
  • پیشه‌وران ماهر فدرال
  • تجربهٔ کانادایی

در میان روش های کسب اقامت دائم کانادا از طریق کار، سیستم اکسپرس اینتری در اصطلاح الگوریتم بیس (Algorithm base) است به این معنا که تمام مراحل بررسی مدارک و امتیاز دهی تا ورود به استخر (pool) به صورت الکترونیکی و توسط سایت مهاتجرتی دولت کانادا انجام میشود و آفیسر نقش بسیار کمی در روند پروژه مهاجرتی از طریق سیستم اکسپرس اینتری دارد که این امر مزایایی را دربر خواهد داشت. مزایایی از قبیل

  • نتیجه گیری سریعتیر
  • ارتباط مستقیم با کارقرمایان کانادایی
  • امکان افزایش و آپدیت مدارک در طول پروسه مهاجرت توسط متقاضی، که این امر در روش های دیگر با سختی امکان پذیر است
  • بروکراس و زمان بررسی پرونده را به‌شکلی قابل ملاحضه ای کاهش می‌دهد

مراحل کسب اقامت دائم کانادا از طریق کار و از طریق پروسه اکسپرس اینتری به این صورت است که ابتدا متقاضیان باید مدارک و رزومه خود را توسط سازمان wes به تایید برساند و سپس از طریق پلتفرم به محاصبه امتیاز و ساخت پروفایل بپردازد. در مرحله بعد متقاضی وارد استخر انتظار یا همان (pool) میشود تا دولت کانادا برحسب امتیاز و رتبه‌شان متقاضیان را اولویت بندی نموده و در نوبت خود برای آنها دعوتنامه ارسال کند. نحوه محاصبه امتیاز و مراحل دقیق پروسه اکسپرس اینتری در سایت رسمی دولت کانادا به صورت کامل توضیح داده شده است.

متقاضیانی برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق کار و از روش اکسپرس اینتری که از سوی دولت کانادا موفق به اخذ دعوت‌نامه میشوند باید طی مدت ۶۰ روز درخواست خود مبنی بر دریافت اقامت دائم و حق شهروندی خود کامل و هزینه‌ٔ مربوط به آن را پرداخت کنند. مدت زمان بررسی درخواست‌هایی که از برنامه طریق اکسپرس اینتری ارائه می‌شوند، شش ماه است.لازم به ذکر است که کارفرمایان بسیاری در کانادا به‌دنبال جذب نیروی متخصص در کمترین زمان هستند. اگر پیشنهاد شغلی از کارفرمای معتبر کانادایی داشته باشید، به شکل چشمگیری سریع‌تر به اقامت دائم دست پیدا می‌کنید.


برنامه‌های استانی (PNP)

استان‌ها و ایالات کشور کانادا، علاوه بر سیستم اکسپرس اینتری، برای متقاضیان اقامت دائم کانادا از طریق کار، برنامه‌های خاص خود را دارند. معمولا این روش سریع‌تر از دیگر برنامه ‌های رایج مهاجرت به کانادا به نتیجه می‌رسند. متقاضیان در این روش باید درخواست خود را به استان یا قلمرو انتخابی ارائه دهند. هر کدام از استانهای کانادا دست ‌کم یک جریان و برنامه مهاجرتی دارد که با برنامهٔ فدرال اکسپرس اینتری همخوانی دارد. درصورت پذیرش درخواست متقاضی باید درخواست دریافت اقامت دائم خود را به ادارهٔ مهاجرت و شهروندی کانادا اعلام کند. توجه داشته باید که استان‌های نوناوات و کبک از برنامه‌های استانی (PNP) پیروی نمی‌کنند و برنامه‌های ویژه خود را دارند که در ادامه درباره آنها به اختصار توضیح خواهیم داد.

دریافت اقامت دائم کانادا از طریق کار – برنامه‌های استانی (PNP) همانطور که از نام آن برداشت میشود مختص متقاضیانی است که قصد مهاجرت به یک استان خاص کانادا را دارند. در حالت کلی هرکدام از استانهای کانادا علاوه بر عضویت در سیستم اکسپرس اینتری، دارای برنامه مهاجرتی جداگانه و مختص خود نیز هستند که به طور معمول شامل چهار دسته: نیروی کار ماهر، سرمایه‌گذارای، خانواده و دانشجویان فارغ‌التحصیل میشود. در این روش هر استان شرایط و قوانین خاص خود را درخواست خواهد کرد که به طبع با برنامه کلی اکسپرس اینتری متفاوت خواهد بود. در حال حاضر به جهت علاقه استان های کانادا به جذب نیروی کار ماهر، این روش در میان روش های اخذ اقامت دائم کانادا از طریق کار در بین استان های مختلف کانادا رایج تر است.

سابقه کار حرفه‌ای، میزان تحصیلات مناسب و مهارت کافی در زبان از جمله ملزوماتی است که متقاضیان با داشتن آنها می‌توانند از طریق استان مورد نظر خود برای اقامت دائم کانادا از طریق نیروی کار ماهر اقدام کنند.

شرایط اقامت دائم در کانادا در این روش به این صورت است که در ابتدا متقاضی نیازمند انتخاب نوع روش (برای مثال خود اشتغالی، نیروی کار ماهر، فرصت آلبرتا یا اکسپرس اینتری) است و سپس باید جهت دریافت تایید توسط استان مورد نظر اقدام کند.

در روش اکسپرس اینتری در برنامه استانی ابتدا شخص اقدام به تکمیل پروفایل خود در سیستم اکسپرس اینتری میکند و پس از اخذ دعوتنامه از استان مورد نظر و ارائه آن در پروفایل خود در سیستم اکسپرس اینتری امتیاز خود را به 600 میرساند. پس از انجام این مراحل کلیه متقاضیان رتبه‌بندی و اولویت بندی شده و افراد منتخب دعوت ‌نامه اقامت دائم خواهند گرفت.

اقامت دائم کانادا از طریق کار - برنامه‌های استانی (PNP)

مهاجرت از طریق کار در کبک

هانطور که اشاره شد سیستم اقامت دائم کانادا از طریق کار از طریق مهاجرت کاری به کبک به طور کلی از سیستم اکسپرس اینتری و برنامه‌های استانی (PNP) متفاوت است و سیستم امتیاز بندی مختص به خود را دارد و متقاضی نیاز دارد تا حداقل 50 امتیاز را در این روش کسب کند. افراد واجد شرایط میتوانند در پرتال مخصوص استان کبک پروفایل ایجاد کنند. بعد از ایجاد پروفایل و ارسال درخواست برای اخذ گواهی انتخابی کبک تحت عنوان CSQ باید منتظر بررسی پروفایل شخصی خود و اختصاص امتیاز بمانند.


اقامت دائم کانادا از طریق کارجاب آفر یا پیشنهاد شغلی

شرایط اقامت دائم در کانادا از طریق جاب آفر به صورت کلی بدین شرح است که در صورتی که کارفرمای کانادایی بتواند اداره مهاجرت کانادا را مجاب به دعوت شما به عنوان نیروی کار کند که این در حالی امکان پذیر است که بتواند به دولت کانادا اثبات کند نیروی کاری مانند شما در کانادا یافت نمیشود، شما این امکان را خواهید داشت که به عنوان نیروی کاری وارد خاک کانادا شده و پس از آن برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنید.

اقامت دائم کانادا از طریق کار - جاب آفر یا پیشنهاد شغلی

مطالب ذیل را برای مطالعه بیشتر در رابطه با اقامت دائم کانادا از طریق کار توصیه میکنیم:

اخذ پذیرش تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کانادا

دانشگاه های کانادا مورد تایید وزارت علوم

پذیرش دانشگاه کانادا بدون مدرک زبان

ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

تحصیل دندانپزشکی در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا

روانشناسی در کانادا

ویزای تحصلی کانادا

دانشگاه های کانادا

اسکیل ورکر کانادا

ویزای کاری کانادا

تحصیل در کانادا

کالج های کانادادیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید