شرایط مهاجرت به کانادا

Applyman

مهاجرت به کانادا در سالهای اخیر در بین افراد مختلف در سراسر دنیا بسیار رواج پیدا کرده و امروزه در کشور کانادا، مردم از هر ملیت و کشوری زندگی می کنند. شرایط مهاجرت به کانادا برای تمامی افرادی که قصد مهاجرت به این کشور زیبا را دارند، با توجه به برنامه مهاجرتی انتخابی، یکسان است و تنها امتیاز و شرایط برآورده کردن الزامات لازم است که در مسیر مهاجرت به کانادا می تواند تعیین کننده موفقیت یا شکست متقاضیان باشد. به بیانی دیگر، ملیت متقاضیان هیچ تاثیری بر روند و شرایط مهاجرت به کانادا ندارد. بیشتر افرادی که به کانادا مهاجرت می کنند، در نهایت به دنبال اخذ تابعیت و حق شهروندی این کشور هستند و اکثر افراد موفق به دریافت پاسپورت با ارزش کانادایی می شوند. از سال 1947 تاکنون، تغییرات زیادی در قوانین و سیاست مهاجرت داخلی کانادا ایجاد شده و شرایط مهاجرت به کانادا در این سالها دستخوش تغییرات بسیاری قرار گرفته است و روشهای متنوعی برای مهاجرت به این کشور پهناور وجود دارد، به عبارتی می توان گفت شرایط مهاجرت به کانادا در سالها و دهه های اخیر برای افراد واجد شرایط، آسان تر شده است.

روشهای مختلف مهاجرت

شرایط مهاجرت به کانادا برای چهار دسته از مهاجران فراهم است: افرادی که اقوام نزدیکی در کانادا دارند که شهروند و یا اقامت دائم کانادا هستند، مهاجران اقتصادی که عبارتند از کارگران و افراد متخصص و ماهر و بازرگانان و تاجران، پناهندگانی که از ترس آزار و شکنجه یا مجازات بیرحمانه و غیرمعمول از کشور خود فرار کرده و به کانادا پناهنده شده اند و دسته مهاجرتی بشردوستانه که در آن افراد به دلایل بشردوستانه به عنوان مهاجر پذیرفته می شوند. سیاست های مهاجرت کانادا هنوز در حال تغییر و تحول است. در سال 2008 ، سازمان تابعیت و مهاجرت کانادا تغییرات اساسی را در جهت جریان مستقیم مهاجران ایجاد کرد، مانند تغییر در گروه های حرفه ای برای مهاجرت افراد متخصص و برخی تغییرات دیگر در دسته های مهاجرتی مختلف. در سال 2015، کانادا سیستم Express Entry را معرفی کرد و یک روند کارآمد را برای بسیاری از مهاجران اقتصادی فراهم کرد که پروسه درخواست مهاجرت برای اقامت دائم را بسیار تسریع می بخشد. برخی تغییرات اضافی دیگر نیز در آوریل و مه 2017 ایجاد شد.


برنامه های مهاجرتی کانادا

برنامه های مهاجرتی کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا برای متقاضیان مختلف، متفاوت است و برنامه مناسب مهاجرتی کانادا برای هر فرد، به ویژگی ها، اهداف و وضعیت خاص آن فرد بستگی دارد. دولتهای فدرال و استانهای کانادا دائماً برنامه های خود را به روز می کنند تا از موفقیت مهاجرت کانادا، چه برای افراد تازه وارد و چه برای کانادا، اطمینان حاصل شود. در حال حاضر بیش از 80 برنامه برای مهاجرت به کانادا وجود دارد. به همین دلیل، مسیر و روش هر متقاضی برای مهاجرت به کانادا منحصر به فرد خواهد بود. به عنوان مثال، دسته بندی های متفاوتی برای متخصصان و کارگرانی وجود دارد که افراد از طریق آنها می توانند برای مهاجرت به این کشور و اخذ ویزای اقامت دائم کانادا اقدام نمایند، از جمله این دسته ها می توان به برنامه های اسکیل ورکر فدرال و اسکیل ورکر کبک، برنامه های نامزدی استانی، کلاس تجربه کانادا و کلاس تجربه کبک و همچنین برنامه مهاجرتی خود اشتغالی فدرال اشاره کرد. کانادا همچنین تعدادی از برنامه های حمایت مالی خانواده را ارائه می دهد که به موجب آن شهروندان کانادایی و اقامت دائم می توانند اعضای خانواده و عزیزان خود را برای مهاجرت به کشور کاناداتحت حمایت مالی قرار دهند.

*کانادا یک برنامه چند ساله برای سطوح مهاجرتی را نیز اعلام کرده که قرار است تعداد بیشتری از مهاجران را از طریق برنامه های اقتصادی، حمایت مالی از خانواده و سایر برنامه ها در سال های آینده پذیرش کند. بدین ترتیب شرایط مهاجرت به کانادا برای متقاضیان مختلف، آسانتر از قبل می شود و در صورتی که واجد شرایط یکی از این برنامه های مهاجرتی باشید، به راحتی و در کمتر از یک سال می توانید به کانادا مهاجرت کنید.

کدام برنامه مهاجرتی، شرایط مهاجرت به کانادا را برای شما فراهم می کند؟

کدام برنامه مهاجرتی، شرایط مهاجرت به کانادا را برای شما فراهم می کند؟

شرایط مهاجرت به کانادا در صورت داشتن تحصیلات بعد از دوره متوسطه:

کانادا برای تحصیلات شما ارزش قائل است و آن را برای بسیاری از برنامه های مهاجرتی خود مورد توجه قرار می دهد و در برخی از برنامه های مهاجرتی، مانند برنامه های افراد متخصص و ماهر و همچنین برنامه نامزدهای استانی، ارزش امتیازی به تحصیلات شما برای مهاجرت به کانادا اختصاص داده می شود. به عبارتی اگر مدرک پیش دانشگاهی داشته باشید، تحت برخی از برنامه های مهاجرتی، ملزومات مهاجرت به کانادا برای شما فراهم خواهد بود. برای کسب اطلاعات از آخرین شرایط مهاجرت به کانادا با کارشناسان متخصص ما در زمینه مهاجرت به کانادا تماس بگیرید و با تکمیل فرم ارزیابی رایگان، از برنامه مناسب مهاجرتی برای خود مطلع شوید.


شرایط مهاجرت به کانادا در صورت داشتن حداقل یک سال سابقه کار حرفه ای

شرایط مهاجرت به کانادا در صورت داشتن حداقل یک سال سابقه کار حرفه ای

نامزدهای مهاجرت به کانادا که حداقل یک سال تجربه کار حرفه ای در کشور مبدا دارند، احتمالاً می توانند در بازار کار کانادا جذب شوند. این سابقه کاری به شما این امکان را می دهد تا به اقتصاد کانادا و جامعه محلی در این کشور بپیوندید. در صورتی که حداقل یک سال سابقه کار حرفه ای دارید، ملزومات مهاجرت به کانادا از طریق تعدادی از برنامه های مهاجرتی برایتان فراهم می شود. برنامه های مهاجرتی اسکیل ورکر و نامزدهای استانی امتیازاتی را به تجربه کاری شما اختصاص می دهند. این برنامه ها در حقیقت، تجربه کاری را به عنوان یک دارایی با ارزش ارتقا می بخشند، در نتیجه شانس شما برای مهاجرت به کانادا افزایش می یابد. در صورتی که حداقل یک سال تجربه کاری دارید، همین حالا یک فرم ارزیابی رایگان پر کنید تا از امتیاز مورد نیاز خود برای مهاجرت به این کشور مطلع شوید.


در صورت داشتن یک پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی

در صورت داشتن یک پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی

داشتن یک پیشنهاد شغلی می تواند شرایط مهاجرت به کانادا را برای شما بسیار آسان کند و از این طریق می توانید امتیاز لازم را برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های مختلف فدرال و استانی کسب نمایید. باید توجه داشته باشید هر پیشنهاد شغلی، منجر به کسب امتیاز نمی شود. در صورتی که دارای یک پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی هستید، این پیشنهاد شغلی باید مورد ارزیابی قرار گیرد تا مشخص شود شرایط را برای برخی از برنامه های مهاجرتی برآورده می کند یا خیر. کارشناسان متخصص گروه مهاجرتی اپلای من، ارزیابی رایگان را برای پیشنهاد شغلی شما انجام می دهند و در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.


شرایط مهاجرت به کانادا در صورت داشتن دوست و یا اقوام نزدیک در کانادا

در صورتی که یکی از اقوام نزدیک شما مانند پدر، مادر، خواهر، برادر، خواهرزاده، برادرزاده و یا نوه، شهروند کانادا یا اقامت دائم است، می توانید اقامت کانادا را تحت برنامه حمایت مالی خانواده دریافت کنید. علاوه بر این، داشتن یک دوست که در حال حاضر در کانادا زندگی می کند ممکن است گزینه ای را از طریق یک برنامه نامزدی استانی برای شما فراهم کند که امتیازهایی برای داشتن ارتباط نزدیک با استان را کسب می کند. اگر دوست و یا اقوام نزدیک در کانادا دارید، به ما اطلاع دهید تا با ارزیابی رایگان و محاسبه امتیازات، بهترین برنامه مهاجرتی را به شما معرفی و شرایط مهاجرت به کانادا را برای شما آسان تر کنیم.


شرایط مهاجرت به کانادا در صورت داشتن سابقه کاری یا تحصیل در کانادا

برنامه های مهاجرتی Canadian Experience Class  و Quebec Experience Class، شرایط مهاجرت به کانادا و اقامت دائم این کشور را برای افرادی که قبلاً در کانادا کار کرده اند یا در حال کار هستند، به راحتی فراهم می کند. این برنامه های مهاجرتی همچنین گزینه بسیار مناسبی برای افرادی است که اخیراً در کانادا تحصیل کرده اند و یا در حال تحصیل هستند. در صورتی که از دانشگاههای کانادا فارغ التحصیل شده اید و یا سابقه کاری کانادا را دارید، شرایط مهاجرت به کانادا به راحتی برای شما فراهم خواهد بود و در کمتر از یکسال می توانید اقامت کانادا را به صورت دائم دریافت کنید.


امکان مهاجرت به کانادا در صورت داشتن تمکن مالی

اگر تمکن مالی بسیار خوبی دارید و دارایی های شما از ارزش خالص کافی و بالایی برخوردار است و مایل به ادامه کار خود یا سرمایه گذاری در کانادا هستید، شرایط مهاجرت به کانادا از طریق برخی برنامه های مهاجرتی برای شما فراهم خواهد بود. این برنامه ها برای کمک به پیشرفت اقتصاد کانادا از طریق درخواست شما برای سرمایه گذاری در دولت کانادا یا کبک، یا استفاده از تجربه مدیریت و یا مالکیت تجاری خود برای انجام یک تجارت در کانادا یا کبک طراحی شده اند. بسیاری از استانها برای این منظور، جریانهای مهاجرتی تجاری یا سرمایه گذاری را تحت برنامه های نامزدی استانها ارائه می دهند. علاوه بر این، برنامه های مهاجرت سرمایه گذاران و کارآفرینانی که توسط دولت های فدرال یا کبک اداره می شوند نیز شرایط مهاجرت به کانادا برای اخذ اقامت دائم کانادا را از طریق سرمایه گذاری یا کارآفرینی ایجاد می کنند.

شرایط مهاجرت به کانادا در صورت مالکیت و یا مدیریت یک تجارت:

تجربه مدیریتی و مالکیت شما در یک تجارت می تواند به شما کمک کند واجد شرایط مهاجرت به کانادا تحت تعدادی از برنامه های استانی مهاجرت تجاری و یا برنامه های سرمایه گذار و کارآفرین ارائه شده توسط دولت های کانادا و کبک باشید. برای صاحبان تجارت و افراد کارآفرین، ملزوماتمهاجرت به کانادا تحت برنامه مهاجرتی Investors and Entrepreneurs، به راحتی ایجاد می شود و افراد از این طریق می توانند به کانادا مهاجرت کنند و از اقامت دائم و حق شهروندی کانادا برخوردار شوند. برای ارزیابی رایگان تحت این برنامه مهاجرتی، همین حالا با کارشناسان مهاجرتی اپلای من تماس بگیرید. برای این منظور باید اطلاعاتی در مورد مالکیت شغلی و تجربه مدیریتی خود و همچنین اطلاعاتی درباره نوع مشاغل مورد نظر خود در کانادا ارائه دهید.


پیشنهاد میکنیم مطالب مرتبط زیر را در باره شرایط مهاجرت به کانادا مطالعه فرمایید.

دانشگاه های کانادا مورد تایید وزارت علوم

هزینه تحصیل در کانادا

ویزای تحصلی کانادا

دانشگاه های کانادا

ویزای کاری کانادا

تحصیل در کانادادیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید