معرفی برترین دانشگاه های کانادا

Applyman

اگر قصد ادامه تحصیل در خارج از ایران و در کل تحصیل در کانادا را دارید باید بدانید که دانشگاه های کانادا جزو برترین دانشگاه های دنیا محسوب می شوند. طبق آخرین رتبه بندی انجام شده در سال ۲۰۲۰، سی موسسه آموزش عالی کانادایی جزو بهترین ها در دنیا هستند. کانادا با داشتن ۷ دانشگاه در میان ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان، فرصتی استثنایی برای دانشجویان جهت تحصیل در سطوح عالی فراهم نموده است. همچنین در مقایسه با ایالات متحده آمریکا، دانشگاه های کانادا می توانند گزینه های اقتصادی تری برای تحصیل باشند. از طرف دیگر شرایط اقامت دائم در این کشور بسیار ساده تر است.

طبق نظرسنجی های انجام شده، بیش از ۹۰ درصد دانشجویان از تحصیل خود در کانادا راضی یا بسیار راضی هستند و ۹۵ درصد آنها کانادا را به عنوان مقصدی جهت ادامه تحصیل توصیه می کنند. ما در گروه مهاجرتی اپلای من در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با برترین دانشگاه های کانادا آشنا کنیم.


دانشگاه های کانادادانشگاه تورنتو

دانشگاه های کانادا - دانشگاه تورنتو

یکی از بهترین دانشگاه های کانادا ، دانشگاه تورنتو است که ابتدا تحت کنترل کلیسای انگلیس به عنوان یک سیستم آکادمیک با ساختاری همانند دانشگاه های معتبر انگلیس ساخته شد. این دانشگاه دارای هفت کالج می باشد که همگی دارای گذشته و آداب و رسوم خاصی هستند. دانشگاه تورنتو دستاوردهای پیشگامانه بسیاری به نام خود ثبت نموده است، از جمله نخستین انتشارات دانشگاهی کانادا، اولین دانشکده علوم جنگل در این کشور و اولین دانشگاه کانادایی که برای آن بیش از 1 میلیارد دلار کانادا کمک مالی پرداخت شده است.

جنبش های تاثیرگذار آکادمیک از جمله دانشکده انتقاد ادبی و تئوری ارتباطات تورنتو، نظریه تمامیت NP در علم کامپیوتر و تحقیقات درمان با استفاده از سلول های بنیادی از این دانشگاه آغاز شده است. پردیس مرکزی دانشگاه تورنتو شامل چندین ساختمان و محوطه تاریخی می باشد و از این نظر، رقیب بهترین دانشگاه های اروپایی است. در دانشگاه تورنتو بیش از ۷۰۰ دوره کارشناسی و ۲۰۰ رشته تحصیلات تکمیلی ارائه می شود که در رشته پزشکی جزو بهترین دانشگاه های کانادا و دنیاست.

پنج نخست وزیر کانادا از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند و ۱۰ برنده جایزه نوبل جزو اساتید و محققان این دانشگاه هستند.


دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه های کانادا - دانشگاه بریتیش کلمبیا

قدیمی ترین دانشگاه این استان، دانشگاه بریتیش کلمبیا است که یکی از رقابتی ترین دانشگاه های کانادا می باشد. این دانشگاه شامل دو پردیس است: یکی در ونکوور و دیگری در کلونا. پردیس اصلی ونکوور در نزدیکی چندین ساحل واقع شده و دارای چشم اندازهای بی نظیری می باشد. تعداد زیادی باغ گیاه شناسی و یادبود و همچنین یک مرکز هنرهای نمایشی مشهور در محوطه دانشگاه واقع شده اند. بزرگترین سیکلوترون جهان (نوعی شتاب دهنده ذرات) در دانشگاه بریتیش کلمبیا قرار دارد که جهت آزمایش های ملی کشور برای فیزیک ذرات و فیزیک هسته ای مورد استفاده قرار می گیرد.

این دانشگاه دارای ۱۲ دانشکده در پردیس ونکوور و ۷ دانشکده در پردیس کلونا می باشد که بورسیه های مختلفی را به دانشجویان خود پیشنهاد می کند. همچنین دانشگاه بریتیش کلمبیا یک برنامه ویژه کارشناسی مشترک را با Science Po در پاریس ارائه می دهد. سه نخست وزیر کانادا از جمله نخست وزیر فعلی یعنی جاستین ترودو در این دانشگاه تحصیل کرده اند. همچنین هشت برنده جایزه نوبل همراه ۶۵ مدال آور المپیک با این دانشگاه در ارتباط هستند.


دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک گیل -

در بین دانشگاه های کانادا ، دانشگاه مک گیل تنها موسسه آموزشی است که در مجمع جهانی رهبران دانشگاه جهانی اقتصاد که از روسای ۲۶ موسسه برتر آموزش عالی جهان تشکیل شده است، حضور دارد. این دانشگاه در سال ۱۸۲۱ تاسیس شد و پردیس اصلی آن در مونت رویال در مرکز شهر مونترال قرار دارد. تمام ساختمانهای اصلی دانشگاه مک گیل با استفاده از سنگ آهک خاکستری محلی ساخته شده اند که زیبایی خاصی به دانشگاه داده است. در سال ۱۸۲۹ این دانشگاه، در میان دانشگاه های کانادا اولین دانشکده پزشکی کشور را تأسیس کرد و پیشرفت آن به گونه ای بود که اکنون از نظر بالینی در رتبه بالایی در دنیا قرار گرفته است.

دانشگاه مک گیل بیش از ۳۰۰ رشته تحصیلی را به بیش از ۳۱۰۰۰ دانشجو از ۱۵۰ کشور جهان ارائه می دهد و از این جهت خود را به عنوان یکی از موسسات متنوع بین المللی در بین دانشگاه های کانادا به حساب می آورد. خواننده و ترانه سرا معروف، لئونارد کوهن و بازیگر ویلیام شاتنر، جزو فارغ التحصیلان مک گیل هستند.


دانشگاه های کانادادانشگاه مک مستر

دانشگاه مک مستر ا

یکی دیگر از دانشگاه های کانادا ، دانشگاه مک مستر است در همیلتون انتاریو واقع شده است و پردیس اصلی آن در محوطه ای به مساحت ۱۲۱ هکتار در نزدیکی باغ های گیاه شناسی رویال همیلتون قرار دارد. این دانشگاه به نام ویلیام مک مستر، سناتور و بانکدار برجسته کانادایی نامگذاری شده که برای راه اندازی این موسسه نهصد هزار دلار کانادا اهدا کرد.

دانشکده پزشکی مک مستر دارای شهرت جهانی است. علاوه بر آن دارای دانشکده های مهندسی، تجارت، علوم انسانی، علوم اجتماعی و علوم پایه نیز می باشد. دانشگاه مک مستر تاکید زیادی بر تحقیقات دارد تا ضروری ترین نیازهای جامعه بویژه در زمینه علوم سلامت را تامین نماید. این تحقیقات شامل سلولهای بنیادی و سرطان است که بخشهای زیادی از پوست انسان را به سلولهای خونی تبدیل می کند و می تواند منجر به کاهش اهداکنندگان خون شود. دانشجویان و اساتید از بیش از ۹۰ کشور دنیا به مک مستر می آیند تا در دانشگاهی که با حدود ۷۰ دانشگاه در سراسر دنیا توافقنامه بین المللی امضا نموده است، تحصیل نمایند.


دانشگاه های کانادادانشگاه مونترال

دانشگاه مونترال - دانشگاه های کانادا

تنها دانشگاه فرانسوی زبان در بین برترین دانشگاه های کانادا ، دانشگاه مونترال است که از نظر تعداد دانشجو، دومین دانشگاه بزرگ این کشور محسوب می شود. در دانشگاه مونترال بیش از ۳۷۰۰۰ دانشجو در حال تحصیل هستند که یک چهارم آن را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند. هفتاد و چهار درصد این دانشجویان در مقطع کارشناسی و بقیه در مقطع تحصیلات تکمیل ثبت نام نموده اند. پردیس اصلی دانشگاه مونترال در مونت رویال قرار دارد و ساختمان مرکزی منحصر بفرد آن به سبک آرت دکو ساخته شده است.

ورزش در دانشگاه مونترال از محبوبیت خاصی برخوردار است. تیم های ورزشی به عنوان کارابین ها شناخته می شوند که شامل رشته های گوناگونی مانند بدمینتون، فوتبال کانادایی و هاکی هستند. بسیاری از رهبران مشهور تجاری جهان، فارغ التحصیل این دانشگاه می باشند، از جمله لوئیس آر. چوونورت، مدیر ارشد اجرایی UTC. همچنین نخست وزیر پیشین کانادا یعنی پیر ترودو و ۱۰ تن از فرمانداران استان کبک از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

در میان دانشگاه های کانادا ، در دانشگاه مونترال تحقیقات علمی زیادی در زمینه نوآوری انرژی هسته ای، درک بصری و رمزنگاری کوانتومی انجام شده است.


دانشگاه های کانادادانشگاه یورک

دانشگاه یورک

دانشگاه یورک در سال 1959 در ایالت آنتاریو واقع در کشور کانادا تاسیس گردید . این دانشگاه یکی از برترین دانشگاه های کانادا در حوزه پژوهشی می باشد و از نظر وسعت سومین دانشگاه کانادا و از نظر قدمت دومین دانشگاه در ایالت آنتاریو است. از مهمترین فعالیت های دانشگاه یورک میتوان به مشارکت در برنامه فضایی کانادا Canadian Space Program اشاره کرد که در اصل دانشگاه یورک مرکز اصلی برنامه مهندسی هوا- فضا کشور کانادا به شمار می آید.

بر اساس رتبه بندی جهانی QS دانشگاه یورک دارای رتبه 451 – 460 برترین دانشگاه های جهان را در اختیار دارد و همچنین در مبحث علوم انسان شناسی (Anthropology) رتبه 51-100 را به خود اختصاص داده است .

در میان دانشگاه های کانادا ، دانشگاه یورک دارای 11 دانشکده و 28 مرکز تحقیقاتی فعال است که برخی از آنها عبارتند از:

  • دانشکده آموزش
  • دانشکده علوم بهداشتی – سلامت
  • دانشکده مطالعات زیست محیطی
  • دانشکده علوم پایه
  • دانشکده هنر و مطالعات حرفه ای

شما عزیزان میتوانید برای آگاهی بیشتر با دانشگاه های کانادا و مهاجرت تحصیلی به کانادا با کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من تماس بگیرید.


مطالب ذیل رات جهت مطالعه بیشتر درباره دانشگاه های کانادا و تحصیل در کانادا پیشنهاد میکنیم:

شرایط بورسیه تحصیلی در کانادا

اقامت دائم کانادا از طریق کار

شرایط اقامت دائم در کانادا

تحصیل پزشکی در کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا

ویزای استارتاپ کانادا

اقامت تحصیلی کانادا

مهاجرت به کانادا

اقامت کانادا

اپلای کانادادیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید