ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

Applyman

در صورتی که قصد گذراندن دوره تحصیلی بیشتر از شش ماه در خاک کانادا را داشته باشید نیاز به ویزای تحصیلی کانادا دارید. این در شرایطی است که دوره و مرکز تحصیلی معتبری شمارا پذیرش کرده باشد. در این میان امکان اخذ ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان نیز برای متقاضیان وجود دارد که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت اما در حالت کلی نیاز است تا با سیستم تحصیلی کانادا نیز آشنا باشیم.

اگرچه طبق قانون کلی تحصیل در کانادا و اخذ پذیرش از دانشگاه ها و مراکز آموزش آکادمیک این کشور مشروط به ارائه مدرک زبان است اما در این میان این امکان وجود دارد تا متقاضیان از دو راه اقدام به دریافت ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان نمایند. پذیرش دوره زبان و یا پذیرش مشروط دانشگاه.

در ادامه این مقاله به صورت کلی درباره تحصیل در کانادا و ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان صحبت خواهیم کرد. کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من آماده راهنمایی و همراهی شما عزیزان در امر مهاجرت تحصیلی به کانادا هستند.

ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان
Group of students with Canadian flags outdoors

روش های دریافت ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

در حالت کلی برای مهاجرت تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان دو روش پیش روی متقاضیان است.

اخذ پذیرش دوره زبان: در این روش متقاضی ابتدا به قصد تحصیل دوره زبان اقدام به اخذ پذیرش میکند و پس از طی مراحل ویزا وارد خاک کانادا شده تا پس از اتمام دوره زبان انگلیسی وارد دانشگاه مورد نظر خود شود.

اخذ پذیرش مشروط: پذیرش های مشروط آن دسته از پذیرش هایی است که در آن دانشگاه یا کالج برای پذیرش متقاضی شروطی تعیین کردهاند و متقاضی باید به سفارت اثبات کند که قادر به فراهم کردن شروط دانشگاه یا کالج میباشد. به عنوان مثال پذیرش مشروط به مدرک زبان به این معناست که طی مکاتبات با دانشگاه مورد نظر اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی مشروط به دوره زبان میکنید. در این روش دانشگاه به شما مجوز تحصیل اعطا میکند با این شرط که ابتدا در دوره های زبان انگلیسی دانشگاه شرکت کنید و متعهد شوید تا شروع ترم مورد نظر موفق به کسب مدرک زبان مورد نیاز رشته خود خواهید شد. گفتنی است ریست ویزای این روش نسبت به روش اول یعنی اخذ پذیرش دوره زبان کمتر است و در صورتی که مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان شما کامل باشد، سفارت منعی برای صدور ویزای تحصیلی شما نخواهد داشت.

در دوره کارشناسی با اینکه دانشگاه های با رتبه بالا پذیرش را صرفا با مدرک زبان اعطا میکنند اما بیشتر دانشگاه ها در مقطع کارشناسی بدون نیاز به مدرک زبان نامه پذیرش مشروط را ارائه میکنند و دانشجو قبل از ورود به دوره تحصیلی در دوره زبان دانشگاه شرکت میکند.

در مقطع کارشناسی ارشد تقریبا بیشتر دانشگاه های کانادا پذیرش مشروط به زبان ارائه نمی‌کنند. اما خبر خوب اینکه اخیرا برخی از دانشگاه های دولتی و خصوصی اقدام به صدور پذیرش های از این قبیل کرده اند.

روش های دریافت ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

در ضمینه اخذ ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان و از طریق پذیرش دوره زبان یا اخذ پذیرش مشروط، در صورت داشتن آگاهی از قوانین مشکل خاصی نخواهید داشت ولی باید توجه کنید که مادامی که در دوره زبان هستید امکان کار کردن را نخواهید داشت و در هر صورت این مساله ممکن است از نظر مالی برای شما مسائلی را ایجاد کند به اضافه در این زمان علاوه بر هزینه های دوره زبان انگلیسی هزینه های زندگی نیز وجود خواهند داشت که این امر به خودی خود مسئله مهمی است. از این رو توصیه میکنیم قبل از هر اقدامی با کارشناسان مجرب مهاجرتی مشورت کنید.


مدت زمان دریافت و مدت اعتبار ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

پس از اخذ پاسخ مثبت از سفارت کانادا یک ویزای کوتاه مدت به پاسپورت شما الحاق میگردد که به محض ورود به خاک کانادا آفیسر ویزای بلند مدت شما را صادر خواهد کرد و این ویزا به طول مدت تحصیل شما قابل تمدید خواهد بود.

لازم است که برای اقدام جهت دریافت ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان یا استادی پرمیت با مشاوران حرفه ای مشورت کنید. در این خصوص مشاوران گروه مهاجرتی اپلای من آماده راهنمایی شما در تمام مراحل مهاجرتی هستند.

تمدید ویزای تحصیلی کانادا با راه های متفاوتی قابل انجام است. شما می‌توانید پس از اتمام مدت تحصیلی خود، برای یک دوره مطالعاتی دیگر ثبت نام کنید و یا همچنین می‌توانید با توجه به مدرک تحصیلی، سابقه شغلی و سن‌تان، برای Express Entry اقدام کنید. درباره انواع روشهای کسب اقامت کانادا در بخش شرایط اقامت دائم در کانادا توضیحات کاملی ارائه داده ایم.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای دانشجویی کانادا

 1. نامه پذیرش از یکی از مراکز معتبر آموزشی (دوره زبان معتبر یا دوره زبان دانشگاه در صورت نداشتن مدرک زبان).
 2. نامه CAQ برای متقاضیان استان کبک.
 3. اصل و کپی پاسپورت معتبر
 4. اصل و کپی شناسنامه(به همراه ترجمه و تایید)
 5. یک قطعه عکس ۳.۵ در ۴.۵  
 6. نامه تمکن مالی
 7. نامه های سابقه کاری و بیمه کاری
 8. ۱۱۰ دلار کانادا برای دریافت CAQ از استان کبک
 9. ۱۵۰ دلار کانادا برای شخص اصلی و ۱۵۵ دلار برای همراه
 10. ۸۵ دلار برای انگشت نگاری

مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

 • انتخاب آموزشگاه، دانشگاه و یا کالج براساس اطلاعات متقاضی برای گذراندن دوره زبان(برای ویزاهای مشروط)
 • شروع مکاتبات با مرکز آموزشی مورد نظر متقاضی
 •  اخذ نامه پذیرش از آموزشگاه، دانشگاه و یا کالج براساس اطلاعات متقاضی برای گذراندن دوره زبان(برای ویزاهای مشروط)
 • ترجمه مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کانادا
 • روع پروسه اخذ ویزا

تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا

متقاضی باید به سفارت اثبات کند که هزینه های تحصیل و زندگی خود را در کشور کانادا به همراه دارد. رقم تمکن معمولا از جمع هزینه سالانه تحصیل و هزینه سالانه زندگی به دست می آید. این رقم باید در حساب خود شخص و یا اسپانسر شخص برای مراجعه به سفارت موجود باشد و در صورت عدم موجودی کافی امکان ریجکتی متقاضی بسیار بالا است.

در این میان این نکته حائز اهمیت است که در صورتی که متقاضیان تحصیل در کانادا موفق به اخذ بورسه شوند، مبلغ بورسیه از تمکن مالی آنها کسر خواهند شد و در صورتی که این از نوع بورسیه کامل و کمک هزینه زتدگی نیز باشد، به صورت کامل از ارائه تمکن مالی معاف خواهند بود. این در حالی است که متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان که اقدام به دریافت پذیرش دوره زبان و یا پذیرش مشروط از دانشگه میکنند از شانس دریافت بورسیه بی بهره خواهند بود.


ریجکتی در ویزای دانشجویی کانادا

در صورتی که به هر دلیل آفیسر سفارت برای صدور ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان و یا همراه با مدرک زبان مجاب نشود امکان ریجکتی شخص متقاضی وجود دارد. این ریجکتی میتواند به دلایل گوناگونی از جمله:

 • برنامه تحصیلی نامطلوب
 • ایراد در بستن فایل ویزا و فرم های در خواست ویزای تحصیلی
 • عدم شفافیت هدف تحصیلی
 • عدم وجود دلایل کافی برای اثبات بازگشت به کشور مادری
 • عدم اثبات منبع مالی کافی
 • عدم اعتبار دوره زبان (برای ویزاهای مشروط)

مقالات ذیل را جهت مطالعه بیشتر درباره ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان پیشنهاد میکنیم:

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

هزینه اخذ پذیرش تحصیلی کانادا

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا

شرایط بورسیه تحصیلی در کانادا

اقامت دائم کانادا از طریق کار

تحصیل پزشکی در کانادا

ویزای استارتاپ کانادا

اقامت تحصیلی کانادا

کالج های کانادا

ویزای کار کانادا

مدارس کانادا

هزینه تحصیل در کانادادیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید