مهاجرت تحصیلی به انگلیس

Applyman

امکان تحصیل در یکی از مطرح ترین کشور های اروپا و بهره مندی از امکانات آن، استفاده از سطح کیفیت آموزشی مطلوب، وجود دانشگاه و کالج های مطرح در سطح جهان، اخذ اقامت کشور های اتحادیه اروپا پس از تحصیل و… همه وهمه علت هایی است که متقاضیان زیادی را به سمت مهاجرت مهاجرت تحصیلی به انگلیس سوق میدهد.

رونق اقتصادی حاکم بر کشور انگلستان و به طبع آن فرصت های شغلی به نسبت زیادی که پس از تحصیل برای دانشجویان فراهم است باعث شده تا مهاجرت تحصیلی به انگلستان هچنان و بیش از پیش رونق و تقاضا داشته باشد.

در کنار این مزایا، انگلیسی بودن زبان تحصیل در دانشگاههای این کشور نیز بر این اشتیاق و تقاضا افزوده. در این میان برای مهاجرت تحصیلی به انگلیس باید به مسائل زیادی توجه داشت و برای آنها برنامه داشت. مسائلی مانند: سیستم آموزشی انگلیس ، مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی انگلیس ، هزینه های تحصیل در انگلیس و بسیار یدیگر از فاکتور ها.

در این مقاله درباره مهاجرت تحصیلی به انگلیس صحبت خواهد شد. کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من آماده ارائه مشاوره و راهنمایی شما در زمینه تحصیل در انگلستان هستند.


مقطع کارشناسی در انگلیس

مقطع کارشناسی در انگلیس

در مهاجرت تحصیلی به انگلیساین نکته قابل توجه است که مدت زمان در مقطع کارشناسی 4 الی 5 ساله خواهد بود. از جمله ملزومات مهم در کسب پذیرش از دانشگاه های کشور انگلیس میتوان به لزوم داشتن آیلتس حداقل 6 اشاره کرد. همچنین دانشجویان متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی در انگلستان نیازمند اخذ نمره حد اقل C در دوره های GCSE میباشند. برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی و قبل آن شرکت در دوره های GCSE نیازمند مدارکی از قبیل: حداقل مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی، ریز نمرات تحصیلی دوره قبلی دانشجو (با نمذات و معدل های مطلوب) دارید.

این نکته قابل ذکر است که دانشجویان مقطع کارشناسی در کشور انگلستان حق 20 ساعت کار پاره وقت دانشجویی دارند. این نکته نیز حائز اهمیت است که دانشجویان در مهاجرت تحصیلی به انگلیس در مقطه کارشناسی امکان همراهی خانواه ها را ندارند و ویزای همرا در این مقطع به اشخاص تعلق نخواهد گرفت.

ناگفته نماند که در بسیاری از دانشگاه‌ها و کالج‌های کشور انگلیس دوره‌های زبان دایر می‌شود که دانشجویان متقاضی این امکان را دارند تا پیش از آغاز دوره تحصیلی با شرکت در این دوره‌ها نمره لازم برای اخذ پذیرش رشته مدنظر در مقطع کارشناسی انگلیس را بدست بیاورند.

برای آگاهی از هزینه تحصیل در انگلیس اینجا کلیک کنید.


مقطع کارشناسی ارشد در انگلیس

مقطع کارشناسی ارشد در انگلیس

مهاجرت تحصیلی به انگلیس در مقطع کارشناسی ارشد به نسبت دوره کارشناسی طرفداران بیشتری دارد. دوره کارشناسی ارشد در کشور انگستان یک سال به طول خواهد انجامید و معمولا در اکثر دانشگاه ها از ملزومات آن نمره زبان آیلتس 6 است. این نکته گفتنی است که در صورت عدم موفقیت در به دست آوردن نمره 6 در آزمون زبان آیلتس، دانشجویان با نمره آیلتس 5.5 میتوانینند در دوره های پیش آمادگی فوق لیسانس Pre-Master شرکت کنند و از این راه برای شرکت در دوره های کارشناسی ارشد در انگلیس اقدام کنند.

برای به دست آوردن مدرک تحصیلی بین المللی انگلیس که از بالاترین استاندارد تحصیلی برخوردار میباشد لازم است تا مدارکی از قبیل: مدرک لیسانس، ریز نمرات مطلوب در این مقطع به همراه معدل قابل قبول و برای بسیاری از دانشگاه ها، سابقه تحصیلی مطلوب در مقطع پیشین را داشته باشید.

لزوم مرتبط بودن رشته مدرک لیسانس با رشته مورد نظرتان در تعداد زیادی از رشته های تحصیلی در مقطع ارشد نکته ای است که متقاضیان مهاجرت تحصیلی به انگلیس باید به آن توجه داشته باشند.


مقطع دکترا در انگلیس

مقطع دکترا در انگلیس

از لولین ملزومات مهاجرت تحصیلی به انگلیس و برای تحصیل در مقطع دکترا داشتن مدرک فوق لیسانس با معدل مطلوب و مدرک زبان انگلیسی آیلتس 7 است. نکته دیگر این است که تحصیل در انگلیس در مقطع دکترا 3 تا 6 سال به طول می انجامد.

با توجه به تسهیلاتی که کشور انگلستان برای دانشجویان مقطع دکترا در نظر گرفته است، دانشجویان با داشتن رزومه تحصیلی مطلوب و ممتاز امکان استفاده از بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی را نیز دارند.

در کنار مدرک زبان، داشتن استاد راهنما و ارائه پروپوزال قابل قبول ضروری است و در صورت عدم موفقیت در ارائه این گزینه ها این امکان را دارید تا مانند دوره کارشناسی ارشد وارد دوره ای موسوم به پیش دکترا یا Pre-PhD شوید و با اتمام این دوره (شش ماهه) راحت تر این ملزومات را فراهم کنید و وارد دوره دکتری شوید.

مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر و داشتن معدل های قابل قبول، اخذ مدرک دال بر تسلط کافی زبان انگلیسی (آیلتس 7)، جلب نظر یک استاد راهنما، ارائه پروپوزال (propose ) خلاقانه و داشتن تالیفات از قبیل مقالات بین المللی، کتاب و … ، داشتن هر یک از این گزینه ها میتواند به تسهیل اخذ پذیرش در این مقطع کمک بسیاری به متقاضی کند.

گاها بورسیه تحصیلی در انگلیس ممکن است توسط اساتید دانشگاه در قالب دستیار تدریس (Teacher Assistant) و یا دستیار پژوهشی (Research Assistant) به دانشجویان خارجی تعلق گیرد.


هرچند در مقالات آتی به طور دقیق تر به هزینه زندگی در انگلیس و هزینه تحصیل در انگلیس خواهیم پرداخت اما این نکته قابل توجه است که تحصیل در مقطع دکترا در انگلستان در حدود ۸ تا ۱۲ هزار پوند در سال هزینه خواهد داشت.


رتبه های جهانی دانشگاه های انگلستان

کشور انگلستان دانشگاه ها و موسسات آموزشی مطرح زیادی در سطح جهانی و علی الخصوص در رشته های مدیریت دارد که مهاجرت تحصیلی به انگلیس را در میان کشور های برتر قرار میدهد.

دانشگاه هایی از قبیل دانشگاه آکسفورد با 22000 دانشجو ، دانشگاه کمبریج با بیش از 31 دانشکده و 20000 دانشجو ، دانشگاه ادینبورگ با داشتن جایزه نوبل در کارنامه خود ، دانشگاه بریستول با فارغ التحصیلان مشهوری چون وینستون چرچیل، پل دیراک، سر نویل فرانسیس ، دانشگاه معروف لندن ، دانشگاه گلاسکو یکی از معروف ترین دانشگاه های انگلستان ، دانشگاه کاردیف ، دانشگاه منچستر ، دانشگاه اسکس و دانشگاه کیله از جمله دانشگاه های معروف جهان هستند که در کشور انگلستان واقع هستند.


امکان اخذ اقامت در صورت یافتن کار پس از اتمام تحصیل در کشور انلگلیس و بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا برای فارغ التحصیلان از دانشگاه های کشور انگلستانن وجود دارد.


مزایای تحصیل در انگلستان

مهاجرت تحصیلی به انگلیس امکان بهره مندی از تحصیل در دانشگاه های معتبر جهان مخصوصا در رشته های مدیریت ، امکان تحصیل به زبان انگلیسی و امکان بهره مندی از بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری از مزایایی است که تحصیل در انگلستان را بین متقاضیان محبوب کرده است. فارغ التحصیلان با داشتن پیشنهاد کاری می توانند ویزای تحصیلی انگلستان یا Tier4 را به ویزای کار انگلستان یا همان Tier2 تبدیل نمایند و مسیر اخذ اقامت این کشور را در پیش بگیرند.

کار دانشجویی در انگلستان

دانشجویان در انگلیس مانند اکثر کشور های اروپا حق کار پاره وقت و به طور میانگین 20 ساعت در هفته (از 10 تا 30 ساعت) را خواهند داشت.

هزینه زندگی در انگلستان به طور متوسط ماهیانه 1000 پوند میباشد و این یعنی بدون احتساب اجاره منزل 80.02% از ایران گرانتر است. بالاترین درصد از هزینه های دانشجویان مربوط به هزینه اجاره خانه می باشد که باید این نکته را در مهاجرت تحصیلی به انگلیس مدنظر قرار داد.


مقالات پیشنهادی:

هزینه تحصیل در انگلیس

تحصیل در اتریش

تحصیل در انگلیس

مهاجرت به انگلیسدیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید