تحصیل در اتریش

راهنمای تحصیل در اتریش

کشور اتریش در زمینه تحصیلی بسیار پرطرفدار بوده و هر ساله هزاران متقاضی ادامه تحصیل را به خود جذب ‌می‌کند. از جمله این شرایط مطلوب ‌می‌توان به برخورداری از دانشگاه‌های بسیار ممتاز، بالا بودن کیفیت زندگی و برخورداری از بالاترین کیفیت آموزشی اشاره کرد. در صورتی که قصد دارید به این کشور مهاجرت کنید، ‌می‌توانید با کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من مشورت کنید.

اطلاعات بیشتر

درباره ی کشور اتریش

تحصیل در اتریش

اتریش یکی از بهترین کشور‌های حوزه ی اروپا است که دارای قوی ترین مراکز آموزشی و دانشگاه‌ها در جهان بوده و به خصوص در زمینه‌های هنر و موسیقی مراکز علمی بسیار با کیفیتی دارد. این کشور در سال 2012 رتبه پنجم را از لحاظ بهترین کشور دانشجویی در میان کشور‌های جهان بدست آورد. اکثریت مراکز آموزشی این کشور برای افراد متقاضی ادامه تحصیل در اتریش رایگان هستند و زبان مورد نیاز به منظور آموزش در دانشگاه‌های این کشور آلمانی و در موارد متعددی نیز انگلیسی ‌می‌باشد. به منظور مهاجرت به اتریش، با گروه مهاجرتی اپلای من همراه باشید.


تحصیل در کشور اتریش

یکی از بهترین برنامه‌ها به منظور مهاجرت به اروپا، مهاجرت و تحصیل در اتریش است. اتریش با قرارگیری در یکی از بهترین نقاط قاره اروپا و در جوار رشته کوه‌های بسیار زیبای آلپ و دارا بودن پیشینه هنری و ادبی غنی و شرایط تحصیلی بسیار مطلوب و رایگان، یکی از بهترین انتخاب‌های ممکن برای مهاجرت به اروپا است. کشور اتریش در زمینه تحصیلی و آموزشی بسیار پر طرفدار بوده و هر ساله هزاران متقاضی ادامه تحصیل را به خود جذب ‌می‌کند. از جمله این شرایط مطلوب ‌می‌توان به برخورداری از دانشگاه‌های بسیار ممتاز و با رتبه زیر 100، بهترین کشور از لحاظ کیفیت دانشجویی در سال 2012، بالا بودن کیفیت زندگی، برخورداری از بالاترین کیفیت آموزشی در میان کشور‌های اروپایی اشاره کرد. دریافت اقامت در کشور اتریش و پاسپورت این کشور امری بسیار با ارزش است. در صورتی که قصد دارید به این کشور مهاجرت کنید و ادامه تحصیل دهید، ‌می‌توانید با کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من مشورت کنید. شرکت گروه مهاجرتی اپلای من با داشتن نمایندگان با تجربه در کشور‌های مختلف جهان ‌می‌تواند شما را برای امور مهاجرت راهنمایی کند.


معرفی مقاطع تحصیل در اتریش

دوره کالج در کشور اتریش

دوره کالج در این کشور به صورت متداول 2 ترم تحصیلی است و این دوره‌ها به زبان آلمانی هستند و با توجه به نمرات دوره دبیرستان خود و رشته ای که انتخاب نمودید، باید برخی از دروس را در این دوره‌ها به صورت پیش نیاز بگذرانید.

مهمترین پیش نیاز در این دوره‌ها گذراندن دوره زبان آلمانی ‌می‌باشد و در صورتی که شما دارای مدرک زبان آلمانی نیستید، ‌می‌توانید با مراجعه به موسساتی که خود کالج معرفی ‌می‌کند، این زبان را فرا بگیرید. دوره کالج در اصل دو آزمون ورودی و پایانی دارد، که آزمون ورودی به منظور تایید شما برای ورود به این مقطع است و آزمون پایانی مربوط به گذراندن موفقیت آمیز دوره کالج است که اخذ مدرک کالج منوط به اخذ مدرک آلمانی و گذراندن موفقیت آمیز آزمون‌های بیان شده است.

برای آشنایی بیشتر با این دوره ‌می‌توانید با کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من تماس حاصل فرمایید.


دوره کارشناسی در کشور اتریش

برای پذیرش تحصیلی در این دوره باید یا دانشجوی رشته درخواستی در یکی از دانشگاه‌های ایران باشید و یا اینکه قبولی کنکور سراسری در این رشته را در ایران کسب کرده باشید. چنانچه شما در ایران دارای مدرک تحصیلی دیپلم هستید، پس از پذیرش مقطع کارشناسی در این کشور باید در ابتدا وارد دوره کالج شده و همچنین دوره زبان آلمانی را بگذرانید.


دوره کارشناسی ارشد و دکتری در کشور اتریش

برای پذیرش تحصیلی در این دوره‌ها نیز باید یا دانشجوی رشته درخواستی در یکی از دانشگاه‌های ایران باشید و یا اینکه قبولی کنکور سراسری در این رشته را در ایران کسب کرده باشید. زبان مورد تدریس در مقطع کارشناسی ارشد، در برخی رشته‌ها آلمانی و در اکثریت رشته‌های تحصیلی انگلیسی ‌می‌باشد.

در دوره دکتری این انتخاب به فرد متقاضی داده ‌می‌شود که خودش نوع زبان تدریس یعنی آلمانی یا انگلیسی را انتخاب نماید، اما با این حال اکثریت رشته‌ها به زبان انگلیسی تدریس ‌می‌شوند. برای آشنایی بیشتر با این دوره ‌می‌توانید با کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من تماس حاصل فرمایید.


هزینه تحصیل در اتریش

تا همین ماه‌های اخیر تمام دانشگاه‌های اتریش به صورت رایگان پذیرش دانشجو را انجام ‌می‌دادند، اما اکنون هزینه تحصیل در دانشگاه‌های کشور اتریش با توجه به نوع دانشگاهی که متقاضی انتخاب ‌می‌نماید چیزی در حدود 380 تا 760 یورو خواهد بود. برای تعیین مقدار دقیق این رقم ‌می‌توانید با کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من تماس بگیرید.

تحصیل در اتریش

گروه مهاجرتی اپلای من به عنوان یکی از بهترین شرکت‌های مهاجرتی ‌می‌تواند شما را در زمینه مهاجرت به اتریش راهنمایی کند. به صورت کلی هزینه ای که افراد در زندگی خواهند داشت متناسب با میزان برخورداری آن‌ها از رفاه و میزان کیفیت زندگی آن‌هاست و این رقم از هر فردی به فرد دیگر کاملا متفاوت است، اما اگر بخواهیم میانگین هزینه زندگی هر فرد را در کشور اتریش در نظر بگیریم به رقم تقریبی 650 تا 800 یورو در ماه خواهیم رسید.

هزینه محل سکونت در کشور اتریش البته با توجه به خانه مورد نظر ‌می‌تواند کاملا متفاوت باشد اما به طور میانگین ‌می‌تواند در محدوده 300 تا 450 یورو قرار گیرد. هزینه رفت و آمد در اتریش البته با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی که از طریق بلیط سالیانه قابل انجام است برای دانشجویان مقدار 31 یورو ماهیانه ‌می‌شود. هزینه بیمه و استفاده از خدمات درمانی در این کشور نیز رقمی در حدود 54 یورو ‌می‌باشد. اگر هزینه‌های باقیمانده را که در زندگی وجود دارد، جمع بزنیم ‌می‌تواند رقمی معادل با 150 تا 200 یورو باشد.


فرصت‌های شغلی برای فارغ التحصیلان در اتریش

تحصیل در اتریش

زمانی که شما تحصیل خود را در این کشور با موفقیت پشت سر گذاشتید، به شما ویزای جستجوی کار به مدت یک سال داده ‌می‌شود و در صورتی که بتوانید در این مدت استخدام شوید نوع ویزای شما از ویزای استخدامی به ویزای کاری تغییر وضعیت خواهد داد. برای شناخت انواع ویزا ‌می‌توانید به گروه مهاجرتی اپلای من مراجعه کنید.


مقالات پیشنهادی:

مهاجرت به اتریش

کار در اتریش

ویزای جستجوی کار اتریش

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

تردید نکنید برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید
دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید