هزینه تحصیل در انگلیس

Applyman

انگلیس یکی از گرانترین کشورهای اروپایی برای تحصیل است ولی با این حال هر سال بر تعداد دانشجویان بین المللی آن افزوده می شود و تحصیل در انگلیس یکی از اهداف مهم بسیاری از دانشجویان در سایر کشورهای جهان است. به طور کلی هزینه تحصیل در انگلیس و شهریه دانشگاههای این کشور با مناقشات و بحث های بسیاری همراه است، زیرا قیمت ها در سالهای اخیر به طور چشمگیری برای دانشجویان انگلیسی و سایر کشورهای اتحادیه اروپا افزایش یافته و شرایط تحصیل در انگلیس برای این دانشجویان به گونه ایست که باید سالانه 9،250 پوند معادل 13،050 دلار آمریکا به عنوان شهریه دانشگاه پرداخت نمایند. در این قسمت می خواهیم به بررسی آخرین اطلاعات درباره شرایط و هزینه تحصیل در انگلیس بپردازیم، با ما همراه باشید.

هزینه تحصیل در کشور انگلیس

هزینه تحصیل در انگلیس

به طور کلی هزینه تحصیل در انگلیس در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی و حتی آمریکا و کانادا، بسیار بالاست و جالب است بدانید این هزینه برای دانشجویان بین المللی از این ارقامی که در بالا ذکر شد نیز بالاتر است. هزینه تحصیل در انگلیس برای دوره کارشناسی بین 10 هزار و 38 هزار پوند می باشد و هزینه تحصیل پزشکی در انگلیس بسیار بالاتر از این مبلغ است. هزینه تحصیل معمولا برای رشته های علوم انسانی و علوم اجتماعی در تمامی مقاطع در مقایسه با سایر رشته ها پایین تر است، این در حالی است که رشته های آزمایشگاهی و بالینی به طور قابل توجهی گران تر هستند، بدین ترتیب اگر هزینه تحصیل در انگلیس را با سایر هزینه های زندگی در این کشور تلفیق کنید، حداقل 12 هزار پوند باید در هر سال برای تحصیلات خود بپردازید. به طور کلی متوسط شهریه حداقل در حدود 22 هزار پوند در سال تخمین زده می شود و به احتمال زیاد تحصیل در لندن بسیار گران خواهد بود. در حالی که این هزینه ها ممکن است دلهره آور باشد، به یاد داشته باشید که دوره های تحصیلی اکثر دانشگاه های انگلستان در مقایسه با کشورهایی مانند ایالات متحده کوتاهتر است (سه سال برای میانگین دوره کارشناسی به جای چهار و یک سال برای دوره کارشناسی ارشد به جای دو سال)، بنابراین ممکن است شما قادر باشید هزینه تحصیل و زندگی در این کشور را به طور سالانه کاهش دهید.

هزینه زندگی در انگلیس

دانشجویان بین المللی برای اخذ ویزای دانشجویی انگلیس باید در حساب بانکی خود حداقل هزار دلار برای یک ماه برای اقامت و گذران زندگی در نقاط مختلف انگلستان داشته باشند که این مقدار برای زندگی در لندن بیشتر خواهد بود. توجه داشته باشید این رقم برای یکسال باید بیش از 12 هزار پوند باشد، به عبارتی تنها در صورتی قادر به اخذ ویزای تحصیلی انگلیس خواهید بود که در حساب بانکی شما حداقل 12 هزار پوند وجود داشته باشد. برای اینکه بتوانید در لندن تحصیل و زندگی کنید، حداقل 1،265 پوند در هر ماه، معادل با 15180 پوند در سال می باشد. البته روش های بسیاری وجود دارد تا دانشجویان بتوانند هزینه تحصیل در انگلیس را به حداقل برسانند. شما با بهره گیری از تخفیف های دانشجویی می توانید هزینه های زندگی و تحصیل در انگلستان را مقرون به صرفه تر کنید. برای مثال، دانشجویان در لندن می توانند با هزینه کمی Student Oyster photocard را خریداری کنند و تا 30 درصد از هزینه های تردد با حمل و نقل عمومی خود را کاهش دهند، همچنین دانشجویانی که در سایر شهرهای انگلیس مشغول تحصیل هستند، با خرید NUS Extra Card می توانند از امکانات حمل و نقل مقرون به صرفه استفاده نمایند.


هزینه زندگی در انگلیس

یک روش خوب دیگر برای کاهش هزینه این است که یکی از شهرهای ارزان انگلیس را برای تحصیل زندگی انتخاب کنید تحصیل کنید که هزینه زندگی ارزانتر باشد.کاردیف، پایتخت ولز کی از مقرون به صرفه ترین شهرها برای دانشجویان بین المللی است و پس از آن شهرهای Aberdeen در اسکاتلند و Durham در شمال شرقی انگلیس گزینه های بسیار خوبی برای کاهش هزینه تحصیل در انگلیس می باشند.

خوابگاه دانشجویی

بیشتر دانشجویان بین المللی در سال اول تحصیل خود قبل از اینکه بخواهند آپارتمان مستقلی اجاره کنند، در خوابگاههای دانشجویی که از طرف دانشگاه ارائه می شود، زندگی می کنند. بسیاری از دانشگاه ها خوابگاههای دانشجویی خود را به همراه وعده غذایی به دانشجویان اجاره می دهند و با اقامت در این خوابگاهها می توانید هزینه را به طرز چشمگیری کاهش دهید. هزینه اجاره در لندن بسیار بالاست و همین باعث شده تا زندگی در لندن در مقایسه با سایر نقاط بریتانیا بسیار گران باشد، برای مثال هزینه خوابگاههای دانشجویی که دانشگاه کالج لندن (UCL) ارائه می دهد، بیش از 8 هزار پوند در سال است، با این وجود، ممکن است بتوانید با اقامت در دیگر خوابگاههای دانشجویی و یا اجاره مشترک یک مکان با چند دانشجوی دیگر، هزینه تحصیل در انگلیس را کاهش دهید.

نتایج تحقیقات ملی اسکان دانشجویی که در سال  2017انجام شد، نشان داد که دانشجویان بطور متوسط، ​​125 پوند در هفته برای اجاره در انگلستان هزینه می کنند، در صورتی که دانشجویان در ایرلند شمالی فقط 91 پوند در هر هفته برای اقامت هزینه می کنند، علاوه بر اجاره خوابگاه، احتمالاً 70 پوند هم باید برای قبض های خدمات و اینترنت به صورت ماهانه پرداخت نمایند.


سایر هزینه های ​​زندگی دانشجویی

یکی از روش های خوب برای کاهش هزینه های زندگی و به دنبال آن کاهش هزینه تحصیل در انگلیس، آشپزی کردن در خانه و قید غذا خوردن در رستورانها است. شما می توانید با 30 پوند برای یک هفته خود از فروشگاههای مختلف، مواد غذایی خریداری کنید، ولی برای صرف یک وعده غذایی در یک بار و یا رستوران باید در حدود 12 پوند بپردازید. بسته به دوره تحصیلی شما، احتمالاً حداقل 30 پوند در ماه باید برای کتاب و سایر موارد درسی هزینه کنید. هزینه تلفن همراه نیز احتمالاً حداقل 15 پوند در ماه خواهد بود و اگر بخواهید به کارهای دیگری از قبیل ورزش کردن بپردازید، برای حق عضویت در باشگاه بدنسازی باید تقریباَ 32 پوند در ماه بپردازید، البته برخی از باشگاههای ورزشی به دانشجویان تخفیف دانشجویی می دهند. به طور کلی برای گذراندن یک شب معمولی در هر نقطه از انگلستان به غیر از لندن باید در حدود 30 پوند خرج کنید. در کشورهای اروپایی برای اینکه بتوانید از تلویزیون در خانه خود استفاده کنید، باید مجوز تلویزیون دریافت نمایید که برای اخذ این مجوز باید 147 پوند در سال بپردازید و در صورت رفتن به سینما باید 10 دلار برای بلیط بپردازید. هزینه های مربوط به پوشاک نیز بین 35 تا 55 پوند در ماه برای هر فرد متفاوت است. به طور کلی هزینه های زندگی در لندن بستگی به سبک زندگی و سلیقه های هر فرد دارد ولی اگر یک برنامه ریزی خوب داشته باشید می توانید هزینه زندگی را تا حد زیادی کاهش دهید. در این میان باید به هزینه سفارت انگلستان برای صدور ویزا نیز توجه کرد.


شهریه دانشگاه برای دانشجویان انگلستان و اتحادیه اروپا

هزینه تحصیل در انگلیس برای دانشجویان انگلیسی و اتحادیه اروپا، حداکثر 9،250 پوند در سال برای دوره های کارشناسی ارشد می باشد. در ولز نیز دانشجویان باید حداکثر 9 هزار پوند برای تحصیلات خود بپردازند. در ایرلند شمالی برای دانشجویان ایرلندی و سایر کشورهای اتحادیه اروپا تا 4،160 پوند و برای دانشجویان انگلیسی تا 9،250 پوند می باشد، همچنین در اسکاتلند، مقطع کارشناسی برای دانشجویان اسکاتلندی و اتحادیه اروپا رایگان است. لازم به ذکر است وقتی می گوییم دانشجوی اسکاتلندی، دانشجویان سایر نقاط انگلستان یعنی انگلیس، ولز و یا ایرلند شمالی را شامل نمی شود. دانشجویان در سایر نقاط انگلیس که می خواهند در مقطع کارشناسی ارشد در اسکاتلند تحصیل کنند، باید سالانه 9،250 پوند بپردازند. دانشجویان ولز هم تنها با پرداخت سالانه 3،900 پوند می توانند در هر نقطه از انگلستان تحصیل کنند و مابقی هزینه ها را دولت ولز پوشش می دهد.

شهریه دانشگاه برای دانشجویان انگلستان و اتحادیه اروپا

شهریه دانشگاه برای دانشجویان بین المللی

شهریه دانشگاه بسته به رشته، دانشگاه و شهر انتخابی، متفاوت است. به طور کلی هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در انگلیس برای دانشجویان بین المللی از حدود 10 هزار پوند در سال شروع می شود و در برخی رشته به 32 هزار پوند در سال نیز می رسد. هزینه تحصیل در انگلیس برای مقطع کارشناسی، کمتر و برای مدارک پزشکی کمی بیشتر از این مبلغ می باشد. هزینه تحصیل در انگلیس برای برنامه های مبتنی بر آزمایشگاه، به طور متوسط از 12 هزار پوند تا 27 هزار پوند متغیر است. با این تفاسیر قبل از اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه، بهتر است شرایط تحصیل در انگلیس و دانشگاه و شهری که قصد ادامه تحصیل و زندگی در آن را دارید، به خوبی بررسی کرده و سپس با اطلاعات کافی، اپلای کنید.


مقالات و مطالب مرتبط زیر را جهت مطالعه بیشتر به شما پیشنهاد میکنیم:

تحصیل در انگلیس

مهاجرت به انگلیس

کار در انگلیس


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید