انگلستان

راهنمای دریافت انواع اقامت انگلیس

کشور انگلیس یا همان انگلستان را کمتر کسی هست که نمی شناسد. این کشور با در اختیار داشتن چندین جزیره کوچک و بزرگ یکی از مهم ترین، و مطرح ترین کشور های اروپایی شناخته می شود. پایتخت آن لندن است. و زیبایی طبیعی و ظاهری آن همیشه مد نظر بسیاری از افراد برای سفر توریستی و حتی مهاجرت به آن به شمار می آید.

اطلاعات بیشتر

مهاجرت به انگلیس

مهاجرت به انگلیس

مهاجرت به انگلیس راه های مختلفی دارد؛ که هر کدام بنا به شرایط فردی می توانند انتخاب شوند. اگر قصد مهاجرت به انگلیس را دارید بهتر است؛ تا در ابتدا در کنار آشنایی با تمام جزئیات لازم تصمیم گیری نهایی خود را انجام دهید. مهاجرت به انگلیس مدتهاست که برای افراد مختلف انتخابی فوق العاده محسوب می شود. چرا که براساس قوانین وضع شده بین المللی امکان مهاجرت به انگلیس بر اساس قوانین مشخص انجام می گیرد.

کشور انگلیس یا همان انگلستان را کمتر کسی هست که نمی شناسد. این کشور با در اختیار داشتن چندین جزیره کوچک و بزرگ یکی از مهم ترین، و مطرح ترین کشور های اروپایی شناخته می شود. پایتخت آن لندن است. و زیبایی طبیعی و ظاهری آن همیشه مد نظر بسیاری از افراد برای سفر توریستی و حتی مهاجرت به شمار می آید.

از جمله شهرهای مهم آن می توان به لندن، بیرمنگام، منچستر، لیورپول، لیدز و .. اشاره کرد. آب و هوای این کشور عمدتا معتدل است؛ و در فصول گرم سال نهایتا دمایی در حد 32 درجه را شاهد خواهیم بود. از جاذبه های گردشگری این کشور می توان به بیگ بن (Big Ben)، استون هنج (Stonehenge)، قلعه ویندزور Windsor، شهر کمبریج، کاخ بلنهایم (Blenheim Tower) و .. اشاره کرد.


بررسی انواع راه های مهاجرت به انگلیس

مهاجرت به انگلیس شرایط و قوانین خاص خود را دارد. باید با توجه به نزدیکی خود به هر کدام از شرایط ذکر شده یک مورد را پیگیری نمایید. برای پیمودن مسیر درست مهاجرت حتما با مشاورین گروه مهاجرتی اپلای من تماس بگیرید و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

مهاجرت به انگلیس از راه تحصیل در این کشور

مهاجرت به انگلیس

تحصیل در انگلیس در مقاطع مختلف ( از دبستان تا دبیرستان و دانشگاه ) امکان پذیر است. جالب تر آنکه مهاجرت تحصیلی از این راه بیشترین آمار را دارد. به همین سبب باید دریافت ویزا تحصیلی را در نظر داشته باشید. دو ویزای مورد نظر tier 4 child زیر 17 سال و tier 4 general بالای 17 سال وجود دارد.

این نوع ویزا با توجه به امتیازی که فرد کسب می کند به وی اعطا می شود. مثلا اگر معرفی نامه دانشگاه در اختیار داشته باشید، توانایی مالی داشته باشید؛ و همچنین مدرک زبان و .. به مراتب امتیاز تان برای دریافت ویزای تحصیل در انگلیس افزایش خواهد یافت. توانایی مالی شما با نشان دادن موجودی حساب خود یا والدین خود، به اثبات می رسد.

شما برای بررسی ویزای تحصیلی باید مبلغی در حدود 328 پوند بپردازید. البته هزینه های بیشتری برای فرم و .. وجود خواهد داشت. دانشگاه های موجود در این کشور خصوصی و فدرال هستند و برای پرداخت هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی هزینه ی قابل توجهی باید پرداخته شود.


تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

از جمله رشته های محبوب برای تحصیل در این کشور پزشکی است. انگلیس با در اختیار داشتن بهترین و بنام ترین دانشگاه های دنیا مانند آکسفورد و کمبریج، همواره مورد توجه بسیاری از دانشجویان سراسر دنیا بوده است. همچنین شما بعد از اتمام تحصیلات خود در این دو رشته مذکور، می توانید موقعیت های شغلی مناسبی را در همین کشور یا کشور های دیگر در اختیار داشته باشید.

مهاجرت به انگلیس

با این حال پس از گذراندن پروسه دریافت پذیرش برای تحصیل در این دو رشته در کشور انگلیس مثل انجام مصاحبه های لازم و بررسی مدارک امکان تحصیل شما فراهم خواهد شد. برای پذیرش در دانشگاه های مربوطه، شرکت در آزمون های UKCAT یا BMAT یا GAMSAT انجام خواهد شد. از دیگر شرایط لازم در اختیار داشتن مدرک آیلتس با نمره 7 است. از جمله دانشگاه های موجود در این رابطه می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • University of Aberdeen
 • University of East Anglia
 • University of Dundee
 • University of Glasgow

برای مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید.


مهاجرت به انگلیس از راه کار

کار در انگلیس یکی دیگر از راه های مهاجرت به این کشور محسوب می شود. دو راه کلی برای دریافت این امکان وجود دارد. که شامل :

Tier 5: این نوع ویزا برای مهاجرت کاری افرادی است که ملیت این کشور را دارند؛ یا تبعه دیگر کشور هایی مانند ژاپن، نیوزیلند یا کانادا و .. هستند. شرایط لازم برای دریافت این نوع ویزا، قرار گرفتن در رنج 18 تا 30 سالگی است و مدت زمان این ویزا عموما 3 سال می باشد.

Tier 2 : این نوع ویزا general و shortage-occupation-list دارد. و باید در هریک حمایت مالی و حقوق، و سطح زبان شما مشخص شود.

در این دو ویزای یاد شده، نیازمندی به یک ساپورت کننده یا کارفرما لازم و ضروری است. در نتیجه پس از یافتن این فرد می توانید به سفارت کشور انگلیس مراجعه کرده؛ و نامه کار به همراه نامه Sponsorship letter خود را ارائه نمایید. تا در نهایت به شما مجوز کار در این کشور اعطا شود. در صورت وجود سوالات بیشتر در این رابطه می توانید حتما با گروه مهاجرتی اپلای من تماس بگیرید؛ و بهترین راه مهاجرت را برای ادامه زندگی‌تان انتخاب کنید.

جهت آگاهی بیشتر این مطلب را مطالعه کنید.


مهاجرت به انگلیس از راه سرمایه گذاری

در حالت سرمایه گذاری در انگلیس ویزا Tier 1 برای کارآفرینی و ایجاد شغل در این کشور، به شخص متقاضی اعطا می شود. و ارزش آن 50 تا 200 هزار پوند است. البته برای هرکدام شرایط خاصی وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

در حالت 50 هزار پوند داشتن امتیاز 95 ضروری است. مانند سیستم امتیاز بندی ذکر شده در قسمت های قبلی برای دریافت این امکان نیز تسلط به زبان، سنی بالاتر از 16 لازم است. این ویزا برای افرادی است که اهل بلیز، کانادا، ایالات متحده آمریکا، جامائیکا، نیوزلند و ..باشند.

در حالت 200 هزار پوند، بر اساس لیست شغل های لازم باید اقدام صورت گیرد. همراه بردن افراد خانواده نیز در این حالت وجود دارد. در این حالت نیز در اختیار داشتن مدرک برای تسلط به زبان انگلیسی یکی از شرایط لازم و حتمی به شمار می رود.

البته این دو امکان برای افرادی که قصد سرمایه گذاری در انگلیس را دارند بستر مناسبی را فراهم می کند تا در جهت دریافت تابعیت و ادامه روند زندگی تلاش نمایند. اگر قصد مهاجرت به انگلیس از این راه را دارید، می توانید در جهت دریافت مشاوره ها و راهنمایی های لازم با گروه مهاجرتی اپلای من تماس بگیرید.

مهاجرت به انگلیس از راه ازدواج

ازدواج یکی دیگر از راه های مناسب برای مهاجرت به انگلیس محسوب می شود. برای ازدواج با یک شهروند انگلیسی شرایط خاصی وجود دارد. این شرایط به شخص متقاضی ازدواج اعلام می کنند که دست کم 18 ساله بودن ضروری و الزامیست. عدم وجود سابقه کیفری نیز یکی دیگر از این شرایط مهم محسوب می شود. سلامت جسمی و روحی دو طرف باید ثابت شده باشد.

توانایی مناسب برای تسلط بر زبان رسمی کشور انگلیس مورد ضروری بعدی است؛ که باید حتما آنرا جدی بگیرید. زندگی به مدت 3 سال در این کشور الزامیست. در صورت در اختیار داشتن هریک از شرایط ذکر شده این روش مهاجرتی به سرعت برای زندگی شما فراهم خواهد شد. فقط باید توجه داشته باشید که این روش نیز مانند دیگر روش های موجود نیازمند یک راهنما مجرب و کاربلد است. بنابراین تماس با گروه مهاجرتی اپلای من را فراموش نکنید. تا در این زمینه مشکل خاصی برایتان بوجود نیاید.

مهاجرت به انگلیس از راه تولد فرزند

تولد فرزند و اخذ تابعیت از این راه در کشور انگلستان بر اساس سیستم خون است. در این کشور نیز مانند سایر کشور های دیگر برای دریافت تابعیت باید شرایط خاص سرپرست های کودک مورد بررسی قرار بگیرند. سیستم خون براساس تبعه بودن یکی از والدین در این کشور است. بنابراین اگر پدر یا مادر تبعه باشند فرزند نیز تبعه این کشور خواهد شد.

مانند بسیاری دیگر از کشور های دنیا، در غیر از حالت فوق الذکر و در صورت مهاجر بودن این خانواده پس از گذشت پنج سال از زندگی زوجین در انگلیس به آن ها تبعیت و در نهایت به فرزند نیز تابعیت این کشور اعطا خواهد شد. بر اساس قانون موجود در این کشور کودکی که بطور کامل و پس از گذشت ده سال در این کشور حضور داشته باشد و در این کشور نیز متولد شود می تواند تبعه انگلستان شود.

مهاجرت به انگلیس با ویزای توریستی

برای بازدید از کشور انگلیس، یا گذراندن اوقات فراغت، یا دیدن اقوام و حتی برای موارد پزشکی، به افراد متقاضی توسط افسر مربوطه ویزا با اعتبار مشخص اعطا می شود. اگر بخواهید تا این ویزا را دریافت کنید؛ باید مدارک زیر را ارائه کنید:

 • سند ازدواج ( اگر ازدواج کرده اید.)
 • فرم مربوطه
 • پاسپورتی با اعتبار 6 ماهه
 • شناسنامه
 • فیش های حقوق
 • 2 عدد عکس پاسپورتی
 • گردش مالی
 • سند دارایی ها

هزینه های تحصیل و زندگی در انگلیس

تحصیل در انگلیس طبق برآورد های انجام شده برای هر دانشجو در مقطعی مانند کارشناسی 11900 پوند است. این در حالی است که تحصیل در مقاطع بالاتر نیز، ( مانند تحصیل در مقطع ارشد ) 1200 پوند گزارش شده است. هزینه تحصیل در شهر ها و بسته به رشته انتخابی شما کاملا متغیر است. بطور مثال زندگی و هزینه های سالانه تحصیلی یک فرد در پایتخت این کشور 13520 پوند محاسبه می شود. چرا که این شهر مهمترین و گرانترین شهر در کشور انگلیس به شمار می آید. به هر حال اگر قصد کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و دیگر موارد برای مهاجرت به انگلستان را دارید؛ تماس با گروه مهاجرتی اپلای من را فراموش نکنید.


مقالات و مطالب مرتبط زیر را جهت مطالعه بیشتر به شما پیشنهاد میکنیم:

تحصیل در انگلیس

کار در انگلیس

هزینه تحصیل در انگلیس

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

تردید نکنید برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید