تحصیل داروسازی در ایتالیا به زبان انگلیسی

Applyman

دانشگاه های ایتالیا همیشه بخاطر کفیت آموزشی و سطح بالای کیفیت خود در بین متقاضیان تحصیل در خارج از کشور محبوب بوده اند. در این میان دانشگاه های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند. از علل این محبوبیت در رشته های داروسازی میتوان به امکان تحصیل داروسازی در ایتالیا به زبان انگلیسی و ایتالیایی اشاره کرد، در کنار آن امکان بهره مندی از بورسیه در دانشگاه های پزشکی و داروسازی و نیز هزینه های پایین تحصیل درکشور ایتالیا نیز بر این محبوبیت می‌افایند.

در ادامه این مقاله درباره تحصیل داروسازی در ایتالیا به زبان انگلیسی و ایتالیایی توضیح خواهیم داد و درباره مزایای تحصیل داروسازی در ایتالیا نیز صحبت میکنیم.

تحصیل داروسازی در ایتالیا به زبان انگلیسی

تحصیل داروسازی در ایتالیا به زبان انگلیسی

اخذ پذیرش از دانشگاه های ایتالیا به منظور تحصیل داروسازی در ایتالیا به زبان انگلیسی به نسبت دوره های ایتالیایی زبان به جهت اینکه تعداد کمی از دانشگاه ها رشته داروسازی را به زبان انگلیسی ارائه میدهند و فضا برای اخذ پذیرش رقابتی تر است، سخت تر است.

از این رو متقاضیان تحصیل داروسازی در ایتالیا به زبان انگلیسی باید توجه داشته باشند که در کنار لزوم اخذ نمره قابل قبول در آزمون ورودی داروسازی ایتالیا (در ادامه درباره آزمون ورودی دارو سازی در ایتالیا توضیح خواهیم داد)، ملزم به ارائه حداقل نمره 6 آیلتس هستند و گفتنی است که هرچه نمره آزمون آیلتس شخص از حد نصاب مقرر شده بالاتر باشد شانس وی برای اخذ پذیرش بالاتر است و همچنین این امکان را دارد تا در دانشگاه های بهتری به تحصیل مشغول شود.

برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر از تحصیل در ایتالیا کلیک کنید.


تحصیل به زبان ایتالیایی در رشته داروسازی

از جمله ملزومات برای تحصیل به زبان ایتالیایی در رشته داروسازی، مانند تحصیل داروسازی در ایتالیا به زبان انگلیسی داشتن نمره قبولی آزمون ورودی داروسازی ایتالیا است. در کنار نمره قبولی این آزمون داشتن نمره B2 زبان ایتالیایی نیز از ملزوماتی است که متقاضی باید ارائه دهد. گفتنی است شانس ورود شما به دانشگاه داروسازی، مستقیما بستگی به نمره زبان ایتالیایی شما دارد و هرچه نمره زبان ایتالیایی شما از B2 بالاتر باشد شانس ورود شما نیز بالاتر خواهد بود. باید توجه داشت که شرکت در آزمون های ورودی برای متقاضیان غیر اروپایی با محدودیت هایی همراه است، کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من اماده‌اند تا شما متقاضیان عزیز را در این مورد راهنمایی کنند. خوشبختانه آزمون ورودی در قالب زبانهای ایتالیایی و انگلیسی برگزار می شود ولی از آن جهت که تعداد دانشگاههای ایتالیایی زبان بیشتر از دانشگاه هایی است که دوره های انگلیسی ارائه می دهند، شانس متقاضیان برای تحصیل به زبان ایتالیایی بیشتر از زبان انگلیسی است.


امکان تحصیل بدون مدرک زبان

امکان تحصیل بدون مدرک زبان در ایتالیا برای متقاضیانی که مدرک زبان انگلیسی و ایتالیایی ندارند فراهم است. این بدین معناست که متقاضیانی که فاقد مدرک زبان هستند ابتدا در یکی از کشورهای اروپا مانند آلمان ، اتریش ، سوئد و… به گذراندن دوره زبان انگلیسی مشغول میشوند و پس از کسب نمره آزمون زبان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های ایتالیا جهت تحصیل داروسازی در ایتالیا به زبان انگلیسی اقدام میکنند. همچنین متقاضیان میتوانند در آموزشگاه های ایتالیا به یادگیری زبان ایتالیایی مشغول و با ارائه نامه و یا مدرک زبان ایتالیایی آموزشگاه مورد نظر نیز می توانید برای تحصیل پزشکی بزبان ایتالیایی اقدام کنند.

امکان تحصیل بدون مدرک زبان

مدارک لازم

مدارک لازم متقاضیان برای اخذ پذیرش و تحصیل داروسازی در ایتالیا به زبان انگلیسی و ایتالیایی: عکس صفحه اول پاسپورت متقاضی، مدارک و نمرات زبان ایتالیاییB2 یا انگلیسی آیلتس6 ، گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی و همچنین دیپلم به همراه ریز نمرات این دوره ها (دیپلم 12 ساله)، گواهی نمره قبولی در آزمون ورودی داروسازی ایتالیا، به این نکته توجه داشته باشید که مدارک ارائه شده لزوما باید به یکی از زبان های ایتالیایی یا انگلیسی ترجمه شده باشد.


آزمون ورودی داروسازی ایتالیا

برای تحصیل داروسازی در ایتالیا به زبان انگلیسی، یا ایتالیایی متقاضیان مانند رشته پزشکی یا دندانپزشکی که آزمون IMAT ارائه میدهند ملزم به شرکت در آزمون ورودی داروسازی ایتالیا و کسب نمره قبولی از آن هستند. هر دانشگاه مستقلا این آزمون را برگزار میکند و نمره قبولی مختص خود دانشگاه است. برای شرکت در این آزمون متقاضی باید بسته به زبان تحصیلی خود نمره زبان لازم را ارائه دهد. زمان ثبت نام و برگزاری آزمون و نمرات مورد نیاز هر دانشگاه در سایت خود دانشگاه قابل دسترسی است.

آزمون داروسازی ایتالیا در دو مرحله کتبی (60 سوال تستی) و مصاحبه شفاهی برگزار می گردد که متقاضیان زمان 100 دقیقه ای جهت پاسخگویی به سوالات بخش کتبی خواهند داشت. سوالات شامل مواردی چون:تست هوش، منطق، مهارت های عمومی حل مساله، سوالات مفهومی و آنالیز اطلاعات و سوالات عمومی، بیولوژی و زیست شناسی، آناتومی و ژنتیک،شیمی عمومی، ریاضی و فیزیک،بخش شفاهی، ارزشیابی سطح زبان انگلیسی است.


هزینه تحصیل داروسازی در ایتالیا

هزینه تحصیل داروسازی در ایتالیا

به طور کلی هزینه تحصیل داروسازی در ایتالیا به زبان انگلیسی و ایتالیایی و در کل رشه های پزشکی در ایتالیا در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی و کانادا و آمریکا پایینتر است. تحصیل درکشور زیبای ایتالیا در رشته های پزشکی و داروسازی علاوه بر هزینه های پایین امکان بهره مندی از کیفیتی در سطح اتحادیه اروپا و تحصیل در دانشگاه های برتر دنیا را در اختیار متقاضی قرار میدهد. به طور کلی شهریه رشته های پزشکی در کشور ایتالیا بین 500 تا 3500 یورو بسته به دانشگاه انتخابی متفاوت است و در رشته های داروسازی این رقم میانگین 3500 یورو در سال خواهد بود. توجه داشته باشید گرانترین شهرها برای تحصیل وهمچنین زندگی در ایتالیا، شهرهای رم، میلان و بولونیا و ارزانترین شهرها، پیزا، پادوا و تورین هستند که هزینه زندگی در هر کدام از این شهرها و البته با توجه به سبک زندگی دانشجو، متفاوت است و معمولا در حدود 600 یورو تا 800 یورو در ماه برای هر نفر خواهد بود.


تحصیل با بورسیه در ایتالیا

ایتالیا یکی از کشورهای محبوب بین دانشجویان بین المللی است و یکی از مهمترین دلایل آن، ارائه بورسیه های متنوع به دانشجویان و مخصوصا دانشجویان کشورهای جهان سوم است.

برای دریافت بورسیه، متقاضی باید مدارک لازم را به صورت کامل ارائه کند. یکی از اصلی ترین بورسیه هایی که در ایتالیا به دانشجویان اعطا می شود، بورسیه استانی ایتالیا DSU است که ارزشی معادل 5.200 یورو دارد و دانشجو با دریافت این بورسیه قادر به پرداخت کامل هزینه های خوابگاه و شهریه خود خواهد بود.


مزیت های تحصیل در رشته داروسازی ایتالیا

  • اعتبار بالای مدرک تحصیلی و کیفیت بالای آموزشی دانشگاه برگزار کننده رده اول ایتالیا
  • برگزاری تمامی طول دوره پنج ساله به زبان انگلیسی
  • هزینه پایین تحصیل 
  • امکان اخذ تخفیف شهریه تا 80% شهریه دانشگاه بدون توجه به سوابق تحصیلی و مع
  • امکان استفاده از تسهیلات بورسیه تحصیلی
  • امکان گذراندن دوره تخصص در تمامی دانشگاه های مطرح اروپا، آمریکا و کانادا
  • مدارک دانشگاهی مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران در رده A دانشگاه های خارج از کشور
  • امکان اخذ اقامت دائمی ایتالیا
  • امکان گذراندن بخشی از دوره در دانشگاه ناتینگهام انگلستان

مقالات و مطالب مرتبط زیر را جهت مطالعه بیشتر به شما پیشنهاد میکنیم:

رشته های دانشگاه پلی تکنیک میلان

تحصیل رایگان پزشکی در ایتالیا

بورسیه تحصیلی پزشکی ایتالیا

آزمون پزشکی ایتالیا IMAT

هزینه تحصیل در ایتالیا

ویزای تحصیلی ایتالیا


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید