آزمون پزشکی ایتالیا IMAT

Applyman

با توجه به سطح کیفیت آموزشی دانشگاه های پزشکی ایتالیا و هزینه های بصرفه تحصیل پزشکی در این کشور در مقابل سایر کشور ها، تحصیل پزشکی در ایتالیا نظر متقاضیان زیاد را به خود جلب کرده است. در این میان آزمونIMAT از الزامات تحصیل پزشکی در ایتالیا است. آزمون پزشکی ایتالیا IMAT یا International Medical Admissions Test آزمونی بین المللی است که وزارت آموزش، تحقیقات و فناوری دانشگاه­های کشور ایتالیا برای متقاضیان تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی و زیرمجموعه های آنها برگزار میکند.

با شرکت در آزمونIMAT که توسط وزارت آموزش ایتالیا و همکاری کمبریج برگزار میگردد و کسب نمره قبولی مجوز تحصیل پزشکی در دانشگاه های کشور ایتالیا را به دست می‌آورید. این آزمون در 20 کشور جهان از جمله برزیل، کانادا، چین، قبرس، فرانسه، آلمان، چین، هند، ایتالیا، هلند، عربستان، اسپانیا، سوئیس، ترکیه، دبی، انگلستان و آمریکا برگزار میگردد که شرکت در آزمون در هریک از این کشور ها نزد کشور ایتالیا معتبر است. در ادامه بیشتر درباره آزمون آی‌مت توضیح خواهیم داد.

تحصیل در ایتالیا و اخذ مدرک معتبر آنچنان هم کار دشواری نیست کافیه کلیک کنید و اطالاعات را مطالعه کنید.


ساختار آزمون IMAT

آزمون پزشکی ایتالیاIMAT از 60 سوال و در 2بخش تشکیل شده است که به زبان انگلیسی برگزار میگردد و 100 دقیقه زمان برای پاسخگویی به سوالات در نظر گرفته شده است. دو بخش آزمون imat شامل: 1. بخش عمومی (تاریخ، فرهنگ و اطلاعات عمومی و 2. بخش تخصصی (زیست، بیوشیمی و ژنتیک، فیزیک و ریاضی میباشد.

ساختار آزمون IMAT

تفکیک سوالات در آزمون imat به صورت: 18 سوال زیست، 12 سوال شیمی، 4 سوال فیزیک و 4 سوال ریاضی در بخش تخصصی و در بخش عمومی شامل 20 سوال منطق و استدلال و 2 سوال اطلاعات عمومی میباشد. آزمون پزشکی ایتالیا IMAT با حداکثر نمره 90 محاسبه میشود و به ازای هر پاسخ صحیح 1.5 نمره و برای پاسخهای غلط ۰.۴ نمره منفی برای متقاضی محاسبه میگردد.

برخلاف آزمون های دیگری چون GRE ، در آزمون IMAT بخش های مختلف از ارزش یکسانی برخوردار است و صرفا ممکن است بخش هایی که توسط طاراحان از اهمیت بیشتری برخوردار است سخت تر طراحی گردد.

نمره قبولی آزمون IMAT: نمره قبولی در آزمون آیمت برای متقاضیان اتحادیه اروپا بالای 20 در نظر گرفته شده است و متقاضیان از خارج از اتحادیه اروپا نمره بالای صفر قابل قبول است. در نظر داشته باشید که دانشگاه های مختلف پزشکی در ایتالیا به اختیار خود نمرات مختلفی از آزمون پزشکی ایتالیا IMAT را از دانشجو مطالبه میکنند و صرف قبولی در آزمون ملاک نیست. برای آگاهی از نمره مورد نظر هر دانشگاه باید به اطلاعات مخصوص دانشگاه مراجعه کرد.


کلیاتی درباره آزمون پزشکی ایتالیا

کلیاتی درباره آزمون پزشکی ایتالیا

همانطور که گفته شد آزمون پزشکی ایتالیا یا IMAT از الزامات تحصیل پزشکی در ایتالیا است. هر دانشگاه و به تناسب رشته مورد نظر نمره خاص خود را از متقاضی طلب میکند. به عنوان مثال برای رشته هایی مانند پزشکی، جراحی و.. نیاز به نمرات ممتازی در این آزمون میباشد تا شانس پذیرش از دانشگاه های تراز اول را داشته باشید. آزمون imat و قبولی با نمره بالا در این آزمون به شناخته شدن متقاضی به عنوان شخص حرفه ای در محافل پزشکی این کشور کمک میکند و از طرفی برای یافتن شغل در کنار تحصیل و یا پس از تحصیل کمک کننده خواهد بود.

شرکت در آزمون پزشکی ایتالیا یا IMAT و گرفتن نمرات خوب و قابل قبول از آن در دریافت فاند از داشنگاه های ایتالیا موثر است و برای اخذ پذیرش در مقاطع فوق لیسانس و دکتری از مدارک اصلی به حساب می‌آید.


زمان و مکان برگزاری آزمون پزشکی ایتالیا IMAT

بخاطر کیفیت بالای آموزش و هزینه های به صرفه تر نسبت به باقی کشور ها، تحصیل پزشکی در ایتالیا و به تبع آن آزمون IMAT متقاضیان زیادی از سراسر جهان دارند. از این رو آزمون پزشکی ایتالیا IMAT در بیش از 20 کشور جهان از جمله: برزیل، کانادا، چین، قبرس، فرانسه، آلمان، چین، هند، ایتالیا، هلند، عربستان، اسپانیا، سوئیس، ترکیه، دبی، انگلستان و آمریکا برگزار میشود و شرکت در این آزمون در هرکدام از این کشور ها نزد دامشگاه های ایتالیا معتبر خواهد بود.

زمان برگزاری آزمون IMAT به نسبت باقی آزمون های بین المللی محدودتر است. زمان حدودی شروع ثبت نام برای متقاضیان بومی و غیر بومی سوم تا 25 جولای (تیر ماه) و در سپتامبر (شهریور) زمان برگزاری آزمون است و معمولا در ماه اکتبر نتیجه آزمون ارائه خواهد شد. توجه به جدول زمانبندی برای شرکت در IMAT حائز اهمیت است. همچنین توجه داشته باشید که اعتبار نمره آزمون IMAT برای سال تحصیلی پیش رو معتبر خواهد بود و در سال بعدی اعتباری ندارد، این موضوع باعث میشود تا شرایط برای همه متقاضیان برابر باشد.


نکاتی در باره آزمون IMAT

در بخش های بالاتر به صورت کامل درباره جوانب مختلف آزمون پزشکی ایتالیا IMAT توضیح داده شد. اما در عین حال ذکر نکاتی در باره آزمون پزشکی ایتالیا IMAT میتواند راهگشا باشد.

  • آزمون MIT با وجود اینکه در بسیاری از کشورهای جهان برگزار میشود اما عملا صرفا در کشور ایتالیا و برای رشته های پزشکی و زیرمجموعه های آنها اعتبار دارد و در نقاط دیگر جهان عملا بی اعتبار است و دانشگاه های پزشکی دیگر کشورهای جهان بنا به اقتضای خود آزمونهای مخصوص به خود را داردند.
  • ثبت نام آزمون IMAT صرفا از طریق سایت Universitaly قابل انجام است و فرم ثبت نام نیز به صورت آنلاین است. نکته قابل توجه در ثبت نام آزمون پزشکی ایتالیا IMAT این است که متقاضیان قبل از ثیت نام باید از نماینده‌گی دیپلماتیک کشور ایتالیا در سفارت، تأییدیه‌­ی پیش ثبت نام را دریافت کنند.
  • آزمون IMAT در تمامی کشورها به یک نحو برگزار میگردد و تفاوتی در سطح سختی برگزاری آزمون در کشورهای مختلف وجود ندارد.
  • برای آمادگی پیش از آزمون دوره هایی از قبیل :دوره­های ویدیویی IMAT با بیش از 60 ویدیوی آموزشی و بیش از 1000 نمونه سؤال و یا دوره­های Harvey که توسط MIUR ارائه میشود با نمومه سوال، کلاس رفع اشکال و ویدیو آموزشی همراه است، وجود دارد.

کارشناسان حرفه ای گروه مهاجرتی اپلای من با سابقه طولانی در مهاجرت تحصیلی ایتالیا و همراهی عزیزان در آزمون پزشکی ایتالیا IMAT آماده راهنمایی شما در این ضمینه میباشند.


مطالب مرتبط با آزمون پزشکی ایتالیا IMAT:

تحصیل رایگان پزشکی در ایتالیا

دانشگاه بولونیا Università di Bologna

دانشگاه ساپینزا ایتالیا Sapienza University of Rome

دانشگاه پلی تکنیک میلان Polytechnic University of Milan


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید