دانشگاه سن پترزبورگ روسیه

Applyman

دانشگاه سن پترزبورگ روسیه در شهرر سن پترزبورگ روسیه واقع شده که در واقع با قدمت بیش از ۲۹۰ سال از آن به عنوان اولین دانشگاه روسیه یاد میکنند. واقع شدن این دانشگاه در شهر سن پترزبورگ که به عنوان دومین شهر دانشگاهی روسیه و دروازه اروپایی این کشور شناخته میشود به اهمیت و اعتبار این دانشگاه می افزاید. 22,700 دانشجو، ۱۰۶ برنامه کارشناسی، ۱۶۵ برنامه ارشد و ۲۶۳ برنامه دکترا با حضور حدود ۱۳٫۰۰۰ کارمند و تقریبا ۶٫۰۰۰ مدرس که اکثریت آنان مدرک دکترا در رشته های مختلف دارند به اعتبار و ارزش این دانشگاه در سطح جهان می افزاید. دانشگاه سن پترزبورگ روسیه جایگاه خود را در یبن دانشگاه های برتر جهان در فهرست رتبه بندی جهانی QS تثبیت کرده است.

غنیترین کتابخانه پس از ماکسیم گورکی، موسسات تحقیقاتی، موزه ها، خانه بزرگ چاپ و نشر دانشگاه، گروه کُر دانشجویان دانشگاه، فارغ التحصیلان و معلمان، باشگاه و کلوبها (از راگبی و جشنها و …)، و غیره از امکانات تفریحی و تحقیقاتی این دانشگاه برای دانشجویان است.

در ادامه این مقاله قصد داریم تا درباره دانشگاه سن پترزبورگ روسیه اطلاعات بیشتری را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

دانشگاه سن پترزبورگ روسیه

درباره دانشگاه سن پترزبورگ روسیه

مانند سایر دانشگاه های روسیه دانشگاه سن پترزبورگ روسیه نیز علی رغم کیفیت و اعتبار بالا، شرایط چندان پیچیده ای برای اعطای پذیرش ندارد و با گذراندن دوره پادفک و داشتن مدرک تحصیلی پیشین خود امکان اخذ پذیرش تحصیلی از این دانشگا وجود دارد. تحصیل در دانشگاه های روسیه و داشتن مدرک تحصیلی روسیه در تمام جهان و علی الخصوص کشور ایران دارای اعتبار است و دانشگاه سن پترزبورگ روسیه نیز مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران است.

دانشگاه سن پترزبورگ روسیه شامل 24 دانشکده است که در رشته های مختلف به جذب دانشجو میپردازند. دانشکده های دانشگاه شامل: دانشکده هنر، دانشکده مطالعات آسیایی و آفریقایی، دانشکده زیست شناسی، دانشکده تحصیلات تکمیلی مدیریت، موسسه علوم زمین، مدرسه‌ی روزنامه نگاری و ارتباطات جمعی، موسسه تاریخ، دانشکده هنر و علوم لیبرال (آزاد)، دانشکده ریاضیات و مکانیک، دانشکده پزشکی، دانشکده روابط بین الملل، دانشکده ریاضی کاربردی و کنترل فرآیند، گروه روانشناسی ،دانشکده جامعه شناسی، دانشکده فیزیک، دانشکده علوم زبان (Philology)، موسسه فلسفه، دانشکده علوم سیاسی، موسسه شیمی، دانشکده اقتصاد، دانشکده حقوق، دانشکده نظامی، گروه تربیت بدنی و ورزش و سالن تربیت بدنی آکادمیک میشود.


رشته های دانشگاه سن پترزبورگ روسیه

دانشگاه سن پترزبورگ روسیه در رشته های زیادی دانشجو میپذیرد و همچنین رشته های متعددی را در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا به زبان انگلیسی و با شرط داشتن مدرک زبان آیتلس6 به متقاضیان ارائه میدهد. اما در این بین این نکته حائز توجه است که وزارت علو و وزارت بهداشت کشور ایران تنها رشته های و دوره هایی که به زبان روسی گذرانده شده باشند را مورد تایید قرار میدهند.

رشت های دانشگاه سن پترزبورگ شامل: ریاضیات، ریاضیات کاربردی و کنترل فرآیند، ریاضی فیزیک، مکانیک، ریاضیات سایبرنتیک، ریاضیات محاسباتی و سایبرنتیک، ستاره شناسی، فیزیک، پلیمر و فیزیک بیو پلیمر، شیمی، اکولوژی، تنوع زیستی و حفاظت محیط زیست، ژئوفیزیک، زمین شناسی، جغرافیا، تنوع زیستی، فیزیولوژی، بیولوژی مولکولی و سلولی، علوم خاک، انفورماتیک، فناوری اطلاعات و روش های محاسباتی، آنالیز عملیات، انفورماتیک و اجرا، بیماریهای دهان، علوم پزشکی، روانشناسی، اقتصاد و مدیریت، اقتصاد، جامعه شناسی، حقوق، روابط و سیاست بین المللی، علوم سیاسی، روزنامه نگاری، پداگوژی، تئوری و روشهای آموزش زبان خارجی، ادبیات اروپا و امریکا، مطالعات موسیقی محلی، زبانشناسی کاربردی و ریاضیاتی، زبان روسی، زبان آلمانی، زبان شناسی کلاسیک، بیزانس و یونان مدرن، زبانشناسی تطبیقی، تاریخی، گونه شناختی و مقابله، تئوری زبانشناسی، ادبیات آسیا و آفریقا، زبانهای آسیا و آفریقا، زبان اسلونیایی، ادبیات روسی، زبانی رومی، تاریخ، تاریخ روابط بین الملل و سیاست خارجی، تاریخ آسیا و آفریقا، فلسفه، اخلاق و مطالعات مذهبی، تاریخ هنر و مطالعات فرهنگی هستند .

رشته های دانشگاه سن پترزبورگ روسیه

ددلاین و هزینه ها دانشگاه سن پترزبورگ

ددلاین های دانشگاه سن پترزبورگ روسیه با توجه به رشته تحصیلی زمان اپلای متفاوت است ولی از آنجایی که برای شروع تحصیل در دانشگاه نیاز به گذراندن دوره کالج یا پادفک دارید، عموما زمان ثبت نام از (April) شروع شده و تا (July) ادامه دارد.

هزینه های دانشگاه نیز با توجه به رشته مد نظر و مقطع تحصیلی متفاوت خواهد بود امل به طور کلی شهریه تحصیل در این دانشگاه سالیانه بین ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار میباشد.

پزشکی عمومی۳۰۲٫۴۰۰ روبل در سال
پزشکی دندان۲۹۷٫۴۰۰ روبل در سال
ارشد مدیریت۴۵۰٫۰۰۰ روبل در سال
ارشد مهندسی نفت۲۹۱٫۲۰۰ روبل در سال

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش

همانطور که اشاره شد برای اخذ پذیرش دانشگاه مانند سایر دانشگاه های روسیه نیاز به گذراندن دوره پادفک میباشد. ضمن داشتن گواهی پایان دوره پادفک داشتن مدارکی چون: مدرک تحصیلی مقطع پیشین به انضمام ریز نمرات، پاسپورت معتبر و گواهی سلامت پزشکی(تست هپاتیت و HIV) نیز از جمله مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه به شمار میرود.

ضمنا برای اخذ پذیرش جهت تحصیل پزشکی نیز نیاز به شرکت در یک آزمون مخصوص پزشکی است.

گروه مهاجرت اپلای من با بهره مندی از کارشناسان تحصیل کرده در روسیه، آماده راهنمایی و همراهی شما عزیزان در زمینه تحصیل در این کشور است.


مطالب و مقالات پیشنهادی زیر را مرتبط با تحصیل در روسیه مطالعه فرمایید

دانشگاه های روسیه مورد تایید وزرات علوم

مهاجرت به روسیه از طریق ثبت شرکت

شرایط بورسیه تحصیلی در روسیه

تحصیل دندانپزشکی در روسیهدیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید