مهاجرت به روسیه از طریق ثبت شرکت

Applyman

در میان روش های مهاجرت به روسیه، گزینه مهاجرت به روسیه از طریق ثبت شرکت به نسبت سایر روش ها از مزایای بیشتری برخوردار است. گرچه که تمام روشهای مهاجرت به روسیه در مقایسه با دیگر کشورهای اتحادیه اروپا راحت تر است. برای مهاجرت به روسیه از طریق ثبت شرکت داشتن شناخت نسبت به انواع شرکت های قابل ثبت در روسیه و همچنین شرایط مورد نیاز برای هرکدام از آنها الزامی است.

با استفاده از ثبت شرکت در روسیه امکان اخذ اقامت برای مدیرعامل و اعضای خانواده آنها فراهم است و همچنین شرکا نیز میتوانند این امکان بهره مند شوند. هزینه های پایین، خدمات شهروندی با استانداردهای اتحادیه اروپا و ثبات اقتصادی و سیاسی این کشور در کنار روابط پایدار آن با ایران سبب شده تا روسیه کشور خوبی برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت به حساب آید.

انواع شرکت های قابل ثبت در روسیه شامل: شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی خاص، شرکت سهامی عام، نمایندگی/ شعبه و جواز کسب هستند که در ادامه مقاله مهاجرت به روسیه از طریق ثبت شرکت به هرکدام از آنها خواهیم پرداخت.

.

با وجود راه های تحصیل، سرمایه گذاری در سایر شرکت ها، خرید زمین و مستغلات و … نیز هم امکان وارد شدن به این کشور و دریافت اقامت آن وجود دارد ولی ثبت شرکت در روسیه یکی از بهترین راه های ورود به روسیه و اخذ اقامت این کشور است که البته مورد توجه و احترام دولت روسیه می باشد.


مزایای مهاجرت به روسیه از طریق ثبت شرکت

مزایای مهاجرت به روسیه از طریق ثبت شرکت

از جمله مزایای مهاجرت به روسیه از طریق ثبت شرکت امکان تجارت با کشور های اتحادیه اروپا به عنوان یک شخصیت حقوقی اروپایی است. همچنین ثبات سیاسی و اقتصادی این کشو از دیگر مزایای این امر محسوب میشود. همه فرم های شرکتی، در قانون تعیین شده است که قابل پیش بینی بودن و اطمینان قانونی را فراهم می کند.

از جمله مزایای ثبت شرکت در روسیه میتوان به نکات ذیل نیز اشاره کرد:

 • با ثبت شرکت در روسیه شما می‌توانید اقامت مجارستان را بدست بیاورید.
 • مالیات از 24 درصد در سال ۲۰۰۸ به 20 درصد کاهش یافته است.
 • الزامی برای استخدام کارمند روس وجود ندارد
 • امکان مالکیت صد در صد وجود دارد و لزومی به داشتن شریک روس وجود ندارد.
 • ثبت شرکت در روسیه منجر به اقامت دائم خواهد شد
 • امکان همراهی خانواده وجود دارد
 • امکان افتتاح حساب در در بانک‌های روسیه و دیگر کشورهای اروپایی
 • با ثبت شرکت در روسیه به عنوان شخصیت حقوقی اروپایی امکان تجارت آزاد خواهید داشت

اصلی ترین مزیت مهاجرت به روسیه از طریق ثبت شرکت اخذ اقامت کشور روسیه است. این اقامت شامل حال خانواده وی نیز خواهد شد.


مدارک لازم برای ثبت شرکت در روسیه

مدارک لازم برای ثبت شرکت در روسیه

در فهرست ذیل لیست کاملی از مدارکی که شخص برای مهاجرت به روسیه از طریق ثبت شرکت و ثبت شرکت در روسیه نیاز دارد گردآوری شده است:

 • اصل پاسپورت سهامداران اصلی
 • تعیین نام شرکت(بدون محدودیتن در زبان و تعداد سیلاب)
 • زمینه فعالیت شرکت
 • آدرس و تلفن در ایران و ارائه یک شکاره تلفن در روسیه
 • رزومه کاری و فعالیت شرکت و یا افراد متقاضی ثبت شرکت
 • اساسنامه و ترکیب سهم سهامداران شرکت
 • تعیین نوع سیستم مالیاتی و حق امضا
 • تعیین و ارائه سرمایه اولیه شرکت

*ممکن است مدارک و هزینه ها بر اساس نوع شرکت در دست ثبت متفاوت باشند.

کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من با تجربه تحصیل و زندگی در روسیه آماده راهنمایی و همراهی شما را در زمینه مهاجرت به روسیه از طریق ثبت شرکت را دارند.


انواع شرکت قابل تاسیس در روسیه

بر اساس قوانین مختلف برای انواع شرکت های قابل ثبت، این امکان را دارید تا در هریک از قالب های ذیل اقدام به ثبت شرکت و مهاجرت به روسیه از طریق ثبت شرکت نمیایید.

1. شرکت با مسئولیت محدود(OOO): در این نوع شرکت حداقل تعداد اعضا یک نفر و حداکثر آن 50 نفر میباشد و ورود و خروج اعضا و تغییر سرمایه صرفا از طریق محضر رسی امکان پذیر است. با حداقل سرمایه اولیه، 10 هزار روبل و در مدت زمان 2 هفته میتوان مراحل ثبت شرکت را به اتمام رساند. در این نوع شرکت الزامی به داشتن شریک روس وجود ندارد و مدیر عامل در تصمیم گیری اختیار تام دارد.

2. شرکت سهامی خاص(AO): برخلاف شرکت با مسئولیت محدود در این نوع شرکت ورود و خروج اعضا و تغییر سرمایه در مجمع داخلی شرکت و بدون مراجعه به محضر انجام میشود. تعداد اعضا از یک نفر و تا حداکثر نامحدود امکان پذیر است و همچنین با حداقل سرمایه اولیه، 10 هزار روبل و در مدت دو هفته میتوان مراحل ثبت شرکت را به اتمام رساند. در این نوع شرکت الزامی به داشتن شریک روس وجود ندارد.

3. شرکت سهامی عام: در این نوع شرکت ورود و خروج اعضا و تغییر سرمایه از طریق پذیره نویسی در بورس و بدون مراجعه به محضر انجام میشود. تعداد اعضا از یک نفر و تا حداکثر نامحدود امکان پذیر است و همچنین با حداقل سرمایه اولیه، 100 هزار روبل و در مدت 6 ماه میتوان مراحل ثبت شرکت را به اتمام رساند. در این نوع شرکت الزامی به داشتن شریک روس وجود ندارد.

4. نمایندگی/ شعبه: این نوع شرکت عملا یک شرکت خارجی و زیر مجموعه و شعبه یک شرکت خارجی به حساب می آید که پس از تایید اتاق بازگانی روسیه اجازه فعالیت خواهد داشت. نام شعبه و نوع فعالیت عینا مشابه شعبه مادر خواهد بود. تعداد اعضا از یک نفر و تا حداکثر پنج نفر روس امکان پذیر است و همچنین بدون سرمایه اولیه و در مدت 2 ماه میتوان مراحل ثبت شرکت را به اتمام رساند. در این نوع شرکت الزامی به داشتن شریک روس وجود ندارد.

5. جواز کسب: عملا مشابه جواز کسب ایران میباشد و تنها شخص روس و با شخص با تابعیت روسیه میتواند برای کسب آن اقدام کند. نیاز یبه سرمایه اولیه ندارد و جواز به نام یک شخص بدون شریک صادر میشود. شخص امکان افتتاح حساب ارزی نداشته و در مدت 7 روز قابل ثبت است.


مراحل مهاجرت به روسیه از طریق ثبت شرکت

مراحل مهاجرت به روسیه از طریق ثبت شرکت

مرحله اول: اخذ کد مالیاتی شخص و کد بیمه شخصی برای مدیر عامل ایرانی.

مرحله دوم: تکمیل مدارک ثبت شرکت و حضور همۀ سهامداران در دفتر اسناد رسمی برای تایید امضای سهامداران پای فرم ثبت شرکت به انضمام پرداخت 4 هزار روبل به حساب ادارۀ مالیات.

مرحله سوم: ارائه مدارک به ادارۀ مالیات توسط مدیرعامل شرکت و پس از یک هفته شرکت ثبت شده و مدارک ثبتی آماده است. در مرحله بعد ثبت نام شرکت در اداره‌های: بیمه درمان، بیمه تامین اجتماعی، بیمه بازنشستگی و ادارۀ آمار باید انجام پذیرد.

مرحله چهارم: تنظیم قرارداد اجاره با مالک آدرس حقوقی ، افتتاح حساب بانکی و واریز سرمایه اولیه شرکت در حساب و واریز پول به حساب بانکی شرکت و حواله حقوقی دولتی برای اخذ جواز کار.

مرحله پنجم: تهیه مدارک و اقدم برای اخذ جواز کار توسط مدیرعامل روس برای مدیرعامل خارجی و ارائه مدارک به ادارۀ مهاجرت روسیه.

مرحله ششم: پس از دو ماه بعد مدیرعامل ایرانی باید به روسیه سفر کند تا در آزمون زبان روسی و آزمایش پزشکی شرکت کند و پس از آن جواز کار آماده است

مرحله هفتم: در این مرحله از مهاجرت به روسیه از طریق ثبت شرکت مدیرعامل از سفارت روسیه در ایران ویزا گرفته و وارد روسیه می‌شود و کارت کار می‌گیرد و سپس مرحله تکمیل فرم تغییر مدیرعامل و تایید امضای مدیرعامل ایرانی پای مدارک در دفتر اسناد رسمی انجام میپذیرد.

مرحله هشتم: تسلیم فرم تغییر مدیرعامل به اداره مالیات و مراجعه به بانک و اعلام تغییرات و امضای کارت امضا برای مدیرعامل.

کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من آماده راهنمایی شما در ضمینه مهاجرت به روسیه از طریق ثبت شرکت هستند.


 • بعد از ثبت شرکت، مدیرعامل ایرانی الزاما باید جواز کار دریافت کند، در غیر این صورت شرکت امکان فعالیت ندارد و نمی‌تواند حواله بانکی، امور واردات و صادرات انجام دهد.
 • امکان تمدید نامحدود ویزای کاری در روسیه وجود دارد.
 • تمام اعضای شرکت که دارای حق امضا هستند ملزم به دریافت جواز کار هستند.

مقالات پیشنهادی مرتبط با مهاجرت به روسیه از طریق ثبت شرکت:

ویزای تحصیلی روسیه

دانشگاه های روسیه

ویزای کاری روسیه

تحصیل در روسیه


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید