هزینه زندگی در کانادا

Applyman

به طور قطع اولین گزینه در باره مهاجرت به هر کشوری بررسی هزینه های زندگی در آن کشور است. در این مقاله به هزینه زندگی در کانادا به عنوان یکی از پرطرفدار ترین کشور های جهان برای مهاجرت پرداخته ایم و در باره مواردی چون: هزینه های مسکن، هزینه خورد و خوراک، هزینه پوشاک، حملل و نقل، تفریحات وهزینه های دانشجویی خواهیم پرداخت.

برای آگاهی از هزینه زندگی در ابتدا باید در باره نرخ بیکاری و اوضاع کسب و کار ها در این کشور مطلع شویم.

آمار بیکاری کشور کانادا در سال 2020 تنها 5.5% است. این به آن معنا است که شرایط مطلوبی بر بازار کار کانادا در سال 2020 حکم فرما می است و شانس کاریابی در این کشور بسیار بالاست(مخصوصا در استان های انگلیسی زبان). از همین رو افراد با یافتن شغل مناسب مشکلی برای پرداخت هزینه زندگی در کانادا نخواهند داشت. ما در گروه مهاجرتی اپلای من آماده ایم تا به سوالات شما در باره مهاجرت پاسخ دهیم.


انواع هزینه زندگی در کانادا

به علت انگلیسی زبان بودن کشور کانادا مهاجرت به این کشور و به طلع آن درخواست شغل در آن بسیار بالا می باشد. طبق آخرین آمار منتشر شده، میانگین درآمد در کانادا ماهیانه 3800دلار کانادا می باشد.

معمولا موانع ایرانیان برا یافتن شغل در کانادا به شرح ذیل است:

 • عدم داشتن تجربه کار در کانادا.
 • مسلط نبودن بر زبان انگلیسی یا فرانسوی.
 • تمایل کارفرمایان برای استخدام اشخاصی که از خاک کانادا مدرک تحصیلی دریافت کرده اند.

بطور کلی در هزینه زندگی در کانادا با سه نوع از هزینه مواجهیم:

 1. هزینه های ثابت که به نسبت سایر هزینه ها رقم های سنگین تری را شامل میشود، مانند اجاره مسکن، خرید خودرو و …
 2. هزینه های جاری که به نسبت سنگین نیستند مانند: هزینه خرید مایهتاج روزمره، خورد و خوراک، هزینه های حمل و نقل عمومی، استفاده از برق، گاز، تلفن، اینترنت، پوشاک، مالیات و … .
 3. هزینه هایی که معمولا با اقامت و زندگی در کانادا بوجود خواهد آمد و در واقع نوعی هزینه برای آینده است مانند بیمه عمر، هزینه بیماری‌ های سخت، پس انداز برای زمان بیکاری شما، هزینه سفر و …

هزینه زندگی در کانادا و هزینه مسکن

معمولا هزینه اجاره مسکن در اکسر مناطق کانادا مانند تورنتو و ونکوور یکسان است و با توجه به موقعیت مکانی آپارتمان(مرکز یا حومه) نوسان دارد و متفاورت است. به عنوان مثال:

اجاره بهای یک آپارتمان در مرکز شهر از 900دلار کاناداتا 2400دلار کانادا متفاوت خواهد بود این در حالی است که اگر این واحد مسکونی در حومه شهر باشد اجاره بهای آن در حدود 700دلار کانادا تا 1500دلار کانادا خواهد بود.

اجاره بهای یک آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر در حدود 1400دلار کانادا تا 3700دلار کانادا در ماه متغیر است، در حالی که اجاره بهای آپارتمانی با این مشخصات در حومه شهر در حدود 1100دلار تا 2800دلار خواهد بود. توجه داشته باشید که هزینه انرژی به صورت جداگانه محاصبه میگردد.


هزینه زندگی در کانادا و هزینه خوراک

هزینه زندگی در کانادا

هزینه خورد و خوراک در کشور کانادا زیاد نیست و اگر بتوان از حراجی های هفتگی خرید کرد، مبلغ قابل توجهی را در ماه صرفه جویی می شود. معمولا برای یک خانواده 4 نفره هزینه خورد و خوراکی را معادل 6800$ (دلار کانادا) باید در نظر گرفت. به این علت که در ونکوور هزینه ها کمی بالاتر است این رقم شاید 10% افزایش یابد. ضمن اینکه در ونکوور اثری از حراج های فصلی و هفتگی جذاب تورنتو نیست.

در زمینه هزینه های مصرف پوشاک نیز شهری مثل تورنتو به خاطر داشتن حراجی‌ های فراوان و به صرفه اش از نظر هزینه بهتر از ونکوور می باشد. البته هزینه پوشاک بیشتر بستگی به فرد و علاقه اش به مصرف پوشاک برند دارد، ولی بصورت متوسط برای هزینه پوشاک باید ماهیانه رقمی بین 100$‌ (دلار کانادا) تا 150$ (دلار کانادا) کنار گذاشت.


هزینه زندگی در کانادا و هزینه های جانبی

در میان هزینه های زندگی در کانادا معمولا بخش عمده ای از هزینه ها صرف مسائلی مانند هزینه بنزین، تعمیرات اتومبیل، هزینه ای مربوط به بیمه های درمانی و هزینه های تلفن و اینترنت میشود. به طور خلاصه در شهری مانند تورنتو بنزین هرلیتر 1.3دلار کانادا است ولی ونکوور از مزیت کوتا ه بودن فاصله ها برخوردار است. بیمه درمانی در شهر تورنتو رایگان است اما در ونکوور برای یک خانواده چهار نفره حدودا ماهیانه 120دلار کانادا باید هزینه شود. بعضی هزینه ها نیز در اکثر مناطق کانادا یکسان است مثلا هزینه استفاده از تلفن ثابت 35دلار، اینترنت 35دلار و موبایل 40دلار کانادا به بالا محاصبه میشود.


هزینه زندگی دانشجویی

به طور کلی هزینه زندگی در کانادا به نسبت شهر محل سکونت متغیر است، به صورت میانگین هزینه زندگی در کانادا(دانشجویی) در حدود ماهی 1500 دلار کانادا محاصبه میشود. البته راه های مختلفی برای کاهش هزینه های زندگی دانشجویی در کانادا وجود دارد، ار جمله این روش ها میتوان به:

 • اجاره مسکن مشترک (یعنی چند نفر با هم در یک واحد مسکونی زندگی کنند)
 • سکونت در home stay (اجاره یک اتاق از یک خانواده کانادایی)
 • خوابگاه های دانشجویی
 • خرید و استفاده از کتب درسی دست دو.
 • استفاده از حق کار(میانگین 20 ساعت در هفته)
 • استفاده از حمل ونقل عمومی
 • استفاده از نسخه الکترونیکی کتاب های درسی
 • سکونت در حومه شهر
 • استفاده موقت از کتاب های کتابخانه دانشگاه یا شهر
 • هزینه زندگی در کانادا

حق کار دانشجویی در کانادا

لازم به ذکر است مطابق قوانین سال 2020 افراد زیر 18 سال و دانشجویان کالج زبان تنها در ایام تعطیلات اجازه کار دارند. اما دانشجویان دانشگاه برای تامین بخشی از هزینه های زندگی خود می توانند به دو نوع کار مشغول شوند.

 1. کار در دانشگاه که به صورت کمک به اساتید در پروژه های پژوهشی است و محدودیت زمانی ندارد.
 2. کار در خارج از محیط دانشگاه که درآمدش از کار در دانشگاه بیشتر است اما محدودیت زمانی دارد.

دانشجویان در کانادا به طور معمول و میانگین میتوانند 20 ساعت در هفته به کار بپردازند.


جهت مطالعه بیشتر در زمینه تحصیل در کانادا اینجا کلیک کنید.

مدارس کانادا

کالج های کانادا

هزینه تحصیل در کانادا

ویزای کار کانادا

مهاجرت به کانادادیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید