تحصیل داروسازی در کانادا

Applyman

تحصیل داروسازی در کانادا و ورود به بازار کار دارو سازی در کشور کانادا در سالهای اخیر مورد استقبال بسیاری از دانشجویان بین المللی قرار گرفته. برای فعالیت به عنوان داروساز در کانادا پس از اتمام تحصیل باید در آزمون برد تخصصی دارو سازی Pharmacy Examining Board of Canada PEBC قبول شوید. در صورت زندگی در استان کبک این آزمون متفاوت خواهد بود. پس از این مراحل باید به عضویت انجمن داروسازان دربیایید که در هر استان قوانین مختص خود را دارد.

معمولا داروسازان در داروخانه ها و بیمارستان ها فعالیت میکنند ولی برخی از آنها شغل های دولتی نیز دارند.

با توجه به شرایط رو به افزایش سن کانادا، به احتمال زیاد در آینده نیاز بیشتر به داروساز در کانادا خواهد بود، از این رو تحصیل داروسازی در کانادا بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.


راه های تحصیل داروسازی در کانادا

تحصیل داروسازی در کانادا

برای تحصیل داروسازی در کانادا، متقاضی تحصیل باید ابتدا وارد دوره عمومی در مقطع تحصیلی لیسانس یا دوره های معادل فوق دیپلم شود که در این دوره دروسی مانند شیمی و بیولوژی و زبان و ریاضی را با نمره بالای ۷۵٪ گذرانده و سپس در آزمون تحصیل داروسازی در کانادا یا همان آزمونPharmacy College Admission Test- PCAT شرکت کرده و قبول شود. این تست ورودی رشته دارو سازی در کانادا شامل ۲۳۲ سوال تستی و نوشتن یک متن می باشد. 

اسامی دانشگاه های پیشنهادی برای تحصیل داروسازی در کانادا به شرح زیر است:

دانشگاه دالهاوزی، دانشگاه مموریال، دانشگاه لاوال، دانشگاه تورنتو، دانشگاه مانیتوبا، دانشگاه ساسکچوان، دانشگاه آلبرتا، دانشگاه کلگری، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه مونترال، دانشگاه واترلو.


نحوه ارزیابی مدرک تحصیلی برای داروسازان در کانادا

سازمان PEBC و توسط اداره مهاجرت کانادا، مرجع مورد اعتبار برای ارزیابی مدارک تحصیلی جهت مهاجرت شناخته شده است. اگر داروساز هستید و قصد مهاجرت به کانادا را دارید، باید مدرک تحصیلی خود را با PEBC ارزشیابی کنید.

برای ثبت نام نیاز به داشتن مدرک زبان نیست. باید توجه داشت که طی کردن این آزمون ها برای فعالیت داروسازی در کانادا کافی نیست و شما ملزم به شرکت در آزمون های مخصوص هر استان نیز هستید.


نحوه شرکت در آزمون برد داروسازی در کانادا

تحصیل داروسازی در کانادا

سه مرحله برای کسب مدرک PEBC برای فارغ التحصیلان بین المللی وجود دارد.

مرحله نخست: باید ارزیابی اولیه مدارک تحصیلی شما انجام شود تا قادر باشید PEE ثبت نام کنید.

مرحله دوم:‌ باید در دو مرحله آزمون قبول شوید تا قادر باشید در آزمون عملی یا همان PQE ثبت نام کنید.

مرحله سوم: باید در دو آزمون (‌MCQ ،OSCE) مربوط به PEBC شرکت کرده و نمره قبولی کسب کنید.


دوره های داروسازی در دانشگاه های مختلف

دوره داروسازی در دانشگاه تورنتو: این دوره در دانشگاه تورنتو به صورت حضوری و آنلاین برگزار میشود و متقاضیان را برای ورد به سیستم دارو سازی و گذراندن آزمون ها وتحصیل داروسازی در کانادا آماده میکند. طول دوره ۴ ماه میباشد.

دوره داروسازی در دانشگاه بریتیش کلمبیا: این دوره ۶ ماه فارغ التحصیلان بین المللی داروسازی را با سیستم داروسازی در کانادا ترکیب کرده و آغاز بسیار مناسبی برای تحصیل داروسازی در کانادا میباشد.

دوره داروسازی در دانشگاه مونترال (به زبان فرانسوی): دوره ۱۶ ماهه در دانشگاه مونترال که به عنوان بزرگترین دانشگاه در زمینه رشته داروسازی میباشد. این دوره سالی یکبار و از سپتامبر با ظرفیت محدود آغاز میشود.


جهت مطالعه بیشتر در زمینه تحصیل در کانادا اینجا کلیک کنید.

پیشنهاد میکنیم مطالب مرتبط زیر را نیز درباره انواع روش های تحصیل در کانادا مطالعه فرمایید.

مدارس کانادا

کالج های کانادا

تحصیل پزشکی در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا

مهاجرت به کانادا

کار در کانادادیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید