هزینه تحصیل در آمریکا

Applyman

به طور قطع در میان گزینه های مهاجرت تحصیلی کشور ایالات متحده در اولین گزینه ها بررسی خواهد شد. علت این صدر نشینی خدمات تحصیلی با کیفیت، سطح آموزشی مطلوب، جایگاه علمی بالا و..است. برای امر مهاجرت نیاز است تا از هزینه های تحصیل در کشور های مختلف باخبر باشیم. در این مقاله درباره هزینه تحصیل در آمریکا صحبت خواهیم کرد.

همانطور که اطلاع دارید هزینه تحصیل در آمریکا و همچنین هزینه زندگی در این کشور به نسبت کشورهای همتراز دیگر آن بالاتر است. اما شناختن و کسب اطلاعات در باره هزینه تحصیل در امریکا میتوانید تا حد زیادی به تصمیم گیری و بعدها مدیریت آن کمک کند.

در ادامه به فاکتور های اصلی درباره هزینه تحصیل در آمریکا مانند: هزینه شهریه، هزینه مسکن، هزینه ویزا و البته کمک هزینه های تحصیلی در این کشور خواهیم پرداخت.


هزینه تحصیل در آمریکا و شهریه

هزینه تحصیل در آمریکا و شهریه

هزینه تحصیل در امریکا بخش های کلی و کلیدی را شامل میشوند که از جمله آنها میتوان به هزینه شهریه و هزینه مسکن اشاره کرد، البته در کنار هزینه ها امکان استفاده از کمک هزینه های مختلفی فراهم است که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

هزینه تحصیل در آمریکا بجز دانشگاه های اول تا دهم فهرست QS در مقطع کارشناسی ۲۰ تا ۲۵ هزار دلار و در مطقع کارشناسی ارشد ۶ تا ۲۱ هزار دلار خواهد بود. توجه داشته باشید دانشگاه های رتبه ده تا ۱۰۰ ایالات متحده نیز جزء برترین دانشگاه های دنیا در لیست QS به شمار می آیند.

*در این میان نباید فراموش کرد که دانشجویان در ایالات متحده امکان 20 ساعت کار پاره وقت در هفته دارند که این امر بخش مطلوبی از هزینه های شخص را تامین میکند.

از آنجا که در سالهای اخیر دولت ایالات متحده دانشگاه ها را ملزم به محاسبهو انتشار هزینه‌ها و شهریه در وب‌سایت خود کرده دانشجویان میتوانند ایده کلی از میزان هزینه‌های خود و اینکه چه منابع کمک مالی برای شان موجود است بدست آورند. با مراجعه به وبسایت College Affordability and Transparency Center این امکان برای دانشجویان فراهم است تا با دید کلی نسبت به هزینه ها آگاهی پیدا کنند.

هزینه ویزای دانشجویی برای تحصیل در ایالات متحده امریکا 160 دلار است. از آنجا که این برنامه می تواند یک پروسه طولانی باشد و بهتر است حدود سه تا پنج ماه قبل از شروع ترم شروع شود.


هزینه زندگی در آمریکا و هزینه مسکن

هزینه زندگی در آمریکا و هزینه مسکن

به طور کلی هزینه مسکن در شهرهای دانشگاهی ایالات متحده پایین تر از سایز شهر ها و مراکز شهر است. به این صورت که در حالت کلی و به صورت میانگین هزینه اجاره بهای یک خانه متوسط در مناطق روستایی یا حومه شهر از 500 دلار ماهانه شروع و به مبلغی معادل 3500 در مناطق مرکزی مانند بوستون میرسد.

همچنین از طرف دانشگاه های ایالات متحده امکان استفاده از خوابگاه نیز برای دانشجویان فراهم است که به صورت میانگین برای چهارسال مبلغی حدود 20000 دلار هزینه خواهد داشت.

در حالت کلی دانشگاه های شهر های غربی ایالات متحده نیازمند هزینه کمتری برای زندگی هستند. متوسط قیمت آپارتمان های 1 خوابه در مرکز شهر از 500 تا 3500 دلار در ماه می باشد. اقامت داخل دانشگاه درون خوابگاه های دانشجویی همراه با دو یا سه هم اتاقی می باشد.

باید به این نکته اشاره کرد که دانشجویان برای صرفه جویی میتوانند از خانه های مشترک نیز برای سکونت استفاده کنند. به این صورت که مشترکا با چند هم دانشگاهی اقدام به اجاره یک واحد مسکونی کنند.

به این نکته باید توجه کرد که هزینه های زندگی نسبت به سبک زندگی اشخاص متغیر هستند که در این میان هزینه تحصیل در آمریکا ار این قائده مستثنا نیست.


هزینه تحصیل در آمریکا و کمک هزینه ها

هزینه تحصیل در آمریکا و کمک هزینه ها

دولت و دانشگاه ها برای کمک به دانشجویان کمک هزینه ای مختلی در نظر گرفته اند که در قالب هایی چون: بورس تحصیلی ، کمک هزینه تحصیلی ، کارآموزی و برنامه های work-study. البته این امکان هست که برخی از این ها فقط برای شهروندان ایالات متحده امکان پذیر باشد.

اما در حالت کلی دانشجویان بین المللی نیز از فرصت های مطلوبی برای استفاده از کمک هزینه های موجود برای تامین هزینه تحصیل در آمریکا برخوردار هستند که از جمله آنها میتوان به به عنوان مثال به دانشگاه پنسیلوانیا اشاره کرد که هر ساله حدود 6 میلیون دلار سرمایه گذاری می کند تا دانشجویان تحصیلات تکمیلی بین المللی را تامین مالی کند. در این بین بسیاری از دانشگاه ها نیز ایجاد اشتغال درون دانشگاهی حین تحصیل را برای دانشجویان خود تضمین می کنند.

در کنار اینها موسسات مختلفی در ایالات متحده به دانشجویان مستعد و پیشرو در امر تامین هزینه تحصیل آمریکا کمک میکنند.

در مقالات جداگانه به بورسیه های کشور آمریکا خواهیم پرداخت. گروه مهاجرتی اپلای من آماده است تا شما را در تمام مراحل مهاجرت تحصیلی همراهی و مشاوره کند.


صرفه جویی در هزینه زندگی دانشجویی

 • اجاره مسکن مشترک (یعنی چند نفر با هم در یک واحد مسکونی زندگی کنند)
 • سکونت در home stay (اجاره یک اتاق از یک خانواده امریکایی)
 • خوابگاه های دانشجویی
 • خرید و استفاده از کتب درسی دست دو.
 • استفاده از حق کار(میانگین 20 ساعت در هفته)
 • استفاده از نسخه الکترونیکی کتاب های درسی
 • استفاده از حمل ونقل عمومی
 • سکونت در حومه شهر
 • استفاده موقت از کتاب های کتابخانه دانشگاه یا شهر

حق کار دانشجویی در امریکا

دانشجویان این امکان را دارند که در حین تحصیل برای تامین هزینه تحصیل در آمریکا در دو حالت ذیل به کار مشغول شوند.

 1. کار در دانشگاه که به صورت کمک به اساتید در پروژه های پژوهشی است و محدودیت زمانی ندارد.
 2. کار در خارج از محیط دانشگاه که درآمدش از کار در دانشگاه بیشتر است اما محدودیت زمانی دارد.

دانشجویان در امریکا به طور معمول و میانگین میتوانند 20 ساعت در هفته به کار بپردازند.


مقالات مرتبط برای مطالعه بیشتر:

تحصیل در آمریکا

مهاجرت به آمریکا

کار در آمریکا

بورسیه تحصیلی آمریکادیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید