بورسیه تحصیلی آمریکا

Applyman

مهاجرت تحصیلی به آمریکا در کنار تمام جذابیت ها و امکاناتی که برای متقاضیان به همراه دارد نیازمند تامل و تحقیق فراوانی به خصوص در زمینه هزینه تحصیل در آمریکا نیز هست. همانطور که پیش تر نیز به آن اشاره شد، هزینه های زندگی در ایالات متحده به نسیت سایر کشور های همتراز آن بالاست. اما این امکان نیز وجود دارد تا با بهره مندی از بورسیه تحصیلی آمریکا تا حد چشمگیری در این هزینه ها صرفه جویی کرد و حتی در حالت بسیار ایده آل آنها را به صفر رساند.

برای استفاده از بورسیه تحصیلی آمریکا متقاضی مستلزم داشتن مجموعه ای از تمایزات از جمله معدل دیپلم بالای 16 و سطح پیشرفته زبان انگلیسی است. با داشتن این حداقل ها متقاضی این امکان را دارد تا برای بهره مندی از بورسیه تحصیلی امریکا اقدام کند. هرچه سطح بالاتری را در نمرات داشته باشد امکان بهره مندی از بورسیه های بیشتری شامل حال متقاضی خواهد شد.

مدرک و دانش زبان گرچه به تنهایی ارزش چندانی برای دریافت بورسیه ندارند اما در کنار باقی مدارک تاثیر به سزایی خواند داشت (حداقل آیلتس 6.5 و تافل 79 )


اطلاعات کلی درباره بورسیه تحصیلی امریکا

اطلاعات کلی درباره بورسیه تحصیلی امریکا

به طور کلی شانس دریافت بورسیه تحصیلی آمریکا در مقطع کارشناسی به نسبت مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری کمتر است و در مقاطع ارشد و دکتری این احتمال افزایش میابد.

صرف نظر از معدل و مدرک زبان، داشتن مقالات متعدد تایید شده (ISI)، شرکت در مسابقات جهانی و ثبت اختراع جهانی از جمله مدارکی است که کمک به سزایی در زمینه دریافت بورسیه تحصیلی آمریکا میشود.

امکان استفاده و بهره مندی همزمان از چند نوع کمک هزینه برای متقاضیان وجود دارد.

به طور خلاصه برای بهره مندی از بورسیه تحصیلی آمریکا متقاضی باید صلاحیت علمی خویش را با ارائه مدارک تحصیلیو تحقیقاتی به اثبات برساند.


بورسیه تحصیلی برای مقطع کارشناسی

بورسیه تحصیلی برای مقطع کارشناسی آمریکا

با داشتن شرایطی از قبیل مدرک دیپلم 12 ساله با معدل حداقل 16 و داشتن مدرک زبان آیلتس 6.5 و یا تافل 79 این شانس را خواهید داشت تا حدود 75 درصد از شهریه دانشگاهی خود را تامین کنید.

در حالت ایده آل برای دریافت بهترین نوع بورسیه تحصیلی آمریکا به مدارکی از قبیل مدرک دیپلم 12 ساله با معدل بالای 18، مدرک زبان انگلیسی آیلتس 7 و یا تافل100، مدرک SAT با دست کم نمره 1050 و عدم داشتن گپ تحصیلی نیاز دارید.

درصورت داشتن شرایط ایده آل تحصیلی و توان آموزشی مطلوب این امکان نیز فراهم است تا از مقطع کارشناسی مستقیما برای مقطع دکتری درخواست پذیرش کنید و در کنار آن از مزایای بورسیه تحصیلی آمریکا نیز بهره مند شوید که البته بطور قطع این امر نیازمند تحمل فشار درسی بالایی است.


بورسیه تحصیلی برای مقطع کارشناسی ارشد و دکتری آمریکا

بورسیه تحصیلی برای مقطع کارشناسی ارشد و دکتری آمریکا

گرچه تقاضا برای دریافت بورسیه تحصیلی آمریکا در مقاطع ارشد و دکتری به نسبت مقطع کارشناسی بالاست و تقریبا رقابتی است، اما اخذ کمک هزینه مطلوب در صورت داشتن شرایط لازم امر محالی نیست.

داشتن ایده ها و طرح های نو و مبتکرانه به شانس دریافت بورسیه تحصیلی آمریکا می افزاید. در کنار آن نیاز به داشتن مدارکی از قبیل : رزومه تحقیقاتی و کاری ممتاز، حداقل معدل 14 برای مدرک لیسانس و 15 برای فوق لیسانس، مقالات معتبر و شاخص به ثبت رسیده در مجلات معتبر مانند ISI، GRE70 ، ایده های مبتکرانه و نحقیقاتی نیز احساس میشود.

روش بعدی دریافت بورسیه تحصیلی آمریکا در مقطع ارشد و دکتری اثبات شایستگی های تحصیلی خود در طول یک سال تحصیلی است، در این صورت از مزیت رقابتی بودن کمک هزینه ها استفاده کرده اید.

در کنار اینها موسسات مختلفی در ایالات متحده به دانشجویان مستعد و پیشرو در امر تامین هزینه تحصیل آمریکا کمک میکنند.

گروه مهاجرتی اپلای من آماده است تا شما را در تمام مراحل مهاجرت تحصیلی و اخذ بورسیه تحصیلی آمریکا همراهی و مشاوره کند.


صرفه جویی در هزینه زندگی دانشجویی

در کنار دریافت بورسیه تحصیلی امریکا با روش های ذیل امکان کم کردن هزینه های زندگی در آمریکا خواهید بود.

  • اجاره مسکن مشترک (یعنی چند نفر با هم در یک واحد مسکونی زندگی کنند)
  • سکونت در home stay (اجاره یک اتاق از یک خانواده امریکایی)
  • استفاده از حمل ونقل عمومی
  • خوابگاه های دانشجویی
  • سکونت در حومه شهر
  • خرید و استفاده از کتب درسی دست دو.
  • استفاده از حق کار(میانگین 20 ساعت در هفته)
  • استفاده از نسخه الکترونیکی کتاب های درسی
  • استفاده موقت از کتاب های کتابخانه دانشگاه یا شهر

دانشجویان در امریکا به طور معمول و میانگین میتوانند 20 ساعت در هفته به کار بپردازند.


مقالات مرتبط برای مطالعه بیشتر:

تحصیل در آمریکا

مهاجرت تحصیلی به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

کار در آمریکا

هزینه تحصیل در آمریکادیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید