نکات مهم درباره بورسیه تحصیلی آمریکا

Applyman

بورسیه تحصیلی آمریکا مجموعه ای از حمایت های مالی می باشد که از سمت دولت و دانشگاه های آمریکا به افراد واجد شرایط و نخبه تعلق می گیرد و با توجه به نوع بورسیه تحصیلی، بخشی و یا تمام هزینه های فرد را به عهده می گیرد. بورسیه تحصیلی آمریکا انواع مختلفی دارد که می‌توان آنها را به دو گروه، فاند کامل full fund و فاند جزئیpartial fund  تقسیم‌ کرد. بورسیه Full found تمام هزینه‌های دانشجو و partial fund تنها بخشی از هزینه‌ها را پوشش می‌دهد.

مهاجرت تحصیلی به آمریکا در کنار تمام جذابیت ها و امکاناتی که برای متقاضیان به همراه دارد نیازمند تامل و تحقیق فراوانی به خصوص در زمینه هزینه تحصیل در آمریکا نیز هست. همانطور که پیش تر نیز به آن اشاره شد، هزینه های زندگی در ایالات متحده به نسیت سایر کشور های همتراز آن بالاست. اما این امکان نیز وجود دارد تا با بهره مندی از بورسیه تحصیلی آمریکا تا حد چشمگیری در این هزینه ها صرفه جویی کرد و حتی در حالت بسیار ایده آل آنها را به صفر رساند.

برای استفاده از بورسیه تحصیلی آمریکا متقاضی مستلزم داشتن مجموعه ای از تمایزات از جمله معدل دیپلم بالای 16 و سطح پیشرفته زبان انگلیسی است. با داشتن این حداقل ها متقاضی این امکان را دارد تا برای بهره مندی از بورسیه تحصیلی اقدام کند. هرچه سطح بالاتری را در نمرات داشته باشد امکان بهره مندی از بورسیه های بیشتری شامل حال متقاضی خواهد شد.

بورسیه تحصیلی آمریکا
بورسیه تحصیلی آمریکا

مدرک و دانش زبان گرچه به تنهایی ارزش چندانی برای دریافت بورسیه ندارند اما در کنار باقی مدارک تاثیر به سزایی خواند داشت (حداقل آیلتس 6.5 و تافل 79 )


دریافت بورسیه تحصیلی آمریکا

بورسیه تحصیلی آمریکا توسط دانشگاه آمریکا (AU) به دانشجویان بین المللی ممتازی که قصد تحصیل در آمریکا را دارند، اعطا می شود. بورسیه تحصیلی ایالات متحده سالیانه از 6000 تا 25000 دلار می باشد، ولی با توجه به شرایط قابل تمدید است. در ادامه به چند نمونه از مهم ترین بورسیه های تحصیلی آمریکا اشاره خواهیم کرد: به طور کلی شانس دریافت بورسیه تحصیلی این کشور در مقطع کارشناسی به نسبت مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری کمتر است و در مقاطع ارشد و دکتری این احتمال افزایش میابد. به طور خلاصه برای بهره مندی از بورسیه تحصیلی آمریکا متقاضی باید صلاحیت علمی خویش را با ارائه مدارک تحصیلیو تحقیقاتی به اثبات برساند.

صرف نظر از معدل و مدرک زبان، داشتن مقالات متعدد تایید شده (ISI)، شرکت در مسابقات جهانی و ثبت اختراع جهانی از جمله مدارکی است که کمک به سزایی در زمینه دریافت بورسیه تحصیلی آمریکا میشود.

امکان استفاده و بهره مندی همزمان از چند نوع کمک هزینه برای متقاضیان وجود دارد.


بورسیه تحصیلی برای مقطع کارشناسی

با داشتن شرایطی از قبیل مدرک دیپلم 12 ساله با معدل حداقل 16 و داشتن مدرک زبان آیلتس 6.5 و یا تافل 79 این شانس را خواهید داشت تا حدود 75 درصد از شهریه دانشگاهی خود را تامین کنید.

در حالت ایده آل برای دریافت بهترین نوع بورسیه تحصیلی آمریکا به مدارکی از قبیل مدرک دیپلم 12 ساله با معدل بالای 18، مدرک زبان انگلیسی آیلتس 7 و یا تافل100، مدرک SAT با دست کم نمره 1050 و عدم داشتن گپ تحصیلی نیاز دارید. درصورت داشتن شرایط ایده آل تحصیلی و توان آموزشی مطلوب این امکان نیز فراهم است تا از مقطع کارشناسی مستقیما برای مقطع دکتری درخواست پذیرش کنید و در کنار آن از مزایای تحصیل رایگان در آمریکا نیز بهره مند شوید که البته بطور قطع این امر نیازمند تحمل فشار درسی بالایی است.


بورسیه تحصیلی برای مقطع کارشناسی ارشد و دکتری آمریکا

گرچه تقاضا برای دریافت بورسیه تحصیلی آمریکا در مقاطع ارشد و دکتری به نسبت مقطع کارشناسی بالاست و تقریبا رقابتی است، اما اخذ کمک هزینه مطلوب در صورت داشتن شرایط لازم امر محالی نیست.

داشتن ایده ها و طرح های نو و مبتکرانه به شانس دریافت بورسیه تحصیلی آمریکا می افزاید. در کنار آن نیاز به داشتن مدارکی از قبیل : رزومه تحقیقاتی و کاری ممتاز، حداقل معدل 14 برای مدرک لیسانس و 15 برای فوق لیسانس، مقالات معتبر و شاخص به ثبت رسیده در مجلات معتبر مانند ISI، GRE70 ، ایده های مبتکرانه و نحقیقاتی نیز احساس میشود.

روش بعدی دریافت بورسیه تحصیلی آمریکا در مقطع ارشد و دکتری اثبات شایستگی های تحصیلی خود در طول یک سال تحصیلی است، در این صورت از مزیت رقابتی بودن کمک هزینه ها استفاده کرده اید.در کنار اینها موسسات مختلفی در ایالات متحده به دانشجویان مستعد و پیشرو در امر تامین هزینه تحصیل آمریکا کمک میکنند.

گروه مهاجرتی اپلای من آماده است تا شما را در تمام مراحل مهاجرت تحصیلی و اخذ بورسیه تحصیلی آمریکا همراهی و مشاوره کند.


انواع بورسیه تحصیلی آمریکا

انواع بورسیه تحصیلی آمریکا
انواع بورسیه تحصیلی ایالات متحده
 • بورسیه تحصیلی کالج کالومبیا:

کالج کالومبیا از موارد بورسیه تحصیلی آمریکا می باشد. کالج کالومبیا به دانشجویان بین المللی با استعداد و نخبه جوایزی را ارائه می دهد. این جوایز یا به صورت کمک هزینه نقدی اعطا می شود و یا 15 تا 100 درصد هزینه های دانشجو را کاهش می دهد.

 • بورسیه‌ های تحصیلی دانشگاه کالبی – ساویر (Colby-Sawyer):

دانشگاه کالبی- ساویر با توجه به شایستگی، به دانشجویان بین المللی که واجد شرایط هستند، بورس تحصیلی آمریکا و کمک های مالی ارائه می دهد. ارزش بورسیه تحصیلی دانشگاه Colby-Sawyer بر مبنای توانایی های علمی فرد که براساس GPA محاسبه می شود، از 20000 تا 26000 دلار در سال قابل تغییر است.

 • بورسیه‌ های تحصیلی دانشکده Berea:

تنها مدرسه در ایالات متحده دانشکده Berea است که 100% هزینه های تمام دانشجویان بین المللی ثبت نام شده را برای سال اول تحصیلی تأمین می‌کند. هزینه ها شامل مواردی مانند کمک‌ های مالی و بورس‌های تحصیلی، هزینه ‌های مربوط به شهریه، اتاق، کمیسیون و… را پرداخت می‌کند. اما پس از پایان سال اول، دانشجویان بین المللی باید سالانه 1000 دلار از طریق کار در تابستان که دانشگاه برای آنان فراهم می کند، پس‌انداز کنند.

 • بورس تحصیلی کالج کونکوردیا (CONCORDIA):

کالج کونکوردیا یکی دیگر از انواع بورسیه تحصیلی ایالات متحده است و بر اساس توانایی های علمی و نیاز خانواده دانشجویان بین المللی سالیانه تا سقف 25000 دلار ارائه می شود.

 • بورسیه تحصیلی واگنر (WAGNER):

تعداد محدودی از دانشجویان بین المللی پذیرفته شده در هر دوره شامل بورسیه تحصیلی آمریکا به نام واگنر می شوند. بورسیه واگنر در نیویورک، بخشی از کمک هزینه کامل تحصیلی از 25000 الی 47000 دلار را شامل می شود.

 • بورسیه تحصیلی YOU ARE WELCOME HERE:

بورسیه تحصیلی ایالات متحده به نام YOU ARE WELCOME HERE، مختص دانشجویانی است که در تمامی رشته ها در کالج و دانشگاه های آمریکا درس می خوانند.

 • بورسیه ‌تحصیلی دانشگاه کلارک (Clark University Scholarships):

بورسیه تحصیلی آمریکا در دانشگاه کلارک، ارائه دهنده برنامه محققان جهانی است که به متقاضیان سال اولی که حداقل چهار سال در خارج از کشور تحصیل کرده‌ و شهروندان بین المللی بوده و در مدارس ایالات متحده تحصیل کرده‌اند، تعلق می گیرد. بورس تحصیلی دانشگاه کلارک از 15000 تا 25000 دلار در سال به شرط رعایت قوانین دانشگاه می باشد و همچنین حدود 2500 دلار بابت مالیات کارآموزی و یا کمک هزینه تحقیقاتی به‌ منظور گرفتن اعتبار تحصیلی در طول تابستان به دانشجو تعلق می گیرد.

بورسیه تحصیلی دانشکده داتموث (Dartmouth College Scholarships):

بورسیه تحصیلی آمریکا در دانشکده داتموث کلیه نیازهای دانشجویانی که از سایر کشورها فارغ ‌التحصیل شده اند را رفع می کند. دانشگاه داتموث علاوه بر بورسیه، وام هایی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد که هزینه سفر به کشور آمریکا را نیز شامل می شود.


بورسیه تحصیلی آمریکا – دریافت ویزای تحصیلی آمریکا

متقاضیان برای دریافت بورسیه تحصیلی آمریکا و ویزای تحصیلی این کشور نیار به داشتن مدارک و شرایط خاص خود هستند که در این قسمت و در فهرست ذیل به بیان به بیان آنها خواهیم پرداخت:

 1. کپی از صفحه اول پاسپورت جهت تحصیل در آمریکا  (در صورت نداشتن پاسپورت، ترجمه شناسنامه لازم است)
 2. رزومه شخصی به زبان انگلیسی
 3. ترجمه مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی همراه با ریز نمرات به همراه تاییدیه
 4. ترجمه رسمی مدرک لیسانس همراه  با ریز نمرات 4 ساله جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
 5. ترجمه صفحه آخر پایان نامه همراه با تأیید از دانشگاه مورد نظر جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
 6. در صورت عدم شرکت در آزمون زبان دانشگاه، باید مدارک تافل  با حداقل نمره  70و یا IELTs  با نمره 7 ارائه دهید.
 7. داشتن حداقل 4 توصیه نامه تحصیلی از استاد ، مدیران همکار و محققان همکار
 8. رزومه و سوابق کاری برای تحصیل در مقطع دکترا
 9. ارائه مقالات علمی در صورت وجود
 10. مدارک لازم برای اثبات تمکن مالی
انواع بورسیه تحصیلی آمریکا
انواع بورسیه تحصیلی امریکا

بورسیه تحصلی آمریکا – صرفه جویی هزینه های زندگی در آمریکا

برای کاهش هزینه های جاری زندگی و تحصیل در آمریکا، روشهای مرسومی وجود دارد که به کم کردن هزینه های دانشجویان کمک خواهد کرد. در کنار دریافت بورسیه تحصیلی امریکا با روش های ذیل امکان کم کردن هزینه های زندگی در آمریکا خواهید بود.

 • اجاره مسکن مشترک (یعنی چند نفر با هم در یک واحد مسکونی زندگی کنند)
 • سکونت در home stay (اجاره یک اتاق از یک خانواده امریکایی)
 • استفاده از حمل ونقل عمومی
 • خوابگاه های دانشجویی
 • سکونت در حومه شهر
 • خرید و استفاده از کتب درسی دست دو.
 • استفاده از حق کار(میانگین 20 ساعت در هفته)
 • استفاده از نسخه الکترونیکی کتاب های درسی
 • استفاده موقت از کتاب های کتابخانه دانشگاه یا شهر

دانشجویان در امریکا به طور معمول و میانگین میتوانند 20 ساعت در هفته به کار بپردازند.


مقالات مرتبط جهت مطالعه بیشتر در خصوص بورسیه تحصیلی آمریکا :

کار در آمریکا

تحصیل در آمریکا

مهاجرت به آمریکا

ویزای کاری آمریکا

هزینه تحصیل در آمریکا

مهاجرت تحصیلی به آمریکا

ناگفته های شرایط تحصیل در آمریکا

همه چیز درباره تحصیل پزشکی در آمریکادیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید