کار در آمریکا

اصول و قواعد دریافت مجوز کار در آمریکا

یافتن کار در آمریکا رویایی است که بسیاری از مردم دنیا، به دلیل رشد اقتصادی و توجه به رقابت و توسعه این کشور به دنبال آن هستند. کار یافتن در هر کشوری قوانین و شرایط خاص خودش را دارد؛ پس آمریکا هم از این قاعده مستثنی نیست..

اطلاعات بیشتر

کار در آمریکا

برای افرادی که به دنبال یک مهاجرت جذاب می گردند، کار در آمریکا می تواند یک گزینه مناسب و ایده آل باشد. به همین دلیل تعداد متقاضیانی که قصد دارند از این طریق اقامت آمریکا را اخذ کنند، روز به روز در حال افزایش است. آمریکا قدرت اول اقتصادی جهان می باشد و از لحاظ وسعت چهارمین کشور دنیا محسوب می شود. همچنین جمعیت ۳۲۵ میلیون نفری این کشور پیشرفته موجب شده تا از این نظر، رتبه سوم را در دنیا از آن خود کند. فرصت های شغلی زیادی در آمریکا وجود دارد و افراد با هر تخصصی که باشند با کمی تلاش و جستجو می تواند شغل مناسب خود را پیدا کنند. کار در آمریکا که دارای یک اقتصاد مدرن و عظیم است، می تواند یک فرصت عالی برای اتباع خارجی باشد. این افراد لازم است که از طریق ویزاهای کاری وارد خاک آمریکا شوند و مشغول به کار گردند. یافتن کار در آمریکا رویایی است که بسیاری از مردم دنیا، به دلیل رشد اقتصادی و توجه به رقابت و توسعه در این کشور به دنبال آن هستند. کار یافتن در هر کشوری قوانین و شرایط خاص خودش را دارد؛ پس آمریکا هم از این قاعده مستثنی نیست.

خوشبختانه، چشم‌انداز کار در آمریکا برای مهاجران خوب به نظر می‌رسد. جدیدترین مطالعات منتشر شده توسط دفتر آمار نیروی کار نشان می‌دهد که نرخ بیکاری در آمریکا کم‌ترین میزان را از سال ۲۰۰۷ داشته ‌است.

کار در آمریکا
کار در آمریکا

انواع ویزای کار در آمریکا

ویزاهای کار در آمریکا با توجه به شغل و سطح مهارت متفاوت است. یکی از پرکاربردترین و پردرآمدترین آن H1B است که به کارگران با مهارت های خاص اعم از سیستم های رایانه ای و مهندسان و توسعه دهندگان نرم افزارها ، مهندسان الکترونیک ، محققان و متخصصان پزشکی داده می شود. اینها به مدت سه سال صادر می شود و گزینه ای برای تمدید یا برای تبدیل به اقامت دائم وجود دارد. برای کارگران کشاورزی فصلی و غیره می توان ویزای یک ساله صادر کرد که می تواند به مدت سه سال تمدید شود. ویزاهایی که برای کار در آمریکا صادر می شود با توجه به نوع، شرایط و زمان کار متفاوت می باشد. همچنین افرادی که متقاضی دریافت ویزا کاری آمریکا هستند باید سه شرط را برآورده کنند. این سه شرط عبارت است از:

 • دریافت پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای آمریکایی
 • تقاضانامه تایید شده توسط اداره مهاجرت که از سوی کارفرما ارسال می گردد
 • فرم گواهی تایید نیروی کار از طرف کارفرما
انواع ویزای کار در آمریکا
انواع ویزای کار در آمریکا

در برخی موارد افراد متقاضی کار در آمریکا باید به اداره مهاجرت این کشور ثابت کنند که نیروی کار ماهر در منطقه ای که آن ها قرار است در آنجا مشغول به کار شوند، وجود ندارد تا بدینوسیله بتوانند ویزای کاری آمریکا را بدست آورند. در ادامه با انواع ویزای کار در آمریکا آشنا می شویم:

 • ویزای EB1: کارگران و افرادی که در زمینه تحقیق و پژوهش، ورزش، تجارت و هنر دارای مهارت و توانایی خارق العاده هستند و یا جزو مدیران ارشد یک شرکت یا سازمان می باشند، از این ویزا استفاده می کنند. اولویت دریافت این ویزا افراد توانمند دارای تحصیلات عالی می باشند.
 • ویزای EB2: افرادی که دارای توانایی های منحصر بفرد و تحصیلات سطح بالا هستند و می توانند از این ویژگی های خود در جهت تامین منافع ملی آمریکا استفاده کنند، این نوع ویزا را درخواست می دهند.
 • ویزای EB3: اولویت اعطا این ویزا افرادی هستند که سابقه کاری دو ساله دارند و از دانشگاه های معتبر فارغ التحصیل شده اند. این افراد قابلیت این را دارند تا به عنوان متخصص، کارمند یا کارگر ماهر در آمریکا مشغول به کار شوند. این ویزا به اشخاصی ارائه می شود که توانایی فنی و حرفه ای در مورد یک حوزه کاری داشته باشند. داشتن سابقه کار در این رابطه بسیار اهمیت دارد.
 • ویزای EB4: این ویزا مختص پزشکان خاص، کارمندان سازمان های بین المللی و مبلغین دین و مذهب می باشد.
 • ویزای EB5: این ویزا یکی از شناخته شده ترین ویزاهای آمریکا برای ایرانیان است. افرادی که می خواهند یک کسب و کار در آمریکا راه اندازی کنند، باید از طریق ویزای EB5 اقدام نمایند. حداقل سرمایه برای دریافت این ویزا یک میلیون دلار است و افراد متقاضی باید ۱۰ تبعه آمریکایی را در کسب و کار خود استخدام نمایند.
 • ویزای H1B: بر اساس شرایط این ویزا، شرکت های آمریکایی اجازه دارند تا افراد ماهر و متخصص را از خارج آمریکا و از اتباع خارجی استخدام نمایند. البته کارفرمایان آمریکایی لازم است که ثابت کنند برای موقعیت شغلی مورد نظر، هیچ کدام از شهروندان آمریکای صلاحیت استخدام را نداشته اند. در چنین شرایطی او باید برای فرد مورد نظر خود دعوت نامه ارسال کند. اعتبار این ویزا سه سال است و قابلیت تمدید تا شش سال را دارد. افرادی که دارایی مهارت های خاص و درجات علمی بالا هستند ،شانس بیشتری برای دریافت این ویزا دارند.
 • ویزای H2A: این ویزا صرفا برای اتباع کشورهای خاصی صادر می شود و صدور آن نیازمند این است که از طرف کارفرما برای فرد دعوتنامه ارسال گردد. کشور آمریکا در فصول خاصی از سال به برخی کشاورزان و کارگران کشورهایی که اداره مهاجرت آن ها را مشخص کرده اجازه می دهد تا برای کار در مزارع یا مشاغل مرتبط با کشاورزی وارد خاک این کشور شده و پس از پایان کار به کشور خود بازگردند. بنابراین ویزای H2A یک ویزای فصلی است که تنها به کشاورزان و کارگران کشورهای مشخص داده می شود و ایران جزو این کشورها نیست.
 • ویزای H2B: این ویزا نیز همانند ویزای قبلی از نوع موقتی و فصلی است، اما برای مشاغل غیر کشاورزی صادر می شود. ویزای H2B شامل مشاغلی چون کار در کافه ها و رستوران ها، زمین گلف، پیست اسکی، استراحتگاه ها و پارک ها، کشتی های کروز، ساختمان سازی، هتلداری و شغل هایی از این قبیل می باشد. این ویزا نیز همانند ویزای قبلی فقط برای اتباع کشورهای خاصی صادر می شود که ایران جزو آن ها نیست.
 • ویزای بعدی برای کار در آمریکا L1 نام دارد، و مخصوص کسانی است که در یک شعبه خاص و مشخص یک شرکت، در کشوری دیگر مشغول به فعالیت بوده اند؛ اما اکنون به آمریکا منتقل می شوند تا به ادامه فعالیت خود بپردازند.
 • نام ویزا بعدی جهت کار در آمریکا O-1 برای استعداد های درخشان صادر می شود. دریافت دعوت نامه از سوی یک کارفرما شرکت امکان دریافت این ویزا می باشد.

مدارک و شرایط مورد نیاز برای صدور ویزای کار در آمریکا

برای دریافت ویزای کار در آمریکا، لازم است تا یک سری مدارک را آماده کنید و به مسئول مربوطه در سفارت یا کنسولگری آمریکا تحویل دهید. توصیه می کنیم که در آماده سازی مدارک نهایت دقت را داشته باشید تا ویزای کار در آمریکا برای شما در کوتاهترین زمان ممکن صادر شود. مدارک لازم برای صدور ویزای کار در آمریکا به شرح زیر می باشد.

مدارک و شرایط مورد نیاز برای صدور ویزای کار در آمریکا
مدارک و شرایط مورد نیاز برای صدور ویزای کار در آمریکا
 • گذرنامه دارای حداقل ۶ ماه اعتبار
 • آخرین مدرک تحصیلی ترجمه شده
 • ریز نمرات تحصیلی ترجمه شده
 • اصل شناسنامه و کارت ملی به همراه ترجمه آنها
 • عکس در سایز پاسپورتی
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای کار در آمریکا
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • ارائه گواهی سلامت
 • دعوتنامه شغلی که از سوی کارفرمای آمریکایی برای فرد ارسال شده است
 • سوابق کاری به همراه مدارک آن

برای امکان کار در آمریکا باید یکی از شرایط زیر را داشته باشید:

 • کارت اقامت دائم (که به عنوان گرین کارت شناخته می‌شود)
 • سند مجوز اشتغال (مجوز کار)
 • ویزای مرتبط با اشتغال که به شما این امکان را می‌دهد که برای یک کارفرما خاص کار کنید.

هر یک از مدارکی که در بالا ذکر شد نیازمندی‌ های کاربردی متفاوتی دارد. شما برای درخواست یکی از اسناد فوق، هم باید الزامات متفاوتی را رعایت کنید. اگر درخواست تان تایید شود، شرایطی که باید رعایت کرده و اینکه چه مدت می‌توانید در ایالات‌ متحده کار کنید به این بستگی دارد که یک گرین کارت، مجوز کار، و یا ویزا دریافت کرده باشید. از همین روی، مهم است که به تمام شرایط اجازه کار در آمریکا پایبند باشید تا بتوانید به شغل و هدف موردنظرتان دست یابید. اگر هر یک از این شرایط را نقض کنید، می‌توانید از ورود به آمریکا صرف ‌نظر کرده یا آن را رد کنید.

تمام کارفرمایان ایالات‌ متحده ملزم هستند که تاییدیه فعالیت کارمندان خود را به طور قانونی ارائه کنند. اگر یک فرد شهروند یا ساکن دائمی ایالات‌ متحده نباشد، پس به مجوز کار و نیز ویزای کار مناسب نیاز خواهد داشت. این مجوز رسما به عنوان سند مجوز اشتغال (EAD) شناخته می‌شود که یک شخص با عدم دریافت حق شهروندی را قادر می‌سازد تا در آمریکا کار کند. از این رو، کارکنان لازم است که ثابت کنند در ایالات‌متحده کار می‌کنند و کارفرمایان باید هویت و صلاحیت همه کسانی که جدیداً برای کار در آمریکا شروع به فعالیت می کنند، را تایید کنند.


کار در آمریکا و میزان دستمزد مشاغل مختلف

شاید علاقه مند باشید تا از میزان دستمزد سالانه شغل های مختلف در آمریکا آگاهی پیدا کنید تا بتوانید تصمیم دقیق تری در این زمینه بگیرید. در ادامه فهرستی از برخی از مشاغل پرطرفدار آمریکا به همراه دستمزد سالانه آن ها آورده شده است. میزان حقوق و دستمزد در آمریکا به دلیل داشتن اقتصاد قدرتمند و پیشرفته از میانگین جهانی بسیار بالاتر است و همین مزیت سبب شده تا تعداد زیادی از افراد از کشورهای مختلف خواهان کار در آمریکا باشند. در ادامه فهرستی از میزان حقوق سالانه برخی مشاغل مختلف در آمریکا را مشاهده خواهید نمود.

عنوان شغلیحقوق سالانه
مهندس برق۱۰۲۰۰۰ دلار
مهندس عمران۹۴۰۰۰ دلار
مهندس شیمی۱۱۵۰۰۰ دلار
مهندس زیست پزشکی۹۵۰۰۰ دلار
نقشه بردار۸۰۰۰۰ دلار
ریاضیدان۱۰۵۰۰۰ دلار
توسعه دهنده نرم افزار۱۰۸۰۰۰ دلار
برنامه نویس رایانه۹۰۰۰۰ دلار
مشاغل حوزه کامپیوتر۹۲۰۰۰ دلار
مشاور املاک۷۱۰۰۰ دلار
ورزشکار۹۱۰۰۰ دلار
مدیر خدمات پزشکی و بهداشتی۱۱۴۰۰۰ دلار
مهندس معمار۱۵۰۰۰۰ دلار
مدیر ساخت و ساز۱۰۳۰۰۰ دلار
کشاورز۸۰۰۰۰ دلار
مشاغل مدیریتی۱۲۲۰۰۰ دلار
مدیر مالی۱۴۷۰۰۰ دلار
مهندس نفت۱۵۶۰۰۰ دلار
مدیر فروش۱۴۰۰۰۰ دلار

چه کسانی مجاز به کار در آمریکا می باشند؟

کل کارگران مجاز به کار در آمریکا در یک بررسی، عبارتند از:

 1. شهروندان ایالات ‌متحده
 2. اتباع کشور های ایالات‌ متحده آمریکا
 3. شخصی که دارای دائم قانونی است
 4. اتباع خارجی و غیر مقیم که مجاز به کار در آمریکا هستند.
 5. اتباع خارجی، و کارگران غیر مقیم که ممکن است مجوز کار در ایالات‌متحده را داشته باشند شامل (به ازای هر زبان خدمات شهروندی و مهاجرت در ایالات متحده):
 6. کارگران موقت (غیر مهاجر): یک کارگر موقت فردی است که به دنبال یک هدف موقت وارد آمریکا می شود. افراد غیر مهاجر برای مدت زمانی وارد ایالات متحده می شوند و یک بار در ایالات متحده آمریکا ، محدود به فعالیت می شوند.
 7. کارگران دائمی (مهاجر): یک کارگر دائمی فردی است که مجاز به زندگی و کار در آمریکا به طور همیشگی است.
 8. دانشجویان بورس تحصیلی: دانشجویان ممکن است در برخی شرایط خاص مجاز به کار در آمریکا باشند. با این حال، آن‌ها باید با کسب اجازه از یک مقام مجاز امکان انجام فعالیت های کاری را به دست آورند. این مقام مجاز به عنوان یک مقام رسمی محیط آموزشی (DSO) برای دانش آموزان و افسر مسئول (RO) برای دانشجویان مبادله ای شناخته می شود. دانشجویان مبادله ای ممکن است واجد شرایط کار موقت در ایالات متحده از طریق ویزای دانشجوی مبادله ای باشند.

اجازه کار در آمریکا چگونه صادر می شود؟

سند مجوز اشتغال (EAD)، که به عنوان کارت EAD، یا مجوز کار شناخته می‌شود، یک گواهی اعطا شده توسط خدمات مهاجرت و شهروندی ایالات ‌متحده (USCIS) است که ثابت می‌کند دارنده، حق کار در آمریکا را دارد. این سند مجوز اشتغال، یک کارت پلاستیکی است که معمولا برای یک سال معتبر بوده و قابل جایگزینی است.

اجازه کار در آمریکا چگونه صادر می شود؟
اجازه کار در آمریکا چگونه صادر می شود؟

متقاضیان یک EAD می‌توانند:

 • اجازه برای پذیرش شغل
 • تعویض (از EAD گم ‌شده)
 • تمدید مجوز برای پذیرش اشتغال

را درخواست کنند.  شهروندان آمریکایی و ساکنان دائمی این کشور نیازی به سند مجوز اشتغال یا هر مجوز کار دیگر برای کار در آمریکا را ندارند (به غیر از کارت سبز شان اگر مقیم دائم باشند). همه کارکنان، از جمله شهروندان ایالات‌متحده و کارگران دائمی، باید واجد شرایط جهت کار در ایالات ‌متحده باشند. به همین دلیل، ارائه سند مجوز اشتغال برای کارفرما که اثبات می‌کند شما به طور قانونی مجاز به کار در ایالات‌متحده هستید. گروه های زیر از افراد خارجی، واجد شرایط درخواست برای یک سند مجوز اشتغال هستند:

 1. پناهندگان
 2. دانشجویانی که در حین تحصیل به دنبال کار هستند.
 3. اتباع خارجی در ایالات‌متحده که مرحله نهایی اقامت دائم را دنبال می‌کنند.
 4. همسران شهروندان آمریکایی
 5. وابستگان مقامات دولت های خارجی
 6. سایر افراد( بسته به شرایط)

فهرست مشاغل مورد نیاز آمریکا

آمریکا به سرزمین فرصت‌های نامحدود معروف است و بازار کار آن، به بسیاری از مردم فرصت پیدا کردن شغل رویایی خود را می‌دهد. بخش خرده‌فروشی بیش‌ترین افراد را در ایالات‌متحده استخدام می‌کند. بعد از آن صنعت غذایی وجود دارد که کارگران فست فود را بکار می‌گیرد. با توجه به رشد جمعیت آمریکا و طبق آمارهایی که دفاتر و موسسات کاریابی اعلام کرده اند، رشته های پیراپزشکی، پزشکی و مراقبت های بهداشتی و پزشکی در بخش بالایی فهرست مشاغل مورد نیاز آمریکا در سال جاری هستند. در این مشاغل، تحصیلات افراد در میزان حقوق سالانه آنها بسیار موثر است. قبل از پاندمی کرونا نرخ بیکاری در این کشور در پایین ترین حد خود در چند سال تاخیر قرار داشت، اما با شیوع ویروس کرونا برخی مشاغل نیروهای خود را تعدیل کردند که همین مسئله موجب افزایش نرخ بیکاری در آمریکا گردید. البته پیش بینی می شود با اتمام واکسیناسیون، مشاغل به حالت عادی خود برمی گردند و نرخ بیکاری در آمریکا کاهش یابد. از مشاغل مورد نیاز در آمریکا برای سال جاری می توان به موارد زیر اشاره کرد.

هنگامی که برای کار در آمریکا درخواست می دهید باید از پرطرفدار ترین مشاغل در آمریکا و حوزه های کاری فعال آن باخبر باشید تا بتوانید بهترین مورد را انتخاب کرده و آینده خود و خانواده تان را تضمین نمایید. برخی از حوزه های پرطرفدار و پویا جهت کار در آمریکا موارد زیر را تشکیل می دهند:

فهرست مشاغل مورد نیاز آمریکا
فهرست مشاغل مورد نیاز آمریکا
 • بخش خدمات: بخش خدمات رکن اصلی اقتصاد ایالات‌متحده است. تقریبا ۸۰ درصد از کل کارمندان در بخش خدمات کار می‌کنند. این بخش شامل تجارت، حمل و نقل، تجارت بیمه، رسانه‌ها و بانکداری و همچنین آموزش، ارتباطات و بخش‌های اطلاعاتی می‌شود.
 • صنعت: دومین بخش بزرگ حوزه کار در آمریکا، صنعت محسوب می شود. برای مثال، مهندسی و صنایع حمل و نقل در آمریکا بیشترین متقاضی و حقوق را دارد. آمریکا همچنین در صنعت نرم‌افزار، شیمی، فن‌آوری پزشکی، نفت و گاز طبیعی و نیز در راس صنعت مواد غذایی قرار می‌گیرد.
 • فناوری اطلاعات: کالیفرنیا به دلیل داشتن بزرگترین صنعت سرگرمی در لس آنجلس مشهور است ، اما این صنعت با کمک تکنولوژی کسب درآمد می کند. همه شرکت های بزرگ فناوری مانند اپل ، گوگل ، ادوبی ، eBay و فیس بوک در آمریکا قرار دارند. البته نقاط مهم فناوری پیشرفته دیگری نیز در ایالات متحده وجود دارد.
 • توسعه دهنده نرم افزار
 • مدیر خدمات پزشکی
 • پرستار رجیستر شده
 • تکنولوژیست پزشکی
 • کارگر ساختمانی
 • کمک پرستار
 • بهداشتیار
 • کارمندان دفتری
 • پرستاران
 • نمایندگان خدمات به مشتریان
 • نمایندگان خدمات حمل و نقل کالا و بورس
 • پیشخدمت ها
 • منشی ها

همچنین اداره آمار آمریکا پیش بینی کرده است که مشاغل در حال رشد تا سال ۲۰۲۴ موارد زیر را تشکیل می دهند:

 • متخصصین توربین بادی
 • دستیاران کاردرمانی
 • دستیاران فیزیوتراپی
 • پرستاران خانگی
 • غواصان تجاری

اما در عین حال بهترین حقوق ها را در آمریکا گروه های زیر دریافت می کنند:

 • متخصصان هوشبری
 • جراحان
 • متخصص زنان و زایمان
 • روانپزشکان
 • مدیران ارشد
 • مهندسان نفت
 • وکلا

نحوه پیدا کردن کار در آمریکا

افرادی که قصد کار در آمریکا را دارند می توانند از طریق سایت های کاریابی این کشور اقدام کنند. آن ها با مراجعه به این سایت ها می توانند از مشاغل مورد نیاز آمریکا با خبر شده و طبق مدرک تحصیلی، تخصص و سابقه کار، مشاغلی که با شرایط آن ها تناسب دارد را انتخاب نموده و رزومه خود را برای کارفرمایان ارسال نمایند و منتظر نتیجه بمانند.

یکی دیگر از راه های کاریابی در آمریکا، مراجعه حضوری به موسسات کاریابی در این کشور است. در آمریکا بسیاری از این موسسات به صورت قانونی فعالیت می کنند و افراد با مراجعه به آن ها و ارائه رزومه و مدارک خود، در لیست انتظار مشاغلی که شایسته آن ها هستند قرار می گیرند و در صورتی که موقعیت شغلی متناسب با شرایط آن ها پیدا شد، به سرعت به کارفرما معرفی می گردند و در صورتی که همه شرایط جور باشد به سرعت مشغول کار می شوند.

لیستی از موقعیت‌های کاری یا تبلیغات شغلی که به آنها علاقه دارید را جمع‌آوری کرده و به کار بگیرید. در عصر امروز، اغلب درخواست‌ها به صورت آنلاین ارائه می‌شوند. کاربرد شغل در آمریکا تنها شامل یک رزومه کاری، برنامه‌درسی و یک کاور لتر است. با وجود این، از برنامه ها و وب سایت های کاریابی استفاده کرده و درخواست خود را برای کارفرمای مورد نظر مطرح کنید. رزومه شما باید قوی و حاوی جزئیات باشد. جزئیات شخصی مانند دین، سن، وضعیت تاهل، امضا و عکس نباید در یک برنامه کاری آمریکایی گنجانده شوند. به عنوان یک قاعده کلی، شما باید سعی کنید کل رزومه خود را در یک صفحه قرار دهید و تنها اطلاعاتی را ارائه کنید که شامل عملکرد کاری و توانایی شما در حرفه مورد نظر باشد. رزومه شما باید شامل تجربیات حرفه‌ای، سابقه آموزشی و مهارت‌های عادی تان باشد. بهتر است در رزومه خود عنوان کنید که مشتاق کار هستید و به روشنی اهداف شغلی خود را با شرکت در میان بگذارید.


مراکز جست و جوی کار در آمریکا

مکان‌ها و بخش های زیادی برای یافتن کار در آمریکا وجود دارد و بسیاری از آن‌ها می‌توانند قبل از رسیدن پای شما به آمریکا درخواست شوند. ما به شما توصیه می‌کنیم بر شرکت ‌هایی تمرکز کنید که خارجی‌ها را به طور منظم استخدام می‌کنند. متقاضیان شغل باید آگاه باشند که متقاضیانی که در بازار کار مناسب و حرفه ای نیستند شانس کمی برای دریافت پیشنهاد شغلی دارند.  اینها برخی سوالات اولیه هستند که باید از خودتان قبل از جستجو بپرسید:

 • آیا شما یک کارمند بسیار واجد شرایط هستید یا پروفایل عمومی مناسب دارید؟
 • به کدام زبان ها تسلط دارید؟
 • مهارت‌های اصلی تان چیست؟ (این جنبه را نادیده نگیرید، کارفرمایان خیلی درباره افراد / مهارت‌های اجتماعی اهمیت می‌دهند)
 • مهارت ‌های دیجیتالی تان چیست؟
 • آیا دیپلم یا تحصیلات تان در آمریکا به رسمیت شناخته شده ‌است؟

کار در آمریکا و شرایط اقامت در این کشور

بسیاری از متقاضیان کار در آمریکا قصد دارند اقامت دائم و تابعیت این کشور را بدست آورند. از این رو باید بدانند که کدامیک از ویزاهای کاری آمریکا می تواند به کسب اقامت دائم و تابعیت این کشور ختم شود. افرادی که برای کار در آمریکا از طریق ویزاهای مختلف EB اقدام کنند، شانس این را دارند که با تمدید ویزای کاری خود، اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند. البته شرط دریافت پاسپورت آمریکایی این است که از مدت اقامت دائم ۵ سال گذشته باشد.


هزینه های مهاجرت کاری در آمریکا به چه میزان است؟

زمانی که ویزای شما مورد تایید قرار می‌گیرد، ممکن است هزینه صدور ویزا را نیز پرداخت کنید. هزینه پردازش درخواست ویزا برای هر نوع مجوز متفاوت خواهد بود و در زمان درخواست قابل تعیین است:

 1. مراجعه به سایت های کاریابی: وب سایت‌هایی که در اینجا ذکر شده‌اند در میان مردم محبوب‌ترین گزینه ها برای جستجوی کار در آمریکا هستند. دلیل محبوبیت آن‌ها، پاسخ دهی و کارایی آنها می باشد. تماس گرفتن با یک شرکت جهت یافتن کار در آمریکا و ارائه درخواست می تواند روند کاریابی تان را بسیار جلو بیندازد؛ اما با این حال، سایت های کاریابی حجم قابل‌توجهی از فرصت‌های شغلی را در بر می‌گیرند.
 • وب سایت‌هایی برای مهاجران: این سایت‌ها در موقعیتی قرار دارند که مخاطب مهاجر را هدف قرار می‌دهند، که اگر ویزای کار معتبری نداشته باشید، برایتان مناسب خواهد بود. دو مورد Expatjobseeker و Xpatjobs برای کاریابی مناسب هستند. استفاده از گروه‌های LinkedIn نیز به شما در این مسیر کمک شایانی خواهد کرد.
 • Glassdoor: این سایت به شما این امکان را می‌دهد که پیش از درخواست، شرکت‌ها را چک کنید. همچنین می‌توانید اطلاعات دست‌اول در مورد میانگین حقوق ، درجه‌بندی و منافع هر شرکت را از کارمندان سابق پیدا کنید.
 • در واقع یکی از بزرگ‌ترین پورتال‌های کار در جهان Indeed است. این برنامه به شما این امکان را می دهد تا هرگونه اطلاعات لازم جهت کار در آمریکا را به سادگی دریافت کنید.
 1. آژانس‌های استخدام خصوصی: آژانس‌های مشاغل خصوصی نقش مهمی در بازار کار در آمریکا ایفا می‌کنند. اگر شما به دنبال مشاغل بسیار شایسته و سمت‌های ارشد هستید (۷۰ درصد از مدیران ارشد اجرایی از طریق headhunters استخدام می‌شوند)؛ می توانید به سراغ آژانس های استخدامی بروید. حتی برخی از سازمان‌ها به طور فعال از متقاضیان کار درخواست می‌کنند.
 1. سفر کاری تابستانی: دانشجویان کالج و دانشگاه می‌توانند برای یک برنامه سفر تابستانی درخواست دهند. این کار به دانش آموزان بسیاری از کشورها اجازه می‌دهد، تا در ایالات‌متحده برای مدت‌زمان محدودی سفر کنند و با فرهنگ و روند کار در آمریکا آشنا شوند. شرکت کنندگان باید ویزای J۱ دریافت کنند و نشان دهند که پس از اقامتشان به کشورهای زادگاهشان برمی گردند. اگر زیر ۳۰ سال باشید، می توانید این شانس را داشته باشید که برای کسب تجربه و آشنایی با محیط زندگی و کار در آمریکا به این کشور سفر کنید.

مقالات مرتبط جهت مطالعه بیشتر در مورد اقامت آمریکا :

وزای کاری آمریکا

ویزای تحصیلی آمریکا

شرایط تحصیل در آمریکا

تحصیل پزشکی در آمریکا

مهاجرت تحصیلی به آمریکا


مهاجرت تحصیلی به آمریکا

هزینه تحصیل در آمریکا

بورسیه تحصیلی آمریکا

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

تردید نکنید برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید
دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید