مهاجرت تحصیلی به آمریکا

Applyman

جذابیت های بیشمار سیستم آموزشی و سطح علمی دانشگاه های آمریکا، امکانات و شرایط مطلوب این کشور در حیطه آموزش همه و همه باعث شده تا مهاجرت تحصیلی به آمریکا از اولین گزینه های هر متقاضی مهاجرت تحصیلی باشد. در میان همه شیوه های مهاجرت به آمریکا ، مهاجرت تحصیلی یکی از آسانترین روشها برای مهاجرت به ایالات متحده است، زیرا دانشجویان پس از طی کرد دوره آموزشی خود امکان کاریابی و سپس اقدام برای کسب اقامت آمریکا را دارند. در ادامه مقاله به شرایط مهاجرت تحصیلی به امریکا خواهیم پرداخت.

سطح امکانات و گزینه های متنوع آموزشی این کشور باعث شده تا مهاجرت تحصیلی به آمریکا در همه جهان متقاضیان بسیاری داشته باشد. سیستم آموزشی ایالات متحده به دانشجویان اجازه می دهد تا پتانسیل کامل خود را کشف کنند. این امر به جذابیت مهاجرت تحصیلی به امریکا می افزاید و ایالات متحده را به یکی از ایده آل ترین مقصد برای آموزش عالی تبدیل کرده است.


مقطع کارشناسی در آمریکا

مقطع کارشناسی در آمریکا

در مهاجرت تحصیلی به آمریکا این نکته قابل توجه است که مدت زمان در مقطع کارشناسی 4 ساله خواهد بود و به این صورت است که معمولا دانشجویان در این مقطع به گذراندن دروس پایه ای چون علوم، علوم اجتماعی، تاریخ، هنر و … مشغول خواهند بود تا پتانسیل لازم برای رشته تخصصی خود را به دست آورند.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی نیاز به مدرک 12 ساله دیپلم دارید. یکی دیگر از ملزومات تحصیل در مقطع کارشناسی تسلط به زبان انگلیسی است، زیرا تمام رشته ها در این مقطع به زبان انگلیسی ارائه خواهند شد.

برای آگاهی از هزینه های تحصیل در آمریکا اینجا کلیک کنید.


مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا

مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا

داشتن فاکتورهایی از قبیل معدل کل بالای ۱۷، داشتن مقاله معتبر بویژه مقاله ISI، داشتن نمره GRE یا GMAT مناسب، نمره IELTS یا TOEFL خوب شانس بالایی در مهاجرت تحصیلی به آمریکا و اخذ پذیرش دارید و حتی امکان برخورداری از بورسیه ها و کمک هزینه های آموزشی از داشنگاه های معتبر این کشور را نیز خواهید داشت.

در صورتی که سابقه تحصیلی درخشانی ندارید و با توجه به شرایط مالی خود می توانید شانس خود را برای دانشگاه های خوب امتحان کنید. تحصیل در دانشگاه های خوب ایالات متحده هزینه ای در حدود سالیانه ۱۵ تا ۲۰ هزار دلار را طلب خواهند کرد، البته دانشگاه های دیگری نیز در این کشور با هزینه کمتری وجود دارند. دانشجویان این امکان را دارند تا با انجام فعالیت های دانشجویی، در راستای پرداخت شهریه های تحصیل در آمریکا قدم تلاش کنند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ایالاتت متحده 2 سال به طول خواهد انجامید و مستلزم داشتن مدارکی چون: مدرک لیسانس با معدل قابل قبول، مدرک زبان معتبر، انگیزه نامه، و رزومه تحصیلی مطلوب است.


مقطع دکترا در آمریکا

مقطع دکترا در آمریکا

از لولین ملزومات مهاجرت تحصیلی به آمریکا برای تحصیل در مقطع دکترا داشتن مدرک فوق لیسانس با معدل مطلوب و مدرک زبان است. نکته دیگر حائز اهمیت این است که تحصیل در امریکا در مقطع دکترا برای دانشجویان خارجی ممکن است 4 تا 5 سال بطول بی انجامد.

تحصیل در این مقطع در ایالات متحده شامل دو بخش است. در بخش نخست و در دوسال اول دانشجویان مشغول شرکت در سمینارها و کلاسها میشوند و بخش دوم در سالهای بعد به انجام تحقیق برای ارائه پایان نامه معتبر قابل دفاع سپری خواهد شد.


رتبه های جهانی دانشگاه های آمریکا

مهاجرت تحصیلی به آمریکا امکان بهره مندی از یکی از بزرگترین نظام های آموزشی در جهان با بیش از ۴۵۰۰ موسسه را به همراه خواهد داشت. در ایالات متحده دو نوع دانشگاه اعم از دولتی و خصوصی وجود دارد که به طبع هزینه های تحصیل در نوع خصوصی بالاتر از دولتی خواهد بود.

در بیان کیفیت و اعتبار دانشگاه های آمریکا ذکر این نکته که سه دانشگاه برتر فهرست جهانی QS یعنی(Massachusetts Institute of Technology ، Stanford University ، Harvard University) متعلق به آمریکا است کفایت میکند. علاوه بر آن دانشگاه های California Institute of Technology و University of Chicago نیز در بین ده دانشگاه برتر این لیست طبقه بندی میشوند که متعلق به ایالات متحده هستند.


بالا بودن هزینه های تحصیل در آمریکا نسبت به باقی کشور ها از نکاتی است که متقاضیان تحصیل در این کشور باید به آن دقت کنند. گرچه امکان استفاده از بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی با داشتن رزومه تحصیلی خوب و معدل بالای مقاطع قبلی فراهم خواهد بود.


مزایای تحصیل در آمریکا

مهاجرت تحصیلی به آمریکا امکان بهره مندی از امکاناتی چون برنامه هایی متناسب با نیاز دانشجویان، چشم انداز شغلی خوب زیر سایه اعتبار بسیار بالای مدرک تحصیلی، پیشرو بودن در تحقیقات، عدم احساس دوری و تنهایی به دلیل وجود حجم وسیع دانشجویان بین المللی و… را برای دانشجویان به همراه خواهد داشت.

اما در کنار همه مزیت های مهاجرت تحصیلی به امریکا باید به مسائلی چون: وجود آزمون های ورودی و هزینه های بالای تحصیل توجه ویژه داشت.

حق کار دانشجویی در آمریکا

دانشجویان در ایالات متحده حق کار پاره وقت و به طور میانگین 20 ساعت در هفته (از 10 تا 30 ساعت) را خواهند داشت که با داشتن توانایی هایی از قبیل سطح زبان و روابط اجتماعی میتوانند بخش قابل توجهی از هزینه های زندگی و تحصیل خود را تامین کنند.

هزینه تحصیل در آمریکا بجز دانشگاه های اول تا دهم فهرست QS در مقطع کارشناسی ۲۰ تا ۲۵ هزار دلار و در مطقع کارشناسی ارشد ۶ تا ۲۱ هزار دلار خواهد بود. توجه داشته باشید دانشگاه های رتبه ده تا ۱۰۰ ایالات متحده نیز جزء برترین دانشگاه های دنیا در لیست QS به شمار می آیند.


جهت مطالعه بیشتر در زمینه تحصیل در آمریکا اینجا کلیک کنید.

تحصیل در آمریکا

کار در آمریکا

هزینه تحصیل در آمریکا

مهاجرت به آمریکادیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید