آمریکا

راهنمای دریافت انواع اقامت آمریکا

مهاجرت به آمریکا را می توان از راه تحصیل، سرمایه گذاری و کار به علت وسعت، و جمعیت قابل توجه آن بررسی نمود. مهاجرت به آمریکا عمدتا به دلیل کیفیت بالای زندگی، مورد توجه مهاجرانی است؛ که می خواهند بهترین گزینه های زندگی را پیش روی خود قرار دهند. اگر بخواهیم کمی بیشتر با کشور آمریکا آشنا شویم، می توانیم از منظر های گوناگونی آن را تفسیر کنیم.آمریکا از 50 ایالت مختلف تشکیل شده است. اگر به تصاویری که از این کشور روی صفحات مختلف اینترنت قرار دارد، نگاهی بیندازید به خوبی متوجه میشوید؛ که آمریکا آب و هوای مناسب و پراکندگی طبیعی جالب توجهی دارد.

اطلاعات بیشتر

مهاجرت به آمریکا و آشنایی بیشتر با این کشور

مهاجرت به آمریکا را می توان از راه تحصیل، سرمایه گذاری و کار به علت وسعت، و جمعیت قابل توجه آن بررسی نمود. مهاجرت به آمریکا عمدتا به دلیل کیفیت بالای زندگی، مورد توجه مهاجرانی است که می خواهند بهترین گزینه های زندگی را پیش روی خود قرار دهند. اگر بخواهیم کمی بیشتر با کشور آمریکا آشنا شویم، می توانیم از منظرهای گوناگونی آن را تفسیر کنیم. آمریکا از 50 ایالت مختلف تشکیل شده است. اگر به تصاویری که از این کشور روی صفحات مختلف اینترنت قرار دارد، نگاهی بیندازید به خوبی متوجه میشوید؛ که آمریکا آب و هوای مناسب و پراکندگی طبیعی جالب توجهی دارد.

مهاجرت به آمریکا

در آمریکا زبان رسمی وجود ندارد. با این حال مهم است؛ که بدانید زبان ملی مردم این کشور انگلیسی با لهجه آمریکایی است. اگر تسلط مناسبی بر زبان انگلیسی دارید؛ می توانید مطمئن باشید که مهاجرت به آمریکا یکی از بهترین گزینه های پیش روی شماست.

از معروف ترین و پرجمعیت ترین شهرهای این کشور می توان به نیویورک، لس آنجلس، کالیفرنیا، شیکاگو، تگزاس و.. اشاره نمود. البته دانشگاه های معروف این کشور نیاز به معرفی ندارند؛ و اگر قصد تحصیل در آمریکا را دارید می توان به بهترین و قدیمی ترین دانشگاه های این کشور مثل دانشگاه هاروارد، پرینستون و همچنین پنسیلوانیا اشاره نمود. در ادامه به بررسی انواع روش های مهاجرت به آمریکا پرداخته خواهد شد. با این حال اگر نیازمند مشاوره بیشتر هستید؛ با مشاوران متخصص گروه مهاجرتی اپلای من تماس برقرار کنید.


بررسی انواع راه های مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا به دلیل درآمد سرشار بسیار مورد توجه است. و به نوعی می توان گفت که جزء مزایای اصلی در آن بشمار می رود. ایجاد فرصت شغلی مناسب و بهتر شدن امور مالی، بالا بودن حقوق مهاجرانی که در کار خود مهارت لازم را دارند به آنها فرصت زندگی بهتری را ارائه می کند. بطور کلی روش های معروف مهاجرت به آمریکا به شرح زیر است :


مهاجرت به آمریکا از راه تحصیل در این کشور

مهاجرت به آمریکا از راه تحصیل برای شخص داوطلب در نهایت فرصت شغلی مناسبی ارائه می کند. چرا که دوره کارآموزی دانشجویان درست بعد از ترم اول آغاز خواهد شد. مطالبی که در دانشگاه های آمریکا به دانشجویان ارائه داده می شود بسیار مناسب و سطح بالا است.

مهاجرت به آمریکا

بطوریکه نام بسیاری از دانشگاه های معروف آمریکا را می توان در بین برترین موسسات آموزشی با کیفیت دنیا مشاهده نمود. برای پذیرش تحصیلی در دانشگاه های آمریکا باید ریز نمرات به همراه پاسپورت، دانشنامه مقطع قبلی، انگیزه نامه و توصیه نامه استاد ( برای مقاطع ارشد و دکترا) را به زبان انگلیسی ارائه کنید.

ویزاهای تحصیلی که به دانشجویان در این رابطه اعطا می شود عبارتند از:

 • ویزای f-1:
 • ویزای j-1:
 • ویزای m-1:


اگر معدل شما در حد 16 یا بالاتر از آن است، رزومه علمی ( مقالات ISI و نمره GRE, GMAT) خوب نیز دارید؛ بهتر می توانید برای تحصیل رایگان در آمریکا اقدام کنید. این موضوع به دریافت بورسیه تحصیلی آمریکا مرتبط است. دانشگاه هایی که تحصیل رایگان در آنها ارائه می شود عبارتند از:

 • کالج بریا: برای دانشجویان محروم.
 • دیپ اسپرینگز: فقط پذیرش آقایان.
 • آکادمی نیرو هوایی.
 • آکادمی گارد ساحلی آمریکا: رشته های مهندسی و علوم محیط.
 • موسسه وب: رشته معماری و مهندسی دریایی.
 • آکادمی نیرو دریایی آمریکا.

ویزای f-1

این ویزای آمریکا غیر مهاجرتی به داوطلبانی ارائه می شود که فرم ها و مصاحبه و هزینه های مرتبط با آن را پرداخته اند. برای دریافت این ویزا شما باید یک پروفایل SEVIS داشته باشید. با این ویزا اجازه کار دانشجو براساس تاییدیه های مرتبط دانشگاه و یک دوره یک ساله آموزش علمی OPT به وی اعطا می شود.

ویزای j-1

این ویزای آمریکا توریستی برای تبادلات فرهنگی به دانشجو ارائه می شود. با این ویزا می توان به مدت 18 ماه به تحصیل پرداخت. اجازه کار نیز در این نوع ویزا توسط سازمان های DHS/ICE اعطا می شود.

ویزای m-1

با داشتن این ویزا امکان کار کردن برای شخص وجود ندارد و برای داوطلبانی است که در دوره های کاری اقدام کرده باشند.


برای آگاهی بیشتر در زمینه تحصیل در آمریکا این مطلب را مطالعه کنید.


بورسیه تحصیلی در کشور آمریکا

یکی از جمله مهمترین امکاناتی که دانشگاه ها و نهاد های این کشور به دانشجویان ارائه می کنند؛ بورسیه تحصیلی است. در بخش قبلی ذکر شد که برخی از دانشگاه ها امکان تحصیل رایگان را برای شما فراهم می کنند. اما بهتر است برخی از بورسیه های تحصیلی که با شرایط، آیلتس 7 به بالا و داشتن ایده های تحقیقاتی، برای مهاجرت به آمریکا از راه تحصیل به دانشجویان خارجی اعطا می شوند؛ را بررسی کنیم:

مهاجرت به آمریکا
 • برنامه دانشجویان فولبرایت: این کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی بابت حرفه و هنر های جدید به مدت زمان بیشتر از یک سال ارائه می شود. ( پزشکی شامل این بورسیه نمی شود)
 • کمک هزینه تحصیلی هوبرت هامفری: برای متخصصین با تجربه، به منظور انجام مطالعات به مدت 10 ماه.
 • Abbey Road Summer: این بورس غیر دولتی در حدود هزار دلار، برای داوطلبان هنر و زبان است.
 • Tortuga Backpacks Study Abroad: ارزش آن هزار دلار و دو مرتبه در سال ارائه می شود.
 • The Next Gen Scholarship Fund: به دانشجویانی با معدل بالا در یکی از دانشگاه های معتبر این کشور مانند واشنگتن دی سی به ارزش هزار دلار اعطا می شود.


مهاجرت به آمریکا از راه کار در این کشور

مهاجرت به آمریکا از راه کار هم طرفداران خاص خود را به دلیل رشد اقتصادی مناسب دارد. انواع ویزاهای کاری که در این زمینه ارائه می شوند عبارتند از:

 • ویزای h1b:

ویزای کار این کشور به کسانی اعطا می شود؛ که پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای معتبری داشته باشد. در این صورت به آن‌ها ویزای H1B داده می شود. مدت این ویزا نیز سه سال می باشد. اگر پیشنهاد کاری شما مرتبط با شغل خاصی باشد و دعوتنامه به طور مستقیم از این کشور دریافت کنید می توانید ویزای کاری خود را برای مهاجرت به آمریکا به گرین کارت این کشور تبدیل کنید.

مهاجرت به آمریکا
 • ویزای j1:

ویزای بعدی که برای این امر به فرد متقاضی اعطا می شود ویزای J1 است. این ویزا برای امور تحقیقی و تبادل نیرو به فرد اعطا می شود و نکته مهم آن این است که قابل تمدید به مدل دیگری نیست.

 • ویزای Eb3:

این ویزا کمتر به ایرانی ها تعلق می گیرد. و برای کسانی است که شغل دائمی در این کشور را طبق تاییدیه امور خارجه آمریکا دارند.

در روند مهاجرت به آمریکا از این طریق شما ابتدا باید برای دریافت حق شهروندی اقدام کنید و سپس می توانید خانواده خود را به همراه ببرید.


مهاجرت به آمریکا از راه سرمایه گذاری در این کشور

برای سرمایه گذاری و مهاجرت به آمریکا از این راه، باید مبلغی در حدود 500 هزار یا 1 میلیون دلار در یک پروژه سرمایه گذاری کنید. با سرمایه گذاری به کمک ویزای سرمایه گذاری EB-5 می توانید اقامت دائم این کشور را اخذ کنید. این سرمایه گذاری ملزم به ایجاد حدود ده شغل جدید است که می توانند مستقیم یا بر مبنای هزینه باشند. که در نهایت می توان برای اقامت دائم این کشور اقدام نمود.

ارائه نمودن اظهارنامه مالیاتی از کشور وی با سند و مدرک USCIS در این زمینه کاملا الزامی است. این مدرک البته برگشت سرمایه را ضمانت نخواهد کرد. برای دریافت گرین کارت آمریکا نیز باید بتوانید اثبات کنید؛ که سرمایه گذاری شما برای این روش مهاجرت به آمریکا سوددهی مناسبی دارد. در صورت وجود سوالات و نیازمندی به راهنمایی های بیشتر حتما با مشاوران گروه مهاجرتی اپلای من تماس برقرار کنید. چرا که ریسک دریافت این ویزا و سرمایه گذاری در آمریکا چندان مطلوب نیست و نیاز به بررسی های بیشتر دارد.


هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا چگونه است؟

هزینه تحصیل و زندگی در آمریکا جزء موضوعاتی است که حتما باید جدی گرفته شود. در ابتدا می توان گفت که، دانشگاه های ایالتی و دانشگاه های خصوصی در آمریکا موجود است؛ که نوع اول هزینه های کمتری نسبت به نوع دوم دارد.

 • دانشگاه های کم هزینه دولت با شهریه 12 هزار دلار
 • دانشگاه های پر هزینه دولت با شهریه 25 هزار دلار
 • دانشگاه های غیر دولتی کم هزینه و پرهزینه به ترتیب با شهریه 18 و 35 هزار دلار

در نتیجه با در نظر گرفتن این هزینه ها بهتر می توانید برای مهاجرت به آمریکا تصمیم گیری نمایید. هزینه تحصیل بطور کلی در آمریکا در حدود رقمی بین 15 تا 30 هزار دلار در سال حساب می شود. این در حالی است که هزینه زندگی در این کشور به طور تقریبی حدودا 12 هزار دلار در سال محاسبه می شود. البته این هزینه بسته به شرایط زندگی افراد متغیر است. و اگر خانواده همراه شما باشد ممکن است این رقم پایین و بالا شود.

دو فاکتور اساسی در هزینه های زندگی در آمریکا مرتبط با مسکن و بیمه درمانی شخص است که نباید آن ها را دست کم گرفت. در صورت وجود سوالات بیشتر می توانید با گروه مهاجرتی اپلای من تماس برقرار کنید.


مقالات پیشنهادی:

تحصیل در آمریکا

کار در آمریکا

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

تردید نکنید برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیریددیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید