شرایط تحصیل حسابداری در خارج از کشور

Applyman

تحصیل رشته حسابداری در خارج از کشور برای متقاضیان الزاماتی مانند مراحل و مواردی را به دنبال دارد، همچنین متقاضیان باید توجه داشته باشند که معلومات خود در این رشته را با قوانین کشور مقصد به روز کنند و سپس برای تحصیل در این رشته اقدام کنند.

با توجه به این که رشته حسابداری در کشور ها و سیستم های مالی مختلف متفاوت میباشد، می تواند یکی از نقاط ضعف و مشکل برای افرادی که تحصیلات حسابداری دارند و  قصد کار و تحصیل حسابداری در خارج از کشور را دارند باشد.


موقعیت های شغلی رشته حسابداری در خارج از کشور

تحصیل حسابداری در خارج از کشور

امکان یافتن شغل در رشته حسابداری در خارج از کشور با توجه به موقعیت کار و بازار سرمایه در کشور مورد نظر متفاوت است. متقاضیان میتوانند معمولا در مشاغلی مانند: حسابداری شرکتی، مشاوره مدیریت مالی و بانکداری سرمایه گذاری وارد بازار کار شوند.

میزان حقوق رشته های حسابداری در بازار کار به نسبت سطح شغلی از حسابدار معمولی تا مدیر ارشد متفاوت است که حدود 80000دلار( حسابدار عادی ) تا 180000دلار( مدیر ارشد) در سال براورد میشود.

کشور هایی که به نسبت سایر کشور ها نیاز بیشتری به مشاغل حسابداری دارند به ترتیب: یونان، ایرلند، هلند، آمریکا، کانادا، استرالیا، آلمان، اتریش، فرانسه و اسپانیا میباشند.

برای مطالعه مطالب بیشتر در مورد روش های مهاجرت کاری اینجا کلیک کنید.


مقدار حقوق رشته حسابداری در خارج از کشور

تحصیل حسابداری در خارج از کشور

همانطور که اشاره شد میزان حقوق مشاغل حسابداری در خارج از کشور با توجه به شرایط کاری کشور و سطح شغلی متفاوت خواهد بود. با این همه جای توجه است که معمولا میزان دستمزد دریافت حسابداران در کشور های خارجی بیشتر از سایر عناوین شغلی می باشد.

این نکته نیز قابل توجه است که مانند ایران در سایر کشور ها نیز افزایش حقوق در رشته حسابداری با توجه به میزان سابقه کاری اعمال میگردد.

سطح حقوق حسابدار بدون سابقه کار و مبتدی معمولا از 40000 دلار در سال محاسبه میگردد.


در جدول زیر میزان حقوق با توجه به سابقه شغلی ذکر شده است

سالهای سابقه کاریمیانگین حقوق
هیچ تا یک سال سابقه کار 40.000 دلار
4-2 سال سابقه کار 51000 دلار
6-4 سال سابقه کار 63000 دلار
8-6   سال سابقه کار 74000 دلار

میزان میانگین حقوق حسابداری در کشور های مختلف

کشور میانگین درآمد درسال
استرالیا          40.000 الی 110.000 دلار استرالیا
آمریکا         80.000 الی 130.000 دلار آمریکا
هلند        40.000 الی 55.000 یورو
انگلستان              70.000 پوند
آلمان            97.000 یورو

لازمه های تحصیل در رشته حسابداری در خارج از کشور

تحصیل حسابداری در خارج از کشور

همانطور که گفته شد تحصیل رشته حسابداری و پس از آن کار در این رشته در خارج از کشور مستلزم به روز کردن اطلاعات شخصی با قوانین کشور مقصد است. در غیر این صورت بسیاری از افراد که در کشور دیگری تحصیل می کنند جهت ورود به بازار کاری کشور دوم دچار مشکل می شوند. از آنجا که رشته حسابداری جنبه بومی دارد، اولین اقدام برای تحصیل در این رشته، معادل کردن مدارک تحصیلی است.

قدم بعدی در این زمینه تقویت مهارت های ریاضی و حساب برای متقاضیان این رشته و به طبع برای برقراری ارتباط و پیشرفت تحصیلی مسئله ی زبان در اولیت است.


در زمینه کاریابی در رشته حسابداری میتوان به راحتی از راه های مختلفی مانند ویزای جست و جوی کار در کشور هایی از قبیل آلمان و اتریش اقدام کنید.


توجه داشته باشید در صورت علاقه به جست وجوی کار مستقیم در رشته حسابداری و همگام شدن با قوانین مالی کشور ها، این امکان را دارید که از طریق دوره های مختلف آموزشی که موسسه (Londen School of Econimies) نظیر آن را ارائه میدهند، خود را برای کار در کشور های مختلف جهان در این رشته آماده کنید.


مطالب جهت مطالعه بیشتر.

شرایط تحصیل در کانادا

بورسیه تحصیلی کانادا

بهترین شهرها برای تحصیل در خارج

هزینه تحصیل در آلمان

مهاجرت تحصیلی به آلمان


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید