شرایط تحصیل در کانادا

Applyman

از جمله شرایط تحصیل در کانادا شرایط قوی و مجهز آموزشی و مدیریت استانی (ایالتی) آن است. با توجه به استانی بودن مدیریت آموزشی ممکن است تفاوت هایی در سیستم آموزشی وجود داشته باشد، اما نظارت مرکزی در این مورد باعث شده شرایط تحصیل در کانادا بصورت یکپارچه باقی بماند. کشور کانادا دارای هر دو سیستم آموزشی دولتی و خصوصی میباشد. رسیدگی به هزینه ها و صرف بودجه در کشور کانادا برای بحث تحصیل بسیار قابل توجه است. کشور کانادا به نسبت سایر هم پیمانانش به مقوله آموزش میپردازد.


مقاطع تحصیلی در کشور کانادا

شرایط تحصیل در کانادا

دوره کالج در کانادا

دوره های کالج در کانادا تمرکز اصلی را بر مهارت آموزی دانشجو میگذارند. این دوره ها در بین دانشجویان کانادایی و متقاضیان بین المللی مورد استقبال فراوان است. اگرچه شرایط اخذ پذیرش و ورود به دوره های کالج مطلوب تر است و در کل شرایط تحصیل در کانادا در مقطع کالج به نسبت راحت تر است، اما باید توجه داشت که ریسک صدور ویزا برای دوره های کالج بیشتر است. گروه مهاجرتی اپلای من، در خصوص اخذ ویزای تحصیلی از طریق کالج های کانادا کاملا تخصصی عمل میکند. انتخاب نوع دوره و نوع .کالج در اخذ اقامت دائم پس از تحصیل در کانادا اهمیت فراوانی دارد

دوره لیسانس در کانادا یا Bachelor’s

در تمامی استان ها بجر استان کبک شروع دانشگاه و دوره لیسانس بعد از اتمام 12 سال تحصیل در مدرسه شروع میشود. شرایط تحصیل در کانادا در دوره لیسانس در کانادا معمولا ۴ ساله است.  در این بین در استان کبک پس سال ۱۱ دبیرستان، دانشجو میتواند وارد دوره کالج شود یا در دوره پیش دانشگاهی دو ساله شرکت کرده و سپس وارد دوره لیسانس ۳ ساله شود.

دوره پری مستر در کانادا یا Pre-master

شرایط تحصیل در کانادا در دوره پری مستر مخصوص متقاضیانی است که قصد ورود به دوره مستر را دارند ولی از نظر دانش زبان در دوره قبل پذیرفته نشده اند.. در بعضی از رشته ها مانند حقوق، شرکت در دوره های پری مستر برای ادامه تحصیل در دوره فوق لیسانس رایج است. در میان رشته های مهندسی نیز، برخی از دانشگاه ها برای شرایط دوره فوق لیسانس نیاز به نمره آزمون GRE یا GMAT دارند، امابا شرکت در دوره پری مستر و ارائه کارنامه آن، دانشگاه متقاضی را بدون مدرک GRE یا GMATمیپذیرد.


دوره فوق لیسانس در کانادا یا Master

شرایط تحصیل در کانادا

شرایط تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس معمولا یک تا دو سال به طول می انجامد و به طور معمول به صورت ریسرچ یا کورس ارائه میشود. همانطور که میدانید در دوره های کورس بیس دانشجو با اتمام واحد های درسی مدرک فوق لیسانس دریافت میکند و در دوره های ریسرچ بیس دانشجو با کمک اساتید راهنما و با ارئه پایان نامه تحصیلات خود را به اتمام میرساند.

در این بین برخی از دوره ها ترکیبی بوده و همزمان نیاز به گذراندن واحد های تحصیلی و ارائه پایان نامه است. این امکان وجود دارد که در این دوره ها دانشجو موفق به در یافت فاند و بورسیه نیز بشود.

بعضی از دوره های مستر این شرایط را برای دانشجو فراهم میکنند که دوره در مقطع دکترا ادامه پیدا کند. برای کسب اطلاعاتتکمیلی میتوانید با مشاوران گروه مهاجرتی اپلای من تماس بگیرید.

مدرک لیسانس همراه با معدل بالای ۱۴، داشتن مدرک آیلتس ۶ یا ۶.۵ از شروط اخذ پذیرش این دوره است. در برخی از رشته ها داشتن مدرک زبان برای اخذ پذیرش الزامی نیست. 


دوره دکتری در کانادا یا Doctoral degree

تحصیل در کانادا در دوره دکتری سه تا پنج سال به طول می انجامد. در این دوره دانشجو ملزم است که یک پروژه تحقیقاتی را به انجام برساند و از آنجا که این پروژه ها را شرکت های نسبتا بزرگ و بزرگ اسپانسر میشوند، امکان دریافت فاند بسیار بالاست. این فاند ها معمولاشهریه دانشجو را پوشش داده و گاها مبلغی اضافه بر آن نیز به دانشجو داده میشود تا هزینه های زندگی او نیز پوشش داده شود. دوره دکتری در کانادا در کنار ریسرچ دارای کورس نیز میباشد.

داشتن مدرک لیسانس و  فوق لیسانس با حداقل معدل بالای ۱۴، داشتن مدرک آیلتس ۶ یا ۶.۵ از الزامات اخذ پذیرش این دوره است. در برخی رشته های مهندسی بدون مدرک زبان نیز میشود تحصیل را آغاز کرد. پذیرش دوره دکتری در کانادا نیازمند رزومه علمی و پابلیکیشن رکورد قوی میباشد. در صورتی که سطح زبان انگلیسی و فرانسوی ضعیف دارید و رزومه علمی مناسبی ندارید ( مقالات معتبر)، امکان پذیرش دوره دکتری در کانادا برای شما وجود نخواهد داشت و یا بسیار سخت خواهد بود. 


دوره دیپلما در کانادا یا graduate diploma

شرایط تحصیل در کانادا

شرایط تحصیل در کانادا در این دوره دارای 30 واحد درسی است که در پایان امکان دریافت مدرک دیپلما را به متقاضی میدهد. این دوره ها مخصوص متقاضیانی است که با داشتن مدرک لیسانس علاقه ای به انجام پایان نامه مقطع فوق لیسانس را ندارند و همچنین علاقه ای به گذراندن دوره کاروزی ندارند.

داشتن مدرک لیسانس از الزامات اخذ پذیرش دیپلما میباشد و داشتن مدرک زبان برای اخد پذیرش الزامی نیست. 


دوره سرتیفیکیت در کانادا یا Certificate Programs

مدرک سرتیفیکیت بطور معمول با طی کردن ۳۰ واحد درسی در کالج یا دانشگاه دریافت میشود. این دوره ها پیش نیاز های کمی دارند و ورود به آنها به نسبت ساده است. باید توجه داشت که متقاضیان بین المللی با ثبت نام در این دوره ها شانس چندان بالایی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا نخواهند داشت. طول این دوره ها اصولا یک سال به طول می انجامد. برای ورود به این دوره باید دیپلم دبیرستان را داشته باشید.

دوره ه های کو آپ در کانادا به دوره هایی میگویند که متقاضییان تحصیل خود را در شرکت ها میگذرانند و معمولا برای آن به دانشجو حقوق پرداخت میشود. برخی از دانشگاه ها نیز این دوره ها را الزامی کرده اند.


جهت مطالعه بیشتر در زمینه تحصیل در کانادا اینجا کلیک کنید.

پیشنهاد میکنیم مطالب مرتبط زیر را نیز درباره انواع روش های تحصیل در کانادا مطالعه فرمایید.

مدارس کانادا

کالج های کانادا

تحصیل پزشکی در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا

مهاجرت به کانادادیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید