مهاجرت کادر درمان به عمان و شرایط آن چگونه است؟ (۲۰۲۲)

Applyman

مهاجرت کادر درمان به عمان با توجه به فراهم نمودن امکانات گسترده‌ی رفاهی و اجتماعی این کشور در سالیان اخیر نظر متقاضیان زیادی را به خود جلب نموده است.

مهاجرت کادر درمان به عمان
مهاجرت کادر درمان به عمان

 عمان با تمدنی اصیل در تنگه های اروموس و شبه جزیره عربستان قرار گرفته است. این کشور به عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای حاشیه خلیج فارس با مردمانی خونگرم سالیانه پذیرای متقاضیان بسیاری می باشد. مسقط به عنوان پایتخت این و با کشورهای عربستان، امارات و یمن هم‌مرز می باشد. کشور عمان در تولید نفت و گاز جزو 25 کشور برتر جهان بوده و به طبع آن دارای اقتصادی شکوفا می باشد. وجود خانه‌های سفید رنگ و چشم نواز در مسقط باعث شده تا از این شهر به عنوان عروس کشورهای عربی نام برده شود.

تخفیف ویژه

25 درصد تخفیف ویژه، مخصوص متقاضیان مهاجرت به عمان!!!

پیشرفت روز افزون در حوزه های صنعت، فرهنگ و همچنین ماهیگیری این کشور را به یک از قطب های اصلی در حاشیه خلیج فارس تبدیل نموده است. مهاجرپذیری عمان از آنجایی مشخص می شود که بدانید اغلب ساکنین این کشور را مهاجران تشکیل داده و افراد بومی تعداد کمی از جمعیت آن را تشکیل داده است.

اداره این کشور به صورت پادشاهی بوده و با توجه به سیاست این کشور مبنی بر جذب نیروی متخصص خارجی به خصوص جهت حوزه درمان و در پی آن افزایش تقاضا از سمت متقاضیان، باعث شده تا مهاجرت کادر درمان به عمان در سالیان اخیر به شدت افزایش یابد. بدین منظور دولت و وزارت بهداشت این کشور نیز مزایای فراوانی از جمله ارائه مسکن رایگان، ارائه خدمات درمانی و بیمه رایگان، ارائه ویزای همراه در ابتدای پروسه، حقوق ماهیانه تا سقف 3000 ریال عمان و همچنین امکان تحصیل رایگان جهت فرزندان زیر 18 سال را تنها به عنوان بخشی از حمایت از مهاجرت کادر درمان به عمان در نظر گرفته است. سیستم مراقبت بهداشت همگانی در عمان به عنوان یکی از برترین ها در جهان بوده و از این رو در پی حفظ و پیشرفت هرچه بیشتر آن می باشد.

در این مقاله قصد داریم به تمام شرایط و موارد لازم در ارتباط با مهاجرت کادر درمان به عمان پرداخته تا شما متقاضیان گرامی با کسب آگاهی در این خصوص تصمیم لازم را اتخاذ نمایید. 


شرایط کلی مهاجرت کادر درمان به عمان

مهاجرت کادر درمان به عمان مانند سایر کشورهای حوزه خلیج فارس مستلزم ارائه شرایطی چون سابقه‌ی کار، شرکت در آزمون ورودی و همچنین مصاحبه با کارفرما می باشد. پس از کسب قبولی در موارد مربوط به ارزیابی فرد متقاضی امکان حضور در مراکز درمانی دولتی و خصوصی را خواهد داشت. عدم ارائه مدرک زبان یکی از مهم ترین مزایایی است که جهت مهاجرت کادر درمان به عمان می بایست به آن اشاره نمود. البته تسلط نسبی به زبان در حد آیلتس 5.5 جهت شرکت در آزمون پرومتریک و مصاحبه با کارفرما امری ضروری می باشد. ارائه حداقل 3 سال سابقه کار جهت پزشکان و پیراپزشکان از دیگر مواردیست که ارائه آن الزامی می باشد. لازم به ذکر است ویزای متقاضیان در ابتدا به صورت 2 ساله صادر شده و تا مدت زمانی که فرد متقاضی در این کشور مشغول به کار باشد، قابل تمدید می باشد.

شرایط کلی مهاجرت کادر درمان به عمان

 به طور کلی پروسه مهاجرت کادر درمان به عمان در 3 مرحله صورت می پذیرد:

1- بررسی مدارک توسط وزارت بهداشت عمان

در این مرحله مدارک متقاضیان جهت بررسی و تاییدات تحت پروسه ای به نام (Dataflow) به وزات بهداشت عمان ارسال می شود. این مرحله حدود 2 الی 3 ماه طول می انجامد و افراد پس از کسب مجوز امکان اشتغال به کار در این کشور را خواهند داشت.

2- شرکت و کسب نمره قبولی در آزمون پرومتریک

شرکت و قبولی در آزمون پرومتریک نیز یکی دیگر از الزامات جهت مهاجرت کادر درمان به عمان می باشد. این آزمون به زبان انگلیسی و حضوری برگزار شده و افرادی که به 60 سوال از مجموع 100 سوال تستی پاسخ دهند موفق به کسب قبولی در این آزمون می شوند. در ادامه به طور مفصل به آزمون پرومتریک خواهیم پرداخت.

3- مصاحبه حضوری

در مرحله ای تحت عنوان (Viva) متقاضیان می بایست در زمان مقرر جهت مصاحبه به زبان انگلیسی به وزارت کشور عمان مراجعه نمایند. با توجه به این که مصاحبه به زبان انگلیسی انجام می شود، افراد باید تسلط نسبی در حد آیلتس 5.5 را داشته باشند تا بتوانند از این آزمون سربلند خارج شوند.

4- دریافت پیشنهادات شغلی (Job Offer)

در این مرحله فرد متقاضیان می بایست با بررسی پیشنهادات شغلی در مراکز درمانی (بیمارستان ها، کلینیک ها) به صورت آنلاین از طریق ایمیل درخواست خود را ارائه نموده و یا از طریق موسسات حقوقی که سابقه‌ی کاریابی در کشورهای خارجی را دارند اقدامات لازم را انجام دهند. ما در گروه مهاجرتی اپلای من با بهره گیری از تجربیات فراوان و ضمن داشتن نمایندگی فعال در کشور عمان از ابتدا تا انتهای مسیر کاریابی و اشتغال به کار در کنار شما عزیزان خواهیم بود.  


آزمون پرومتریک چیست ؟

متقاضیانی که قصد دارند تا از طریق مهاجرت کادر درمان به عمان وارد شوند می بایست ابتدا در یک آزمون تحت عنوان پرومتریک شرکت نمایند و پس از قبولی در این امتحان فرصت اشتغال به کار در این کشور را کسب نمایند. مرکز اصلی این آزمون سازمان (Prometric) کشور آمریکا می باشد، اما در بیش از 160 کشور جهان این آزمون جهت تایید صلاحیت افراد برای اشتغال به کار برگزار می شود. متقاضیان ورود به عمان می توانند در کشورهای همسایه ارمنستان، ترکیه و یا کشور مقصد در این آزمون شرکت نمایند.

آزمون پرومتریک
آزمون پرومتریک

پرومتریک شامل 100 سوال 4 گزینه‌ای بوده و متقاضیان اگر به 60 سوال به درستی پاسخ دهند، موفق به کسب قبولی در این آزمون شده و سپس با تسلط نسبی به زبان انگلیسی آماده مصاحبه تخصصی با کارفرما می شوند. لازم به ذکر است نمره منفی در این آزمون لحاظ نمی شود و با توجه به سطح آزمون شرکت کنندگان نمره‌ی لازم را کسب می نمایند. این آزمون به جز ایام تعطیل همه روز برگزار شده و متقاضیان 1 هفته پیش از آزمون فرصت ثبت‌ نام در آن را خواهند داشت. به این ترتیب افرادی که در فرصت اول موفق به اخذ نمره قبولی شوند این امکان را خواهند داشت تا مجددا ثبت نام و در این آزمون شرکت نمایند. متقاضیان می‌بایست دقت نمایند همراه داشتن مدارک هویتی از جمله شناسنامه یا پاسپورت در روز آزمون الزامی می باشد. هزینه آزمون پرومتریک حدودا 560 دلار می باشد.  

ما در گروه مهاجرتی اپلای من با در اختیار دادن منابع این آزمون به متقاضیان گرامی یاری‌رسان آن ها در کسب موفقیت خواهیم بود.


مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت کادر درمان به عمان  

مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت کادر درمان به عمان  
مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت کادر درمان به عمان  
 • مدارک هویتی ( شناسنامه و پاسپورت)
 • عکس
 • رزومه (CV)
 • مدارک تحصیلی همراه با ترجمه رسمی انگلیسی
 • سوابق کاری (حداقل 3 سال) همراه با ترجمه رسمی به انگلیسی
 • کارت نظام پزشکی یا پروانه طبابت همراه با ترجمه رسمی به انگلیسی

کار و حقوق دریافتی در عمان

همان‌طور که در مطالب قبلی عنوان شد مهاجرت کادر درمان به عمان جهت حوزه پزشکی و پیراپزشکی در سال 2022 با توجه به درخواست این کشور به نیروی متخصص انجام می گیرد. با توجه به حقوق بالا و مزایایی که این کشور برای مهاجرین در نظر گرفته است، تعداد زیادی از متخصصین حوزه درمان در حال اعزام به این کشور بوده تا از شرایط مناسب این کشور جهت اشتغال و زندگی بهره مند شوند. در ادامه به معرفی تعدادی از مطرح‌ترین مشاغل مورد نیاز و همچنین میانگین حقوق دریافتی اشاره می نماییم.

پزشک عمومیمتخصص پوست و مواورولوژیستمتخصص اطفال
داندانپزشکمتخصص تغذیهمتخصص زنان و زایمانمتخصص جراحی
پرستارپزشک اورژانسمتخصص مغز و اعصابمتخصص قلب
داروسازیروانشناس بالینی و روانپزشکچشم پزشککایروپراکتیک
فیزیوتراپیرادیولوژیستمتخصص بیهوشیفیزیولوژیست
کار و حقوق دریافتی در عمان
کار و حقوق دریافتی در عمان

درآمد و حقوق مشاغل با توجه حوزه‌ی کاری متفاوت بوده به بطور میانگین ماهانه از 500 تا 3000 ریال عمان در ماه متغییر می باشد. 

حقوق ماهیانه تعدادی از مشاغل مطرح به شرح زیر می باشد:

 • پزشکان عمومی : 1200 تا 1500 ریال عمان
 • پرستاران : 700 تا 850 ریال عمان
 • متخصصین : 2000 تا 3000 ریال عمان
 • زیبایی : 700 تا 900 ریال

مزایای مهاجرت کادر درمان به عمان 

از مهم‌ترین مهاجرت کادر درمان به عمان می توان به موارد زیر اشاره نمود:

مزایای مهاجرت کادر درمان به عمان 
مزایای مهاجرت کادر درمان به عمان 
 • امنیت بالا : عمان به عنوان کشوری قانونمند یکی از امن ترین کشورهای حوزه خلیج فارس بوده و به دلیل کمبود جرم و جنایت کشور مناسبی جهت مهاجرین می باشد.
 • رفاه زندگی : با توجه به درآمد مناسب و همچنین میزان بسیار پایین نرخ تورم افراد با چالش خاصی جهت زندگی در این کشور برخودار نبوده و میزان رضایت از زندگی در این کشور در سطح مطلوبی قرار دارد.
 • مراکز آموزشی با کیفیت : مدارس، دانشگاه‌ها و سایر مراکز آموزشی در این کشور با بهره‌گیری از امکانات گسترده در سطح ایده‌آلی قرار دارد. ضمن یادآوری همان‌طور که در مطالب قبلی عنوان شد متقاضیانی که از طریق مهاجرت کادر درمان به عمان وارد این کشور می شوند از شرایط تحصیل رایگان جهت فرزندان زیر 18 سال نیز برخوردار می شوند.
 • مناظر زیبا و دیدنی : کشور عمان در میان کشورهای حوزه خلیج فارس از جاذبه‌های دیدنی و طبیعی بی‌شماری برخوردار بوده که این مورد را نیز می توان جزو مزایای مهم در این کشور برشمرد.   
 • ارزان بودن قیمت سوخت : قیمت سوخت در این کشور به حدی ارزان است که افراد این امکان را دارند تا بدون نگرانی بابت هزینه از وسایل نقلیه شخصی به راحتی استفاده نمایند.
 • خدمات درمانی : وجود مراکز درمانی با امکانات پیشرفته ضمن بهره‌گیری از متخصصین زبده در حوزه‌های گوناگون عمان را به یکی از کشورهای پیشرو در ارائه خدمات درمانی تبدیل نموده و باعث شده تا متقاضیانی که به این کشور مهاجرت می نمایند از شرایط مناسب درمانی بهره مند شوند.
 • فرهنگ نزدیک به ایرانیان : فرهنگ، عقاید و آداب و رسوم نزدیک ایرانیان یکی از مهم ترین مزاییست که کشور عمان را به مقصد مناسبی جهت زندگی بدل نموده است.
 • ارزان بودن هزینه های زندگی : در مقایسه با سایر کشورهای حاشیه خلیج فارس مانند امارات، هزینه زندگی در این کشور به مراتب مقرون به صرفه تر بوده که این مورد را می توان به عنوان یکی از مزایای مهم این کشور برشمرد. طبق نظر سنجی های به عمل آمده شهر مسقط یکی از شهرهای ارزان در خاورمیانه نیز به شمار می رود.

شرایط و هزینه‌های زندگی

در مطلب قبلی به اصلی ترین مزایای زندگی در کشور عمان اشاره نمودیم. یکی دیگر از موارد با اهمیت جهت مهاجرت کادر درمان به عمان و حتی افرادی که از سایر روش‌های وارد این کشور می شوند، کسب اطلاع از شرایط و هزینه‌های زندگی می باشد. شرایط زندگی در این کشور به خصوص برای ایرانیان با توجه به آداب و رسوم مشابه بسیار مناسب می باشد. سایر موارد همچون رشد اقتصادی، پایین بودن نرخ بیکاری و پیشرفت چشمگیر در حوزه‌های گوناگون و … گواهی بر شرایط ایده آل جهت زندگی در عمان می باشد. برخی قوانین و سنت‌های جالب توجه در این کشور وجود دارد که نشان دهنده‌ی احترام به حقوق شهروندی بوده و اشاره به آن خالی از لطف نیست. به عنوان مثال خندیدن با صدای بلند در اماکن عمومی را عامل مزاحمت برای دیگران دانسته و اغلب از اجتناب می نمایند. موارد دیگری چون عدم استفاده از دخانیات و مشروبات الکلی در اماکن عمومی، عدم وجود حجاب اجباری از مهم ترین نکاتی است که استانداردهای زندگی در عمان را تا حد قابل توجهی افزایش داده است. هزینه های زندگی در این کشور آنچنان بالا نیست و با توجه به حقوق تعیین شده توسط دولت افراد دغدغه‌ای از بابت هزینه‌های زندگی در این کشور نخواهند داشت.

در جدول زیر به هزینه‌ی اقلام ضروری جهت زندگی در عمان اشاره می‌نماییم.

صرف غذا در رستوران متوسط جهت 1 نفر2 ریال
1 کیلو میوه (پرتقال، سیب، موز)4/0 ریال
1 کیلو تخم مرغ9/0 ریال
1 لیتر شیر2 ریال
آب معدنی ( 1.5 لیتر )2/0 ریال
1 کیلو پیاز2/0 ریال
1 کیلو گوجه فرنگی3/0 ریال
1 کیلو برنج9/0 ریال
قرص نان3/0 ریال
1 کیلو گوشت مرغ9/0 ریال
یک جفت کفش مردانه24 ریال
یک جفت کفش ورزشی29 ریال

جمع بندی (سخن پایانی)

به انتهای این مقاله رسیدیم، سپاس که تا انتها همراه ما بودید. در این مطلب شرایط و موارد مربوط به مهاجرت کادر درمان به عمان را مورد بررسی قرار دادیم. با توجه به موارد عنوان شده کشور عمان را می توان جزو مقاصد مناسب و ایده آل جهت کار و زندگی در سال 2022 برشمرد. امیدواریم مطالب عنوان شده شما متقاضیان گرامی را تا حد مطلوبی راهنمایی نموده باشد. گروه مهاجرتی اپلای من ضمن بهره‌گیری از تجربیات فراوان و سابقه‌ی درخشان در خصوص کاریابی برای متقاضیان گرامی در عمان، آمادگی دارد تا جهت دریافت جاب آفر به صورت کاملا تضمینی اقدام نماید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت کادر درمان به عمان مقالات ذیل را مطالعه بفرمایید :

مهاجرت به عمان

تحصیل در عمان

کار در عمان


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید