عمان

راهنمای دریافت انواع اقامت عمان

روش‌های گوناگونی برای مهاجرت به عمان وجود دارد که از بهترین آنها، می‌توان به: ویزای کاری، تحصیلی در دانشگاه‌های عمان، خرید ملک و ثبت شرکت و ازدواج اشاره کرد. توجه داشته باشید، مهاجرت به عمان، تنها از طریق ازدواج، آن هم تحت شرایطی خاص، منجر به اقامت دائم و یا اخذ پاسپورت این کشور می شود و با روش‌های دیگر، تنها می‌توانید اقامت موقت عمان را دریافت نمایید.

اطلاعات بیشتر

مهاجرت به عمان

مهاجرت به عمان

عمان، یکی از کشورهای سلطان نشین در حاشیه خلیج فارس است که در همسایگی ایران قرار دارد. مسقط، پایتخت و بزرگترین شهر عمان است و مردم این کشور به زبان عربی، صحبت می کنند. عمان در دو دهه اخیر، با ایجاد زیرساخت های بسیار قوی در زمینه های مختلف، پیشرفت های چشمگیری داشته و این امر، به خصوص در بین ایرانی ها، بسیار رایج شده است. زبان دوم رسمی در این کشور، انگلیسی است و بیشتر مردم عمان، با این زبان به خوبی آشنایی دارند. واحد پول عمان، ریال است که ارزش بالایی هم دارد. در این مقاله، قصد داریم، بهترین روش های مهاجرت به عمان را بشما عزیزان معرفی کنیم و شرایط و نحوه مهاجرت به عمان را در سال 2020 مورد بررسی قرار دهیم، با ما همراه باشید.

اگر به دنبال وکیل مهاجرت به عمان هستید، گروه مهاجرتی اپلای من، با سالها تجربه درخشان و داشتن صدها پرونده موفق در مهاجرت به عمان، مفتخر است تا شما عزیزان را در مسیر مهاجرت، به درستی مشاوره و راهنمایی کند و از ابتدا تا انتهای کار، در کنار شما باشد.


مهاجرت به عمان از طریق تحصیل

یکی از آسانترین و ارزانترین روش های مهاجرت به عمان، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاههای این کشور است. هزینه تحصیل در عمان در مقایسه با سایر کشورهای عربی و همچنین کشورهای اروپایی و آمریکا، پایین تر است، به همین دلیل، بسیاری از ایرانیان عزیز در سال های اخیر، عمان را برای تحصیل، انتخاب کرده اند. مشهورترین دانشگاه عمان، دانشگاه سلطان قابوس است که از قضا، تنها دانشگاه ملی این کشور نیز محسوب می شود و در نزدیکی مسقط قرار دارد. از جمله بهترین دانشگاههای عمان که پذیرای دانشجویان بین المللی هستند، می توان به: دانشگاه سلطان قابوس، کالج خاورمیانه، دانشگاه آلمانی فناوری در العطیبه، دانشگاه نزوی عمان، کالج خلیج در الخویر عمان، دانشگاه صحار عمان و کالج فناوری شناص عمان اشاره کرد. تحصیل در عمان در مقاطع و رشته های مختلف به زبان انگلیسی، امکان پذیر است.

حداقل مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاههای عمان، عبارتند از: مدارک شناسایی، آخرین مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات آنها، فرم تکمیل شده درخواست پذیرش دانشگاه مورد نظر، انگیزه نامه، توصیه نامه اساتید ایران و همچنین نامه تاییدیه استاد راهنما در دانشگاه عمانی برای مقطع دکتری. توجه داشته باشید: تمامی مدارک باید به زبان عربی یا انگلیسی و به صورت رسمی ترجمه شده باشد و به تایید وزارت دادگستری و امور خارجه رسیده باشد. در برخی موارد هم نیاز به ارائه مدرک زبان وجود دارد. برای اخذ ویزای تحصیلی عمان باید رسید پرداخت شهریه دانشگاه را نیز به همراه سایر مدارک لازم، ارائه دهید. مهاجرت به عمان از طریق تحصیل، منجر به اقامت دائم این کشور نمی شود، ولی می توانند مانند یک سکوی پرتاب خوب، عمل کند. از آنجایی که بسیاری از دانشگاههای عمان از اعتبار نسبتاً خوبی در سطح جهان برخوردارند، می توانید با داشتن مدرک عمانی، برای ادامه تحصیل و یا کار در اروپا و آمریکا اقدام نمایید.


شرایط مهاجرت به عمان برای کار

مهاجرت به عمان

یکی از راه های مهاجرت به عمان که متقاضیان بسیاری هم دارد، اخذ ویزای کاری عمان است. این روش در مقایسه با سایر روشهای مهاجرت به عمان، دشوارتر است، چرا که لازمه آن، داشتن یک پیشنهاد شغلی معتبر از طرف یک کارفرمای عمانی است و تنها در این صورت، متقاضی می تواند درخواست ویزای کار دهد. به عبارتی، مهاجرت به عمان از طریق کار، تنها با داشتن ویزای کاری این کشور، امکان پذیر خواهد بود. پیشنهاد کاری باید توسط اداره کار و همچنین پلیس عمان، تایید شود تا متقاضی این نوع مهاجرت بتواند از طریق آن برای درخواست ویزای کار اقدام نماید. داشتن تحصیلات حداقل دیپلم و تسلط به یکی از زبان های عربی یا انگلیسی از الزامات دریافت پیشنهاد شغلی است. همچنین متقاضی باید حداقل 21 و حداکثر 60 سال داشته باشد.

اگر به دنبال کار در عمان هستید، می توانید با اعتماد به متخصصان گروه مهاجرتی اپلای من، در زمینه کاریابی و دریافت پیشنهاد شغلی در عمان، به راحتی و در مدت زمان کوتاهی به هدف خود برسید و با هزینه های مقرون به صرفه، ویزای کاری عمان را دریافت نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت کاری به عمان، می توان به مقاله کار در عمان مراجعه کنید.


مهاجرت به عمان با ویزای سرمایه گذاری

هزینه مهاجرت به عمان از طریق سرمایه گذاری در مقایسه با سایر راه های مهاجرتی، بسیار بالاتر است، ولی این روش، یکی از محبوب ترین راه های مهاجرت به عمان محسوب می شود و ایرانیان زیادی در سال های اخیر از این طریق به عمان مهاجرت کرده اند. متقاضیان مهاجرت به عمان، می توانند با خرید ملک، ثبت شرکت و یا خرید اوراق قرضه و سهام و سپرده گذاری بانکی در عمان سرمایه گذاری کرده و به این کشور زیبا، مهاجرت کنند. یکی رایج ترین و البته آسان‌ترین روش های مهاجرت به عمان از طریق سرمایه گذاری که هزینه های کمتری را به همراه دارد، ثبت شرکت است که برای این منظور باید حتماً یک طرح توجیهی یا بیزینس پلن قوی و قابل قبول که توسط دولت عمان تایید شود، ارائه دهید. در غیر اینصورت نمی توانید ویزای سرمایه گذاری دریافت کنید.

مهاجرت به عمان

 موقعیت جغرافیایی و استراتژیک عمان، منابع طبیعی، اقتصاد پویا، حمایت دولت عمان از استارت آپ ها و سرمایه گذاری خارجی و همچنین بی طرفی سیاسی عمان، باعث شده تا سرمایه گذاری در این کشور، برای سرمایه گذاران خارجی از جمله ایرانی ها، بسیار جذاب و سودآور باشد. اگرچه مهاجرت به عمان از طریق سرمایه گذاری به اخذ اقامت دائم عمان، منجر نمی شود، ولی با سرمایه گذاری در این کشور، می توانید اقامت موقت عمان را به دست بیاورید و به موفقیت های اقتصادی زیادی دست یابید.

برای کسب اطلاعات جامع درباره بهترین روش های مهاجرت سرمایه گذاری به عمان و چگونگی ثبت شرکت با کمترین هزینه، همین حالا با کارشناسان متخصص گروه مهاجرتی اپلای من، تماس بگیرید.


مهاجرت از طریق ازدواج

ازدواج، همواره یکی از راه های آسان مهاجرت‌به کشورهای مختلف است. اما مهاجرت به عمان از طریق ازدواج، شرایط خاصی را می طلبد که تنها در صورت برآورده شدن الزامات، منجر به اخذ اقامت دائم و یا پاسپورت عمانی می شود. جالب است بدانید، تنها راه دریافت اقامت دائم عمان، ازدواج با یک تبعه عمانی است. لازم به ذکر است، اگر یک تبعه خارجی با یک مرد عمانی ازدواج کند، تحت شرایط خاصی، می تواند پاسپورت عمان را دریافت کند، ولی اگر یک تبعه خارجی با یک زن عمانی ازدواج کند، تنها می تواند اقامت دائم عمان را دریافت کند و پاسپورت عمانی به او تعلق نمی گیرد. شرایط لازم برای اخذ اقامت دائم عمان از طریق ازدواج، عبارتند از: تمکن مالی تبعه عمانی، تسلط تبعه خارجی به زبان عربی و اثبات اینکه ازدواج واقعی است و طرفین به مدت 10 سال باید در عمان زندگی کنند، ارائه گواهی عدم سوء پیشینه. در صورتی که زوجین، فرزند پسری داشته باشند، پروسه اخذ اقامت را تسریع می بخشد. لازم به ذکر است، تبعه خارجی در صورتی می تواند پاسپورت عمانی دریافت کند که پاسپورت قبلی خود را پس دهد، به عبارتی، تنها یک تبعه عمانی محسوب می شود.

به طور کلی، کشورهای عربی از قانون خون برای اقامت دادن، تبعیت می کنند، بدین معنی که تنها کسانی که پدر و یا جدشان، تبعه آن کشور باشد، می توانند اقامت دائم و حق شهروندی را دریافت کنند. عمان نیز از این قضیه مستثنی نیست. مهاجرت به عمان، به دلیل قوانین خاصی که دارد، پروسه ای پیچیده دارد و در صورتی که قصد اقدام از این روش را دارید، بهتر است با یک وکیل مهاجرت معتبر و مطمئن، مشورت کنید. اگر قصد مهاجرت به عمان را دارید و نمی دانید چه روشی برای شما بهتر است، همین حالا با مشاوران گروه مهاجرتی اپلای من، تماس بگیرید و از مشاوره تلفنی و رایگان آنها بهره مند شوید.


مقالات و مطالب مرتبط زیر را جهت مطالعه بیشتر به شما پیشنهاد میکنیم:

تحصیل در سنگاپور

راهنمای تحصیل استرالیا

تحصیل در سوییس

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

تردید نکنید برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید