مهاجرت کادر درمان به امارات و شرایط آن چگونه است؟(آپدیت۲۰۲۲)

Applyman

مهاجرت کادر درمان به امارات با توجه به متمول بودن این کشور و همچنین فراهم نمودن شرایط مناسب برای مهاجرین گزینه ای ایده آل به شمار می رود.

امارات متحده عربی با مساحتی حدود 83000 کیلومتر مربع، جایگاه 115 در جهان را از نظر وسعت دارا می باشد. این کشور در جنوب غربی آسیا و در شرق شبه جزیره عربستان با حکومت پادشاهی اداره می شود. ابوظبی به عنوان پایتخت و یکی از ثروتمندترین کشورهای حاشیه خلیج فارس به شمار می رود. امارات از آب و هوای بیابانی و در مناطق کوهستانی از هوای نسبتا خنکی برخوردار می باشد. صادرات نفتی به حدی در شکوفایی این کشور تاثیر گذار بوده که باعث شده در میان کشورهای دنیای عرب، دومین اقتصاد بزرگ سهم امارات شود.

 البته درآمد حاصل از فروش محصولات طبیعی نیز در توسعه ی این کشور بی تاثیر نبوده و سهم بسزایی را به خود اختصاص داده است. طی سالیان اخیر سرمایه‌گذاری‌های گسترده باعث پیشرفت روز از افزون این کشور شده است، به طوری که 70% جمعیت این کشور را مهاجران تشکیل داده و این موضوع نشان از کیفیت و شرایط ایده‌آل زندگی در این کشور دارد.

امارات به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در حوزه درمان که با نام بهداشت مهاجران نیز شناخته می شود سال 2020 با اختصاص بودجه‌ای حدود 5 میلیارد درهم باعث ایجاد تحولی عظیم در این بخش شد. اهمیت این کشور به حوزه درمان و همچنین نیاز به نیروی متخصص در سالیان اخیر باعث مهاجرت کادر درمان به امارات شده است. جالب است بدانید متقاضیانی که به این منظور وارد کشور امارات می شوند از شرایط ویژه‌ای همچون مسکن رایگان، دریافت همزمان ویزای همراه جهت همسر و فرزند، استفاده از تحصیل رایگان جهت فرزندان زیر 18 سال و همچنین استفاده‌ی رایگان از خدمات درمانی نیز بهره مند می شوند.  

در این مقاله قصد داریم به شرایط لازم جهت مهاجرت کادر درمان به امارات پرداخته و تمام موارد در ارتباط با این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم. اگر شما نیز در حوزه درمان فعالیت می نمایید و قصد دارید تا به یک کشور خارجی مهاجرت نمایید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید و اطلاعات لازم را کسب نمایید.


شرایط کلی مهاجرت کادر درمان به امارات

متقاضیانی که قصد دارند تا از طریق مهاجرت کادر درمان به امارات وارد این کشور شوند ملزم به ارائه شرایطی چون سابقه‌ی کار، شرکت در آزمون ورودی و همچنین مصاحبه با کارفرما می باشند. پس از کسب قبولی در موارد مربوط به ارزیابی فرد متقاضی امکان حضور در مراکز درمانی دولتی و خصوصی را خواهد داشت. عدم ارائه مدرک زبان یکی از مهم ترین مزایایی است که جهت مهاجرت کادر درمان به امارات می بایست به آن اشاره نمود. البته تسلط نسبی به زبان در حد آیلتس 5.5 جهت شرکت در آزمون پرومتریک و مصاحبه با کارفرما امری ضروری می باشد. ارائه حداقل 3 سال سابقه کار جهت پزشکان و پیراپزشکان از دیگر مواردیست که ارائه آن الزامی می باشد. لازم به ذکر است ویزای متقاضیان در ابتدا به صورت 1 یا 2 ساله صادر شده و تا مدت زمانی که فرد متقاضی در این کشور مشغول به کار باشد، قابل تمدید می باشد. البته در سالیان اخیر دولت امارات جهت متقاضیان که به قصد کادر درمان وارد این کشور می شوند گواهی اقامت بلند مدت تحت عنوان ویزای طلایی صادر می نماید. لازم به ذکر است که این کشور به متقاضیان اقامت دائم یا تابعیت اعطا نمی نماید اما تا هر زمانی که در این کشور مشغول به کار باشند اقدام به تمدید ویزا می نماید.

به طور کلی پروسه مهاجرت کادر درمان به امارات در 3 مرحله صورت می پذیرد:

1- بررسی مدارک توسط وزارت بهداشت امارات

در این مرحله مدارک متقاضیان جهت بررسی و تاییدات تحت پروسه ای به نام (Dataflow) به وزات بهداشت امارات ارسال می شود. روند انجام این مرحله حدود 2 الی 3 ماه طول می انجامد و افراد پس از کسب مجوز امکان اشتغال به کار در این کشور را خواهند داشت

2- شرکت و کسب نمره قبولی در آزمون پرومتریک

شرکت و قبولی در آزمون پرومتریک نیز یکی دیگر از ملزومات جهت مهاجرت کادر درمان به امارات می باشد. این آزمون به زبان انگلیسی و حضوری برگزار شده و افرادی که به 60 سوال از مجموع 100 سوال تستی پاسخ دهند موفق به کسب قبولی در این آزمون می شوند. در ادامه به طور مفصل به آزمون پرومتریک خواهیم پرداخت.

3- مصاحبه حضوری

در مرحله ای تحت عنوان (Viva) متقاضیان می بایست در زمان مقرر جهت مصاحبه به زبان انگلیسی به وزارت کشور امارات مراجعه نمایند. با توجه به این که مصاحبه به زبان انگلیسی انجام می شود، افراد باید با تسلط نسبی به زبان انگلیسی در حد آیلتس 5.5 توانایی خود را به اثبات برسانند.

4- دریافت پیشنهادات شغلی (Job Offer)

در این مرحله فرد متقاضیان می بایست با بررسی پیشنهادات شغلی در مراکز درمانی (بیمارستان ها، کلینیک ها) به صورت آنلاین از طریق ایمیل درخواست خود را ارائه نموده و یا از طریق موسسات حقوقی که سابقه‌ی کاریابی در کشورهای خارجی را دارند اقدامات لازم را انجام دهند. ما در گروه مهاجرتی اپلای من با بهره‌گیری از تجربیات فراوان و ضمن داشتن نمایندگی فعال در کشور امارات متحده عربی از ابتدا تا انتهای مسیر کاریابی و اشتغال به کار در کنار شما عزیزان خواهیم بود. 

شرایط کلی مهاجرت کادر درمان به امارات
شرایط کلی مهاجرت کادر درمان به امارات

آزمون پرومتریک چیست ؟

متقاضیانی که قصد دارند تا از طریق مهاجرت کادر درمان به امارات وارد شوند می بایست ابتدا در یک آزمون تحت عنوان پرومتریک شرکت نمایند و پس از قبولی در این امتحان فرصت اشتغال به کار در این کشور را کسب نمایند. مرکز اصلی این آزمون سازمان (Prometric) در کشور آمریکا می باشد، اما در بیش از 160 کشور جهان این آزمون جهت تایید صلاحیت افراد برای اشتغال به کار برگزار می شود. متقاضیان ورود به امارات می توانند در کشورهای همسایه ارمنستان، ترکیه و یا کشور مقصد در این آزمون شرکت نمایند.

پرومتریک شامل 100 سوال 4 گزینه‌ای بوده و متقاضیان اگر به 60 سوال به درستی پاسخ دهند، موفق به کسب قبولی در این آزمون شده و سپس با تسلط نسبی به زبان انگلیسی آماده مصاحبه تخصصی با کارفرما می شوند. لازم به ذکر است نمره منفی در این آزمون لحاظ نمی شود و با توجه به سطح آزمون شرکت کنندگان نمره‌ی لازم را کسب می نمایند. این آزمون به جز ایام تعطیل همه روز برگزار شده و متقاضیان 1 هفته پیش از آزمون فرصت ثبت‌ نام در آن را خواهند داشت. به این ترتیب افرادی که در فرصت اول موفق به اخذ نمره قبولی شوند این امکان را خواهند داشت تا مجددا ثبت نام و در این آزمون شرکت نمایند. متقاضیان می‌بایست دقت نمایند همراه داشتن مدارک هویتی از جمله شناسنامه یا پاسپورت در روز آزمون الزامی می باشد. هزینه آزمون پرومتریک حدودا 560 دلار می باشد. 

ما در گروه مهاجرتی اپلای من با در اختیار دادن منابع این آزمون به متقاضیان مهاجرت کادر درمان به امارات را یاری می نماییم.


مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت کادر درمان به امارات

 • مدارک هویتی ( شناسنامه و پاسپورت)
 • عکس
 • رزومه (CV)
 • مدارک تحصیلی همراه با ترجمه رسمی انگلیسی
 • سوابق کاری (حداقل 3 سال) همراه با ترجمه رسمی به انگلیسی
 • کارت نظام پزشکی یا پروانه طبابت همراه با ترجمه رسمی به انگلیسی

کار و حقوق دریافتی در امارات

همان‌طور که در مطالب قبلی عنوان شد مهاجرت کادر درمان به امارات جهت حوزه‌های پزشکی و پیراپزشکی در سال 2022 با توجه به درخواست این کشور به نیروی متخصص در حال انجام بوده و در میان متقاضیان طرفداران زیادی دارد. با توجه به حقوق بالا و البته مزایای قابل توجهی که این کشور برای مهاجرین در نظر گرفته است، تعداد زیادی از متخصصین حوزه درمان در حال اعزام به این کشور بوده تا از شرایط مناسب این کشور جهت اشتغال و زندگی بهره مند شوند. در ادامه به معرفی تعدادی از مطرح‌ترین مشاغل مورد نیاز و همچنین میانگین حقوق دریافتی اشاره می نماییم.

پزشک عمومیمتخصص پوست و مواورولوژیستمتخصص اطفال
داندانپزشکمتخصص تغذیهمتخصص زنانمتخصص جراحی
پرستارپزشک اورژانسمتخصص مغز و اعصابمتخصص قلب
داروسازروانپزشکچشم پزشککایروپراکتیک
فیزیوتراپرادیولوژیستمتخصص بیهوشیفیزیولوژیست
تکنسین لیرزتکنسین بیهوشیتکنسین کاشت موتکنسین زیبایی

حقوق دریافتی با توجه حوزه‌ی کاری متفاوت بوده و به بطور میانگین ماهانه از 5000 تا 90.000 درهم امارات متغییر می باشد.

درآمد سالانه برخی از مشاغل مطرح حوزه‌ی پزشکی در امارات به شرح زیر است :

 • پزشکان عمومی : 450.000 درهم
 • پرستاران : 190.000 درهم
 • دندانپزشک : 600.000 درهم 
 • متخصص مغز و اعصاب : 770.000 درهم
 • چشم پزشک : 530.000 درهم
 • روانپزشک : 660.000 درهم
 • فیزیوتراپی : 580.000 درهم
 • متخصص پوست و مو : 700.000 درهم
کار و حقوق دریافتی در امارات
کار و حقوق دریافتی در امارات

مزایای کار و زندگی در امارات

کار و زندگی در امارات با توجه به اقتصاد غنی و ثروتمند در این کشور با مزایایی همراه است که در ادامه به تعدادی از مهم ترین آن ها اشاره می نماییم :

 • امنیت و پایین بودن میزان جرم : امارات یکی از کشورهای قانونمند و به طبع آن کشوری امن محسوب می شود. از این رو مهاجرانی که قصد زندگی و کار در این کشور را دارند از شرایطی مناسبی برخوردار خواهند بود.
 • امنیت بهداشتی : همان طور که عنوان شد این کشور در حوزه سلامت پیشرو بوده و به طبع آن از امنیت بهداشتی قابل قبولی برخوردار است.
 • میزان تورم بسیار پایین : این کشور به طبع برخوردار از اقتصاد قوی به واسطه صادرات نفت و همچنین تجارت با نرخ تورم ناچیزی برخوردار بوده، به طوری که افراد با درآمد حاصل از کار امکان زندگی مرفهی در این کشور را خواهند داشت.
 • فرهنگ، آداب و رسوم نزدیک ایرانیان : دین رسمی کشور امارات اسلام بوده و مسلمانان زیادی در این کشور با آداب و رسوم مشابه به ایرانیان مشغول به زندگی هستند که این مورد را می توان یکی دیگر از مزایای سکونت در این کشور برشمرد.
 • مراکز آموزشی استاندارد و باکیفیت : مراکز آموزشی مدرن و با کیفیت یکی دیگر از مزایای کشور امارات بوده و جهت افرادی که با خانواده و فرزندان به این کشور مهاجرت می نمایند، گزینه‎‌ای مناسب به شمار می رود. لازم به یادآوریست متقاضیانی که از طریق مهاجرت کادر درمان به امارات وارد می شوند از امکان تحصیل رایگان جهت فرزندان زیر 18 سال نیز برخوردار خواهند شد.
 • کیفیت بالا جهت زندگی : طبق نظرسنجی‌های به عمل آمده افراد بومی و مهاجرینی که به مقاصد مختلف وارد امارات می شوند، از کیفیت و شرایط زندگی در این کشور رضایت داشته که این موضوع را می توان از سایر مزیت های آن برشمرد.
 • هوا و عوامل محیطی : کشور امارات با توجه به تولید سوخت‌های استاندارد دارای کمترین میزان آلودگی هوا بوده و از این رو ساکنین این کشور تا حد بسیار پایینی در معرض مشکلات تنفسی قرار می گیرند.  

شرایط و هزینه‌های زندگی

یکی دیگر از موارد ضروری جهت متقاضیان مهاجرت کادر درمان به امارات کسب اطلاع از شرایط و هزینه‌های زندگی در این کشور می باشد. در مطلب قبلی به مزایای تحصیل در این کشور پرداختیم و متوجه شدیم که استانداردهای زندگی در سطح قابل قبولی قرار داشته و با توجه به آداب و سوم نزدیگ به ایرانیان و همچنین فاصله جغرافیایی کم شرایط مناسبی را جهت کار و زندگی ایرانیان فراهم نموده است. سایر موارد از جمله سیستم با کیفیت و مدرن جهت حمل و نقل عمومی، قوانین سخت‌گیرانه جهت قاچاق و استفاده از مواد مخدر، پوشش اختیاری و …. همه از مواردی که زندگی در امارات را به گزینه ای ایده‌آل بدل نموده است. در ادامه به موارد ضروری جهت هزینه‌های زندگی در این کشور خواهیم پرداخت.

یک وعده غذایی در رستوران متوسط35 درهم
ساندویچ مک دونالد28 درهم
فنجان قهوه18 درهم
قوطی نوشابه4.5 درهم
بطری آب معدنی1.7 درهم
1 لیتر شیر8 درهم
1 کیلو برنج6 درهم
1 کیلو پنیر محلی32 درهم
12 عدد تخم مرغ9.5 درهم
1 کیلو گوشت قرمز (گوساله)35 درهم
1 کیلو میوه (سیب، موز)6 درهم
نان (بسته 5 عددی)6 درهم
حمل و نقل عمومی (ماهیانه)300 درهم
1 لیتر بزنین2.2 درهم
اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر (ماهانه)5500 درهم
اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر (ماهانه)10700 درهم
شرایط و هزینه‌های زندگی
شرایط و هزینه‌های زندگی

جمع بندی (سخن پایانی)

به انتهای این مقاله رسیدیم، سپاس که تا انتها همراه ما بودید. در این مطلب شرایط و موارد مربوط به مهاجرت کادر درمان به امارات را مورد بررسی قرار دادیم. با توجه به موارد عنوان شده کشور امارات را می توان جزو مقاصد مناسب و ایده آل جهت کار و زندگی در سال 2022 برشمرد. امیدواریم مطالب عنوان شده شما متقاضیان گرامی را راهنمایی نموده باشد. گروه مهاجرتی اپلای من ضمن بهره‌گیری از تجربیات فراوان و سابقه‌ی درخشان در خصوص کاریابی برای متقاضیان گرامی در امارات آمادگی دارد تا جهت اعزام کادر درمان به این کشور همراه و یاور شما عزیزان باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت کادر درمان به امارات مقالات زیر را مطالعه بفرمایید :

مهاجرت به امارات

تحصیل در امارات

کار در امارات


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید