امارات

راهنمای دریافت انواع اقامت امارات

روش های مختلفی برای مهاجرت به امارات متحده عربی وجود دارد که بیشتر آنها، تنها منجر به اقامت موقت یا بلند مدت امارات می شود. روشهای معمول برای مهاجرت به امارات، عبارتند از: تحصیل، ویزای کار، سرمایه گذاری و ازدواج که از بین آنها، تنها ازدواج با یک تبعه اماراتی منجر به اخذ اقامت دائم یا تابعیت این کشور توسعه یافته عربی می شود.

اطلاعات بیشتر

مهاجرت به امارات

مهاجرت به امارات

امارات متحده عربی یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس است که در سه دهه اخیر با ایجاد زیرساخت های بسیار قوی و زیاد در زمینه های مختلف، پیشرفت چشمگیری داشته و امروزه مورد توجه بسیاری از سرمایه داران و افراد مختلف در سراسر جهان قرار گرفته است. لازم به ذکر است، پاسپورت امارات در حال حاضر یکی از قدرتمندترین پاسپورتهای دنیاست که دارنده آن می تواند به 166 کشور، بدون نیاز به ویزا سفر کند. مهاجرت به امارات و زندگی در این کشور زیبا و دوست داشتنی، شرایط خاصی را می طلبد و هزینه های زندگی در آن، کمی بالاست. به طور کلی کشورهای عربی، به راحتی به اتباع خارجی، اقامت دائم خود را اعطا نمی کنند، مگر اینکه فردی، موطن آن کشور باشد و یا به مدت 30 سال در آن زندگی کرده باشد. روش های متعددی برای این امر وجود دارد که متاسفانه بیشتر آنها تنها منجر به اخذ اقامت موقت یا بلند مدت این کشور می شوند. در این مقاله قصد داریم به معرفی روش ها و شرایط مهاجرت به امارات در سال 2020 بپردازیم، با ما همراه باشید.

شرایط مهاجرت به امارات 2020

مهاجرت به امارات از طریق تحصیل

در امارات، 3 نوع دانشگاه: دولتی، بین المللی و آمریکایی وجود دارد که در دو دهه اخیر، دانشجویان بین المللی بسیاری از دانشگاههای مختلف آن فارغ التحصیل شده اند. تحصیل در امارات، یکی از روش های خوب برای مهاجرت به این کشور زیبا و مدرن است و در صورت تسلط به یکی از زبانهای عربی یا انگلیسی، می توانید از دانشگاههای این کشور پذیرش بگیرید و اقامت موقت امارات را به دست آورید. دانشگاه ایالات متحده عرب، دانشگاه خلیفه، دانشگاه آمریکایی دبی و دانشگاه آمریکایی شارجه از بهترین دانشگاههای این کشور به شمار می روند. برای اخذ پذیرش از دانشگاههای امارات، علاوه بر مدارک تحصیلی، باید مدرک زبان انگلیسی نیز ارائه دهید. هزینه تحصیل در امارات، بسته به دانشگاه و رشته ای که انتخاب می کنید، بین 13 الی 40 هزار دلار است. اگر یک اسپانسر در امارات داشته باشید، دریافت ویزای دانشجویی، آسانتر خواهد بود. مدارک لازم برای مهاجرت به امارات از طریق تحصیل و اخذ ویزای دانشجویی، عبارتند از: مدارک تحصیلی قبلی، نامه پذیرش از دانشگاه اماراتی، پاسپورت معتبر، ۱۲ عکس رنگی با پشت زمینه روشن، نامه تمکن مالی و مدارک محل اقامت در امارات، پرداخت شهریه یک سال، فرم درخواست ویزا به همراه رسید رسید پرداخت هزینه ویزا.

با اینکه مهاجرت به امارات برای چند سال از طریق تحصیل امکان پذیر است، ولی دانشجویان پس از اتمام تحصیل باید به کشور خود بازگردند و نمی توانند ویزای کاری یا اقامت دائم امارات را دریافت کنند، ولی داشتن مدارک دانشگاهی از امارات، می تواند رزومه بسیار خوبی برای مهاجرت به کشوری دیگر باشد و از آن می توانید به عنوان یک سکوی پرتاب ایده آل بهره بگیرید.


ویزای کاری امارات و کار در امارات

یکی از روش های رایج مهاجرت به امارات، اخذ ویزای کاری امارات است و از آنجایی که نرخ بیکاری در این کشور، زیر 2 درصد است، فرصت های کاری بسیار خوبی برای اتباع و کارگران خارجی وجود دارد. بیشترین اتباع خارجی که برای کار، امارات را انتخاب می کنند، شهروندان روسیه، فیلیپین و اوکراین و البته ایران هستند. لازمه درخواست ویزای کار امارات، داشتن یک پیشنهاد کاری از کارفرمای اماراتی است که از طریق آن، کارفرما می تواند برای متقاضی مهاجرت به امارات، درخواست مجوز کار از اداره کار و وزارت منابع انسانی این کشور نماید. اگر به دنبال کار در امارات هستید، اولین کاری که باید انجام دهید، تهیه یک رزومه قابل قبول به زبانهای انگلیسی و عربی است.

مهاجرت به امارات

مهاجرت کاری به امارات منجر به اخذ اقامت دائم این کشور نمی شود ولی می توانید زندگی خوبی در این کشور داشته باشید. افرادی که ویزای کاری دارند، تنها تا اتمام قرار‌‌داد خود می توانند در امارات بمانند و تنها در صورت تمدید قرار دارد و یا انعقاد قرار‌داد جدید با کارفرمای جدید، قادر به تمدید ویزای کار خود خواهند بود. مشاغل مورد نیاز در امارات عبارتند از: پرستار، حسابدار و متخصصان در زمینه صنایع مختلف به‌خصوص صنعت نفت و توریسم. توجه داشته باشید، در صورتی که متاهل هستید، امکان صدور ویزای همراه، همزمان با صدور ویزای کاری امارات، وجود ندارد و شما پس از ورود به خاک این کشور و مشغول به کار شدن می توانید همسر و فرزندان وابسته خود را به امارات بیاورید. خبر خوب برای هنرمندان و ورزشکاران برجسته، محققین و متخصصین در زمینه های مختلف، در صورت استخدام، می توانند برای اقامت ۵ ساله امارات اقدام نمایند.

 در صورتی که قصد مهاجرت به امارات را دارید و می خواهید در این کشور مشغول به کار شوید، همین حالا با کارشناسان متخصص گروه مهاجرتی اپلای من، تماس بگیرید و از مشاوره تلفنی رایگان آنان بهره مند شوید.


مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری

یکی از بهترین روشهای مهاجرت به امارات جهت اخذ اقامت بلند مدت این کشور، سرمایه گذاری است. طبق قوانین جدید، افرادی که در این امارات، سرمایه گذاری می کنند، می توانند اقامت 5 ساله بگیرند و پس از اتمام پس سال، این اقامت، 5 سال دیگر تمدید می شود. مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری، علاوه بر اقامت بلند مدت، به افراد، امکان تحصیل و زندگی می دهد، در حالی که فرد مالک 100 درصدی فعالیت تجاری خود در امارات است. هزینه مهاجرت به امارات در این روش، بسیار بالاست و تنها افرادی که از تمکن مالی خوبی برخوردارند، قادر به این کار خواهند بود. حداقل سرمایه گذاری در امارات، 10 میلیون درهم، معادل 2.77 میلیون دلار است که این مبلغ را می توان در یک سپرده در امارات، سرمایه گذاری کرد و یا از طریق آن یک شرکت ثبت کرد و یا به خرید یا راه اندازی یک بیزینس پرداخت. توجه داشته باشید، سرمایه شما نباید به صورت وام و قرض باشد و این مبلغ به مدت حداقل 3 سال بلوکه می شود.

مهاجرت به امارات

آسان ترین راه مهاجرت به امارات، خرید ملک در این کشور است، با خرید ملک می توانید اقامت 5 ساله امارات را دریافت کنید. برای این منظور باید: ملکی که خریداری می‌کنید، حداقل 5 میلیون درهم، معادل 1.36 میلیون دلار ارزش داشته باشد و مبلغ سرمایه گذاری نیز به صورت وام و قرض نباشد. از این طریق، اقامت موقت امارات به خانواده شما نیز اعطا می شود.

نوع دیگر از مهاجرت سرمایه گذاری به امارات وجود دارد که مختص افراد کارآفرین است. هزینه مهاجرت به امارات برای کارآفرینان، حداقل 500 هزار درهم، معادل 136 هزار دلار می باشد که در مقایسه با روشهای دیگر سرمایه گذاری، مبلغ ناچیزی است. برای این منظور باید، یک طرح توجیهی یا بیزینس پلن داشته باشید که از طریق آن بتوانید دولت امارات را متقاعد کنید، که کارآفرینی شما به نفع اقتصاد امارات است و منجر به اشتغال زایی می شود.


مهاجرت از طریق ازدواج

تنها راه مهاجرت به امارات که در نهایت منجر باخذ اقامت دائم و یا تابعیت این کشور می شود، ازدواج است، در صورتی که واقعی باشد. البته ازدواج در امارات تحت شرایط خاصی به اقامت متقاضی مهاجرت به امارات منجر خواهد شد. در صورتی که متقاضی، یک مرد خارجی باشد و همسر او یک زن اماراتی یا تبعه این کشور باشد، دولت این کشور به مرد خارجی، تنها اقامت دائم را اعطا می کند، ولی اگر عکس این قضیه رخ دهد، یعنی متقاضی ، یک زن خارجی باشد و همسر او یک مرد اماراتی یا تبعه این کشور باشد، در صورت اثبات واقعی بودن ازدواج، بعد از 3 سال، زن خارجی می تواند برای تابعیت امارات اقدام کند. توجه داشته باشید، اعطای تابعیت امارات، تنها در صورت لغو تابعیت قبلی متقاضی امکان پذیر خواهد بود.

اگر به دنبال مهاجرت به امارات و اخذ اقامت این کشور مدرن و توسعه یافته هستید، گروه مهاجرتی اپلای من، با داشتن سالها سابقه درخشان و دهها پرونده موفق در این زمینه، افتخار دارد تا از ابتدای کار تا زمان دریافت اقامت امارات در کنار شما باشد.


مقالات و مطالب مرتبط زیر را جهت مطالعه بیشتر به شما پیشنهاد میکنیم:

تحصیل در سنگاپور

کار در سنگاپور

راهنمای تحصیل استرالیا

تحصیل در سوییس

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

تردید نکنید برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید