تحصیل در امارات

راهنمای تحصیل در امارات

تحصیل در امارات، مانند یک سکوی پرتاب برای ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی، ایالات متحده و کانادا و اخذ اقامت دائم آنها عمل می‌کند. هزینه های تحصیل در امارات در مقایسه با بسیاری از کشورهای عربی و اروپایی، بالا است، ولی شما تنها با 2 سال تحصیل در این کشور، می توانید با تطبیق دادن واحدهایی که گذرانده‌اید، به ادامه تحصیل در کشورهایی مانند: انگلیس، کانادا و آمریکا بپردازید.

اطلاعات بیشتر

امارات متحده عربی، یکی از ثروتمندترین و توسعه یافته ترین کشورهای حوزه خلیج فارس در منطقه خاورمیانه است که در دو دهه اخیر، تبدیل به مقصد محبوبی برای مهاجرت با روش های مختلف از جمله تحصیل شده است. تحصیل در امارات، یکی از بهترین و آسانترین راههای مهاجرت به این کشور عربی زیبا است که مزایای بسیاری را به همراه دارد. با تحصیل در امارات و با در دست داشتن مدرک از دانشگاه های اماراتی، اگرچه قادر به دریافت اقامت دائم این کشور نخواهید شد، ولی تحصیل در امارات، مانند یک سکوی پرتاب عمل می کند و می توانید پس از اخذ مدرک دانشگاهی از این کشور، برای ادامه تحصیل در اروپا و آمریکا، اقدام کنید. همچنین، ورود به بازار کار امارات و سایر کشورهای عربی حوزه خلیج فارس، از طریق تحصیل در امارات، بسیار راحت تر خواهد بود. در این مقاله، قصد داریم شرایط تحصیل در امارات را در سال 2020، هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور و همچنین نحوه اخذ ویزای دانشجویی امارات را مورد بررسی قرار دهیم، با ما همراه باشید.

اگر قصد مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت دائم امارات را با هزینه های مقرون به صرفه دارید، گروه مهاجرتی اپلای من، با داشتن سالها تجربه در زمینه اخذ پذیرش دانشجویی و ویزای تحصیلی چک، افتخار همراهی شما را در مسیر مهاجرت به چک و تحصیل در این کشور را دارد.


شرایط تحصیل در امارات

امارات متحده عربی، با ایجاد زیرساخت های بسیار قوی در زمینه آموزش عالی، در دو دهه اخیر، پیشرفت های چشمگیری را تجربه کرده است. شاید تا 10 سال پیش، اقتصاد امارات بر پایه نفت مدیریت می شد، ولی با توسعه شهرهای بزرگی مانند: دبی و ابوظبی، صنعت توریسم جایگزین صنعت نفت شد. دولت امارات، همچنین با جذب سرمایه گذاری خارجی و دانشجویان بین المللی، تعداد منابع درآمد خود را افزایش داد، تا جایی که امروز مشاهده می کنید، امارات بدون نفت هم کشوری بسیار ثروتمند است. یکی از منابع مهم درآمد ناخالص ملی امارات متحده عربی، دانشجویان بین المللی است. این کشور عربی، تنها از طریق تمدید ویزاهای دانشجویی، سالانه بیش از 1 میلیون دلار درآمد دارد. این درآمد، جدای از شهریه دانشگاه و هزینه های تحصیل در کشور امارات و زندگی دانشجویان بین المللی در این کشور است. برای تحصیل در امارات، باید ابتدا از یک دانشگاه دولتی یا خصوصی اماراتی، پذیرش بگیرید و سپس با در دست داشتن مدارک لازم، برای ویزای تحصیلی امارات، اقدام نمایید. تحصیل در امارات در مقایسه با برخی از کشورهای عربی و اروپایی، هزینه های بیشتری را به همراه دارد. علاوه بر شهریه دانشگاه، هزینه های زندگی در امارات، تقریباً بالا است و قبل از هر اقدامی بهتر است که نگاهی به هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور داشته باشید تا در طول تحصیل دچار مشکل نشوید.

اگر قصد تحصیل در امارات را دارید، همین حالا با کارشناسان متخصص گروه مهاجرتی اپلای من، تماس بگیرید و از مشاوره تلفنی رایگان آن‌ها بهره مند شوید.


مقطع کارشناسی در امارات

برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی جهت ادامه تحصیل در امارات، باید دارای مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی باشید، در غیر اینصورت باید در آزمون GED شرکت کرده و مدرک معادل دیپلم را دریافت کنید. برنامه های ارائه شده در مقطع کارشناسی، بسیار متنوع هستند و متقاضیان تحصیل در کشور امارات می توانند به صورت پاره وقت یا تمام وقت، یکی از برنامه های را برگزینند. طول دوره کارشناسی، معمولاً 3 تا 4 سال است، ولی بسیاری از دانشجویان بین المللی پس از 2 سال تحصیل، طی برنامه اراسموس یا همان مهمان، با تطبیق دادن واحد هایی که گذرانده اند، به ادامه تحصیل در کشورهایی از قبیل: آمریکا، کانادا و انگلستان می پردازند. تحصیل در امارات در حقیقت، مسیری برای رسیدن به هدفی بزرگتر به شمار می آید. یکی از مزایای تحصیل در کشور امارات، انگلیسی بودن برنامه های ارائه شده در مقطع لیسانس است. تحصیل در امارات بدون مدرک زبان، به راحتی با گذراندن دوره های زبان در کالج های زبان، امکان پذیر است.


مقطع کارشناسی ارشد در امارات

تحصیل در امارات

یکی از بهترین مقاطع برای تحصیل در امارات، کارشناسی ارشد است. به عبارتی، فوق لیسانس، گزینه ای بسیار مناسب برای افرادی است که قصد ماندن و کار کردن در امارات را دارند. طول دوره کارشناسی ارشد در امارت، 2 سال است و فارغ التحصیلان این مقطع، می توانند به مدت یک سال در امارات بمانند و در صورت پیدا کردن کار مناسب، ویزای کاری دریافت نمایند. یکی از مزایای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، امکان دریافت ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر 18 سال است. زبان تحصیلی در این مقطع، انگلیسی است و متقاضیان برای اخذ پذیرش از دانشگاه، مدرک کارشناسی ارائه دهند.


مقطع دکترا

تحصیل در امارات در مقطع دکتری، به زبان انگلیسی است و متقاضیان، علاوه بر مدارک تحصیلی قبلی خود، باید: مدرک زبان، توصیه نامه اساتید ایران و همچنین رزومه علمی قوی ارائه دهند. طول دوره دکتری در امارات، بین 3 تا 4 سال است. برنامه های ارائه شده برای تحصیل در مقطع دکتری در مقایسه با مقطع لیسانس و فوق لیسانس، از تنوع کمتری برخوردار است و بیشتر، افرادی که قصد تحصیل در دوره های DBA را دارند، برای مقطع دکتری درخواست می دهند.

برای اخذ پذیرش و تحصیل در امارات در مقطع دکتری، اگر فاقد مقالات و رزومه علمی قوی هستید، همین حالا با کارشناسان متخصص گروه مهاجرتی اپلای من، تماس بگیرید و از مشاوره های رایگان آنها بهره مند شوید.    


بهترین دانشگاههای امارات

تحصیل در امارات

در امارات متحده عربی بیش از 50 موسسه و دانشگاه خصوصی و 3 دانشگاه دولتی و عمومی وجود دارد. دانشگاههای دولتی امارات، تنها پذیرای شهروندان اماراتی هستند و تحصیل در آنها، رایگان است. این دانشگاهها، عبارتند از: Higher Colleges of Technology (HCT)، UAE University (UAEU) و Zayed University (ZU). دانشگاهها، کالج ها و موسسات خصوصی که دانشجویان بین المللی می توانند در آنها به تحصیل بپردازند، عبارتند از: Abu Dhabi University (ADU)، American University in Dubai (AUD)، American University of Sharjah (AUS)، Khalifa University of Science, Technology and Research (KU) و همچنین University of Sharjah (UOS). تحصیل در امارات، در مقایسه با سایر کشورها، بسیار آسان است و متقاضیان با ارائه مدارک لازم به صورت کامل، به راحتی می توانند به ادامه تحصیل در بهترین دانشگاههای این کشور بپردازند.


هزینه زندگی و تحصیل در امارات

همانطور که گفته شد، هزینه تحصیل در امارات متحده عربی در مقایسه با سایر کشورهای عربی و اروپایی، بسیار بالاتر است و شهریه دانشگاه، بسته به دانشگاه و رشته تحصیلی، متفاوت خواهد بود. شهریه ها در امارات توسط دانشگاهها بر اساس دوره، سطح تحصیلات و شهر محل تحصیل تعیین می شود. به طور کلی، هزینه تحصیل در امارات در دانشگاههای خصوصی، بین 10 تا 25 هزار دلار، متغیر است. هزینه های زندگی شامل: هزینه مسکن، حمل و نقل، خورد و خوراک، پوشاک، بیمه، تفریح و … است که بستگی به سبک زندگی افراد دارد. به طور کلی هزینه زندگی در امارات، بین 700 تا 900 دلار در ماه متغیر خواهد بود.


مدارک لازم برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی امارات

مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی، عبارتند از: فرم تکمیل شده درخواست، پرداخت هزینه درخواست، پاسپورت معتبر، مدارک تحصیلی ترجمه و تایید شده توسط وزارت دادگستری و امور خارجه به همراه ریز نمرات آنها و مدرک زبان انگلیسی (در صورت وجود). ویزای تحصیلی امارات، به کسانی که پذیرش از دانشگاه اماراتی و همچنین یک اسپانسر در این کشور دارند، اعطا می شود. در برخی موارد، برای برخی افراد که اسپانسری در امارات ندارند، دانشگاه مورد نظر، اسپانسر می شود. اعتبار ویزای دانشجویی امارات، 1 سال و قابل تمدید است. مدارک لازم برای اخذ ویزای دانشجویی جهت تحصیل در امارات، عبارتند از: پاسپورت معتبر به همراه 12 عدد عکس جدید و رنگی با پشت زمینه روشن، نامه پذیرش از دانشگاه، پرینت گردش حساب با تاییدیه بانک مورد نظر، اجاره نامه و یا مدرکی که نشان می دهد، متقاضی در این کشور مکانی برای اقامت دارد، اسناد پرداخت شهریه دانشگاه و مدارک تحصیلی قبلی. متقاضیان معمولاً باید یک بار به این کشور سفر کرده و مهر ورود به امارات را در پاسپورت خود داشته باشند تا موفق به دریافت ویزای دانشجویی امارات شوند. پس از دریافت ویزای تحصیلی و ورود به خاک امارات، از دانشجویان، تست های پزشکی از قبیل: تست HIV، هپاتیت B و C و سل گرفته می شود که در صورت مثبت بودن جواب تست، باید خاک امارات را ترک کنند.

گروه مهاجرتی اپلای من، با داشتن سالها تجربه درخشان و صدها پرونده موفق در زمینه تحصیل در امارات و اعزام دانشجو به این کشور، مفتخر است تا با مشاوره های تلفنی رایگان، شما را در مسیر مهاجرت تحصیلی به امارات، به درستی هدایت کند.


مقالات پیشنهادی:

تحصیل در اتریش

تحصیل در بلژیک

تحصیل در اکراین

تحصیل در اسلواکی


آیا نیاز به مشاوره دارید؟

تردید نکنید برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیریددیدگاه‌ها

کمترین شهریه و ارزون ترین دانشگاه برای رشته مدیریت بازرگانی در امارات چقدره ؟

سلام و عرض ادب، با توجه به تنوع شرایط، لطفا با کارشناسان ما تماس بگیرید تا بهتر راهنماییتون کنن.

دیدگاهتان را بنویسید