هر آنچه که باید در مورد خرید ملک در ترکیه ۲۰۲۲ بدانید!

Applyman

خرید ملک در ترکیه یکی از مهم ترین عواملی است که افراد می توانند از طریق آن اقدام به اخذ اقامت ترکیه نمایند. با توجه به شرایط مناسب جهت گذراندن اوقات تفریحی، مناسب  بودن هزینه خرید ملک و همچنین رشد اقتصادی ترکیه در چند سال اخیر، ایرانیان زیادی اقدام به مهاجرت و خرید خانه در ترکیه نموده اند. آیا می دانستید ایرانیان با خرید ملک در ترکیه می توانند مانند یک شهروند بومی از تمامی حقوق شهروندی کشور ترکیه استفاده کنند و گذرنامه این کشور را دریافت کنند؟

با توجه به این موضوع که قیمت ملک در ترکیه نسبت به ایران مناسب تر می باشد، افراد می توانند با خرید ملک در ترکیه به عنوان یک سرمایه گذاری باعث حفظ ارزش پول خود نیز شوند. ضمنا با توجه به اعتبار گذرنامه ترکیه، افراد با خرید ملک در این کشور ضمن دریافت گذرنامه، روند آسان تر و کم ریسک تری را جهت اخذ ویزای شنگن و سفر به کشورهای اروپایی طی می کنند. گذرنامه ترکیه جزو 30 پاسپورت معتبر در میان کشورهای جهان می باشد. لازم به ذکر است که همه ی مهاجران خارجی با توجه به قوانین این کشور مجوز خرید خانه در ترکیه را ندارند اما کشور ایران از این قانون مستثنی می باشد و ایرانیان می توانند با توجه به بودجه جهت خرید ملک در شهر دلخواه اقدام نمایند.

تحصیل در ترکیه

خرید ملک در ترکیه
خرید ملک در ترکیه

در این مقاله قصد داریم به طور کامل تمامی شرایط لازم جهت خرید ملک در ترکیه از قبیل سرمایه لازم جهت خرید ملک، مناسب ترین شهرها جهت خرید ملک و زندگی، چگونکی اخذ اقامت از طریق خرید ملک …. را  مورد بررسی قرار دهیم. پس اگر شما نیز قصد خرید ملک در این کشور را دارید پیشنهاد می کنیم این مقاله را از دست ندهید و تا انتها با ما همراه باشید. گروه مهاجرتی اپلای من با توجه به داشتن نماینده رسمی در کشور ترکیه می تواند شما را در انتخاب بهترین و سریع ترین روش جهت خرید خانه در ترکیه مشاوره و یاری نماید.

شرایط و اقدامات اولیه جهت خرید ملک در ترکیه

افتتاح حساب بانکی اولین اقدامی است که متقاضیان خرید ملک در ترکیه می بایست نسبت به آن اقدام کنند. افراد می بایست در ابتدا با تحقیق و تفحص ملک مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس از طریق یک موسسه معتبر در حوزه مهاجرت اقدام به انتقال پول به این کشور نمایند. سند دست اول و داشتن پایان کار از عوامل مهمی است که افراد پس از انتخاب ملک می بایست نسبت به آن توجه کنند. گام بعدی درخواست انتقال سند می باشد که می بایست از طریق یک وکالت قانونی به فرد دیگر یا مالک انجام شود و فرد مورد نظر جهت انجام روند کار در زمان تعیین شده در سازمان ثبت اسناد کشور ترکیه حضور یابد و اقدامات لازم را جهت خرید ملک انجام دهد. افراد پس از خرید ملک تا 3 سال اجازه فروش ملک را ندارند.

شرایط و اقدامات اولیه جهت خانه ملک در ترکیه
شرایط و اقدامات اولیه جهت خرید خانه در ترکیه

جهت انتقال سند ارائه مدارک زیر الزامی می باشد:

 • سند ملک به همراه تاییدیه مربوطه سازمان ثبت اسناد ( مشخصات مالک با جزییات کامل، آدرس شهرداری ملک)
 • مساحت ملک، محل و مختصات آن
 • کپی پایان کار ملک به همراه تسویه حساب عوارض شهرداری
 • ارائه بیمه نامه در خصوص مقاومت زلزله ملک
 • یک قطعه عکس ۴*۶ فروشنده
 • دو قطعه عکس ۴*۶ خریدار
 • اصل پاسپورت مالک به همراه ترجمه رسمی خریدار به زبان ترکی
 • حضور دو شاهد به همراه مترجم رسمی
 • حضور مالک و یا وکیل به همراه وکالت نامه رسمی

اخذ اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه

همان طور که عنوان شد یکی از بهترین روش های اخذ اقامت ترکیه خرید ملک در این کشور می باشد. متقاضیان با خرید ملک در ترکیه با مبلغ 250 هزار دلار می توانند در زمان حدود 3 الی 6 ماه موفق به اخذ اقامت دائم این کشور و همچنین دریافت پاسپورت ترکیه شوند. فرزندان خانواده نیز می توانند همانند یک شهروند بومی در مدارس دولتی این کشور به صورت رایگان به تحصیل بپردازند و از مزایای در نظر گرفته شده برای شهروندان ترکیه مانند خدمات درمانی و بیمه نیز استفاده کنند. البته افراد با هزینه ی کمتر از 250 هزار دلار نیز می توانند جهت اقامت دائم اقدام کنند. در این پروسه افراد ابتدا ویزای توریستی 1 ساله دریافت می کنند و سپس با تمدید سالیانه ویزای توریستی به مدت 8 الی 10 سال موفق به اخذ اقامت ترکیه می شوند. ضمنا متقاضی پس از دریافت اقامت می تواند به راحتی در کشور ترکیه مشغول به کار شود و جهت اشتغال به کار با مشکل مواجه نمی شود.

تحصیل در ترکیه

مناسب ترین شهرها جهت خرید خانه در ترکیه

یکی از مهم ترین چالش ها و دغدغه ی افراد انتخاب شهر مناسب جهت خرید ملک در ترکیه می باشد. طبق اطلاعات عنوان شده توسط سازمان آمار ترکیه شهرهای استانبول، آنکارا، آنتالیا با توجه به توریست پذیری و شرایط مناسب جهت رفاه زندگی برای خرید ملک از سوی متقاضیان انتخاب شده است. البته شهرهای ساحلی ترکیه مانند کوشی آداسی، آلانیا نیز با توجه به وجود ایرانیان زیاد همواره مورد توجه بوده و انتخاب بسیاری از افراد جهت خرید ملک و زندگی می باشد.

مناسب ترین شهرها جهت خرید خانه در ترکیه
مناسب ترین شهرها جهت خرید خانه در ترکیه

استانبول به عنوان قلب اقتصاد ترکیه و رونق اقتصادی بالا در این شهر پرطرفدارترین شهر جهت خرید ملک و سرمایه گذاری ایرانیان می باشد. قیمت ملک در شهر استانبول از 200 هزار لیر شروع می شود. اما باید توجه داشت که هزینه ها در استانبول نسبت به شهرهای دیگر ترکیه گران تر می باشد و متقاضیانی که قصد دارند در ترکیه با هزینه کمتر صاحب ملک شوند می توانند در شهرهایی مانند آنالیا، آنکارا و ازمیر اقدام به خرید نمایند.

نگاهی به قیمت خانه در ترکیه

هزینه خرید ملک در شهرهای مختلف ترکیه تفاوت دارد و همان طور که عنوان شد قیمت ملک در شهرهایی مانند استانبول به مراتب گران تر از سایر شهرها می باشد. اما به طور کلی حداقل هزینه جهت خرید خانه یک خوابه و به اصطلاح سوئیت در ترکیه حدود 170 هزار لیر می باشد.

در جدول زیر میانگین قیمت ملک در شهرهای مختلف ترکیه را آورده ایم.

شهرمیانگین قیمت به ازای هر متر مربع 
استانبول4500 لیر
ازمیر3500 لیر
آنکارا3000 لیر
آنتالیا4000 لیر
بدروم3000 لیر
دنیزلی1500 لیر

 هزینه زندگی در ترکیه

یکی دیگر از دلایل خرید ملک و زندگی در ترکیه هزینه های مناسب این کشور نسبت به سایر کشورها می باشد. البته هزینه ها تا حد زیادی با توجه به شهر و محل زندگی متغییر است اما به طور کلی هزینه زندگی در ترکیه ماهانه حدود 3000 لیر است. در جدول زیر به اغلب هزینه های لازم جهت زندگی روزمره اشاره خواهیم کرد.

یک وعده غذایی در رستوران27 لیر
هزینه یک کیلو برنج7 لیر
آب معدنی2.30 لیر
قهوه ترک3 لیر
12 عدد تخم مرغ9.23 لیر
حمل و نقل5 لیر
1 لیتر بنزین7 لیر
اشتراک ماهانه اینترنت80 لیر
عدد نان 500 گرمی2.5 لیر
1 لیتر شیر3 لیر
یک کیلو گوشت مرغ20 لیر
یک کیلو گوشت قرمز68 لیر
شلوار جین60 لیر
پیراهن60 لیر

مزایای خرید ملک در ترکیه

 • رشد اقتصادی در سال های اخیر  
 • فاصله جغرافیایی کم با ایران
 • هزینه های مناسب ملک نسبت به ایران
 • اخذ اقامت و شهروندی ترکیه با استفاده از خرید خانه
 • شرایط آب و هوایی مناسب
 • نزدیکی فرهنگ کشور ترکیه با ایرانیان
 • سهولت در اخذ ویزای شنگن و سفر به کشورهای اتحادیه اروپا

سوالات متداول جهت خرید خانه در ترکیه

 1. اولین اقدام جهت خرید ملک در ترکیه؟

اولین گام جهت خرید خانه در ترکیه اقدام به افتتاح حساب می باشد.

2. حداقل هزینه خرید خانه در ترکیه چقدر است؟

همان طور که عنوان شد حداقل مبلغ مورد نیاز جهت خرید ملک در ترکیه حدود 170 هزار لیر می باشد.

3. شهرهای مناسب جهت خرید خانه در ترکیه کدامند؟

استانبول، آنکارا و آنتالیا با توجه به جاذبه های گردشگری و اقتصاد پویا انتخاب اصلی متقاضیان جهت خرید ملک می باشد.

4. شهروندی ترکیه با خرید خانه به کدام یک از اعضای خانواده تعلق می گیرد؟

حق شهروندی با خرید ملک به ارزش حداقل 250 هزار دلار به مالک، خانواده و فرزندان زیر 18 سال تعلق می گیرد.

5. مدارک لازم جهت خرید ملک در ترکیه؟

در مقاله به مدارک لازم جهت خرید ملک در این کشور اشاره شده است.

6. اخذ اقامت در ترکیه با اجاره خانه در این کشور امکان پذیر است؟

خیر، با توجه به قوانین ترکیه افرادی که در این کشور اقدام به اجاره خانه می کنند مشمول دریافت اقامت نمی شوند.

7. اخذ اقامت و پاسپورت ترکیه چه مدت زمانی به طول می انجامد؟

با توجه به آماده بودن مدارک خرید ملک و ارائه به موقع، اخذ اقامت حدود 3 الی 6 ماه به طول می انجامد.

8. مزایای دریافت اقامت و پاسپورت ترکیه؟

پاشپورت کشور ترکیه در میان 30 پاسپورت برتر دنیا می باشد و دارندگان این پاسپورت امکان سفر به 148 کشور دنیا را دارند

جمع بندی :

سپاسگزاریم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید، امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات لازم جهت خرید ملک در ترکیه را در اختیار شما عزیزان قرار داده باشیم. به طور کلی افرادی که قصد خرید خانه در کشور ترکیه را دارند می بایست ابتدا به طور کامل شرایط این کشور را مورد بررسی قرار دهند و با افراد آگاه در این حوزه مشورت نمایند تا بتوانند جهت اتخاذ بهترین تصمیم با کمترین ریسک اقدام نمایند. مشاورین گروه مهاجرتی اپلای من با داشتن اطلاعات کافی در این حوزه و همچنین وجود نمایندگی معتبر موسسه در کشور ترکیه می توانند تمام اطلاعات لازم در جهت خرید خانه در ترکیه را در اختیار شما عزیزان قرار داده و شما را در انتخاب بهترین و کم ریسک ترین مسیر یاری نمایند.

خرید ملک در ترکیه
خرید خانه در ترکیه

مقالات مرتبط با خرید ملک در ترکیه:

تحصیل پزشکی در ترکیه

مهاجرت به ترکیه

کار در ترکیه

آزمون SAT

آزمون YOS



دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید