مهاجرت تحصیلی به سوئد ۲۰۲۲ چه شرایطی را دارد؟

Applyman

مهاجرت تحصیلی به سوئد با توجه به کیفیت مطلوب مراکز آموزشی و همچنین رفاه بالای زندگی شرایط ایده آلی را جهت تحصیل متقاضیان بین المللی فراهم نموده است و سالیانه متقاضیان زیادی به جهت تحصیل وارد کشور سوئد می شوند.

کشور سوئد در شمال قاره اروپا و در شبه جزیره اسکاندیناوی واقع شده است. استکلهم پایتخت و بزرگترین شهر این کشور می باشد. کشور سوئد با حدود 10 میلیون جمعیت و بهره گیری از خدمات آموزشی و رفاهی شرایط ایده آلی را جهت تحصیل متقاضیان فراهم نموده است. مردم در این کشور اغلب به زبان سوئدی صحبت می کنند. سیستم آموزشی مطلوب در این کشور باعث شده سالیانه افراد زیادی مهاجرت تحصیلی به سوئد را جزو اولویت های خود قرار دهند. قابل ذکر است هزینه های زندگی و تحصیل در سوئد نسبت به سایر کشورهای اروپایی بالاتر می باشد اما متقاضیان با دریافت بورسیه این فرصت را دارند تا هزینه های تحصیل در این کشور را به میزان قابل توجهی کاهش دهند. در این مقاله قصد داریم به تمام شرایط مهاجرت تحصیلی به سوئد بپردازیم، اگر شما متقاضیان گرامی نیز قصد مهاجرت تحصیلی به سوئد را دارید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید و اطلاعات لازم را کسب نمایید.


شرایط مهاجرت تحصیلی به سوئد

مهاجرت تحصیلی به سوئد و ورود به این کشور از طریق اخذ پذیرش از دانشگاه، کالج و حتی گذراندن دوره زبان نیز فراهم می باشد. تحصیل در سوئد جهت تمام مقاطع به زبان انگلیسی و سوئدی امکان پذیر می باشد. تحصیل در این کشور از سن 7 سالگی آغاز و تا 19 سالگی در مقطع دبیرستان پایان می پذیرد. افراد پس از اتمام دوره دبیرستان با انتخاب رشته جهت ادامه تحصیل وارد دانشگاه می شوند. کشور سوئد بورسیه هایی را در مقاطع مختلف علی الخصوص دکترا برای دانشجویان در نظر گرفته تا با استفاده از این بورسیه ها هزینه های تحصیل را تا حد امکان کاهش دهند و به راحتی امکان تحصیل در این کشور را داشته باشند. سوئد دارای بیشترین متقاضیان ادامه تحصیل در اروپا می باشد که این موضوع گواهی بر شرایط مناسب تحصیلی در این کشور می باشد. در ادامه مقاله به شرایط مربوط جهت هر مقطع به صورت جداگانه خواهیم پرداخت.

شرایط مهاجرت تحصیلی به سوئد
شرایط مهاجرت تحصیلی به سوئد

تحصیل در سوئد مقطع کارشناسی

مهاجرت تحصیلی به سوئد مقطع کارشناسی به زبان بومی این کشور و البته تعدادی از رشته ها در این مقطع به زبان انگلیسی نیز ارائه می شود. دوره کاشناسی در سوئد 4 سال به طول می انجامد و متقاضیان جهت تحصیل به زبان انگلیسی ملزم به ارائه آیلتس 6 و ارائه مدرک دیپلم 12 ساله به همراه ریز نمرات می باشند. ضمنا متقاضیان مقطع کارشناسی اجازه 10 ساعت کار در هفته را خواهند داشت. ژانویه و سپتامبر آغاز ترم تحصیلی در کشور سوئد می باشد. دروس در این مقطع به صورت تئوری و عملی به دانشجویان ارائه می شود. متقاضیان پس از گذراندن دروس به صورت تمام وقت تحصیل در مقطع کارشناسی را به پایان می رسانند. هزینه تحصیل در این مقطع سالیانه حدود 8 تا 13 هزار یورو با توجه به رشته تحصیلی و نوع دانشگاه متغییر است.


تحصیل در سوئد مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد با طیف وسیعی از رشته ها در حوزه های مختلف به متقاضیان مهاجرت تحصیلی به سوئد ارائه می شود. مقطع کارشناسی ارشد در سوئد 2 سال به طول می انجامد. متقاضیان امکان تحصیل به زبان انگلیسی و سوئدی در این مقطع را خواهند داشت. متقاضیان جهت تحصیل به زبان انگلیسی ملزم به ارائه آیلتس 6.5 و مدارک تحصیلی مقاطع پیشین می باشند. ضمنا دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد اجازه 20 ساعت کار در هفته را خواهند داشت و می توانند با حقوق دریافتی بخشی از هزینه های زندگی خود را تامین نمایند. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد سالیانه حدود 10 تا 12 هزار یورو می باشد که البته با توجه به نوع دانشگاه این مبلغ ممکن است کاهش یا افزایش یابد. زمان اقدام جهت تحصیل در این مقطع نیز ماه های ژانویه و سپتامبر می باشد.


تحصیل در سوئد مقطع دکترا

بسیاری از متقاضیان قصد دارند به منظور تحصیل در مقاطع تکمیلی به کشور سوئد مهاجرت نموده و از شرایط ایده آل این کشور استفاده نمایند. لازم به ذکر است افراد جهت تحصیل در این مقطع نیاز به رزومه علمی قوی و ارائه مقالات معتبر بین المللی مانند ISI و همچنین آیلتس 7 می باشند. متقاضیان جهت دریافت پذیرش در این مقطع می بایست با استاد راهنما مکاتبه نموده و موافقت استاد راهنما را جهت تحصیل در این مقطع جذب نمایند. دوره دکترا در سوئد حدود 4 الی 5 سال به طول می انجامد و متقاضیان با نظر استاد راهنما امکان تحصیل در مقاطع پایین تر به عنوان کار دانشجویی همراه با دریافت حقوق را خواهند داشت. مدت زمان کار دانشجویی جهت مقطع دکترا 30 ساعت در هفته می باشد. ضمنا متقاضیان مهاجرت تحصیلی به سوئد جهت تحصیل در این مقطع با سوابق تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا، کسب امتیاز در المپیاد و …. مشمول دریافت بورسیه تحصیلی نیز خواهند شد.

تحصیل در سوئد مقطع دکترا
تحصیل در سوئد مقطع دکترا

بورسیه های مهاجرت تحصیلی به سوئد

بورسیه های متعددی در این کشور وجود دارد که به متقاضیان مهاجرت تحصیلی به سوئد در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا تعلق می گیرد. بورسیه یا کمک هزینه های تحصیلی در این کشور به منظور حمایت از دانشجویان بین المللی در ترم پاییز تعلق می گیرد. البته افراد می بایست به این موضوع توجه نمایند که شرایط لازم جهت دریافت بورسیه را ارائه نمایند تا امکان استفاده از این بورسیه ها را داشته باشند. زیرا که دریافت بورسیه در کشور سوئد به شدت رقابتی بوده و صرفا جهت هزینه های تحصیل و به برنامه های مطالعاتی تعلق نمی گیرد. به عنوان مثال دانشجویان جهت گذراندن مقاطع تکمیلی به زبان انگلیسی می بایست نمره بالا در آزمون های بین المللی مانند آیلتس را ارائه نمایند تا واجد شرایط دریافت بورسیه شوند. بورسیه با توجه به توانایی و تلاش متقاضیان به آن ها و نهایتا تا 200.000 کروم سوئد و جهت 1 سال تحصیلی به دانشجویان اعطا می شود. موضوعی که متقاضیان می بایست به آن توجه نمایند این است که بورسیه ها فقط مختص افرادیست که در شهرهای کپنهاگ، استکهلم مشغول به تحصیل می شوند. ناگفته نماند که مبلغ کمک هزینه ها جهت متقاضیان اروپایی و افرادی که از کشورهای غیر اروپایی جهت تحصیل وارد سوئد شده اند متفاوت است و برای افراد غیر اروپایی این هزینه ها کمتر می باشد.


هزینه های زندگی دانشجویی در سوئد

اگر بخواهیم به هزینه های زندگی در سوئد بپردازیم باید بگوییم که هزینه های زندگی دانشجویی در این کشور بالاتر از میانگین اروپا می باشد. به طور کلی دانشجویان با توجه به سبک زندگی و همچنین شهر محل زندگی می بایست هزینه ای حدود 700 الی 1200 یورو را جهت زندگی در این کشور مدنظر داشته باشند. شهرهای گونتبرگ و استکهلم جزو گران ترین شهرهای کشور سوئد می باشند. اما در شهرهای لینشوپینگ و اوپسالا هزینه های زندگی مقرون به صرفه تر بوده و دانشجویان با کار دانشجویی در این شهرها با چالشی از بابت هزینه ها مواجه نخواهند بود. پیشنهاد می کنیم متقاضیان مهاجرت تحصیلی به سوئد پیش از اقدام جهت مهاجرت به این کشور ابتدا با جزئیات هزینه های زندگی در کشور سوئد آشنا شوند و سپس جهت تحصیل در سوئد اقدام نمایند. شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با هزینه ها می توانید با مشاورین و کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من در ارتباط باشید و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

هزینه های زندگی دانشجویی در سوئد
هزینه های زندگی دانشجویی در سوئد

جمع بندی

به انتهای این مقاله رسیدیم، سپاس که تا انتها همراه ما بودید. امیدواریم مطالب عنوان شده در این مقاله شما عزیزان را در ارتباط با مهاجرت تحصیلی به سوئد راهنمایی نموده باشد. پیشنهاد می کنیم متقاضیان گرامی در مسیر مهاجرت ضمن مشورت با یک موسسه حقوقی که تجربیات کافی در زمینه مهاجرت را داراست، راهنمایی لازم را دریافت نموده و با اطلاعات کامل در این مسیر قدم بردارند. ما در گروه مهاجرتی اپلای من با بهره گیری از مشاورین و کارشناسان خبره در امر مهاجرت مشاوره و راهنمایی های لازم را خدمت شما متقاضیان گرامی ارائه نموده و از ابتدا تا انتهای پروسه مهاجرت تحصیلی به سوئد در کنار شما عزیزان خواهیم بود. همچنین اپلای من پس از ورود متقاضیان گرامی به کشور سوئد خدمات پس از ورود شامل ترنسفر فرودگاهی، ثبت نام و رجیستر دانشگاه، همچنین خدمات مربوط به اقامت دانشجو را نیز پیگیری و ارائه می نماید تا دانشجویان در هنگام ورود با چالش های اولیه در کشور مبدا مواجه نشوند.

جهت مطالعه مقالات بیشتر در خصوص مهاجرت تحصیلی به سوئد

مهاجرت به سوئد

تحصیل در سوئد

شرایط تحصیل در سوئد


دیدگاه‌ها

سلام من برای دوره زبان انگلیسی در کشور سوئد قصد اقدام دارم امکانش هست؟says:

حمید

سلام دوست عزیز وقت شما بخیر
بله ما جهت دوره زبان انگلیسی در کشور سوئد اقدام داریم. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین اپلای من در ارتباط باشید

سلام ممنون از مقاله خوبتون
من قصد مهاجرت تحصیلی مقطع دکترا به سوئد رو دارم. این مطلب خیلی به من کمک کرد
اگر بخوام اقدام کنم امکانش هست از طریق موسسه ششما اقدام کنم

سلام وقت شما بخیر دوست عزیز. سپاس از شما که مارو همراهی می کنید
حتما در خدمتتون هستیم. لطفا با کارشناسان موسسه تماس بگیرید و مشاوره های لازم رو دریافت کنید

دیدگاهتان را بنویسید