کالج زبان در کشور فرانسه

Applyman

یکی از کشورهایی که دانشجویان برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند، فرانسه است. زیرا کیفیت آموزش در دانشگاه های این کشور بسیار بالاست و این مراکز آموزشی رتبه خوبی در رنکینگ جهانی دارند. برای تحصیل در دانشگاه های فرانسه نیاز به مدرک معتبر زبان است. اما یک راه آسان وجود دارد که از طریق آن می توان ویزای تحصیلی این کشور را بدست آورد. کالج زبان در کشور فرانسه به عنوان یکی از اقتصادی ترین و سریع ترین راه های دریافت ویزای تحصیلی به شمار می آید. دوره های آموزش زبان فرانسه دارای مزایایی چون بهره مندی از معتبرترین روش های آموزشی، آشنایی با فرهنگ محلی، شرکت در رویدادهای مختلف اجتماعی و فرهنگی، یادگیری صحیح لهجه و بهره مندی از بهترین اساتید آموزش زبان می باشد. متقاضیان پذیرش کالج زبان در کشور فرانسه می توانند پس از پایان این دوره به راحتی در دانشگاه های فرانسه و در رشته مورد علاقه خود به ادامه تحصیل بپردازند.

تحصیل در کالج زبان در کشور فرانسه و دانستن چگونگی صحبت و نوشتن فرانسوی ، حتی پس از ترک فرانسه ، همیشه مفید خواهد بود. 300 میلیون نفر در سراسر جهان به زبان فرانسه صحبت می کنند و در نزدیک به 30 کشور فرانسه فرانسه یا از نظر قانونی یا در عمل زبان رسمی است. این زبان یکی از زبانهای رسمی و رسمی سازمان ملل و بسیاری از سازمانهای بین المللی مانند اتحادیه اروپا و صلیب سرخ است. گرچه در کشور فرانسه ، بیش از 1400 برنامه آموزش عالی به زبان انگلیسی وجود دارد و برای تکمیل تحصیلات خود در فرانسه و گرفتن مدرک نیازی به یادگیری زبان فرانسه نیست اما با این وجود ، حتی اگر دوره هایی را به زبان انگلیسی می گذرانید ، باز هم در فرانسه زندگی خواهید کرد. زبان فرانسه ، حداقل تا حدودی ، شما را قادر می سازد تا راحت تر جامعه خود را ادغام کنید و از اقامت خود لذت بیشتری ببرید.

کالج زبان در کشور فرانسه

کالج زبان در کشور فرانسه

یکی از کشورهایی که دانشجویان برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند، فرانسه است. زیرا کیفیت آموزش در دانشگاه های این کشور بسیار بالاست و این مراکز آموزشی رتبه خوبی در رنکینگ جهانی دارند. برای تحصیل در دانشگاه های فرانسه نیاز به مدرک معتبر زبان است. اما یک راه آسان وجود دارد که از طریق آن می توان ویزای تحصیلی این کشور را بدست آورد. پذیرش کالج زبان در کشور فرانسه به عنوان یکی از اقتصادی ترین و سریع ترین راه های دریافت ویزای تحصیلی به شمار می آید. دوره های آموزش زبان فرانسه دارای مزایایی چون بهره مندی از معتبرترین روش های آموزشی، آشنایی با فرهنگ محلی، شرکت در رویدادهای مختلف اجتماعی و فرهنگی، یادگیری صحیح لهجه و بهره مندی از بهترین اساتید آموزش زبان می باشد. متقاضیان پذیرش کالج زبان در کشور فرانسه می توانند پس از پایان این دوره به راحتی در دانشگاه های فرانسه و در رشته مورد علاقه خود به ادامه تحصیل بپردازند.


معرفی کالج زبان در کشور فرانسه

افرادی که می خواهند در یادگیری زبان فرانسه پیشرفت سریعی داشته باشند، باید در این دوره ها شرکت کنند. دوره آموزش زبان فرانسه که در خود کشور فرانسه برگزار می شود، باعث ارتقا مهارت های گفتاری، شنیداری، نوشتاری و تلفظ می گردد. افرادی که اقدام به پذیرش کالج زبان در کشور فرانسه می نمایند، می توانند از نزدیک با فرهنگ غنی این کشور آشنا شوند و با مردم فرانسه به راحتی به بحث و گفتگو بپردازند. همچنین دانشجویانی که این دوره را با موفقیت پشت سر می گذارند، شانس زیادی برای دریافت اقامت فرانسه خواهند داشت.

دوره آموزش زبان فرانسه روی همه مهارت های مورد نیاز زبان آموزی تاکید دارد. در این دوره دانشجویان یاد می گیرند که چگونه و به طور موثر با زبان فرانسوی ارتباط برقرار کنند. با پذیرش کالج زبان در کشور فرانسه می توانید در دوره های معتبری شرکت کنید که بر پایه چهار مهارت آموزش گرامر و واژگان، شنیدن، نوشتن و صحبت کردن بنا شده است. این دوره ها نسبت به دیگر دوره های آموزشی و تحصیلی این کشور بسیار کم هزینه است و افرادی که موفق به پذیرش کالج زبان در کشور فرانسه می شوند، می توانند از امکانات رفاهی و شرایط فوق العاده این کشور بهره مند گردند.

معرفی کالج زبان در کشور فرانسه

مزایای کالج زبان در کشور فرانسه

افرادی که پذیرش کالج زبان در کشور فرانسه را دریافت می کنند، می توانند از مزایای زیر برخوردار شوند.

 • فرصت تحصیل رایگان در دانشگاه های فرانسه
 • پذیرش و اعطای ویزا در کوتاهترین زمان ممکن
 • پرداخت پایین ترین هزینه
 • امکان سفر به کشورهای حوزه شینگن بدون ویزا
 • اجازه کار پاره وقت حین تحصیل
 • فرصت پذیرش برای افراد زیر ۲۲ سال بدون مدرک دانشگاهی
 • فرصت پذیرش بدون نیاز به مدرک زبان

شرایط پذیرش کالج زبان در کشور فرانسه

گذراندن دوره زبان فرانسه به شرایط سنی و مدرک تحصیلی بستگی دارد. برای تمام متقاضیان آشنایی با زبان انگلیسی لازم است، البته نیازی به ارائه مدرک زبان نیست. همچنین اگر سن شما بالاتر از اعداد مشخص شده باشد، ارائه رزومه کاری می تواند شانس پذیرش کالج زبان در کشور فرانسه را افزایش دهد. شرایط پذیرش کالج زبان در کشور فرانسه به شرح زیر است.

 • متقاضیان زیر ۲۲ سال باید دارای حداقل دیپلم نظام جدید یا مدرک پیش دانشگاهی با معدل بالاتر از ۱۷ باشند. همچنین گواهی تمکن مالی ۸۰۰۰ یورویی مورد نیاز است.
 • متقاضیان تا ۲۶ سال باید حداقل دارای مدرک کارشناسی با معدل بالاتر از ۱۵ باشند. همچنین گواهی تمکن مالی ۹۰۰۰ یورویی مورد نیاز است.
 • متقاضیان تا ۳۶ سال باید حداقل دارای مدرک کارشناسی ارشد با معدل بالاتر از ۱۶ باشند. همچنین گواهی تمکن مالی ۹۰۰۰ یورویی مورد نیاز است.

هزینه دوره زبان در فرانسه

دوره های زبان در فرانسه، شهریه های متفاوتی دارند. هزینه این دوره ها از ۲۰۰۰ تا ۶۰۰۰ هزار یورو متغیر می باشد و به موسسه آموزشی که آن را برگزار می کند، بستگی دارد. به عنوان مثال شهریه دوره زبان در دانشگاه استارلینگ استراسبورگ برای دوره بلند مدت که شامل ۱۶۰ ساعت است، حدود ۱۳۰۰ یورو می باشد. برای دوره فشرده ۸۰۰ ساعته، شهریه سالیانه حدود ۶۰۰۰ یورو است و برای دوره یکساله عادی ۶۰۰ ساعته، باید شهریه ای برابر با ۴۳۰۰ یورو پرداخت گردد.

افرادی که می خواهند پذیرش کالج زبان در کشور فرانسه را بگیرند، به غیر از شهریه دوره باید به فکر هزینه های زندگی نیز باشند. در کشورهای حوزه اسکاندیناوی، زندگی در فرانسه هزینه کمتری دارد اما پاریس شهر گرانی است و اجاره خانه در این شهر بسیار بالاست. بنابراین طبق آنچه گفته شد، بهترین شهر برای آموزش زبان فرانسه، استراسبورگ است که هزینه های زندگی نسبت به شهرهای دیگر در آن مقرون به صرفه می باشد. البته کمک هزینه مسکن دانشجویی توسط موسسات آموزشی به دانشجویان اعطا می شود که یکی دیگر از مزایای پذیرش کالج زبان در کشور فرانسه است.


دوره آموزش زبان فرانسه در استراسبورگ

مراکز آموزشی زیادی در فرانسه دوره های یادگیری زبان کشور فرانسه را برگزار می کنند. اما دوره هایی که در شهر استراسبورگ برگزار می شود، مزایایی ویژه ای برای شرکت کنندگان آن دارد. در این شهر کالج های مختلف اقدام به برگزاری دوره های آموزش زبان فرانسه با قیمتی اقتصادی و مقرون به صرفه می نمایند. از طرف دیگر هزینه زندگی و اجاره خانه در استراسبورگ در مقایسه با دیگر شهرهای فرانسه بسیار ارزان است. از لحاظ امکانات و خدمات شهری در سطح بسیار مطلوبی قرار دارد و فرصت های شغلی مناسبی برای متقاضیان کار فراهم نموده است. پذیرش کالج زبان در کشور فرانسه برای متقاضیان این دوره در استراسبورگ بسیار راحت است و در کوتاهترین زمان انجام می شود. از معروفترین موسساتی که در این شهر دوره های زبان فرانسه برگزار می کنند می توان به موسسه IIEF، موسسه Alliance France، موسسه Ciel و موسسه استارلینگ اشاره نمود.

دوره آموزش زبان فرانسه در استراسبورگ

مراحل ثبت نام کالج زبان در کشور فرانسه

 • گام اول:

متقاضی شرکت در دوره زبان در فرانسه باید در وبسایت موسسه یا دانشگاهی که این دوره را برگزار می کند پیش ثبت نام نماید.

 • گام دوم:

پس از اینکه درخواست شما بررسی و تایید شد، یک ایمیل از سوی برگزار کننده دوره زبان فرانسه برایتان ارسال می گردد که طبق آن باید نسبت به پرداخت بیعانه یا deposit اقدام نمایید.

 • گام سوم:

پس از اینکه مبلغ بیعانه را پرداخت نمودید باید در آزمون تعیین سطح شرکت کنید. نتیجه این آزمون نشان می دهد دانش زبان انگلیسی شما در چه سطحی قرار دارد. اگر قبول شدید، نامه پذیرش کالج زبان در کشور فرانسه با عنوان اجازه ورود با ویزای تحصیلی برایتان ارسال می گردد.

 • گام چهارم:

در این مرحله باید مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه و اجازه ورود را آماده نموده و به سفارت این کشور مراجعه نمایید.

 • گام آخر:

پس از اینکه ویزای فرانسه را دریافت کردید و وارد فرانسه شدید، باید به محل برگزاری دوره زبان بروید و مراحل تکمیلی ثبت نام خود را انجام دهید تا پذیرش شما تکمیل شود. پس از آن می توانید کارت اقامت بگیرید و اجازه کار پاره وقت را دریافت نمایید.


مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی فرانسه

افراد متقاضی پذیرش کالج زبان در کشور فرانسه دو راه برای درخواست ویزای تحصیلی فرانسه پیش رو دارند. اولین راه این است که به سفارت فرانسه مراجعه کنند و راه دوم ارسال درخواست اینترنتی از سایت France Campus می باشد. البته برای ارسال درخواست از طریق وبسایت محدودیت وجود دارد و فقط متقاضیان ۳۳ کشور می توانند به صورت اینترنتی این کار را انجام دهند. دانشجویانی که قصد دارند در دوره های کمتر از سه ماه شرکت کنند، باید درخواست ویزای کوتاه مدت تحصیلی نمایند. دانشجویان ایرانی متقاضی شرکت در دوره زبان فرانسه این اجازه را دارند که از طریق وبسایت کامپوس اقدام کنند. مدارک لازم جهت دریافت ویزای تحصیلی فرانسه عبارتست از:

 • کپی تمام صفحات پاسپورت
 • پاسپورت معتبر که حداقل یک سال اعتبار داشته باشد
 • 2 قطعه عکس در سایز پاسپورتی
 • نامه پذیرش کالج زبان در کشور فرانسه
 • ترجمه شناسنامه در دارالترجمه های رسمی همراه با امضا و مهر معتبر
 • تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی (دو نسخه)
 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی
 • در صورتی که فرد در حال تحصیل یا شاغل باشد نیاز به گواهی اشتغال به تحصیل یا کار و برگه مرخصی است.
 • ارائه انگیزه نامه به زبان فرانسه یا انگلیسی
 • ارائه رزومه به زبان فرانسه یا انگلیسی
مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی فرانسه

در خصوص مطالعه بیشتر در مورد کالج زبان در کشور فرانسه مقالات ذیل را پیشنهاد میکنیم:

اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی

تحصیل در فرانسه با مدرک دیپلم

تحصیل رایگان پزشکی در فرانسه

تحصیل در دانشگاه های فرانسه

تحصیل داروسازی در فرانسه

تحصیل پزشکی در فرانسه

تحصیل دکتری در فرانسه

ویزای تحصیلی فرانسه

دانشگاه های فرانسه

ویزای کاری فرانسه

تحصیل در فرانسه


کالج زبان در کشور فرانسه


دیدگاه‌ها

سلام روز بخیر
اگر همه ی مدارک برای شرکت در این دوره ها آماده باشه صفر تا صد کار برای ورود به دوره چقدر زمان میبره؟

سلام و عرض ادب. در صورت تکمیل بودن مدارک، از مرحله ترجمه و تایید تا اخذ پذیرش و در نهایت ویزا حدود میانگین ۳ ماه زمان خواهد برد.

دیدگاهتان را بنویسید