تحصیل در فرانسه

همه چیز درباره ی تحصیل در فرانسه

کشور فرانسه اهمیت بسیار زیادی برای کیفیت آموزش و تحصیل قائل است و سالانه 23 درصد بودجه خود را به این موضوع اختصاص می دهد. این کشور در شمال غربی قاره اروپا قرار دارد و با شش کشور اروپایی دیگر هم مرز است. فرانسه به عنوان کشور هنر و فرهنگ نامدار است و در عین حال یکی قدرت های صنعتی دنیا است. همین امر تحصیل در فرانسه به یکی از اولویت های متقاضیان تحصیل در خارج از کشور تبدیل کرده.

اطلاعات بیشتر
پادکست جامع تحصیل در فرانسه

درباره ی کشور فرانسه

این کشور در شمال غربی قاره اروپا قرار دارد و با شش کشور اروپایی دیگر هم مرز است . فرانسه به عنوان کشور هنر و فرهنگ نامدار است و در عین حال دارای چهارمین قدرت صنعتی دنیا است.

تحصیل دانشگاهی و عالی در فرانسه یکی از ممتازترین سیستم تحصیلی می باشد. دانشگاه های بسیار سطح بالایی مثل دانشگاه های سوربون، پیر و مری کو ری پاریس 1 و بوزارت (هنرهای زیبا) پاریس و بسیاری دیگر با رتبه های جهانی بسیار مناسب بر اساس آخرین رتبه بندی QS وجود دارند. تحصیل در فرانسه گامی برای موفقیت.

زبان کشور فرانسه: زبان رسمی این کشور فرانسه است. بعضی از مردم بر زبان انگلیسی هم تسلط دارند اما برای راحت زندگی کردن در این کشور باید زبان فرانسه را بلد باشید.

آب و هوا در شهرهای فرانسه : در کل این کشور دارای آب و هوایی متعادل است و هر 4 فصل را در آن می توان دید. برای مثال شهر بوردو که از شهرهای اصلی فرانسه است و چندین دانشگاه و موسسات عالی آموزشی دارد حداقل دما در زمستان 8.5 و حداکثر دما در تابستان 38 درجه است.سیستم آموزشی و تحصیل در فرانسه

آموزش عالی در فرانسه: از سال 1998 چندین کشور بزرگ اروپایی سیستم آموزش اروپایی را در موسسات و دانشگاه های خود قرار دادند. این سیستم باعث شده تا دانشجویان، استادان و پژوهشگران به راحتی در منطقه اروپا جا به جا شوند و همچنین قابلیت پذیرش دانشجو در دانشگاه های اروپا بیشتر شود.

تحصیل در فرانسه با مسلط بودن به زبان های انگلیسی و فرانسوی امکان پذیر است. اگر علاقه ای به ادامه تحصیل در رشته زبان فرانسه هستید باید قبل از درخواست ویزا در آزمون های TEF یا TCF نمره قبولی را کسب کنید که توسط سفارت فرانسه و تهران برگزار می شود. این آزمون ها هر ماه برگزار می شوند و منابع آنها خواندن کتاب 1 و 2 Alter ego است و با کسب حداقل نمره B1 می توانید برای گرفتن ویزا اقدام نمایید. باید بدانید که داشتن این مدرک صرفا برای گرفتن ویزا است و برای پذیرش در دانشگاه باید مدارک دیگری را ارائه دهید.

دانشجویانی که دوست دارند زبان فرانسه را ادامه دهند می توانند از سیستم رایگان فرانسه استفاده کنند. فرانسه دارای 84 دانشگاه است که در همه آنها تحصیل به صورت رایگان انجام می شود و در تمام آنها تدریس با زبان فرانسه انجام می پذیرد. پذیرش تحصیل در فرانسه در مقطع لیسانس به سختی انجام می شود و بهتر است برای پذیرش در مقطع فوق لیسانس اقدام نمایید.

سفارت فرانسه در ایران برای درخواست های دوره ی زبان که کمتر از یک سال هستند ویزا برای تحصیل در فرانسه صادر نمی کند.


مزایای تحصیل در فرانسه

می‎دانید چرا تحصیل در این کشور آرزوی اکثر دانشجویان است؟ کیفیت سیستم آموزشی و شرایط تحصیل در فرانسه سالانه در حال افزایش است. تدبیر دولت فرانسه در اختصاص دادن 23 درصد از بودجه ملی در راستای افزایش کیفیت این سیستم باعث شده است که بسیاری از دانشجویان متقاضی، فرانسه را به میزبانی تحصیلی خود انتخاب کنند.

هزینه تحصیل در فرانسه و به صورت کلی‎تر، هزینه زندگی و اقامت در این کشور بسیار ارزان‎تر از سایر کشورهای اروپایی نظیر انگلیس و سوییس و … است. همچنین دانشجویانی که به زبان فرانسه مسلط نیستند، می توانند پذیرش خود را از دانشگاه‎های انگلیسی زبان این کشور دریافت کنند. بیمه درمانی برای دانشجویان پذیرفته شده در این کشور رایگان است و دانشجویان می‎توانند از کمک هزینه‎های زندگی و مسکن نیز بهره‎مند شوند.

هیچ جای نگرانی برای آن دسته از دانشجویانی که به دنبال بورس تحصیلی یا کمک هزینه هستند، وجود ندارد. استفاده از وسایل حمل و نقل در این کشور با استفاده از کارت دانشجویی رایگان است. متقاضیان محصل در مقطع دکترا از حقوق ماهیانه برخوردار هستند. بیمه دانشجویی رایگان هم از دیگر مزایای تحصیل در فرانسه است. 


تحصیل در مقاطع مختلف

اگر مقطع لیسانس و فوق لیسانس خود را در دانشگاه های ایران تمام کرده اید می توانید دوره ی دکترای خود را دانشگاه های فرانسه ادامه دهید. پیشنهاد می شود دانشجو قبل از پذیرش در دوره ی دکترا سال اول و دوم فوق لیسانس را بگذراند تا هم زبانش تقویت شود و هم با دستیابی به تجربه های بیشتر بدون استرس وارد دوره ی دکترا گردد. قطعا واحدهایی که در ایران در مقطع فوق لیسانس گذرانده اید با واحدهای دانشگاه فرانسه یکسان نخواهد بود و مطالب تکراری زیادی وجود ندارد.

لیسانس حدود 3 سال بعد از اخذ دیپلم طول می کشد. مستر 2 سال بعد از کارشناسی به طول می انجامد. دکترا 3 سال بعد از کارشناسی ارشد طول می کشد. و هم چنین امکان کار دانشجویی به صورت 20 ساعت در هفته برای دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و 40 ساعت در هفته در مقطع دکترا وجود دارد.

زبان و هزینه تحصیل در فرانسه: زبان فرانسه در دانشگاه دولتی (177 یورو) و زبان انگلیسی در دانشگاه خصوصی بین 3 هزار الی 8 هزار یورو در سال

تمام مدارک تحصیلی و شناسایی باید به زبان فرانسه رسمی ترجمه شوند و توسط سفارت فرانسه تایید گردند. یکی از سخت ترین کارها برای پذیرش گرفتن مدرک زبان فرانسه است. اگر دانشجو توانست این مدرک را اخذ کند کارهای دیگر سخت نخواهد بود. چون از لحاظ مالی تحصیل در این کشور رایگان است و سیستم آموزشی با کیفیتی دارد. ارزش این را دارد که 1 یا 2 سال از عمر خود را صرف یادگیری زبان فرانسه نمایید. تحصیل در فرانسه را با اپلای من تجربه کنید.


سوالات پرتکرار درباره تحصیل در فرانسه

در این بخش قصد داریم تا پاسخ تعدادی از پرتکرار ترین سوالات متقاضیان تحصیل در فرانسه را با شما در میان بگذاریم:

 • آیا برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید حتما رشته دوره ی کارشناسی را ادامه داد؟

بله در اکثر موارد باید رشته کارشناسی و کارشناسی ارشد یکسان باشند. در صورتی که قصد ادامه تحصیل در رشته دیگری دارید بهتر است پذیرش در مقطع لیسانس را امتحان کنید.

 • آیا برای ادامه تحصیل در فرانسه در زبان انگلیسی باید زبان فرانسه یاد بگیرم؟

برای ادامه تحصیل نه ولی برای گرفتن ویزای این کشور باید مدرک زبان فرانسه را ارائه دهید. در ضمن برای زندگی راحت تر در فرانسه به این زبان نیاز دارید.

 • حتما باید در کلاس هایی که سفارت برگزار می کند شرکت کنم؟

شما در هفته اجازه 20 ساعت کار کردن دارید و برای هر ساعت 9.70 یورو پول خواهید گرفت. می توانید به صورت غیر رسمی بیشتر از این ساعت هم کار کنید.

 • آیا زمان تحصیل در فرانسه می توانیم شغل هم داشته باشیم؟

خیر لازم نیست حتما در کلاس های سفارت شرکت کنید شما می توانید با شرکت در آزمون زبان فرانسه در موسسات دیگر مدرک خود را دریافت نمایید.

 • هزینه زندگی و تحصیل در فرانسه چگونه است؟

هزینه زندگی و تحصیل در فرانسه نسبت به شهر و دانشگاه و شرایط دانشجو متفاوت است. هزینه در شهر پاریس بین 800 تا 1000 یورو است در حالی که در شهرهای دیگر این مبلغ 400 تا 500 یورو می باشد. به طور کلی هزینه ها در شهرهای توریستی بیشتر است. حجم بیشتر هزینه ها هم صرف مسکن می شود.البته همانطور که گفته شد دولت حدود 40 درصد از هزینه ها را پرداخت می کند.

 • در صورت پیدا نکردن خوابگاه باید چه کرد؟

در این صورت پیشنهاد می شود تا خانه یا سوئیت موقتی را اجاره کند و بعد از ورود به فرانسه خود اقدام به پیدا کردن خوابگاه یا اقامتگاه مناسبی نماید.

 • چگونه بورس تحصیل در فرانسه بگیریم؟

برای دریافت بورسیه باید شرایط ممتاز و عالی داشته باشید. اپلای من آماده ارائه انواع خدمات بورسیه به شما عزیزان می باشد.


کالج زبان فرانسه

تعداد کالج‎های زبان در کشور فرانسه بسیار زیاد است. کلاس های این موسسات بسیار با کیفیت بوده و ارائه آنها در سطوح متنوعی صورت می‎گیرد. در بسیاری از این موسسات گواهی FLE به دانشجویان تعلق می‎گیرد و آزمون‎های معتبر زبان فرانسه برگزار می‎شود. در کنار این کالج‎های زبان فرانسه بعضی از دانشگاه‎ها دوره‎ زبان فرانسوی را برگزار می‎کنند.   


مدارک و شرایط پذیرش

مهم‎ترین مدارکی که دانشجویان موظف هستند برای پذیرش ارائه دهند عبارتند از:

 • مدرک‎های زبان فرانسه TCF, DELF , DALF
 • همه مدارک تحصیلی
 • مدارک و مستندات درج شده در سوابق کاری CV
 • انگیزه نامه
 • دو توصیه نامه به زبان انگلیسی یا فرانسه از دو استاد در رشته مرتبط 
 • پروپوزال سه صفحه‎ای برای دانشجویان مقطع دکترا
 • نامه تمکن مالی برای هزینه‎های یک سال تحصیل و زندگی که باید قبل از اینکه دانشجویان پای خود را به خاک کشور فرانسه بگذارند، این نامه را تحویل دهند.

شرایط تحصیل در فرانسه برای رشته های پزشکی

تحصیل در فرانسه در رشته‎های پزشکی و دندانپزشکی حدود 6 سال طول می‎کشد. تنها شرط برای قبول شدن رشته پزشکی در این کشور، قبولی آزمون ورودی است. بعد از گذراندن سال اول پزشکی، آزمونی برگزار می‎شود که کسب نمره قبولی در آن مجوزی برای شرکت در سال دوم تحصیلی است. هر دانشجویی در این مقطع تنها دوبار فرصت شرکت در این آزمون را دارد و اگر بار دوم هم نمره قابل قبول را کسب نکند، باید رشته خود را تغییر دهد.

با پایان دوره تحصیلی 6 ساله، 3 سال کارآموزی زیر دست یک پزشک متخصص در مراکز درمانی آن کشور بر هر فارغ التحصیلی واجب است. شرایط تحصیلی رشته دندانپزشکی هم کاملا به همین صورت است با این تفاوت که در رشته دندانپزشکی بعد از دو سال اول، یک آزمون مشابه کنکوربرگزار خواهد شد. بعد از آن آزمون یک دوره سه ساله خواهد بود و بعد از آن نیز یک دوره یک ساله برای رشته تخصصی برگزار خواهد شد. برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در این کشور لازم است که به زبان فرانسوی مسلط باشید.


بورسیه تحصیلی در فرانسه

هزینه تحصیل در فرانسه بسیار پایین است و دولت این کشور هم به همه دانشجویان از نظر تامین مخارج تحصیلی کمک بسیار زیادی می‎کند ولی هزینه زندگی در این کشور و به صورت کلی در اکثر شهرهای اروپایی بسیار بالا است.
شرایط اخذ بورسیه تحصیلی فرانسه در مقطع‎های مختلف متفاوت است. کمک هزینه ‎ی که دولت این کشور برای پرداخت به دانشجویان بورسیه شده در نظر گرفته است چیزی حدود 200 الی 1200 یورو در هر ماه است. این روند برای مدت ده ماه ادامه دارد. اکثر بورسیه های تحصیلی در کشور فرانسه به بازه های سنی 25 تا 30 سال در مقطع کارشناسی ارشد تعلق می گیرد.

این را هم بدانید که دانشجویانی که تبعه آمریکا یا اروپا هستند دیگر نیازی به اخذ ویزا ندارند. برای دریافت بورسیه تحصیلی لازم است که از سطح علمی بسیار بالایی برخوردار باشید. معدل بالا و کسب رتبه‎های بالا و مقام‎های ممتاز در دانشگاه مقصد از دیگر لزومات دریافت بورسیه تحصیلی است. یک رزومه علمی قوی مانند یک تحقیق بسیار مهم هم می تواند کمک بسیاری برای دریافت بورسیه به شما برساند. بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی به دانشجویان بین‎المللی تعلق نمی‎گیرد ولی در مقطع کارشناسی ارشد به بعد، بورسیه کمک هزینه تحصیل در فرانسه به دانشجویان غیر فرانسوی هم تعلق خواهد گرفت. 


پروسه ویزا برای متقاضیان تحصیل در کشور فرانسه

بعد از تایید پذیرش تحصیلی، دانشجویان باید بر اساس مدت اقامت خود در این کشور، یکی از دو ویزای کوتاه مدت یا بلند مدت تحصیلی شینگن را دریافت کنند. 
ویزای کوتاه مدت مجوزی برای اقامت سه ماهه را به دانشجو می‎دهد. این ویزا برای افرادی است که ثبت نام آنها در دوره های کوتاه مدتی مانند زبان است. ویزای کوتاه مدت تحصیلی شینگن تمدید ندارد. مدل دیگری از ویزاهای کوتاه مدت سفر به فرانسه به گونه‎ای است که برای شرکت در یک آزمون خاص در بعضی دانشکده‎ها صادر می‎شود و درصورت قبولی دانشجو در آن دانشکده، این ویزا به مدت یک سال قابل تمدید خواهد بود.
ویزای بلند مدت تحصیلی شینگن برای کسانی است که دوره‎های تحصیلی بیشتر از 6 ماه را ثبت نام کرده اند. این ویزا را برای مواردی از قبیل 3 سال دوره کارشناسی، 2 سال دوره کارشناسی ارشد و چهار سال برای مقطع دکترا صادر می‎کنند. 

برای افرادی که پذیرش تحصیل در کشور فرانسه را دریافت کرده اند باید ویزای بلند مدت جهت تحصیل در فرانسه صادر شود. برای دریافت این ویزا مراحلی پیش‎روی دانشجو قرار می‎گیرد که باید طی شود.

 1. -تشکیل پرونده برای ویزای دانشجویی بلند مدت
 2. -مصاحبه و پرداخت هزینه مصاحبه به مبلغ 200 یورو به همراه تحویل مدارک 
 3. -پرداخت مبلغ 75 یورو به شرکت VFS و تحویل اصل مدارکی که برای تحصیل در کشور فرانسه لازم است
 4. -تحویل پاسپورت از شرکت VFS

زندگی، کار و تحصیل در فرانسه

هزینه های تحصیل در فرانسه: هزینه های تحصیل در مقاطع فوق لیسانس و دکترا به صورت رایگان می باشد.

هم چنین هزینه ی زندگی در پاریس ماهانه 900 یورو و در شهرهای دیگر حدود 500 یورو می باشد. بیشترین هزینه ها مربوط به مسکن می شود در واقع 70 درصد از هزینه صرف اقامت در فرانسه است.

به همین دلیل نیز دولت سازمانی را تشکیل داده که به اقامت کنندگان کشور فرانسه کمک مالی می کند تا خانه یا آپارتمانی را اجاره کنند.در اصل 40 درصد از هزینه را آن سازمان تقبل می کند. تحصیل در فرانسه راهی روشن به سوی فرداست.

هزینه های روزمره: هزینه هایی که در زیر آمده است بیشتر مربوط به شهرهای دیگر است. زندگی در پاریس از این مبالغ ها گران تر است.

دانشجویان کمتر از 26 سال می توانند از تخفیفات خاص مترو و قطار برخوردار شوند که باید کارت خاصی را تهیه نمایند. همچنین تمام مکان های توریستی برای کسانی که کارت دانشجویی دارند رایگان است.

در واقع هزینه زندگی برای یک دانشجو در شهرستان 500 یورو است و این مبلغ در شهر پاریس دو برابر می شود. می توان بسته به شرایط و مخارج زندگی این مبلغ را کم یا زیاد کرد. با تحصیل در فرانسه همراه ما باشید.


دانشگاه های برتر فرانسه

دانشگاه های کشور فرانسه از بهترین دانشگاه های اروپا با سطح علمی بسیار بالا هستند. می‎توان به جرات گفت که این کشور، مقصد مورد علاقه اکثر دانشجویان بین المللی است زیرا سطح علمی دانشگاه های این کشور بسیار بالا است. امکان اخذ بورسیه هم برای تحصیل در این دانشگاه‎های برتر فرانسه وجود دارد. از جمله برترین دانشگاه های فرانسه می توان به لویی پاستور، استراسبورگ، PSL، پلی تکنیک پاریس، گرنوبل-آلپ و سوربن اشاره کرد. 


سخن آخر 

اگر شما هم به دنبال ایده آل ترین شرایط برای زندگی و تحصیل و کار هستید، بدانید که کشور فرانسه می‎تواند بهترین گزینه برای شما باشد. با دریافت معدل بالا و افزایش دانش فردی می‎توانید برای تحصیل در این کشور اقدام کرده و رویای زندگی شیرین خود را به حقیقت مبدل کنید. 76 دانشگاه بسیار ایده‎آل در این کشور و در شهرهای مختلف آن پراکنده است. اگر دنبال تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان هستید همین حالا اقدام کنید.


در خصوص مطالعه بیشتر در مورد تحصیل در فرانسه مقالات ذیل را پیشنهاد میکنیم:

شرایط دوره زبان فرانسوی در استراسبورگ چیست؟

مهاجرت تحصیلی به فرانسه

کالج زبان در کشور فرانسه

پذیرش زبان از فرانسه

شرایط اقامت فرانسه

مهاجرت به فرانسه

دکترا در فرانسه

اقامت فرانسه


آیا نیاز به مشاوره دارید؟

تردید نکنید برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید
دیدگاه‌ها

سلام، من ۱۸ سالم هست و دیپلم انسانی دارم و تافل ۱۱۰ دارم، میخواستم بصورت انلاین از ایران تو دانشگاه سوربن فرانسه به زبان انگلیسی روانشناسی بخونم
ایا امکانش هست؟

سلام. برای پذیرش شرایطتون مناسب هست اما امکان دریافت پذیرش دوره آنلاین بعید به نظر میرسه.

سلام و عرض ادب من ۱۲ سال هم هست الان دارم زبان فرانسه و انگلیسی رو میخوانم تا بتوان در دانشگاه‌های فرانسه تحصیل کنم این نکته که برای من به وجود اومده . اینه که چجوری میتونم سربازی نرم و در دانشگاه‌های فرانسه تحصیل کنم؟ آیا میشه من سربازی ندارم میشه راهنمایی کنید؟؟؟؟

سلام. میتونید بعد از کنکور برای خروج از کشور اقدام کنید و به قصد سفر تحصیلی از کشور خارج بشید. مشکلی نیست.

سلام وقت بخیر
من دانشجوی کارشناسی رشته مهندسی مواد و متالورژی هستم و میخوام برای ارشد به فرانسه مهاجرت کنم ، یه جایی نوشته بودین ک برای مهاجرت سن ۲۵ تا ۳۰ سال امکان پذیره
ینی اگر من سنم کمتر باشه نمیتونم برم؟!
و اینکه دانشگاهای خوبی برای این رشته اونجا وجود داره؟!

سلام. منظور حداکثر سنی که امکان اقدام درش وجود داره هست. بله دانشگاه های متعددی در این زمینه وجود داره در کشور فرانسه که میتونید اقدام کنید.

سلام من دانشجوی مامایی هستم در مقطع کارشناسی
میخواستم بدونم برای ارشد بخوام در دانشگاه پیرو ماری کوری درس بخونم
شرایط بهتری دارم یا مقطع دکترا
واقعاً سردرگمم ی عده میگن ارشد ی عده میگن دکترا
لطفاً راهنماییم کنید

سلام و عرض ادب. با توجه به تجربیات، برای مقطع ارشد اگر اقدام بکنید بهتر است. با کارشناسان ما تماس بگیرید تا راهنماییتون کنن به صورت کامل.

سلام
ببخشید میخواستم بدونم من الان پایه دوازدهم رشته طراحی دوخت هستم
اگر بخوام برای رشته طراحی مد بورسیه بگیرم برای چه مقطعی میتونم ؟
و در چه مقطعی راحت تر بورسیه میشم؟
و اگر بدون بورسیه بخوام اونجا کار کنم هزینه زندگی رو میتونم تامین کنم ؟؟

سلام وقت بخیر برای مقطع کارشناسی ارشد شانس دریافت بورسیه دارین
امکان کار دانشجویی حین تحصیل رو دارین اما اینکه بتونید هزینه هاتون رو تامین کنید بستگی داره که چه کاری بتونید پیدا کنید و چقدر به زبان فرانسوی مسلط باشید

عرض ادب و روزتون بخیر
بنده مدرک کارشناسی صنایع شیمیایی با معدل بالای ۱۸
رو دارم .
مدرک زبان ۶.۵ ielts
سوالم از شما این که برای ادامه تحصیل در
مقطع ارشد رشته “مهندسی محیط زیست”
برای کشور فرانسه یا آلمان میتونم فاند بگیرم ؟

سلام وقت بخیر
برای امکان تحصیل در فرانسه با بورسیه برای شما بیشتر اما باید در رزومه تون مقاله و … هم اضافه کنید تا شانستون برای دریافت بورسیه بالاتر بره

سلام لطفا با موسسه تماس بگیرید یا درخواست مشاوره رایگان بدید
با تشکر

سلام روز بخیر من ۲۱ سالم هست و مدرک دیپلم دارم میخوام توی شهرستان های فرانسه برم دانشگاه و رشته خاصی مد نظرم نیست ..این که میگید رایگان هست ینی کلا هزینه ای نداره ..ففط خرج خونه و خوردو خوراک و رفتن به اون کشور باید داشته باشیم؟!

سلام وقت بخیر
امکان تحصیل در فرانسه رو داریدو تحصیل به زبان فرانسوی در فرانسه رایگان است.

من سال دهم طراحی و دوخت هستم آیا میتوانم با این رشته پس از کنکور در این کشور کار کنم ؟

با سلام
طراحی دوخت یکی از بهترین رشته ها برای کار در فرانسه است چون بازار کار خوبی برای این رشته وجود داره اما باید علاوه بر مدرک تحصیلی، سابقه شغلی خوبی هم در این زمینه داشته باشید

سلام من دانش آموز دوازدهم تجربی هستم..میخواستم بدونم بعد از اینکه دیپلم گرفتم چطوری میتونم در کالج های فرانسه تحصیل کنم؟ یعنی اتلاف وقت نداشته باشم…میشه راهنماییم کنین؟

با سلام لطفا با موسسه تماس بگیرید مشاورین ما کامل راهنماییتون میکنن و برای کالج فرانسه براتون اقدام میکنن

من دانش اموز دوازدهم تجربی هستم و قصد دارم در رشته ی پزشکی توی این کشور تحصیل کنم…برای کسانی که فقط مدرک دیپلم دارن چطوری میشه ویزا دریافت کرد و ادامه تحصیل داد؟

باید پذیرش دوره کالج زبان فرانسوی رو بگیرید و بعد از گرفتن مدرک زبان فرانسوی وارد دانشگاه بشید. برای اطلاعات بیشتر با دفتر ما تماس بگیرید

موارد معدودی پیش میاد برای ویزای همراه
ترجیحا باید رزومه و شرایط شما رو بررسی کنیم و خدمتتون عرض کنیم امکانپذیره یا خیر

ابتدا حداقل برای یک دوره شش ماهه پذبرش میگیرید
مدارک لازم برای گرفتن پذیرش دوره زبان: دیپلم، پیش دانشگاهی ، پاسپورت، و حداقل مدرک A1 فرانسوی است و برای آقایون وضعیت نظام وظیفه باید مشخص باشه.

دیدگاهتان را بنویسید