شرایط اقامت فرانسه

Applyman

در میان دیگر کشور های اروپایی شرایط اقامت فرانسه یکی از متفاوت ترین و در عین حال سهل ترین شرایط به شمار میرود. دریافت اقامت فرانسه به جهات مختلفی از جمله: زیبایی های طبیعی، تاریخ غنی، فرهنگ جذاب، جاذبه های توریستی، سطح رفاه اجتماعی و خدمات شهروندی، امکان دریافت اقامت از روشهای گوناگون و بسیاری علل دیگر مورد توجه متقاضیان مهاجرت در سراسر دنیا قرار گرفته است. همانطور که گفته شد آسان تر بودن و متنوع تر بودن شرایط اقامت فرانسه نیز به این علل افزوده میشود و فرانسه را برای زندگی در اولویت انتخاب های متقاضیان قرار میدهد. برای آگاهی از شرایط اقامت فرانسه که از روشهایی چون: تحصیل در فرانسه، کار در فرانسه، ویزای خود حمایتی، ثبت شرکت، ازدواج و تولد فرزند اشاره کرد. در بخش های بعدی هر یک از این روشها را برای دریافت اقامت فرانسه برای شما متقاضیان عزیز به تفصیل توضیح خواهیم داد.

شرایط اقامت فرانسه در هر یک از روشهای: تحصیل در فرانسه، کار در فرانسه، ویزای خود حمایتی، ثبت شرکت، ازدواج و تولد فرزند متفاوت اس. در ذیل این مقاله کارشناسان گروه مهاجرت اپلای من قصد دارند تا درباره هریک از این روش ها تجربیات و دانش خود را در اختیار شما عزیزانقرار دهند. ما در گروه مهاجرتی اپلای من آماده مشاوره و همراهی شما عزیزان در زمینه شرایط اقامت فرانسه هستیم.

شرایط اقامت فرانسه

انواع شرایط اقامت فرانسه

همانطور که پیشتر اشاره شد شرایط اقامت فرانسه در هر یک از روشهای مختلف آن متفاوت است و هر یکی از این روشها شرایط و مدارک خاص خود را طلب میکنند. در این بخش به صورت مجزا هر یک از این روشها را نام خواهیم برد و در ادامه به تفصیل درباره هر یک اطلاعاتی را در اختیار شما عززان قرار خواهیم داد:

شرایط اقامت فرانسه در روشهای مختلف:

 • اقامت فرانسه از طریق تحصیل
 • اقامت فرانسه از طریق کار
 • اقامت خودحمایتی فرانسه
 • اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری
 • سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت
 • اقامت فرانسه از طریق ازدواج
 • اقامت فرانسه از طریق تولد فرزند
انواع شرایط اقامت فرانسه

شرایط اقامت فرانسه برای تحصیل

شرایط اقامت فرانسه برای تحصیل در این کشور، فرانسه افراد را در موقعیتی عالی برای انتخاب مسیر آینده قرار می‌دهد، زیرا نه تنها امکان ادامه تحصیل رایگان یا کم هزینه به زبان فرانسوی و کار در فرانسه، یعنی یکی از جذاب‌ترین کشورهای اروپا را خواهند یافت، بلکه شانس هموار شدن مسیر مهاجرت به کورهایی چون آمریکا و کانادا را نیز در بر خواهد داشت. فرانسه با بیش از ۵۷۰۰ دانشگاه و موسسه آموزشی که از اعتبار بسیار بالای برخوردارند، امکان تحصیل در 3 مقطع اصلی و یک مقطع فرعی به صورت دوره زبان را ممکن میسازد.

تحصیل در فرانسه به هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی میسر است و در این بین تحصیل به زیان فرانسوی برای متقاضیان رایگان است. علاوه بر این متقاضیانی که سطح کافی زبان فرانسوی را ندارند این امکان را دارند تا برای به دست آوردن شرایط اقامت فرانسه، برای تحصیل در فرانسه، ابتدا در یک دوره کالج زبان فرانسوی شرکت کنند و پس از آن برای ورود به دانشگاه های فرانسوی زبان این کشور آماده شوند.

تحصیل در فرانسه سه مقطع کلی دارد و عمده رشته هایی که در مقاطع مختلف به دانشجویان ارائه می شود؛ عبارتند از: حقوق، روانشناسی، پزشکی، علوم سیاسی، هنر، علوم اجتماعی و هنر.

شرایط اقامت فرانسه برای تحصیل

تحصیل در فرانسه در مقاطع مختلف

 • تحصیل در فارانسه در مقطع کارشناسی: مانند بسیاری دیگر از نقاط دنیا 4 سال طول می کشد. همانطور که اشاره شد، از شرایط اصلی تحصیل در فرانسه و مهاجرت از این طریق، آشنایی مناسب با زبان رسمی این کشور است.
 • تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد: این دوره در کشور فرانسه، بطور کلی 2 سال به طول می انجامد. در این دوره دروس به هر دو زبان فرانسوی و انگلیسی ارائه میگردد. تحصیل در فرانسه در این حوزه نیازمند توجه به بالاترین نمره یعنی حداقل عدد 15 است.
 • تحصیل در فرانسه در مقطع دکترا: تحصیل در این مقطع نهایتا 5 سال طول می کشد. در نتیجه اگر برای مهاجرت، به این روش فکر می کنید، حتما زمان را در نظر داشته باشید. برای ورود به این مقطع آشنایی با زبان فرانسه در سطح حداقلی ضروری است. داشتن حداقل نمرات کافی و امکان کار در ساعات غیر درسی نیز از بدیهیات تحصیل در فرانسه در مقطع دکتری می باشد.

شرایط اقامت فرانسه از طریق تحصیل در این کشور مستلزم به پایان رساندن تحصیل در یکی از مقاطع دانشگاهی آن و سپس مشغول شدن به کار است تا در ادامه متقاضی بتواند درخواست اقامت دائم نماید.


شرایط اقامت فرانسه از طریق کار

در خصوص شرایط اقامت فرانسه از طریق کار باید این نکته را بدانید که بسیاری از کشور های دنیا مانند فرانسه نیروهای کار خود را از دیگر کشور ها نیز می پذیرند. برای انجام این کار شما باید از سمت یک شرکت و کارفرما معتبر اجازه داشته باشید که البته دریافت این آفر شغلی کار ساده ای نیست چرا که کارفرما می بایست وزارت کار را توجیه کند که شخص مناسبی را در کشور خودش و اتحادیه اروپا نیافته است و به همین دلیل مجبور به دادن این پیشنهاد شغلی به یک نیروی کار بین المللی شده است.

برای کار در کشور فرانسه ملزم به داشتن مجوز کار می باشید که کارفرما باید این سند معتبر را در اختیار شما قرار دهد. متقاضیان کار در فرانسه برای بازه کوتاه مدت زیر ۹۰ روز باید ویزای کار کوتاه مدت دریافت کنند.  چنانچه قصد آگاهی از شرایط اقامت فرانسه از طریق کار و اقدتم از این طریق را داشته باشید باید یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای معتبر در فرانسه دریافت کنید و با ۳ سال کار کردن در این کشور و پرداخت مالیات سالانه اقامت دائم را دریافت نمائید.

شرایط اقامت فرانسه از طریق کار

ویزای کاری فرانسه از طریق Job Offer

متقاضی اخذ ویزای کاری فرانسه می تواند از طریق پیشنهاد کاری Job Offer از کارفرمای فرانسوی ویزای اقامت ۱۲ ماهه این کشور را دریافت کند. شرایط و مدارک این روش اقدام در سایت سفارت فرانسه موجود است و با توجه به شرایط احتمال تغییر آن بسیار استو نیاز به بررسی مداوم دارد.

ویزای کاری مهارت

این نوع از ویزا برای افراد ماهر و با توانایی های خاص در زمینه های فرهنگی و علمی و اقتصادی صادر می شود که بتوانند با فعالیت حرفه ای در این زمینه ها موجب رشد و رونق اقتصاد و فرهنگ فرانسه شوند. متقاضی دریافت اقامت فرانسه از این روش باید طرح کاری خود را به سفارت فرانسه ارائه دهد، مسولیت تائید این طرح کاری با وزارت کشور فرانسه می باشد. این نوع ویزا ۴ سال اعتبار دارد و قابل تمدید می باشد. از جمله شرایط اقامت فرانسه به وسیله این نوع ویزا امکان اقدام برای ویزای همراه است. متقاضی میتواند برای همسر و فرزندان خود ویزای همراه درخواست کند و همسر و فرزندان متقاضی می توانند با اخذ اقامت فرانسه ، به کار در فرانسه و تحصیل در این کشور بپردازند.


اقامت خودحمایتی فرانسه

با استقبال متقاضیان از شرایط اقامت فرانسه از طریق ویزای خودحمایتی فرانسه و در ادامه آن علاقه اشخاص برای سرمایه گذاری در خاک فرانسه پس از کسب اقامت، دولت فرانسه نیز با ارائه امکاناتی قصد دارد تا سرمایه های خارجی را از این روش جذب کند. البته در این روش شما ملزم به سرمایه گذاری و خرید ملک در خاک فرانسه نیستید و این امر امکانی است که روش اقامت خودحمایتی فرانسه در اختیار شما قرار میدهد تا بتوانید در خاک فرانسه نیز به کسب درآمد بپردازید. این نکته مهم است که شما در این روش حق کار و فعالیت شغلی در خاک فرانسه را ندارید، به همین علت تاکید این روش بر تامین مخارج از خاک ایران است.

شرایط اقامت فرانسه در این روش به این صورت است که متقاضی با داشتن درآمد ثابت و در حد مطلوب داخل خاک ایران میتواند برای اخذ ویزای خودحمایتی فرانسه اقدام کند. به صورت کلی شخص باید اثبات کند که از یکی از منابع سود سپرده بانکی، اجاره دریافتی از املاک و حقوق بازنشستگی و یا سود سهام شرکت ها درآمد ثابت ماهانه در ایران دارد. توجه داشته باشید که در صورتی که هر یک از این منابع تمکن مالی متقاضی را اثبات کند دیگر نیازی به باقی روش ها (سه منبع دیگر) نیست.

اقامت در این روش به صورت موقت 5 ساله خواهد بود که ابتدا به صورت دو دوره 1 ساله و سپس یک دوره 3 ساله تمدید خواهد شد و شرط تمدید داشتن سه عمل یعنی: حفظ درآمد ثابت، داشتن آدرس مشخص در خاک اتریش و داشتن بیمه درمانی است.

شرایط احراز تمکن مالی مورد نیاز برای دریافت اقامت فرانسه از طریق ویزای تمکن مالی:

 • متقاضی اصلی: مبلغ 40000 یورو در حساب شخصی داشته باشد.
 • همسر متقاضی: مبلغ 20000 یورو در حساب شخصی داشته باشد.
 • به ازای هر فرزند زیر 18 سال: 10000 یورو در حساب متقاضی اصلی داشته باشد.
 • متقاضی اصلی حداقل یکبار با ویزای توریستی به فرانسه سفر کرده باشد.

برای مطالعه اختصاصی در مورد دریافت اقامت فرانسه از طریق ویزای خود حمایتی به این مقاله مراجه کنید: <اقامت خودحمایتی فرانسه>


سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت

شرایط اقامت فرانسه از طریق ثبت شرکت در فرانسه به این صورت است که متقاضی باید در این کشور اقدام به ارائه بیزینس پلن یا نقشه تجاری نمائید و با دریافت ویزای کوتاه مدت وارد فرانسه شوید و پس از انجام مقدمات کار به ایران بازگردید و درخواست ویزای بلند مدت خود را به سفارت ارائه دهید و پس از بازگشت به فرانسه فعالیت خود را آغاز نمائید.

پس از شروع بیزینس خود قادر به دریافت اقامت ۱ ساله این کشور خواهید بود و تا مادامی که این فعالیت ادامه دارد اقامت شما قابل تمدید خواهد بود. پس از ۵ سال فعالیت اقامت ۱۰ ساله این کشور را بدست خواهید آورد و پس از آن نیز می توانید درخواست اقامت فرانسه را اعلام نمائید.


شرایط اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری

به صورت کلی راه اندازی یک بیزینس در یک کشور اروپائی الزام به نوشتن نقشه ی تجاری آن بیزینس و سود دهی آن در طی مدت اقامت از طریق این ویزا می باشد. برای اینکه بتوانید تجارتی را در فرانسه راه اندازی کنید و به وسیله این شرایط اقامت فرانسه را به دست بیاورید ابتدا باید ویزای توریستی این کشور را دریافت نمایید و پس از انجام بررسی های لازم اقامت ۱ ساله ای را بدست خواهید آورد که به واسطه آن قادر خواهید بود تجارت مورد نظر را در فرانسه راه اندازی کنید.


شرایط اقامت فرانسه از طریق ازدواج

شرایط اقامت فرانسه از طریق ازدواج: متقاضی دریافت اقامت فرانسه اگر با زن یا مرد دارای تابعیت این کشور ازدواج کند می تواند اقامت این کشور را دریافت کند. متقاضی دریافت اقامت فرانسه از طریق ازدواج، پس از ۴ سال از ازدواج می تواند برای اخذ تابعیت فرانسه اقدام کند.


شرایط اقامت فرانسه از طریق تولد فرزند

شرایط اقامت فرانسه از طریق تولد فرزند: این روش دریافت اقامت فرانسه صرفا مخصوص کودکی است که در خاک فرانسه متولد شده ات. بر اساس قانون خون، کودکی که در خاک فرانسه متولد شود بر اساس تابعیت پدر و مادرش می تواند تابعیت این کشور را دریافت کند. در این روش دو حالت ذیل محتمل است:

 • اگر پدر و یا مادر کودک متولد شده در فرانسه در این کشور به دنیا آمده باشند، کودک تابعیت فرانسه را اخذ می کند.
 • اگر پدر و مادر کودک متولد شده در فرانسه نامشخص و نامعلوم باشد، دولت فرانسه تابعیت را به این کودک اعطا می کند.

مزایای داشتن اقامت فرانسه

گرچه شرایط اقامت فرانسه به نسبت سایر کشورها کمی متفاوت است اما دریافت اقامت فرانسه برای افراد، مزایای قابل شمارشی را به همراه دارد، از جمله:

 • تسلط و مهارت به زبان فرانسوی، زبان فرانسه در ۳۲ کشور جهان رواج دارد.
 • امکان شرکت در دوره های آمادگی زبان فرانسه در کالج های فرانسه
 • امکان زندگی در یک کشور اروپایی پیشرفته و صنعتی و فوق العاده
 • رضایتمندی دانشجویان بین المللی از تحصیل و زندگی در فرانسه
 • امکان کار و اشتغال در فرانسه پس از تمام شدن دوره تحصیلی
 • امکان رفت و آمد و سفر و کار و تحصیل در کشورهای اروپایی
 • فرصت یادگیری فرهنگ و آداب و رسوم و زبان کشور فرانسه
 • امکان تحصیل در بهترین سیستم آموزشی دانشگاهی جهان
 • امکان کار و تحصیل و اقامت در کشورهای حوزه شینگن
 • زندگی و تحصیل در کشوری با تنوع فرهنگی بسیار زیاد
 • بالا بودن سطح و سواد علمی فارغ تحصیلان
 • فرصت تحقیق و پژوهش علمی در فرانسه
 • امکان تحصیل رایگان در دانشگاه
 • پایین بودن هزینه های تحصیل
مزایای داشتن اقامت فرانسه

در خصوص مطالعه بیشتر در مورد شرایط اقامت فرانسه مقالات ذیل را پیشنهاد میکنیم:

اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی

تحصیل در فرانسه با مدرک دیپلم

تحصیل رایگان پزشکی در فرانسه

تحصیل در دانشگاه های فرانسه

تحصیل داروسازی در فرانسه

تحصیل پزشکی در فرانسه

تحصیل دکتری در فرانسه

ویزای تحصیلی فرانسه

دانشگاه های فرانسه

ویزای کاری فرانسه

تحصیل در فرانسهدیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید