اقامت خودحمایتی فرانسه

Applyman

یکی از مناسب ترین روش های اخذ اقامت کشور فرانسه روش اقامت خودحمایتی فرانسه است. این روش از این جهت مناسب به حساب می‌آید که در این روش اخذ اقامت نیازی به سرمایه گذاری و کارآرفرینی نیست و متقاضیان می توانند با ارائه مدارک مبنی بر داشتن درآمد ثابت ماهیانه در ایران، اقدام به اخذ این اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی نمایند. تمکن مالی ذکر شده میتواند از طریق سود سپرده بانکی، اجاره دریافتی از املاک و حقوق بازنشستگی نشان داده شود و این نکته قابل ذکر است که ارائه یکی از این مدارک جهت احراز تمکن مالی کفایت میکند.

اخذ اقامت یکی از زیبا ترین کشور های اتحادیه اروپا و بهره مندی از امکانات و خدمات اجتماعی آن باعث شده تا روش اقامت خودحمایتی فرانسه طرفداران زیادی را به خود جذب کند.


شرایط کلی روش اقامت خودحمایتی فرانسه

شرایط کلی روش اقامت خودحمایتی فرانسه

با استقبال متقاضیان از اقامت خودحمایتی فرانسه و در ادامه آن علاقه اشخاص برای سرمایه گذاری در خاک فرانسه پس از کسب اقامت، دولت فرانسه نیز با ارائه امکاناتی قصد جذب سرمایه های خارجی از این روش را دارد. البته در این روش شما مجبور به سرمایه گذاری و خرید ملک در خا فرانسه نیستید و این امر اکانی است که روش اقامت خودحمایتی فرانسه در اختیار شما قرار میدهد تا بتوانید در خاک فرانسه نیز به کسب درآمد بپردازید. این نکته قابل ذکر است که شما در این روش حق کار و فعالیت شغلی در خام فرانسه را ندارید، به همین علت تاکید این روش بر تامین مخارج از خاک ایران است

در این روش متقاضی با داشتن درآمد ثابت و در حد مطلوب داخل خاک ایران میتواند برای اخذ اقامت خودحمایتی فرانسه اقدام کند. به صورت کلی شخص باید اثبات کند که از یکی از منابع سود سپرده بانکی، اجاره دریافتی از املاک و حقوق بازنشستگی و یا سود سهام شرکت ها درآمد ثابت ماهانه در ایران دارد. توجه داشته باشید که همانطور که قبلا اشاره شد در صورتی که هر یک از این منابع تمکن مالی متقاضی را اثبات کند دیگر نیازی به باقی روش ها(سه منبع دیگر) نیست.

اقامت در این روش به صورت موقت 5 ساله خواهد بود که ابتدا به صورت دو دوره 1 ساله و سپس یک دوره 3 ساله تمدید خواهد شد و شرط تمدید داشتن سه عمل یعنی: حفظ درآمد ثابت، داشتن آدرس مشخص در خاک اتریش و داشتن بیمه درمانی است که در ادامه در باره درآمد ثابت که شرط اقامت خودحمایتی فرانسه است بیشتر صحبت خواهد شد.


میزان تمکن مالی لازم برای برنامه خودحمایتی فرانسه

میزان تمکن مالی لازم برای برنامه خودحمایتی فرانسه

شرایط احراز تمکن مالی مورد نیاز:

 • متقاضی اصلی مبلغ 40000 یورو در حساب شخصی داشته باشد
 • همسر متقاضی مبلغ 20000 یورو در حساب شخصی داشته باشد
 • به ازای هر فرزند زیر 18 سال 10000 یورو در حساب متقاضی اصلی داشته باشد.
 • متقاضی اصلی حداقل یکبار با ویزای توریستی به فرانسه سفر کرده باشد

*قابل ذکر است نرخ یورو طبق اعلام نرخ بانک مرکزی محاسبه میشود.

به طور کلی و طبق قوانین اقامت خودحمایتی فرانسه متقاضی باید برای سرپرست، ماهانه 3۰۰۰ یورو، برای همسر ماهانه 1500 یورو در خاک ایران به صورت ریالی نشان دهد. لازم به دکر است در صورت نرسیدن درآمد هریک از اعضا به حدنصاب امکان جبران توسط نفر دیگر وجود دارد. (به طور واضح تر یک خانواده ۳ نفره با فرزندان زیر ۱۸ سال در زمان تمدید ملزم به نشان دادن درامد سالانه ۶۳ هزار یورو هستند)

همانطور که گفته شد این تمکن مالی ب رای تمدید سالانه اقامت خودحمایتی فرانسه در کنار دو فاکتور دیگر مورد نیاز است و باید استمرار آن اثبات شود.

نکته دیگر حائز اهمیت درباره کشور فرانسه این است که تحصیل فرزندان شما رایگان خواهد بود.

دولت فرانسه به افراد دارنده اقامت خودحمایتی فرانسه، اجازه اشتغال نمی دهد. فرد برای انجام کسب و کار در هر زمینه ای در کشور اتریش محدودیت دارند و صرفا باید نیاز های مالی خود را از خاک ایران و از طریق تمکن مالی که معرفی کرده‌اند تامین کنند. اما اشخاص اجازه خرید ملک و سرمایه گذاری در خاک فرانسه را دارند و میتوانند از این راه در خاک این کشور برای خود درآمد زایی کنند.


مدارک مورد نیاز اقامت تمکن مالی فرانسه

مدارک مورد نیاز اقامت تمکن مالی فرانسه

از جمله مهمترین مدارک اقامت خودحمایتی فرانسه میتوان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • اثبات وجود تمکن مالی و درآمد ثابت ماهیانه در خاک ایران
 • فرم های مخصوص خودحمایتی فرانسه
 • ارائه مدرک زبان فرانسوی در سال دوم اقامت موقت
 • پاسپورت معتبر
 • عکس پاسپورتی پشت نویسی شده
 • سند ازدواج و سایر مدارک هویتی خود متقاضی و اعضای خانواده وی یعنی همسر و فرزندان زیر 18 سال
 • اسناد و مدارکی که نشان دهد فرد ملکی در کشور فرانسه خریده یا اجاره کرده

این روش بدون نیاز به مدرک زبان در سال اول قابل انجام است و همچنین نیازی به سرمایه‌گذاری یا راه‌اندازی کسب‌وکار در خاک فرانسه نمیباشد.


مزایای اقامت خودحمایتی فرانسه

از جمله مزایت های مهم اقامت خودحمایتی فرانسه میتوان به امکان همراهی خانواده اشاره کرد. همچنین این روش یکی از سریعترین راه های اخذ اقامت اروپا به شمار میرود که در آن نیازی به انتقال سرمایه به کشور فرانسه نمیباشد. از دیگر مزایای این روش میتوان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • امکان اخذ اقامت شنگن برای سرپرست، همسر و فرزندان زیر 18 سال
 • خدمات درمانی و تحصیل رایگان
 • استفاده از یکی از بهترین سیستم آموزشی دنیا به صورت رایگان
 • صدور کارت اقامت ۵ ساله برای فرزندان زیر ۱۸ سال
 • عدم محدودیت برای تردد در کشورهای شنگن در طول اقامت موقت

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اقامت خودحمایتی فرانسه با مشاوران گروه مهاجرتی اپلای من تماس حاصل کنید.

* نام اصلی این روش، اقامت تمکن مالی فرانسه است که در میان متقاضیان به نام خود حمایتی شناخته شده است.

همچنین در صورتی که شرایط روش تمکن مالی فرانسه را ندارید، روش هایی چون تحصیل در اتریش و کار در اتریش، روش هایی بسیار متداول تر از این روش هستند.


مراحل دریافت اقامت تمکن مالی فرانسه

مراحل پیش رو در دریافت اقامت خودحمایتی اتریش به ترتیب شامل: بررسی مدارک و شرایط خانواده، تکمیل مدارک، ترجمه و تایید مدارک، تهیه و تنظیم مدارک مورد نیاز از طرف وکیل فرانسوی، مراجعه به سفارت فرانسه در تهران و ارائه درخواست، صدور و دریافت ویزای تایپ D و سفر به کشور فرانسه و دریافت کارت اقامت اروپا برای تمامی اعضای خانواده میشود.


مقالات پیشنهادی:

شرایط تحصیل در فرانسه

هزینه تحصیل در فرانسه

تحصیل دوره زبان در فرانسهدیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید