آزمون دولینگو (DUOLINGO)

Applyman

همیشه سوالات زیادی در راستای مدرک زبان مورد نیاز جهت انواع مختلف مهاجرت و از جمله مهاجرتتحصیلی وجو دارد و در این میان فارق از آزمون های مطرح، گزینه ی آزمون هاید جانبی مانند دولینگو ، پی تی ای و.. نیز برای متقاضیان مطرح بوده و هست اما ابهام در اعتبار این آزمون ها سوال مهمی است که ذهن متقاضیان را به خود مشغول داشته است. در میان lمدارکی که برای مهاجرت تحصیلی مورد نیاز متقاضیان است و دانشگاه ها و سفارت های کشورهای مختلف به آنها حساس هستند، مدرک زبان به مراتب در اولویت بالاتری قرار میگیرد و اتفاقا یکی از سخت ترین شرایطی است که هر متقاضی برای مهاجرت تحصیلی باید آماده کند. دانشگاه ها و سفارت ها فارغ از زبان رسمی کشور خود، معمولا دروس خود را به زبان انگلیسی نیز ارائه میدهند و به تبع مدرک زبان انگلیسی را نیز از متقاضیان قبول میکنند. برای اثبات شایستگی در زبان انگلیسی آزمون های بین المللی متعددی وجود دارد که معروف ترین آنها آزمون آیلتس و تافل هستند. در این میان آزمون های دیگری نیز هستند که برای دانشگاه ها و سفارت های کشورهای مختلف مورد قبول هستند. آزمون هایی نظیر DUOLINGO ، PTE (دولینگو) و FCE از جمله این آزمونها هستند که بجز تافل و آیلتس مورد قبول دانشگاه ها قرار میگیرند. به جهت سختی آزمون های اصلی، متقاضیان بعضا ترجیح میدهند تا در آزمون های جانبی شرکت کنند تا هم در هزینه های خود صرفه جویی کرده باشند و سختی آزمون های اصلی را به جان نخرند. در این مقاله توسط گروه مهاجرتی اپلای من قصد داریم تا درباره آزمون دولینگو که یکی از مطرح ترین آزمون های جانبی و جایگزین به جای آزمون های تافل و آیلتس است اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا برای آمادگی جهت مهاجرت تحصیلی خود، با دید بازتری اقدام به انتخاب نمایید.

دولینگو

آزمون دولینگو (DUOLINGO) چیست؟

آزمون دولینگو در اصل یک آزمون تطبیقی یا Adaptive و مبتنی بر کامپیوتر است که میزان مهارت زبان انگلیسی متقاضیان را موردا ارزیابی و سنجش قرار می­‌دهد. در طی حدود دو سال گذشته بیش از پانصد دانشگاه و کالج در سرتاسر دنیا داشتن مدرک آزمون دولینگو را برای داشتن شرط مدرک زبان مورد وثوق قرار داده و از متقاضیان دریافت پذیرش قبول میکنند. در میان این دانشگاه ها نام دانشگاه هایی چون دانشگاه­‌های برتر: FDU ,Duke ,UCLA Columbia ,NYU ,Yale و… نیز به چشم میخورد. بر اسن اساس آشنایی با آزمون دولینگو و جزئیات آزمون دولینگو می‌­تواند نیاز بسیاری از متقاضیان تحصیل در کشورهای خارجی را مبنی بر داشتن مدرک آزمون‌­ های بین‌­المللی انگلیسی را مرتفع سازد.


تفاوت آزمون دولینگو با آزمون‌­های آیلتس و تافل

همه آزمون های زبان تلاش در سنجش سطح و مهارت های چهارگاه متقاضیان دارند تا بر اساس یک رویکرد واحد سطح و مهارت زبان متقاضیان را ارزش گذاری کنند. آزمون دولینگ نیز تقریبا بر هممین اساس اقادام به ارزیابی سطح مهارت های زبان متقاضیان میکند و البته تفاوت های ساختاری مشهودی نیز نسبت به آزمون های دیگر زبان انگلیسی دارد که به ذکر و توضیح آنها خواهیم پرداخت. در فهرست ذیل به ذکر عمده ترین تفاوت ها و ویژه گی های آزمون دولینگو که آن را نسبت به دیگر آزمونهای زبان متفاوت و متمایز کرده خواهیم پرداخت:

 • اصلی ترین مزیت آزمون دولینگو نسبت به دیگر آزمون ­‌های بین‌­المللی زبان این است که این آزمون دولینگو امکان شرکت در آزمون را بدون مراجعه حضوری، و از طریق اینترنت و به صورت آنلاین در منزل خود و هر زمان که بخواهید فراهم میکند. همین امتیاز آزمون دولینگو باعث شده تا در شرایطی مانند شرایط فعلی حاکم بر جهان و شیوع ویروس کرونا، گزینه سهل الوصول تری به حساب بیاید. باید توجه داشت که لزوما قبل از اقدام به تصمیم گیر ی برای انتخاب آزمون دولینگو به عنوان آزمون زبان جهت ارائه به موسسات و مراکز دانشگاهی، از مورد قبول بودن مدرک آزمون دولینگو توسط موسسه یا مرکز دانشگاهی مورد نظر، اطمینان پیدا کنید.
 • برخلاف دیگر آزمون ها مانند آزمون تافل و آیلتس که به شما اجازه میدهند تا نتیجه را نهایتا برای 5 موسسه یا دانشگاه ارسال کنید و برای بیشتر از این تعداد نیاز به پرداخت وجه(20 دلار) وجود دارد. در آزمون دولینگو شما این امکان را دارید تا بدون محدودیت کارنامه خود را برای هر تعداد دفعه و به هر دانشگاه یا موسسه علمی که خواستید ارسال کنید و هزینه مازادی از شما دریافت نمیکند.
 • آزمون دولینگو نیز مانند دیگر آزمون ها مهارت های، Listening، Reading، Writing و Speaking شما را مورد ارزیابی قرار میدهد ولی در آزمون دولینگو با متون پرتراکم و وویس های طولانی مواجه نخواهید شد و این ارزیابی چهارگانه توسط حجم سبک تری از سوالات طرف خواهید شد و از متن­‌های طولانی برای خواندن، نوشتن یا گوش­­‌دادن استفاده نمی‌­شود.
 • در میان آزمون های زبان مختلف مدت زمان برگزاری آزمون کتبی آیلتس 2 ساعت و 45 دقیقه و این زمان برای آزمون تافل 4 ساعت است، اما تمامی مراحل آزمون دولینگو از ابتدا تا انتها، کمتر از 60 دقیقه به طول می انجامد.
 •  نتایج آزمون­‌های تافل و آیلتس بین 10 تا 13 روز زمان نیاز دارد تا به دست شما برسد در حالی این که این زمان در آزمون دولینگوو از دو روز تجاوز نخواهد کرد و شما پس از دو روز میتوانید از نتیجه آزمون دولینگو خود مطلع شوید.
 • آزمون تافل و آیلتس تقریبا هر 10 الی 15 روز برگزار میشوند اما آزمون دولینگو تقریبا به صورت 24 ساعته و 7 روز هفته قابلیت شرکت دارد.
 • آزمون های آیلتس و تافل هرکدام به ترتیب 215 و 225 دلار هزینه در بر دارند و این در حالی است که هزینه آزمون دولینگو تنها 49 دلار است.
 • در پایان هدف آزمون دولینگو استفاده از تکنولوژی برای در دسترس بودن آموزش برای همه متقاضیان و برگزاری آزمونی ساده، سریع و مقرون به صرفه است.
تفاوت آزمون دولینگو با آزمون‌­های آیلتس و تافل

ساختار آزمون دولینگو

آزمون دولینگو نیز مانند سایر آزمون های زبان بین المللی از ساختار خاص خود پیروی میکند، همانطور که پیش از این به آن اشاره شد در آزمون دولینگو نیز هارت های، Listening، Reading، Writing و Speaking شما مورد ارزیابی قرار میگیرد اما با این تفاوت که این مهارت ها در ساختار خاص خود آزمون دولینگو بررسی میگردد. آزمون دولینگو دارای سه قسمت اصلی است:

 • قسمت اول آزمون دولینگو (Quick Setup):

قسمت اول آزموندولینگو شامل مقدمه ای است بر آزمون دولینگو که قوانین و مقررات وضع شده در آزمون دولینگو را بررسی می‌­کند 10 دقیقه طول می­‌کشد و البته باید توجه داشت این قسمت در نمره نهایی شما تاثیری نخواهد داشت.

 • قسمت دوم آزمون دولینگو (Adaptive Questions)

قسمت دوم آزمون دولینگو از سؤالات تطبیقی تشکیل شده و بودجه عمده آزمون را تشکیل می‌­دهد و همانطور که پیشتر گفته شد، میزان سختی و آسانی سوالات به عملکرد شما در پاسخگویی به سوالات قبلی وابسته است، هدف از سوالات تطبیقی در آزمون دولینگو در اصل ارزیابی سطح دانش متقاضیان در مواردی چون: واژگان انگلیسی (English vocabulary)، نحوه نگارش و قرارگیری کلمات و عبارات به صورت درست در جمله (syntax)، تلفظ واژگان انگلیسی (phonetics)، بیان واژگان انگلیسی با استرس و آهنگ درست (stress and intonation of English words) و مهارت‌­های خواندن، نوشتن و گوش دادن است.

نمره شما در آزمون دولینگو کاملا براساس ارزیابی مهارت­‌های ذکر شده در بالا مشخص خواهد شد و باید توجه داشت که کل زمان بخش سوالات تطبیقی 25 دقیقه است.

 • بخش سوم آزمون دولینگو (Video Interview & Writing Sample):

قسمت سوم آزمون دولینگو ، شامل دو تکلیف میشود که متشکل از انجام یک مکالمه ویدئویی و نوشتن یک نمونه انشا است. هر دو این وظایف همراه با نمره آزمون دولینگو شما برای موسسات و دانشگاه­‌هایی که درخواست میدهید ارسال می­‌شوند. در حقیقت این قسمت، این امکان را به قسمت پذیرش دانشگاه می‌­دهد تا در مورد شما اطلاعات بیشتری کسب کنند و برای خود شما هم فرصتی برای نشان دادن مهارت زبان انگلیسی­‌تان به شمار میرود.

در تکلیف اول، دو مبحث به شما پیشنهاد می­‌شود که باید یکی از آنها را انتخاب کنید و درحالی که فیلم ویدئویی شما ضبط می­‌شود، به صورت شفاهی به مدت 1 تا 3 دقیقه، در مورد آن مبحث صحبت کنید. در تکلیف دوم، مانند تکلیف اول، می­‌بایست از میان دو موضوع پیشنهادی، یکی را انتخاب کنید و در مدت زمان 3 تا 5 دقیقه پاسخ خود را به صورت یک متن بنویسید و در تمام این مراحل یک تایمر زمان شما را محاسبه میکند تا به مشکل زمان برنرخورید. عملکرد شما در بخش سوالات تطبیقی، مشخص کننده مهارت رایتنیگ هستند. ذکر این نکته نیز مهم است که مدت زمان بخش سوم آزمون دولینگو تنها 10 دقیقه می­‌باشد.


مدل سوالات آزمون دولینگو

قسمت دوم آزمون دولینگو دارای هشت نوع سوال است. شش نوع از آن­ها (Gap-fill Reading Passage، C-test Questions، English Word Selection، Listen and Write، Read and Speak) تطبیقی هستند و دو نوع دیگر (Extended Speakingو Extended Writing) که به مراتب طولانی­‌تر نیز هستند، در پایان سوالات تطبیقی ارائه می­‌شوند. در ادامه و در بخش های بعدی به بررسی هر یک از این مدل ها میپردازیم:

 • پر کردن جاهای خالی در متن:

در سوالاتی که متقاضیان باید جاهای خالی را پر کنند در آزمون دولینگو، یک متن بر پایه منابع ادبیات زبان انگلیسی به شما ارائه میگردد. در طول این متن جاهایی خالی‌­ وجود دارد که آزمون دولینگو برای هر جای خالی تعدادی کلمه هم معنی به شما پیشنهاد میدهد و شما موظفید از میان کلمات ارائه شده، جواب مناسب را انتخاب کنید. متن­‌های Reading معمولا سختی بیشتری نسبت به سایر بخش ها دارند، به این علت که از متون ادبی انگلیسی اقتباس می­‌شوند و به همین علت که بسیاری از داوطلبان با این سبک از متون انگلیسی، آشنایی ندارند این امر سبب می‌­شود تشخیص درست گرامر کلمه مناسب برای جاهای خالی دشوار باشد.

 • پرکردن حروف گمشده:

در سوالاتمبنی بر پر کردن کلمات گم شده، متن کوتاهی ه شما ارائه می‌­شود که جملات ابتدایی و انتهایی آن کامل نوشته شده است، اما باقی متن دارای لغاتی که نقاط مختلف حروف آن­ها خالی است و شما ملزم هستیددر مدت زمان 3 دقیقه، این لغات را تشخیص داده و جمله را کامل کنید. سوالات در اصطلاح C-test سطح توانایی نگارش انگلیسی متقاضیان را از طریق تشخیص املاء لغات ارزیابی می­‌کنند. برای این که بتوانید این بخش از آزمون دولینگو را به خوبی پشت سرر بگذارید، باید منابعی مانند بیوگرافی یا تاریخ که براساس زندگی وافعی مردم هستند و مقالات پیشرفته زبان انگلیسی را مطالعه کنید. به این جهت که اغلب موارد این سوالات از متون تاریخی گزینش میگردند. اگر خواندن این سبک از متون انگلیسی برای شما سخت و یا حوصله سر بر هستند، می­‌توانید به عنوان جایگزین خواندن مقالات روزنامه‌­ها، مقالات مجلات و رمان­‌ها را جایگزین آن کنید.

 • انتخاب واژه انگلیسی:

بخش اول، انتخاب واژه (کتبی): در این بخش تعدادی واژه انگلیسی واقعی مانند، resentment, vanquish و تعدادی واژه که ظاهرا مانند لغات انگلیسی هستند مثل واژه­‌های، commemoral, executrive ارائه می‌­شود و متقاضی باید واژه­‌های انگلیسی درست را از میان آن­ها تشخیص دهد، اما لزومی ندارد که حتما معنی یا مفهوم آن­ها را بدانید .این نوع از سوالات آزمون دولینگو به ظاهر ساده به نظر می­‌رسند اما واژه­‌ه ارائه شده در سوال لغاتی هستند که زیاد به کاربرده نمی­‌شوند و قبلا با آن­ها مواجه نشده­‌اید و همین امر تشخیص درست بودن این واژه‌­ها را مشکل می‌­سازد. در طول مدت زمان یک دقیقه باید از میان 18 کلمه ارائه شده واژه‌­های انگلیسی درست را پیدا کنید و باید توجه داشت این نوع از سوالات انتخاب واژه، تنها دانش واژگان زبان انگلیسی داوطلبان را مورد سنجش قرار می­‌دهد.

بخش دوم، انتخاب واژه(صوتی): در ایمن قسمت تعدادی کلمه انگلیسی واقعی و شبه انگلیسی به متقاضیان ارائه داده می­‌شود. اما اینبار این واژه­‌ها به صورت فایل‌­های صوتی هستند، که با انتخاب هر کلمه، کلمه مربوطه پخش میشود و شما 1 دقیقه و 15 ثانیه وقت خواهید داشت تا واژه­‌های انگلیسی درست را از میان این واژها تشخیص دهید.

برای انجام تمرینی که دائمی باشد و مداومت داشته باشد، بهتر آن است روخوانی متون انگلیسی، دیدن فیلم­‌های انگلیسی زبان و ویدئوهای شبکه YouTube برای شما تبدیل به یک عادت شود.

 • گوش بدهید و بنویسید:

در این قسمت از آزمون دولینگو، باید به یک متن انگلیسی گوش دهید و آن را لغت به لغت بنویسید. این جمله را نهایتا تا سه بار می­‌توانید پخش کنید و کلا یک دقیقه فرصت خواهید داشت تا این جمله را گوش دهید و بنویسید. مرحله به مرحله جملات طولانی تر میگردند و بایستی علاوه بر شنیدن تمام کلمات یک جمله، بتوانید آن را خوب به خاطر بسپارید. این نوع از سوالات آزمون دولینگو مهارت گوش دادن و نوشتن متقاضیان را می‌­سنجد بنابراین نیازی به فهم معنا و مفهوم جملات بیان­ شده نیست. برای کسب آمادگی برای این قسمت از آزمون دولینگو ، میتوانید به پادکست­‌هایی با لهجه آمریکایی گوش دهید. برای پاسخگویی به سوالات در اصطلاح Listen and Write بهتر آن است پس از یک بار شنیدن جمله، هر آنچه که شنیده‌­اید را در محل مورد نظر تایپ کنید، و دو فرصت بعدی پخش جمله را برای چک کردن یا کامل کردن جمله‌­ای که نوشته‌­اید، استفاده کنید.

 • بخوانید و صحبت کنید:

در این قسمت از آزمون دولینگو، متقاضی باید جمله ‌­ای که در گیومه نوشته شده را با صدای بلند بخواند. در این بخش 20 ثانیه فرصت دارید تا با کلیک بر روی گزینه Recording جمله مربوطه را بخوانید و صدای خود را ضبط کنید، در این بخش هم هم، جملات بعدی به تدریج طولانی­‌تر می­‌شوند. به این منظور که در پاسخ به سوالات بخوانید و صحبت کنید آزمون دولینگو عملکرد خوبی داشته باشید، باید متون مختلف زبان انگلیسی را با تمرین زیاد و با صدای بلند بخوانید. همچنین می‌­توانید صدای خود را ضبط کنید تا با گوش دادن به صدایتان، تلفظ­‌های اشتباه خود را پیدا و اصلاح کنید.

 • سوالات Extended Speaking در آزمون دولینگو:

پس از اتمام سوالات تطبیقی آزمون دولینگو ، سوالات Extended Speaking شروع میشوند که معیار اصلی سنجش مهارت صحبت کردن یا Speaking LJRHQDHK می­‌باشند. این RSLJ خود شامل دو LBG سوال است که به گونه­‌ای طراحی می‌­شوند که داوطلبان را در هر سطحی از زبان انگلیسی مورد ارزیابی قرار دهند. میزان سختی این سوالات به نحوه عملکرد متقاضیان در بخش تطبیقی بستگی دارد. انواع سوالات بخش Extended Speaking عبارتند از: پاسخگویی شفاهی (Independent Speaking Tasks)، سوالات Extended Writing، توصیف تصویر (Picture Description Task) و پاسخ­گویی نوشتاری (Independent Writing Task).

پاسخگویی شفاهی (Independent Speaking Tasks): به صورت سه تکلیف طرح می‌­شوند. برای هر تکلیف 30 ثانیه زمان دارید تا سوالات را بخوانید و با کلیک بر روی گزینه Start در مدت زمان90 ثانیه پاسخ خود را به صورت شفاهی بیان کنید.

سوالات Extended Writing:

سوالات Extended Writing آزمون دولینگو ، معیاری برای سنجش مهارت نوشتاری شما هستند. این قسمت حاوی 4 سوال است که به صورت دو تکلیف یا دو نوع سوال مطرح می­شوند: توصیف تصویر و پاسخ­گویی نوشتاری.


شیوه نمره­‌ گذاری در آزمون دولینگو

در آزمون دولینگو شیوه نمره دهی به صورت کامپیوتری و سریع و دقیق است. برای سوالات جای خالی، انتخاب واژه انگلیسی درست، گوش دادن و نوشتن جمله، نمره­‌ دهی براساس درست یا غلط بودن پاسخ متقاضیان است. اما در عین حال هیچ اطلاعاتی در مورد چگونگی نمره‌­دهی برای سوالات خواندن و صحبت کردن در دسترس نیست. در واقع در آزمون دولینگو مهارت زبان انگلیسی متقاضیان را با استفاده از مقیاسی که بین 10-160 متغیر است، اندازه گیری شده و نمره نهایی همراه با توضیحات مختصری ارائه می‌­شود که بیان می­‌کند، نمره آزمون شما به چه معناست و در چه جایگاهی از زبان انگلیسی هستید.

شیوه نمره­‌ گذاری در آزمون

آزمون دولینگو برای تمامی متقاضیان ریزنمرات را به نمایش می‌گذارد و همانطور که احتمالا می‌دانید آزمون آیلتس، ریزنمرات را به تک تک مهارت‌های زبان انگلیسی اختصاص می‌دهد که شامل Listening، Reading، Writing و Speaking می‌شود. اما شیوه نمره‌دهی در آزمون دولینگو با بقیه آزمون‌های بین‌المللی اندکی متفاوت است و شامل 4 مورد می‌شود که عبارتند از: Literacy , Comprehension, conversation and production.

 • Literacy: این قسمت در برگیرنده سه نوع از سوالات آزمون دولینگو شامل (C-test, writing, yes/no (text می‌باشد که در این مقاله توسط گروه مهاجرتی اپلای من به طور کامل دربار آن‌ها صحبت کرده‌ایم.
 • Comprehension:  این بخش در آزمون دولینگو بستگی به عملکرد شما در قسمت‌های: (C-test, dictation, elicited speech, yes/no (text), yes/no (audio دارد.
 • conversation: شامل بخش‌های  Speaking, dictation, elicited speech, yes/no (audio است.

قوانین و مقررات آزمون دولینگو

مانند هر یک از آزمون های بین المللی زبان، آزمون دولینگو نیز از قوانین و مقررات خاص خود پیروی میکند و داوطلبان موظف هستند تا به رعایت این مقررات تمکین ورزند. اینترنتی بودن آزمون دولینگو از نظارت بر آن نمیکاهد و داوطلبان باید مقررات ذیل را رعایت کنند:

 • برای انجام آزمون دولینگو تنها مجاز به استفاده از یک حساب کاربری هستید و اگر حساب کاربری دومی دارید، مسدود خواهد شد.
 • باید ارتباط چشمی خود را با صفحه کامپیوتر حفظ کنید.
 • استفاده از افزونه­‌های Plug-in یا Add-on (مانند Grammarly) بر روی مرورگر مجاز نیست و اگر از این افزونه­‌ها استفاده می‌­کنید، حتما برای شروع و تکمیل تست، آن­‌ها را غیرفعال کنید.
 • یادداشت برداری ممنوع است و درصورتی که در هنگام برگزاری آزمون دولینگو چیزی بنویسید، نتیجه آزمون شما صادر نشده و دیگر مجاز به انجام دوباره آزمون دولینگو نخواهید بود.
 • استفاده از دستگاه هایی چون: کروم بوک، آی پد، تبلت و دیگر دستگاه­‌های هوشمند برای انجام آزمون دولینگو ممنوع است.
 • استفاده از هدفون و ایرپاد ممنوع است.
 • اطمینان حاصل کنید که در یک اتاق آرام و با نور کافی تنها هستید.
 • اطمینان حاصل کنید که گوش­‌های شما همیشه قابل رویت باشد و پوشانده نشده باشد (به عنوان مثال پوشیده از مو، کلاه و غیره نیست).
 • مطمئن شوید که چهره شما توسط عینک آفتابی یا سایر لوازم جانبی پوشیده نشده­‌است.
 • هدفون یا ایرپاد استفاده نکنید.
 • از وسایلی مانند، گوش­ی‌های موبایل، جزوه یا کتاب­‌های آموزشی استفاده نکنید.
 • با شخص دیگری‌ صحبت نکنید.
 • از وسایل نوشتاری یا کاغذ استفاده نکنید.
 • به هر دلیلی صفحه آزمون دولینگو را روی مرورگر وب خود رها نکنید.
 • تنها به صفحه مانیتور نگاه کنید.

* اگر هر یک از قوانین آزمون دولینگو را نقض کنید، دولینگو مجاز است بدون بازپرداخت هزیمه آزموندولینگو ، نتیجه آزمون شما را تایید نکند یا نتایج آزمون ‌­های قبلی دولینگو را بی اعتبار سازد. بسته به میزان تخلف، ممکن است داوطلبان از شرکت دوباره در آزمون دولینگو برای همیشه محروم شوند.


مدارک و شرایط مورد نیاز قبل از شروع آزمون دولینگو

به دلیل این که متقاضیان آزمون دولینگو را به صورت آنلاین و با استفاده از کامپیوتر شخصی انجام میدهند قبل از شروع آزمون دولینگو باید همه مدارک و شرایط لازم را فراهم کنند تا برای شروع آزمون دولینگو دچار مشکل نشوند. برای شرکت در آزمون دولینگو به شرایط و مدارک زیر نیاز است:

 • پاسپورت و شناسنامه
 • یک اتاق آرام و روشن
 • 60 دقیقه وقت آزاد
 • اتصال اینتزنت قابل اطمینان که در طول مدت زمان آزمون دولینگو قطع و وصل نشود.
 • یک کامپیوتر

و همچنین کامپیوتری که با آن آزمون دولینگو را می‌­دهید باید ویژگی‌­های زیر را داشته باشد:

 • مرورگر مناسب، مانند Chrome یا Opera
 • دوربین جلو
 • یک مکروفون
 • بلندگو
مدارک و شرایط مورد نیاز قبل از شروع آزمون دولینگو

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آزمون دولینگو (DULINGO) میتوانید به وبسایت www.duolingo.com مراجعه کنید.


مطالب مرتبط جهت مطالعه بیشتر در خصوص آزمون دولینگو و آزمون های زبان:

آزمون آیلتس یا تافل؟

اخذ پذیرش تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

پذیرش دانشگاه های کانادا بدون مدرک زبان

ویزای تحصیلی کانادا

دولینگودیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید