اخذ پذیرش تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

Applyman

با استقبال متقاضیان تحصیل در خارج از کشور از مهاجرت تحصیلی به کانادا، بسیاری از متقاضیان با مشکلاتی در امر اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کانادا مواجه شده اند که داشتن مدرک زبان یکی از آنهاست. آزمون های زبان هزینه های زیادی دارند و می تواند وقت و انرژی زیادی را از متقاضیان بگیرند. بر همین اساس تلاش داریم تا بررسی کنیم چه راهی برای اخذ پذیرش تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان وجود دارد. شما این امکان را دارید تا با مراجعه به دانشگاه هایی که نیازی به مدرک زبان ندارند، اخذ اخذ پذیرش تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان را به صورت میانبر انجام دهید. روش های متعدد دیگری نیز وجود دارد که می تواند سطح دانش انگلیسی شما را اثبات کنند. برخی از دانشگاه ها توصیه نامه اساتید قبلی تان را در مورد مهارت انگلیسی شما می پذیرند. بعضی دانشگاه‌های دیگر  شرایط مهارت انگلیسی را برای متقاضیان از برخی کشور های خاص معاف کرده اند و همه دانشگاه ها می توانند اشکال دیگر اثبات مهارت انگلیسی را قبول کنند.

گرچه که طبق قانون کلی تحصیل در کانادا و اخذ پذیرش از دانشگاه ها و مراکز آموزش آکادمیک این کشور مشروط به ارائه مدرک زبان است اما با این حال این امکان وجود دارد تا متقاضیان از دو راه اقدام به دریافت اخذ پذیرش تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان نمایند.

در ادامه این مقاله تلاش داریم تا درباره تحصیل در کانادا و اخذ پذیرش تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان صحبت کنیم. کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من آماده راهنمایی و همراهی شما عزیزان در امر مهاجرت تحصیلی به کانادا هستند.

اخذ پذیرش تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

در حالت کلی برای مهاجرت تحصیلی و اخذ اخذ پذیرش تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان دو روش پیش روی متقاضیان است.

اخذ پذیرش دوره زبان: در این روش دانشجو ابتدا به قصد تحصیل در دوره زبان اقدام به اخذ پذیرش میکند و پس از طی مراحل ویزا وارد خاک کانادا شده تا پس از اتمام دوره زبان انگلیسی وارد دانشگاه مورد نظر خود شود.

اخذ پذیرش مشروط: پذیرش های مشروط آن دسته از پذیرش هایی است که در آن دانشگاه یا کالج برای پذیرش متقاضی شروطی تعیین کرده اند و متقاضی باید به سفارت اثبات کند که قادر به فراهم کردن شروط دانشگاه یا کالج میباشد. به عنوان مثال پذیرش مشروط به مدرک زبان به این معنی است که طی مکاتبات با دانشگاه مورد نظر اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی مشروط به دوره زبان میکنید. در این روش دانشگاه به شما مجوز تحصیل اعطا میکند با این شرط که ابتدا در دوره های زبان انگلیسی دانشگاه شرکت کنید و متعهد شوید تا شروع ترم مورد نظر موفق به کسب مدرک زبان مورد نیاز رشته خود خواهید شد. گفتنی است ریسک صدور ویزا در این روش نسبت به روش اول یعنی اخذ پذیرش دوره زبان کمتر است و در صورتی که مدارک مورد نیاز برای صدور اخذ پذیرش تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان شما کامل باشد، سفارت مانعی برای صدور ویزای تحصیلی شما نخواهد داشت.


روش های اخذ پذیرش تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

در این قسمت از مقاله می خواهیم یک شرح کلی از سیاست پذیرش دانشگاه های کانادا بدون مدرک زبان ارائه کنیم. اگر شامل یکی از موارد زیر هستید می توانید برای اخذ پذیرش تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان اقدام کنید:

  • اگر ۴ سال در یک مدرسه متوسطه انگلیسی تحصیل کرده اید
  • کشوری که اهل آن هستید انگلیسی زبان است
  • اگر یک ترم یا یک سال در مدرسه زبان دانشگاه های کانادا شرکت کرده اید

اگر یک یا چند مورد از شرایط فوق را داشته باشید، به احتمال زیاد واجد شرایط پذیرش پذیرش دانشگاه های کانادا بدون مدرک زبان خواهید بود.


معرفی دانشگاه‌های کانادای که برای پذیرش نیاز به ارائه مدرک زبان ندارند

شرط بسیاری از دانشگاه های کانادا برای پذیرش، داشتن مدرک بین المللی زبان انگلیسی است اما تعدادی از آن ها شرایط آسانتری برای ثبت نام دانشجویان بین المللی در نظر گرفته اند که در ادامه به معرفی دانشگاه ها جهت اخذ پذیرش تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان می پردازیم.


دانشگاه بروک

داشتن مدرک زبان می تواند به شما در پذیرش دانشگاه بروک کمک کند اما ضروری نیست. همچنین این دانشگاه افرادی را که دوره Brock Intensive English Language  در این دانشگاه گذرانده اند را می پذیرد.

اگر یک دیپلم بین المللی را به پایان رسانده اید که زبان انگلیسی جزو ساختار آموزشی آن است، می توانید بدون داشتن مدرک زبان پذیرش شوید. همچنین، اگر در ۳ سال گذشته به زبان انگلیسی تحصیل کرده اید و نمرات قابل قبولی دارید، می توانید از آن نمرات به عنوان جایگزین پذیرش اخذ پذیرش تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان، استفاده کنید.

دانشگاه بروک

دانشگاه ساسکاچوان

دانشگاه ساسکاچوان دانشگاهی است که به دلیل داشتن برندگان جایزه نوبل و تحقیقات آنها شناخته می شود. این دانشگاه دارای یک برنامه تحصیلی رقابتی می باشد. دانشگاه ساسکاچوان یک دانشگاه بین المللی در حال رشد است و دارای شرایط تسلط به زبان انگلیسی می باشد. با این حال اگر مدرک زبان ندارید می توانید در برنامه آموزش زبان انگلیسی دانشگاه ساسکاچوان شرکت کنید زیرا دانشگاه دوست دارد دانشجویان بین المللی بیشتری داشته باشد.

اگر ۳ سال به صورت تمام وقت در مدرسه ای تحصیل کرده باشید که برنامه درسی کانادا را به زبان انگلیسی، چه در کانادا و چه در خارج کانادا ارائه می دهد، می توانید برای اخذ پذیرش تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان اقدام کنید.

 اگر دیپلم Baccalaureate International یا مدرک Advanced Placement انگلیسی دارید نیز می توانید برای ادامه تحصیل در این دانشگاه دست به کار شوید.

دانشگاه ساسکاچوان

دانشگاه وینیپگ

مدرک زبان برای دانشگاه وینیپگ ضروری نیست. با این حال اثبات مهارت در زبان انگلیسی اجباری می باشد. دانشگاه وینیپگ برای دانشجویانی که مدرک زبان ندارند دوره های آموزش زبان برگزار می کند. شما می توانید در دوره های آموزش زبان ELP  دانشگاه وینیپگ شرکت کنید و مهارت لازم را در زبان انگلیسی بدست آورید.

البته راه های دیگری نیز وجود دارد که می توان از شرط نیاز انگلیسی صرف نظر کرد. اگر 10 سال است که در کانادا زندگی می کنید یا 3 سال در کانادا تحصیل کرده اید، از ارائه مدرک زبان معاف می شوید. همچنین اگر اهل کشورهایی هستید که انگلیسی صحبت می کنند مانند نیجریه و زیمبابوه، برای پذیرش نیازی به هیچگونه مدرک انگلیسی ندارید.

شما باید یک نکته مهم را بدانید: هرگونه آزمون زبان یا گواهینامه ای که بیش از دو سال از صدور آن گذشته باشد، پذیرفته نمی شود. با مراجعه به صفحه الزامات زبان دانشجویان بین المللی می توانید اطلاعات بیشتری برای پذیرش اخذ پذیرش تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان کسب کنید.

دانشگاه وینیپگ

دانشگاه مموریال نیوفاندلند

دانشگاه مموریال با داشتن ۱۸۰۰۰ دانشجو و ۶۶٪ میزان قبولی، یکی از دانشگاه های دارای رتبه برتر در کانادا است. این دانشگاه در رشته های مهندسی، بازرگانی و پزشکی، بسیاری از دانشجویان بین المللی را که مایل به ادامه تحصیل در کانادا هستند پذیرش می کند. دانشگاه مموریال برای اخذ اخذ پذیرش تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان، مناسب به نظر میرسد.

آن دسته از دانشجویان بین المللی که علاقه مند به تحصیل در دانشگاه مموریال نیوفاندلند هستند و مدرک زبان ندارند، می توانند در کلاس ها و امتحانات ESL یا ELP این دانشگاه شرکت نمایند.

همچنین می توانید با شرکت در کلاس یادگیری آنلاین زبان انگلیسی در دانشگاه شروع کنید. دانشگاه می تواند معافیت داشتن مدرک زبان را به شرطی که بتوانید تسلط به زبان انگلیسی خود را ثابت کنید به شما اعطا نماید، مانند ارائه نمرات انگلیسی در دوره های تحصیلی قبلی.

دانشگاه مموریال نیوفاندلند

کالج کامبریان

کالج کامبریان با تمرکز گسترده بر تحقیقات و اشتغال پس از تحصیل، دانشجویان بین المللی را با آغوش باز می پذیرد. این کالج موافقت نامه هایی را با دانشگاه های دیگر کانادا امضا کرده است که در آن دانشجویان بین المللی می توانند تحصیلات خود را با سایر موسسات آموزشی ادامه دهند. روند درخواست برای اخذ پذیرش تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان ، بسیار دموکراتیک است.

نیازی به داشتن مدارک زبان آیلتس و تافل نیست. در واقع، طبق آنچه در وب سایت این کالج نوشته شده، هنگامی که یک دانشجوی متقاضی بین المللی به کالج کامبریان مراجعه می کند، مهارت های گفتاری و نوشتاری انگلیسی او ارزیابی می شود و اگر متقاضی بتواند مهارت خود را در زبان انگلیسی اثبات کند دیگر نیازی به ارائه گواهینامه های گران قیمت یا ساعاتی که برای مطالعه در یک آزمون مهارت انگلیسی در کالج کامبریان صرف می شود، نیست.

کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من آماده مشاوره و همراهی شما عزیزان در راستان تحصیل در دانشگاه های کانادا هستند.


مقالات ذیل را جهت مطالعه بیشتر در خصوص تحصیل در کانادا و دانشگاه های کانادا توصیه میکنیم:

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

هزینه اخذ پذیرش تحصیلی کانادا

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا

شرایط بورسیه تحصیلی در کانادا

اقامت دائم کانادا از طریق کار

تحصیل پزشکی در کانادا

اقامت تحصیلی کانادا

ویزای استارتاپ کانادا

مدارس کانادا

کار در کانادادیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید