شرایط دوره زبان فرانسوی در استراسبورگ چیست؟

Applyman

فراگیری دوره زبان فرانسوی در استراسبورگ یک فرصت عالی برای متقاضیان تحصیل در فرانسه می باشد. آیا می دانستید کسانی که دوره زبان فرانسوی در استراسبورگ را سپری می کنند، می تواند به صورت رایگان در فرانسه به تحصیل بپردازند و از مزایای تحصیل در کشور فرانسه بهره مند شوند؟ در این مقاله قصد داریم به طور کامل و جامع به شرایط و هزینه های دوره زبان فرانسوی در استراسبورگ بپردازیم.

کشور فرانسه یکی از اصلی ترین مقاصد دانشجویان بین المللی جهت تحصیل است. به طوری که سالانه حدود 300 هزار دانشجو در این کشور به تحصیل می پردازند. جاذبه های تفریحی و گردشگری فراوان و مشهور در کشور فرانسه از دیگر مزایای این کشور اروپایی می باشد. دانشگاه استراسبورگ در سال 1803 در شهر استراسبورگ فرانسه تاسیس شد و در سال 2009 با ادغام سه دانشگاه لویی پاستور، روبرت شومن و مارک بلوچ دانشگاه استراسبورگ شکل جدیدتری به خود گرفت. این دانشگاه دومین دانشگاه فرانسه و دارای رتبه های جهانی بسیاری است. کالج های آموزش دوره زبان فرانسوی در استراسبورگ با توجه به سیستم وکیفیت آموزشی بسیار مطرح می باشند و اکثر متقاضیان جهت یادگیری زبان فرانسوی و تحصیل در فرانسه به این کالج ها وارد می شوند. ناگفته نماند شهر استراسبورگ یکی از شهرهای صاحب نام و مطرح اروپا در زمینه علمی می باشد و مراکز علمی فراوانی در این شهر واقع شده اند. متقاضیان بین المللی با گذراندن دوره زبان فرانسوی در استراسبورگ گام بلندی جهت ورود به دانشگاه برمی دارند. با توجه به اینکه تحصیل در فرانسه به زبان فرانسوی رایگان است، دانشجویان پس از گذراندن دوره زبان فرانسوی در استراسبورگ و کسب مدرک B2 می توانند به دانشگاه های این کشور ورود و به تحصیل بپردازند.

دوره زبان فرانسوی در استراسبورگ
دوره زبان فرانسوی در استراسبورگ

شرایط کلی دوره زبان فرانسوی در استراسبورگ

همان طور که گفته شد تحصیل در فرانسه متقاضیان بین المللی زیادی دارد. اقدام به پذیرش و اخذ ویزا جهت دوره زبان فرانسوی در استراسبورگ یکی از بهترین راه ها برای ورود و تحصیل در این کشور است. همچنین مقرون به صرفه بودن نیز از مزایای این دوره می باشد. دوره زبان فرانسوی در استراسبورگ حدود 1 سال به طول می انجامد و دانشجویان این امکان را دارند در حین آموزش زبان، با شرایط محیطی این کشور نیز آشنا شوند. بعد از گذراندن دوره متقاضیان می توانند در کشور فرانسه جهت تمدید ویزا جهت ورود به دانشگاه اقدام کنند. دانشجویانی که در دوره زبان فرانسوی در استراسبورگ شرکت کنند از مزایایی چون اجازه 20 ساعت کار در هفته و دریافت نیمی از اجاره محل سکونت خود از دولت فرانسه بهره مند می شوند.

کالج های معتبر در دانشگاه استراسبورگ دوره ی زبان فرانسوی را با توجه به درخواست و اهداف متقاضیان بین المللی در سطوح مختلف و از مقدماتی تا پیشرفته برگزار می کنند. امکان دریافت پذیرش دوره زبان فرانسوی در استراسبورگ در زمان های مختلف ایام سال امکان پذیر است. کالج های معتبر دوره زبان فرانسوی در استراسبورگ وجود دارند که از مهم ترین آن ها می‌توان به کالج زبان فرانسه استرالنگ (Stralang)، کالج زبان فرانسه آلیانس فرانسز (Alliance Française) و کالج زبان فرانسه CIEL اشاره کرد.


روند دریافت ویزای تحصیلی جهت ورود به کالج زبان در فرانسه

اخذ پذیرش و ویزا از طریق ورود به کالج زبان در فرانسه روند آسان تری و سریع تری دارد. متقاضی در اولین گام می بایست جهت ثبت نام آنلاین دوره زبان فرانسوی در استراسبورگ اقدام کند و کالج مورد نظر پس از بررسی مدارک در صورت موافقت، مبلغی را جهت پیش ثبت نام از دانشجو دریافت می کند. سپس فرد در وقت مقرر به سفارت مراجعه کرده و مدارک تکمیلی را ارائه می نماید. اخذ ویزا جهت ورود به کالج در حدود 3 ماه زمان می برد و دانشجو پس از ورود به فرانسه باید هزینه دوره زبان در کالج را به صورت کامل پرداخت نماید.

مطرح ترین کالج های زبان فرانسه در شهر استراسبورگ وجود دارند و می توان گفت گذراندن دوره زبان فرانسوی در استراسبورگ با توجه به مطالب ذکر شده، بهترین انتخاب خواهد بود.

آزمون های زبان فرانسوی

 • TEF
 • TCF-Québec
 • DELF
 • DALF

دوره زبان فرانسوی در استراسبورگ کالج CIEL

کالج ciel  واقع در شهر استراسبورگ فرانسه می باشد و در سال 1987 تاسیس شد. متقاضیانی که تا حدودی با زبان آشنایی دارند این فرصت دارند در کلاس های مکالمه این دانشگاه که در سطح عالی برگزار می شود شرکت نموده و زبان فرانسوی را در بهترین سطح فرا گیرند. متقاضیان در ابتدا می بایست 50 یورو جهت ثبت نام پرداخت نمایند و سپس دوره ها به صورت عادی و فشرده برگزار می شود.

دوره زبان فرانسوی در استراسبورگ کالج CIEL
دوره زبان فرانسوی در استراسبورگ کالج CIEL

دوره زبان فرانسوی در استراسبورگ کالج استارلانگ

کالج استارلانگ یکی از برترین موسسات شهر استراسبورگ فرانسه می باشد که در سال 2009 تاسیس و مورد تایید وزارت آموزش و پرورش فرانسه می باشد. این کالج دوره های زبان فرانسوی را در سطوح مختلف بسته به نیاز دانشجو به صورت عادی و فشرده برگزار می کند. افراد با تحصیل در کالج استارلانگ آماده آزمون های TCF، DELF و DALF می شوند. با توجه به ارتباط دانشگاه استراسبورگ با کالج استارلانگ، دانشجویان بعد از گذراندن زبان در این کالج می توانند به راحتی وارد دانشگاه استراسبورگ شده و به تحصیلات دانشگاهی بپردازند. کالج استارلانگ به صورت قابل توجهی مهارت های دانشجویان در زمینه صحبت کردن، خواندن و نوشتن  به صورت تخصصی، آشنایی با فرهنگ فرانسوی زبان ها و همچنین تاریخ و ادبیات فرانسه را افزایش می دهد.


دوره زبان فرانسوی در کالج آلیانس

کالج آلیانس یکی دیگر از کالج های مطرح در زمینه یادگیری زبان فرانسوی می باشد که در سال 1890 در مونیخ و برلین تاسیس شد. کالج آلیانس در اکثر نقاط جهان مانند آمریکا، بلژیک و ..  دارای شعبه می باشد و در کشور فرانسه نیز در شهر استراسبورگ نمایندگی دارد. در این کالج نیز دوره ها به صورت عادی و فشرده برگزار می شود.  اقدام به اخذ پذیرش از کالج آلیانس یکی از آسان ترین روش ها جهت اخذ ویزا تحصیلی فرانسه می باشد.


مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی فرانسه

مهاجرت تحصیلی به فرانسه مستلزم ارائه مدارکی است، این مدارک به شرح زیر است:

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی فرانسه
مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی فرانسه
 • گذرنامه
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • بیمه
 • نامه تمکن مالی
 • 2  قطعه عکس در سایز گذرنامه
 • نامه پذیرش از کالج در فرانسه
 • کپی از تمامی صفحات گذرنامه
 • ترجمه شناسنامه همراه با کپی آن
 • ارائه رزومه به زبان فرانسوی یا انگلیسی
 • ارائه انگیزه نامه به زبان فرانسوی یا انگلیسی
 • ارائه گواهی اشتغال به کار و یا تحصیل
 • ارائه مدارک تحصیلی  مقاطع پیشین مانند دیپلم، پیش دانشگاهی، لیسانس، فوق لیسانس، دکترا و…
 • تکمیل 2 نسخه از فرم درخواست ویزای بلند مدت تحصیلی

هزینه دوره زبان فرانسوی در استراسبورگ چقدر است؟

متقاضیان جهت ورود به کالج زبان در استراسبورگ باید از هزینه های آن آگاهی پیدا کنند. هزینه های تحصیل در کالج های زبان در استراسبورگ با توجه به طول دوره و شرایط دانشگاه با هم تفاوت دارد. اما به طور میانگین هزینه دوره زبان فرانسوی در استراسبورگ در حدود 2500 یورو می باشد.


 هزینه زندگی در استراسبورگ چقدر است؟

هزینه زندگی یک دانشجو بین المللی در فرانسه ماهیانه حدود 500 یورو است، اما در شهرهای کوچک مانند استراسبورگ هزینه زندگی پایین تر است. البته سبک زندگی دانشجو تا حد قابل توجهی در کاهش یا افزایش هزینه ها تاثیر دارد. در ادامه به جدول هزینه های اصلی زندگی در استراسبورگ اشاره می نماییم.

هزینه اجاره ماهانه300 یورو
1 کیلو مرغ5 یورو
 1 کیلو گوشت قرمز25 یورو
هزینه یک وعده غذا10 یورو
آب معدنی91/0 یورو
بلیط مترو یا اتوبوس7/1 یورو
یک فنجان قهوه3 یورو
1 کیلو میوه2 تا 5 یورو
شیر0/88 یورو

مزایای تحصیل دوره زبان فرانسوی در استراسبورگ

مزایای تحصیل دوره زبان فرانسوی در استراسبورگ
مزایای تحصیل دوره زبان فرانسوی در استراسبورگ
 • عدم نیاز به مدرک زبان جهت پذیرش
 • هزینه مناسب و مقرون به صرفه کالج های زبان
 • اجازه کار حین یادگیری زبان
 • امکان پذیرش بدون نیاز به مدرک دانشگاهی
 • ورود به حوزه شنگن بدون نیاز به ویزا
 • روند سریع و آسان در امر پذیرش و ویزا
 • امکان اخذ ویزای همراه در اکثر موارد
 • یادگیری زبان فرانسوی با بهنرین متدهای روز دنیا و با استفاده از محیط

دانشجویان پس از دوره زبان، می توانند به صورت رایگان در دانشگاه های فرانسه تحصیل نمایند.


جمع بندی

در این مقاله اطلاعات لازم در ارتباط با شرایط، مدارک و هزینه های دوره زبان فرانسوی در استراسبورگ را مورد بررسی قرار دادیم و همان طور که گفته یکی از بهترین روش های اخذ ویزا فرانسه، اقدام به پذیرش از کالج های زبان در فرانسه می باشد. ممنون که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید. گروه مهاجرتی اپلای من با توجه به داشتن نمایندگی های متعدد در اکثر نقاط جهان، به صورت کاملا تضمینی اقدام به اخذ پذیرش برای شما عزیزان می نماید. همچنین کارشناسان ما همه روزه آمادگی دارند تا مشاوره و راهنمایی های لازم جهت اخذ پذیرش و ویزا را به شما متقاضیان عزیز ارائه نمایند.


در خصوص مطالعه بیشتر در مورد دوره زبان فرانسوی در استراسبورگ مقالات ذیل را پیشنهاد میکنیم:

اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی

تحصیل در فرانسه با مدرک دیپلم

تحصیل رایگان پزشکی در فرانسه

تحصیل در دانشگاه های فرانسه

تحصیل داروسازی در فرانسه

تحصیل پزشکی در فرانسه

تحصیل دکتری در فرانسه

ویزای تحصیلی فرانسه

دانشگاه های فرانسه

ویزای کاری فرانسه

تحصیل در فرانسه


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید