تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان چه شرایطی دارد؟

Applyman

تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان با توجه به امکانات آموزشی و همچنین مهاجر پذیر بودن کشور آمریکا هر ساله متقاضیان زیادی دارد. اما باید دید جهت تحصیل در این کشور پهناور چه شرایطی لازم است؟ ما در این مقاله قصد داریم به طور کلی به تمام موارد و شرایط تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان، پذیرش آکادمیک آمریکا و ویزای کالج زبان آمریکا بپردازیم. متقاضیان باید دقت نمایند یکی از شروط اصلی برای تحصیل در اکثر دانشگاه های آمریکا، ارائه مدرک زبان است و برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا باید نمره کافی در آزمون آیلتس یا تافل را به دست آورند. البته نمره مورد نیاز با توجه به مقطع و رشته تحصیلی مورد نظر متقاضیان تعیین می شود، اما در عین حال دانشگاه هایی مانند North Texas و Dayton، به دانشجویان مجوز تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان و پذیرش مشروط را ارائه می نمایند.

به طور کلی پذیرش مشروط به این صورت است که دانشجویانی که از مهارت زبان انگلیسی کافی برخوردار نیستند، با توجه به فراهم نمودن شرایط برخی از دانشگاه های آمریکا این امکان را دارند تا تا پس از ورود به کشور آمریکا ابتدا نسبت به یادگیری زبان اقدام و سپس در رشته تخصصی خود به تحصیل بپردازند.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان

البته فراگیری زبان انگلیسی در آمریکا مزیت هایی دارد، از جمله اینکه به شما این فرصت را می دهد تا بتوانید در مدت زمان کوتاه تری توانائی های زبان انگلیسی خود را افزایش داده و آن را کامل کنید. این دوره ها برای دانشجویانی است که قصد تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان را دارند و می خواهند در مدت زمان کوتاهی انگلیسی را فرا گیرند که معمولا یک دوره سه ماهه تا یکساله را شامل می شود.

ناگفته نماند درخواست تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان، شانس ویزای شما را تا حد زیادی محدود می کند و این شرایط برای برخی از مقاطع تحصیلی مثل کارشناسی ارشد و دکترا از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اگر نمره کافی برای پذیرش مستقیم دوره تحصیلی مدنظر خود را ندارید باید در برنامه آمادگی زبان (IELP) شرکت کنید و برای شرکت در این دوره باید دانش اولیه زبان انگلیسی را داشته باشید، گاهی اثبات دانش اولیه با مصاحبه و گاهی با ارائه حداقل نمره آیلتس یا تافل صورت می گیرد.

تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان
تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان

کارشناسان مجرب ما در گروه مهاجرتی اپلای من آمادگی دارند تا مشاوره و راهنمایی های لازم را در زمینه تحصیل در آمریکا بدون مدارک زبان را در اختیار شما عزیزان قرار دهند. جهت کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.


همان طور که عنوان شد تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان، پذیرش مشروط نام دارد. دولت آمریکا در پذیرش مشروط برای افرادی که مدرک زبان ندارند این امکان را فراهم می نماید که بدون ارائه مدرک زبان نسبت به پذیرش دانشگاه های آمریکا اقدام کنند. در روند پذیرش مشروط، شما همزمان با ارائه درخواست پذیرش دانشگاه، نسبت به پذیرش در کالج های زبان انگلیسی آمریکا نیز اقدام می کنید و با پذیرش در کالج مورد نظر به تحصیل زبان می پردازید.

تحصیل در آمریکا

مطالب بیشتر در مورد تحصیل در آمریکا

البته تمام دانشگاه های آمریکا این امتیاز را برای متقاضیان قائل نمی شوند و به همین علت برای انتخاب دانشگاه معتبر، دارای رتبه علمی بالا و همین طور پیروی از ویزای پذیرش مشروط، متقاضیان احتیاج به مشاوره با کارشناسان مربوطه در حوزه مهاجرت را دارند. در بعضی مواقع نیز مرکز آموزشی شما را به کالج خارج از دانشگاه معرفی می کند و شما پس از گذراندن یکسال دوره زبان و کسب نمره لازم می توانید در دانشگاه به ادامه تحصیل بپردازید. متقاضیان می بایست در طی مدت تعیین شده بتوانند حد نصاب لازم در نمره زبان را کسب نمایند تا امکان ورود به دانشگاه در مقطع مربوطه را داشته باشند.

تحصیل در آمریکا


تحصیل در مدارس آمریکا بدون مدرک زبان

در این بخش تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان برای دانش آموزان بررسی می شود. پذیرش و تحصیل در آمریکا بدون نیاز به مدرک زبان در مدارس امکان پذیر است. دانش آموزانی که قصد تحصیل در مدارس آمریکا را دارند، می توانند با مصاحبه و تایید مدرسه مورد نظر، تاییدیه تحصیل در دوره زبان را بگیرند. دانش اولیه زبان انگلیسی برای سنین زیر 16 سال و سطح متوسط برای سنین بالاتر مورد نیاز است. تحصیل در مدارس آمریکا بدون مدرک زبان نیز این کشور هر ساله متقاضیان زیادی دارد و دانش آموزان زیادی به این منظور وارد آمریکا می شوند.

 مدارس آمریکا قبل از دوره آموزشی به چهار بخش تقسیم می شود:

 • childhood
 • elementary
 • Junior
 • high school

دانش آموزان خارجی که قصد تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان را دارند، باید در مدارس بین المللی آمریکا تحصیل کنند و مدارس دولتی مختص دانش آموزان بومی این کشور می باشد. به طور متوسط هزینه تحصیل در مدارس بین المللی سالیانه 10.000 دلار می باشد. ورود به مدارس بین المللی آمریکا مشروط به داشتن مدرک زبان آیلتس با نمره 5.5 است. اما همانطور که گفته شد دانش آموزانی هم که مدرک زبان ندارند با مصاحبه و تعیین سطح توسط مرکز آموزشی مربوطه امکان پذیرش را خواهند داشت.


تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان مقطع کارشناسی

افرادی که در مقطع کارشناسی متقاضی تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان هستند، باید مدرک دیپلم و حداقل نمره زبان آیلتس 6 ارائه دهند و ادامه دوره زبان را در دانشگاه سپری کنند. البته درخواست با مدرک زبان با نمره بالا شانس متقاضی را برای گرفتن ویزا تا حد زیادی افزایش می دهد. به دلیل اینکه مصاحبه سفارت به زبان انگلیسی انجام می شود، متقاضیان تحصیل در آمریکا باید دانش اولیه زبان انگلیسی را داشته باشند تا توانایی مصاحبه و متقاعد کردن آفیسر را داشته باشند. برخی دانشگاه ها نیز جهت پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی مدارک GMAT  یا GRE  را درخواست می نمایند، اما دانش آموزانی که در مدارس آمریکا دوره دبیرستان یا پیش دانشگاهی را گذرانده باشند این شانس را دارند تا بدون مدرک زبان در اغلب دانشگاه های آمریکا پذیرش می شوند.


تحصیل در آمریکا بدون مدرک مقطع کارشناسی ارشد

افرادی که در مقطع کارشناسی ارشد متقاضی تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان هستند، باید ارائه مدرک کارشناسی مرتبط با موضوع مد نظر و همچنین سابقه کار مرتبط را نیز ارائه نمایند. جهت درخواست پذیرش در اغلب دانشگاه ها ارائه مدارک GRE، LSAT یا GMAT الزامیست و علاوه بر مدرک زبان، متقاضیان می بایست در آزمون مختص به رشته مد نظر نیز شرکت نمایند.جهن تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ارائه آیلتس با نمره حداقل 6.5 لازم می باشد. هزینه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه های آمریکا به طور متوسط سالیانه 20.000 دلار است. دانشجویانی که برای دوره زبان و دوره کارشناسی ارشد اقدام می کنند باید در ابتدا شهریه دوره زبان و شهریه سال اول دانشگاه را پرداخت نمایند تا توانایی مالی خود را به اثبات رسانده و شانس خود را برای دریافت ویزا افزایش دهند.


تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان مقطع دکترا

افرادی که در دوره ی دکترا متقاضی تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان هستند، باید تاییدیه مسئول آموزش را به همراه داشته باشند و برای دریافت تأییدیه لازم است رزومه پژوهشی خود را با اساتید از طریق ایمیل به اشتراک بگذارند. اقدامات پژوهشی شما در حوزه تحصیلی تان به خصوص در مقطع کارشناسی ارشد مانند مقاله بین المللی ISI و همچنین نگارش کتب علمی بسیار اهمیت دارد. نمرات، معدل و رشته تحصیلی شما نیز دارای اهمیت است. مدرک زبان مورد نیاز برای پذیرش دکترا، آیلتس 7 می باشد. نکته ای که که متقاضیان باید به آن توجه کنند این است که پذیرش تحصیل در آمریکا بدون ارائه مدرک زبان در مقطع دکترا و با دوره آموزش زبان ممکن نیست، به دلیل اینکه سطح زبان شما مورد سنجش استاد راهنما قرار می گیرد. در مقطع دکترا با توجه به شرایط بورسیه های تحصیلی متنوعی به دانشجویان تعلق می گیرد و برای پذیرش دکترا GMAT،GRE یا LSAT  مورد نیاز است.

تحصیل در آمریکا مقطع دکترا

دانشگاه های معتبر آمریکایی که امکان تحصیل در آمریکا بدون نیاز به مدرک زبان را برای دانشجویان فراهم نموده اند عبارتند از:

 • دانشگاه دولتی موری
 • دانشگاه تاکوما
 • دانشگاه ویرجینیا
 • دانشگاه ویچیتا
 • دانشگاه تگزاس وسلیان
 • کالج سیاتل
 • دانشگاه کالیفرنیا
 • دانشگاه فرانسیسکو
 • دانشگاه مونتانو

مدارک کلی برای پذیرش در دانشگاه های آمریکا

علاوه بر دانشجویانی که قصد تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان را دارند، یکسری مدارک کلی که متقاضیان می بایست جهت تحصیل در بآمریکا ارائه دهند به شرح زیر است:

 • دیپلم و ریز نمرات تأیید شده توسط وزارت امور خارجه
 • تکمیل فرم درخواست ویزای غیرمهاجرتی DS-160
 • ارائه پاسپورت معتبر به همراه یک نسخه کپی
 • 2 قطعه عکس پاسپورتی
 • ارائه مدارک تمکن مالی دانشجو برای تأمین هزینه زندگی در آمریکا
 • داشتن انگیزه نامه تحصیلی
 • مدارکی که ثابت نماید دانشجو پس از اتمام تحصیل خود به وطن خود بازمی گردد.
 • داشتن مدارک آیلتس با حداقل نمره 6.5 و یا تافل با حداقل نمره 70
 • ارائه رزومه تحصیلی  و ارائه حدود 4 توصیه نامه از اساتید دوره های پیشین
تحصیل در آمریکا مقطع دکترا
تحصیل در آمریکا مقطع دکترا

مخارج تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان

تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان در اکثر کالج های بین المللی ایالات متحده امکان پذیر می باشد. به طور کلی کشور آمریکا جزو کشورهای گران جهت تحصیل و هزینه زندگی در این کشور بالاست، به طور کلی تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی سالانه حدود 12000 دلار، کارشناسی ارشد و دکتری سالانه حدود 20000 دلار هزینه خواهد داشت و شما باید تمامی هزینه های تحصیل و زندگی خود را در نظر بگیرید. اما نکته حائز اهمیت این است که تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان هزینه بالاتری نسبت به تحصیل با مدرک زبان دارد، زیرا که هزینه گذراندن زبان در کشور آمریکا جداگانه از متقاضی دریافت می شود و در این صورت هزینه ی دوره زبان نیز به هزینه های ذکر شده اضافه می شود. البته برخی از دانشگاه های آمریکا وام ها و کمک هزینه هایی را به دانشجویان اعطاء می نمایند تا در پرداخت هزینه ها با چالشی مواجه نشوند.


متوسط هزینه زندگی در آمریکا

به طور کلی متوسط هزینه ها در کشور آمریکا بالاست. اما تا حد زیادی هزینه زندگی در آمریکا بسته به سبک زندگی و یا Life Style فرد است. نکته مهم دیگر در تعیین متوسط هزینه زندگی در آمریکا مربوط به شهر محل سکونت است. شهرهای نیویورک، لس‌آنجلس و بوستون هزینه بالاتری در مقایسه با شهرهای مرکزی این کشور به فرد تحمیل می‌کنند. به ‌طور متوسط هزینه زندگی یک فرد مجرد در آمریکا، سالیانه  30000 دلار است. به طور کلی افرادی که قصد تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان را دارند، باید این نکته را در نظر بگیرند که در شهرهای مرکزی هزینه کمتری را متحمل می شوند. یکی دیگر از موارد مهمی که باید در ارتباط با هزینه زندگی در آمریکا به آن توجه کرد، اجاره مسکن است. تقریبا 30 درصد هزینه‌های زندگی در آمریکا مربوط به مسکن است. به طور کلی اگر فرد بتواند یک ‌سوم درآمد خود را صرف مسکن و مابقی حقوقش را به ‌طور متناسب بین هزینه‌ های دیگر زندگی در کشور آمریکا تقسیم کند، از نظر مالی در شرایط مطلوبی قرار خواهد گرفت.

هزینه زندگی در آمریکا
هزینه زندگی در آمریکا

جمع بندی:

به انتهای این مقاله رسیدیم،امیدواریم مطالب گفته شده در این مقاله راهنمایی لازم را در اختیار شما متقاضیان گرامی قرار داده باشد. به طور کلی تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان، یکی از بهترین فرصت ها برای متقاضیان می باشد و بسیاری از افراد در پی انجام این کار هستند تا آینده شغلی خود و فرزندانشان را تامین نمایند. شما نیز می توانید به راحتی از طریق مشاورین و کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من، جهت پذیرش و تحصیل در آمریکا اقدام نمایید.

مقالات مرتبط جهت مطالعه بیشتر در خصوص تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان :

مهاجرت به آمریکا

مهاجرت تحصیلی به امریکا

تحصیل در آمریکا


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید