اپلای آلمان

Applyman

اپلای آلمان – راهنمای تحصیل در آلمان

برخورداری از یک سیستم آموزشی مدرن و سطح بالا می تواند موجب بدست آوردن شغل مناسب و ارتقا رفاه اجتماعی شما گردد. به همین دلیل در سال های اخیر دانشگاه های اروپایی و آمریکایی مقصد بسیاری از دانشجویان ایرانی برای ادامه تحصیل شده اند. آلمان یکی از کشورهایی است که در دانشگاه های آن امکان تحصیل ارزان و حتی رایگان برای دانشجویان خارجی فراهم گردیده است. اپلای آلمان بهترین گزینه برای تحصیل در رشته های پزشکی، مهندسی، معماری و … می باشد. تجربه منحصر بفرد زندگی در آلمان به همراه کیفیت بالای آموزشی می تواند آینده ای رویایی را برایتان رقم بزند.

از دلایل دیگر تصمیم برای اپلای آلمان برای ادامه تحصیل می توان به تنوع فرهنگی، یادگیری زبان آلمانی، هزینه زندگی پایین، تنوع رشته های تحصیلی، موقعیت های شغلی گوناگون و آشنایی با فرهنگ، تاریخ و طبیعت یکی از پیشرفته ترین کشورهای دنیا اشاره نمود.

کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من آماده مشاوره و راهنمایی شما عزیزان در تمام مراحل مهاجرت تحصیلی و اپلای آلمان هستند.

اپلای آلمان

برای اپلای آلمان و تحصیل در آلمان از کجا باید شروع کرد؟

قبل از اپلای آلمان باید فرآیند مربوط به آن را یاد بگیرید. ما در این مقاله سعی کرده ایم مراحل اپلای آلمان را در چند گام ساده به شما آموزش دهیم تا هرچه زودتر به رویای تحصیلی خود دست پیدا کنید.

برای اپلای آلمان و تحصیل در آلمان از کجا باید شروع کرد؟

۱- اپلای آلمان – یافتن برنامه تحصیلی مناسب:

اولین گام برای اپلای آلمان یافتن رشته تحصیلی و دانشگاهی است که با اهداف و خواسته های شما مطابقت داشته باشد. با توجه به تنوع رشته های تحصیلی و تعدد دانشگاه های آلمان، یافتن رشته و دانشگاه مناسب مقداری زمان شما را خواهد گرفت. پس بهتر است حداقل سه ماه قبل از اپلای آلمان ، تحقیقات خود را در این زمینه انجام داده باشید. باید توجه کنید که دانشگاه های آلمانی که در آن مقطع کارشناسی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند بسیار محدود است و ممکن است دروس، هم به زبان انگلیسی و هم به زبان آلمانی تدریس شوند. شما می توانید چند دانشگاه را برای اپلای آلمان انتخاب کنید تا شانستان برای پذیرش افزایش یابد.


۲- فراهم نمودن همه شرایط و مدارک لازم:

پس از اینکه رشته تحصیلی و دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کردید باید به وبسایت دانشگاه سر بزنید تا از شرایط مورد نیاز آن ها برای پذیرش آگاه شوید. دانشگاه های مختلف شرایط متفاوتی را برای پذیرش دانشجو دارند. پس بهتر است با دقت شرایط آنها را مطالعه نمایید و مدارک لازم برای اپلای آلمان را آماده کنید. این کار بهتر است دو هفته قبل از شروع اپلای آلمان انجام گردد.


۳- یادگیری زبان آلمانی:

یادگیری زبان آلمانی رابطه مستقیم با موفقیت شما در دانشگاه های آلمان خواهد داشت. حتی ممکن است دانشگاهی که در آن تحصیل می کنید انگلیسی زبان باشد اما دانستن زبان آلمانی تضمینی برای بیان مناسب نظرات، درک سخنرانی ها و یادگیری تمام مطالب درسی است. در مقطع کارشناسی بیشتر دروس به زبان آلمانی تدریس می شوند. علاوه بر این در بیرون از دانشگاه شما باید بتوانید نیازهای روزمره خود را برآورده سازید و این نیازمند برقراری ارتباط با شهروندان آلمانی است. پس حداقل شش ماه قبل از اپلای آلمان یادگیری زبان این کشور را شروع کنید. برای افرادی که آشنایی با زبان آلمانی ندارند ممکن است یادگیری آن نسبت به زبان انگلیسی دشوارتر باشد اما اگر زود اقدام کنید، می توانید به راحتی از عهده یادگیری آن بر بیایید.


۴− اپلای آلمان – اطمینان منابع مالی مورد نیاز :

برای تحصیل و زندگی در آلمان لازم است که منابع مالی کافی در اختیار داشته باشید. دانشجویان بین المللی جهت اطمینان دادن به دولت آلمان برای تامین مخارج زندگی خود باید مبلغ ۱۰۲۳۶ یورو در یکی از بانک های آلمان به صورت بلوکه شده داشته باشند و مدارک آن را ارائه دهند. بهتر است چند ماه قبل از اپلای آلمان به فکر تامین این مبلغ باشید تا مشکلی در روند پذیرش شما ایجاد نگردد. البته بعضی از دانشگاه های آلمان به دانشجویان خود بورسیه تحصیلی ارائه می دهند که مبلغ آن برای هر دانشگاه متفاوت است.


۵− ثبت اپلای آلمان

به محض اینکه شرایط ذکر شده در گام های قبلی فراهم شد می توانید اقدام به اپلای آلمان کنید. اپلای آلمان معمولا به صورت اینترنتی انجام می شود اما هنوز دانشگاه هایی هستند که به صورت حضوری یا با پست نیز این کار را انجام می دهند. بهتر است قبل از اپلای آلمان با دانشگاه مورد نظر برای نحوه ثبت درخواست پذیرش مکاتبه نمایید. به یاد داشته باشید که پروسه رسیدگی به درخواست شما ممکن است چند ماه طول بکشد پس بهتر است در اولین فرصت اقدام به ارسال درخواست خود نمایید. پس از آن منتظر بمانید تا نتیجه بررسی درخواست، شرایط و مدارک ارسالی از طرف دانشگاه اعلام گردد.


۶− اخذ ویزای تحصیلی آلمان

دانشجویان ایرانی که قصد اپلای آلمان را دارند و می خواهند در کشور آلمان ادامه تحصیل دهند نیاز به ویزای دانشجویی این کشور دارند. اخذ ویزای تحصیلی آلمان نیاز به آماده سازی مدارک و شرایطی دارد که با فراهم نمودن آنها این ویزا برایتان صادر می گردد. به دلیل اینکه برای دریافت ویزا دانشجویی در سفارت آلمان با شما مصاحبه می شود، بهتر است پس از اطمینان از پذیرش دانشگاه مورد نظر، هرچه زودتر به رزرو وقت سفارت آلمان اقدام کنید.


۷− یافتن محل سکونت مناسب

پس از اینکه اپلای آلمان شما پذیرش شد و ویزای تحصیلی برایتان صادر گردید، باید برای یافتن مکانی جهت اقامت خود در آلمان اقدام نمایید. برخی دانشگاه های آلمان خوابگاه هایی را در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهند و در ازای آن هزینه ناچیزی دریافت می کنند. اما اگر دانشگاه مورد نظر شما، خوابگاه اختصاصی نداشت نگران نباشید زیرا هزینه اجاره یک مکان مناسب برای یک زندگی دانشجویی در آلمان پایین است. اما به یاد داشته باشید که پیدا کردن محل اقامت مناسب نیاز به جستجو و صرف زمان دارد. پس این موضوع را در اولویت خود قرار دهید.


۸- اپلای آلمان – ثبت نام در دانشگاه

گام آخر برای اپلای آلمان و اینکه به عنوان یک دانشجوی دانشگاه های آلمان شناخته شوید، ثبت نام در برنامه تحصیلی مورد نظر شماست. اگر دانشگاهی که در آن پذیرفته شده اید دولتی باشد، هزینه تحصیل رایگان است و تنها ممکن است مبلغی بین ۱۵۰ تا ۲۵۰ یورو پرداخت نمایید. همچنین هزینه ای به نام هزینه بلیط ترم از شما اخذ می شود. این هزینه بایت استفاده از وسایل نقلیه عمومی است و اعتباری شش ماهه دارد. پس از اینکه مراحل ثبت نام تکمیل شد، یک آیدی کارت برایتان صادر می شود که به وسیله آن می توانید مجوز حضور در کلاس ها و همچنین مجوز اقامت خود را دریافت کنید. لازم به ذکر است که ثبت نام در دانشگاه های آلمان برای هر ترم تحصیلی باید مجددا انجام شود.

اپلای آلمان - ثبت نام در دانشگاه

برای آشنایی بیشتر در خصوص تحصیل در آلمان و اپلای آلمان مقالات ذیل را پیشنهاد میکنیم:

ادامه تحصیل در آلمان در مقطع فوق لیسانس

ویزای تحصیلی آلمان

دانشگاه های آلمان

ویزای کاری آلمان

تحصیل در آلمان


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید