تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان از آنجا که موقعیت های بسیار عالی برای تحقیقی و پژوهش در زمینه های علمی متفاوتی رابه وجود می آورد و همچنین موسسات آموزش عالی این کشور که درسطح جهان رتبه بالا و خاص خود را  دارند که خود منجر به پدید امدن امکانات متفاوت و خاصی میشود. ایده های زیادی برای پیشرفت سطح علم و جهان  هر ساله در این دانشگاه‌ها داده می‌شود که درسطح جهانی کاربرد دارد. تحصیل در آلمان با توجه به اینکه سیستم آموزشی این کشور شرایط خاص خود را دارد باعث شده است که از همه جهان  تعداد زیادی  دانشجو از هر رشته و هر کشوری در مقاطع مختلف برای تحصیل در آلمان به آن مهاجرت کنند. سالانه حدوداً ۲۵۰ هزار نفر از سرتاسر جهان به  آلمان برای تحصیل می روند.

اطلاعات بیشتر
یک دقیقه با اپلای من در آلمان

شناخت آلمان

تحصیل در آلمان

برای تحصیل در آلمان باید آن را شناخت و با ویژگی‌های این کشور آشنا شد. این کشور در قاره اروپا قرار دارد و به نام اصلی خود یعنی فدرال آلمان نیز شناخته میشود. پایتخت این کشور شهر برلین می باشد و تقریبا سه میلیون نفر در این شهر ساکن می باشند. البته می‌ توان از آن به عنوان پرجمعیت ترین شهر آلمان نیز نام برد.

جمعیت آلمان حدود ۸۲ میلیون نفر است که به زبان آلمانی صحبت می کنند. البته این زبان در کشورهایی مانند اتریش، سوئیس، لیختن اشتاین، لوکزامبورگ بلژیک و جنوب دانمارک هم وجود دارد و مردم آن کشورها هم به این زبان صحبت می کنند.

 آلمان آب و هوای معتدل دارد و می توان گفت میانگین دمای هوا در سال برای آلمان حدود ۹ درجه باشد و شما برای زندگی در آلمان با آب و هوای بسیار سرد مواجه نمی شوید. پول رایج در این کشور یورو می باشد. در سال ۱۹۸۹ مردم این کشور دیوار برلین را تخریب کردند و آلمان شرقی  و آلمان غربی با یکدیگر متحد شدند.نظام آموزشی آلمان

برای تحصیل در آلمان شما میتوانید در مراکز آموزشی متعددی که در این کشور وجوددارد تحصیل کنید. این مراکز معتبر و شناخته شده می باشند. مثل دانشگاه، دانشگاه علمی کاربردی، مرکز آموزش عالی. رشته هنر اکنون حدود ۳۸۰ مرکز با ۲ میلیون دانشجو در حال فعالیت در این کشور می‌باشد و حدود ۱۲ درصد از دانشجویان آلمان را دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند. در مراکزی مانند دانشگاه ها عموما برای تحقیق و جستجو و همچنین کاوش دانشجویان امکاناتی فراهم شده است. هر چند بسیاری از دانشگاه ها وجود دارند که رشته‌های مثل مهندسی را به دانشجویان آموزش می دهند که با دنیای کار و صنعت ارتباط بسیار نزدیکی دارند.

دانشگاه علمی کاربردی این کشور برای جنبه های کاربردی بیشتربه رشته‌ هایی مثل مهندسی اقتصاد و مالی توجه دارند و اینگونه رشته ها را تدریس می کنند. قاعدتا دانشجویانی که از دانشگاه های علمی کاربردی فارغ التحصیل می شوند شغل های بسیار خوبی را از آن خود خواهند کرد. بیشتر کارفرمایان ترجیح میدهند دانشجویان دانشگاه های علمی کاربردی را برای کار پذیرش کنند. دانشگاه های هنر و موسیقی آلمان حدود ۵۰ دانشگاه می‌باشد که دانشجویان زیادی را در رشته‌های هنر و موسیقی پرورش می دهد. شما می توانید در دانشگاه‌های آلمان در مقاطع لیسانس فوق لیسانس و دکترا و فوق دکترا به تحصیل مشغول باشید. برای دوره لیسانس در آلمان ۶ ترم می باشد و دوره فوق لیسانس تحصیل در آلمان نیز حدوداً بین ۲ الی ۴ ترم است.


مقاطع تحصیلی در آلمان

از آنجایی که تحصیل در آلمان یکی از برنامه های مورد علاقه بسیاری از دانشجویان ایرانی می باشد سیستم علمی و آموزشی آلمان را نیز تحت نظر و بررسی قرار داده ایم. در این سال ‌ها با توجه به برنامه بولونیا سیستم آموزشی آلمان نیز بسیار تغییر کرده است. اما قبل از اینکه چنین برنامه‌ ای در امور تحصیلی کشور آلمان برای تحصیل در آلمان قرار بگیرد. تحصیل در آلمان شامل دیپلم، فوق دیپلم و غیره می شد اما با وجود آمدن و اجرایی شدن برنامه بولونیا شما می توانید مقاطع تحصیلی در آلمان را به Bachelor جایگزین دیپلم و masterجایگزین Magister تقسیم شده ببینید.

در واقع اولین مدرک تحصیلی در آلمان که در سطح جهانی نیز دارای اعتبار می باشد bachelor می باشد حدود ۶ الی ۸ در طول میکشد و هدف از آن دادن اطلاعات و مفاهیم دروس می باشد که دانشجویی که قصد تحصیل در رشته ای خاص را دارد بعد از تمام شدن bachelor می ‌تواند وارد مرحله بعدی تحصیلی آن masterشود که ۲الی ۴ ترم به طول می انجامد. بعد ازmaster دوره دکترا می باشد.

کالج ___________________________________________________

یکی از مراکزی که وابسته به دانشگاه های دولتی آلمان و مخصوص دانشجویان غیر آلمانی می‌باشد کالج است. تحصیل در آلمان در این مقطع دو ترم طول می کشد. کالج جایگزین پیش دانشگاهی در ایران بوده و هدف از تحصیل کالج آموزش زبان آلمانی، ریاضی، فیزیک، شیمی و یا برنامه نویسی کامپیوتر است که عموما دانشجویان در ایران یاد گرفته اند و برای دانشجویان ایرانی تقریباً حکم مرور دبیرستان را دار. تحصیل در کالج رایگان و شرایط ورود به کالج نیز شرایط ساده و راحت میباشد. داشتن پذیرش تحصیلی و سپس قبولی در آزمون ورودی در کالج از اولین شرایط تحصیل در آلمان در کالج میباشد.

سوالات این آزمون ورودی می تواند سوالات گرامر زبان آلمانی در حد یک و دو، ریاضیات و فیزیک می باشد. برای اینکه مدرک کارشناسی را دریافت کنید باید قبولی بالای آزمون را بدست بیاورید. همچنین باید نمره یک بدست بیاورید تا بتوانید رشته پزشکی بخوانید. برای تحصیل در آلمان در کالج نیازمند ویزای تحصیلی هستید وگرنه نمیتوانید در کالج تحصیل کرده و سپس وارد دانشگاه شوید. اگر شما قصد شرکت در کالج آلمانی دارید بهتر است که ویزای تحصیلی تهیه کنید در غیر این صورت شما نمی توانید در آزمون ورودی کالج شرکت کنید. تحصیل در آلمان در دانشگاه های مختلف بر اساس رشته های آن کارهای مختلفی نیز طراحی شده. شغل و کار هایی مخصوص رشته مهندسی ریاضی و علوم پزشکی زیست شناسی اقتصاد و علوم اجتماعی و غیره در آلمان به وجود آمدند.

کارشناسی _________________________________________________

مانند تمام کشورهای دنیا در آلمان در مقطع لیسانس رشته های زیادی وجود دارد. آلمان یکی از کشورهایی می باشد که شما در مقطع لیسانس آن میتوانید رشته‌های متعدد انتخاب کنید و می توانید در هر رشته که مایل باشید در آلمان در مقطع لیسانس به تحصیل بپردازید. البته شما مزیت دیگری نیز برای تحصیل در آلمان در مقطع لیسانس دارید و آن هم رایگان بودن این مقطع می باشد از آنجایی که زبان تحصیلی در مقطع لیسانس برای تحصیل در آلمان زبان آلمانی می باشد دانشجویی غیر آلمانی باید قبل از شروع دانشگاه و یا رفتن به مقطع لیسانس کلاسهای زبان آلمانی رفته و در آزمون زبان آلمانی شرکت کنند. اصولا این کلاس ‌ها حدود شش ماه طول میکشد که توسط خود دانشگاه نیز ارائه می‌شود. زمانی که شما لیسانس را به پایان رساندید. مدرک تحصیلی bsc و یا ba به شما تعلق می‌گیرد که مربوط به رشته‌های مهندسیbsc می باشد و baنیز برای رشته های علوم سیاسی و اجتماعی و علوم انسانی است. شما میتوانید در مقطع لیسانس به صورت دانشجوی مهمان به صورت یک تا دو ترم در دانشگاه های آمریکایی اروپایی تحصیل کنید.

کارشناسی ارشد _____________________________________________

برای تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و لیسانس خود را داشته باشید و در کنکور سراسری در یکی از رشته های دانشگاهی پذیرفته شده باشید. البته برای دانشگاه رشته پذیرفته شده اصلاً اهمیتی ندارد، که تقریباً شما باید سطح b2 زبان آلمانی را نیز آموخته باشید که بدون آموختن زبان آلمانی و آموزش زبان آلمان پذیرش شما در دانشگاه‌های آلمان غیر ممکن خواهد بود .


شرایط تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان

سه شرط اصلی برای تحصیل در این کشور :

1. کسانی که میخواهند در کشور آلمان ادامه تحصیل دهند، ابتدا باید از دانشگاهی که در نظر دارند در آن تحصیل کنند، پذیرش داشته باشند.

2. برای اینکه بتوان وارد کشور آلمان شد، باید ویزای تحصیلی گرفت که ممکن است چند ماه فرآیند آن طول بکشد. ویزای تحصیلی دو سال اعتبار دارد، اما پس از دو سال نیز قابل تمدید است.

3. برای تحصیل در مقطع لیسانس در آلمان فرد باید علاوه بر مدرک ۱۲ ساله و پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرIت، مدرک زبان نیز داشته باشد. در صورتی که دانشجوی دانشگاه آزاد هستید ، باید ۲۵ واحد را بگذرانید. برای این مقطع سن شما می بایست زیر ۲۴ سال باشد.

برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس نیازمند مدرک زبان b2 ، مدرک لیسانس و سن زیر ۳۰ سال هستید. تحصیل در مقطع دکترای آلمان هم نیازمند مدرک فوق لیسانس و مدرک زبان است که در این مقطع شما میتوانید طبق شرایطی که در ادامه خواهد آمد، بورسیه کسب کنید.


نحوه گرفتن ویزای تحصیلی آلمان

دانشجویانی که ملیّت آنها خارج از کشورهای اتحادیه اروپا است، برای اخذ ویزای دانشجویی آلمان باید از طریق سفار تخانه های آلمان در کشور خود اقدام کنند. اما چند نکته مهم در این رابطه وجود دارد:

شما در صورت حضور در آلمان با ویزای توریستی ، قادر نیستید که نوع ویزای خود را به ویزای تحصیلی تغییر دهید.
اگر شما اقامت کشور دیگری را دارید ، میتوانید از سفارت آلمان در آن کشور نیز اقدام کنید.
دریافت وقت سفارت آلمان در تهران بر ای اخذ ویزای تحصیلی حدوداً ۱۴ ماه طول میکشد .


نحوه اخذ پذیرش از دانشگاههای آلمان در مقاطع مختلف

برای اینکه بتوانید در دانشگاه های آلمان پذیرش بگیرید، ابتدا باید تمامی مدارک را به همراه درخواست برای دانشگاه ارسال کنید. انگیزه نامه درواقع انگیزه شما را برای (SOP) نامه تحصیل و انگیزه نامه
تحصیل در آلمان نشان میدهد. این نامه یک متن ساده دارد، اما نگارش صحیح این متن بسیار تعیین کننده است.
بعد از یادآوری نکات عمومی در پذیرش، اینک به صورت جزئیتر شرایط پذیرش در مقاطع مختلف را ذکر میکنیم:

پذیرش تحصیلی مقطع کارشناسی _________________________________

 • ـ قبولی دانشگاه سراسری + ترجمه نامه قبولی در دانشگاه. اگر هم‌ اکنون دانشجو هستید، بایستی کارت دانشجویی و یا گواهی تحصیل در دانشگاه را ارائه دهید.
 • ـ ارائه مدرک “Goethe” زبان آلمانی (در صورتی که رشته تحصیلی به زبان آلمانی باشد مدرک b2 یا حداقلb1 و گذراندن یک دوره زبان قبل از تحصیل در همان دانشگاه)
 • ـ ارائه مدرک زبان انگلیسی (در صورتی که رشته تحصیلی به زبان انگلیسی باشد): مدرک IELTS  با نمره حداقل ۶ و یا TOEFL با نمره حداقل ۸۰
 • ـ مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات: شرط معدل برای تحصیل در آلمان برای مدرک دیپلم بالای ۱۵ می‌باشد. (تحصیل در آلمان با معدل پایین تنها برای دانشگاه‌های خصوصی امکان‌پذیر است).
 • ـ مدرک پیش‌دانشگاهی به همراه ریز نمرات
 • ـ انگیزه نامه (SOP)
 • ـ رزومه (CV)
 • ـ تنظیم درخواست‌نامه تحصیل برای دانشگاه مربوطه

پذیرش تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد ___________________

 • ـ ارائه مدرک “گوته” زبان آلمانی (در صورتی که رشته تحصیلی به زبان آلمانی باشد): B2 یا حداقلb1 و گذراندن یک دوره زبان قبل از تحصیل در همان دانشگاه)
 • ـ ارائه مدرک زبان انگلیسی (در صورتی که رشته تحصیلی به زبان انگلیسی باشد): مدرکIELTS  با نمره حداقل ۶.۵ و یا TOEFL با نمره حداقل ۸۰
 • ـ مدرک دیپلم به‌همراه ریز نمرات: شرط معدل برای تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی‌ارشد بالای ۱۳ می‌باشد.
 • ـ مدرک پیش‌دانشگاهی به ‌همراه ریز نمرات
 • ـ ترجمه رسمیِ مدرک کارشناسی و ریز نمرات این مقطع
 • ـ انگیزه نامه (SOP)
 • ـ رزومه (CV)
 • ـ تنظیم  درخواست‌نامه تحصیل برای دانشگاه مربوطه

پذیرش تحصیلی مقطع دکتری _____________________________

 • ـ ارائه مدرک “گوته” زبان آلمانی (در صورتی که رشته تحصیلی به زبان آلمانی باشد)
 • ـ ارائه مدرک زبان انگلیسی (در صورتی که رشته تحصیلی به زبان انگلیسی باشد)
 • ـ مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات
 • ـ مدرک پیش‌دانشگاهی به همراه ریز نمرات
 • ـ ترجمه رسمی مدرک کارشناسی و ریز نمرات این مقطع
 • ـ ترجمه رسمی مدرک کارشناسی‌ارشد و ریز نمرات این مقطع
 • ـ توصیه نامه اساتید مقاطع تحصیلی قبلی
 • ـ موافقت استاد راهنما
 • ـ انگیزه نامه (SOP)
 • ـ رزومه (CV)

برخلاف دوره دکتری در ایران که دانشجویان آن بر اساس کنکور سنجیده می‌شوند، معدل و موافقت استاد راهنما با طرح رساله دکتری، دو عامل اصلی برای پذیرش در دانشگاه‌های آلمان به‌شمار می‌رود. علاقه‌مندان به تحصیل در مقطع دکتری در کشور آلمان باید در ابتدا یک استاد راهنما پیدا کنند که در حوزه تحقیقاتی مرتبط دارای پروژه باشد و دانشجو، استاد را متقاعد کند که می‌تواند در پیش‌برد پروژه‌هایش به وی کمک کند. این پروسه به‌خصوص برای دانشجویان خارجی معمولاً کمی طول می‌کشد.


زبان تحصیل در آلمان

عموما باید در مقطع لیسانس به زبان آلمانی تحصیل کنید. اما در مقطع دکترا و فوق لیسانس می توانید به زبان انگلیسی نیز به تحصیل بپردازد. امکانات زیادی که دانشگاه‌های آلمان دارند و همچنین هزینه های بسیار کمی که تحصیل در آلمان به وجود می آورد، باعث شده است که در این سالها دانشجویان زیادی به آلمان برای تحصیل بروند. یک نکته دیگر که برای جذب دانشجوی بسیار زیاد توسط آلمان می توان اشاره کرد. ویزای تحصیلی آلمانی است که به راحتی می ‌توان دریافت کرد.

مدارک تحصیلی در آلمان به چند دسته تقسیم میشوند:

 • مقطع لیسانس: به دو دسته bsc که برای رشته های علوم پایه و مهندسی می باشد. (BA برای رشته‌های علوم انسانی که در روابط انسانی خیلی موثر است می باشد).
 • در مقطع فوق لیسانس: شما می توانید MSC را برای برای پروژه های مهندسی و علمی و برای رشته های علوم انسانی مدرکma را به دست بیاورید. دوره دکترا حدود ۳ الی ۵ سال ممکن است طول بکشد.
 • مقطع دکتری: دانشجو برای پذیرش دکترا در آلمان کار ساده ای در پیش رو ندارد. زیرا وی باید یک استاد پیدا کند که پروژه های در حال انجام داشته باشد و بتواند آنها را مجاب کند که میتواند. در پیشبرد پروژه وی کمک کند. که برای دانشجویی که خارج از آلمان است کار بسیار سختی است‌.

هزینه های زندگی و شهریه ها

آلمان جزء کشورهایی است که تحصیلات دانشگاهی رایگان ارائه میدهد. بنابراین دانشجویان داخلی و خارجی میتوانند در اکثر دانشگاه های دولتی آلمان به صورت رایگان تحصیل کنند. فقط یک هزینه اداری بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ یورو و یک هزینه بابت دریافت کارت حمل و نقل رایگان بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ یورو در هر ترم پرداخت میکنند.

تحصیل در آلمان

همچنین بر اساس محل سکونت و سبک زندگی، هزینه های زندگی دانشجویی در
آلمان متفاوت خواهد بود. اما به طور کلی میتوان میانگین هزینه ها را عددی بین ۵۰۰ تا ۷۵۰ یورو در
ماه درنظر گرفت.

تقریباً بیش از یک سوم از هزینه های تحصیل، مربوط به تهیه مکانی برای اسکان است. اما هزینه ها به
نوع و منطقه زندگی نیز بستگی زیادی دارد. به طور معمول هزینه مسکن در جنوب و غرب آلمان، گرانتر
از شمال و شرق آن است.

البته غیر از دانشگاه های دولتی ،دانشگاه های خصوصی و انستیتوهای معتبر دیگری هم وجود دارد که به ارائه مدرک در رشته های مختلف میپردازند که میزان شهریه آنها بستگی به اساسنامه و قوانین آن
دانشگاه دارد. به عنوان مثال هزینه این دانشگاه ها در حالت میانگین در مقطع کارشناسی میتواند به بیش از 20،000 یورو برسد.


شرایط و نحوه دریافت بورسیه در آلمان

آلمانی ها نیز مثل هر کشور دیگری به منظور افزایش انگیزه دانشجویان به ادامه تحصیل، بورسیه های تحصیلی ارائه میدهند. این بورسیه از طریق چندین مؤسسه انجام میشود. فعالیت این مؤسسات در راستای حمایت مالی از دانشجویان بین المللی است. با برآورده ساختن برخی از پیش نیازهای دریافت چنین بورسیه هایی مثل معدل بالا، ارائه مقالات و حضور در همایش ها و سمینارها و در کل سوابق خوب تحصیلی، شانس دریافت بورسیه تحصیلی آلمان افزایش پیدا میکند.

برخی از بورسیه های تحصیلی در آلمان دولتی و برخی غیردولتی هستند، که در اینجا چند بورسیه را به شما معرفی خواهیم کرد:

 • بورسیه DAAD (دولتی): این بورسیه که از آشناترین بورسیه های تحصیلی آلمان در میان ایرانیان است، در تمام مقاطع تحصیلی و برای دانشجویان بین المللی ارائه میشود.
 • بورسیه اراسموس (دولتی): بورسیه اراسموس برای کلیه دانشجویان بین المللی در محدوده اتحادیه اروپا ارائه میشود؛ به همین دلیل نیز تحت حمایت کمیسیون اروپا بوده و جهت کمک هزینه زندگی و تحصیل در اروپا به دانشجویان بین المللی اعطا میشود.
 • بورسیه دوره فوق دکترا فلوشیپ انیشتین (غیر دولتی): بنیاد انیشتین نیز به نوبه خود برای دانشجویان فو ق دکترا در شهر برلین چنین فرصتی را فراهم آورده تا دانشجویان بین المللی بتوانند از آن استفاده کنند. این بورسیه تحصیلی یکی از مشهورترین بورسیه های کشور آلمان است .
 • بورسیه تحصیلی کنراد آدناور (غیر دولتی): این بورسیه نیز برای دانشجویان بین المللی که سن آنها کمتر از ۳۰ باشد، ارائه میشود. برای اینکه شانس دریافت این بورسیه را پیدا کنید ، لازم است سطح علمی بالاتر از متوسط داشته و در برخی از فعالیت های اجتماعی و گروهی کشور محل زندگی خود شرکت کرده باشید.
 • بورسیه تحصیلی ماویستا (MAWISTA) (غیر دولتی): افرادی که سرپرستی یک کودک را برعهده دارند و برای تحصیل در خارج از کشور خود اقدام کرد ه اند، میتوانند از این بورسیه تحصیلی بهترین بهره را ببرند.
 • بورسیه تحصیلی کورت هانس (غیر دولتی): این نوع بورسیه توسط بنیاد بایر و به متقاضیان دریافت بورسیه تحصیل در آلمان ارائه میشود.
 • بورسیه تحصیلی اشتیپندیوم (غیر دولتی): این نوع از بورسیه، سنجشی بر لیاقت های دانشجو صرف نظر از ملیت و درآمد وی دارد و زمانی اعطا میشود که استعدادسنجی در داخل آلمان انجام پذیرفته شده باشد.
 • فرصت مطالعاتی هومبولت (غیر دولتی): این نوع از کمک هزینه تحصیلی به دانشمندان و پژوهشگران با هر ملیتی برای تحصیل در مقطع فوق دکترا تعلق می گیرد.
 • بورسیه انجمن هلم هولت (غیر دولتی): این نوع از بورس از طریق مرکز هلم هولتز آلمان به عنوان کمک هزینه به دانشجویان مقاطع دکترا و فو ق دکترا اعطا میشود.
 • فرصت مطالعاتی بین المللی ماریکوری (غیر دولتی): درکمیسیون اروپا برای پژوهشگران دوره فوق دکترا، فرصت مطالعاتی وجود دارد که از گزینه های مناسب برای استفاده از بورسیه تحصیلی آلمان است.

برای آشنایی بیشتر در خصوص دانشگاه های کشور آلمان مقالات ذیل را پیشنهاد میکنیم:

دریافت ویزای کار در آلمان

تحصیل در آلمان با دیپلم

تحصیل در آلمان رایگان

مهاجرت به آلمان

اپلای ارشد آلمان

بلوکارت آلمان

اقامت آلمان

اپلای آلمان

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

تردید نکنید برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید
دیدگاه‌ها

سلام وقت بخیر
من الان ۱۴ سالم هست و میخوام از الان شروع به خوندن زبان المانی کنم تا بتونم تا دانشگاه برم آلمان الان فقط من باید المانی بخونم و باید تا فوق لیسانس برم و بعد باید مهاجرت کنم ؟ و تا اون موقع این تصمیم برای آلمان برداشته نمیشه و برای هرکس و همه امکان داره که بتونن برن؟

سلام. برای ورود به دانشگاه های آلمان در مرحله اول نیاز به معدل بالای ۱۶ و در مرحله بعد نیاز به داشتن سطح زبان ب۲ آلمانی دارید

سوال دیگه ای که داشتم اینه که با وجود کووید ۱۹ ایا دانشگاه های المان به صورت مجازی هستن یا حضوری؟

تمامی مدارک اعم از ترجمه ریزنمرات به انگلیسی و..هم هست .برای اینکه بدونم هم که ایاشانس پذیرش دارم تمامی ریز نمراتم هم علاوه بر فرد واسطه که خودشون دانشجوی داندانپزشکی ووهان هستن توسط یه سری از وکلای چین هم بررسی شده . و گفتن مانعی نداره .میخواستم درباره هزینه ها و نحوه اقدام و اینکه سانسی دارم یا نه، یه راهنمایی کنید لطفاً 🙏

سلام وقتتون بخیر . من معدل دیپلمم ۱۹/۷۲هست و معدل سال دهم و یازدهم و دوازدهمم به ترتیب۱۹/۷۰,۱۹/۸۶,۱۹/۶۰هسمت ومعدل دوره راهنماییم هم به ترتیب سال۱۹/۹۵,۲۰,۱۹/۸۶هست و گواهی نامه شرکت در دوره های المپیاد نانو رو دارم و سال دومی هست که میخوام کنکور .البته پدرم برای پذیرش چین اقدام کردن اما هنوز مدارک رو نفرستادن ولی وقتی به واسطه ای که قراره مدارکم رو به دانشگاه ووهان چین بفرسته ،کارنامه ها و مدارک رو نشون دادم گفتن که با توجه به نمرات و پیشینه تحصیلی ابه احتمال تقریبا صد درصد پذیرش میشم و هیچ مانعی وجود نداره و فقط منتظر اینن که کنکور امسال رو هم بدم اما خودم علاقه مندم که در رشته پزشکی آلمان تحصیل کنم میخواستم بدونم ایا امکانش هست برای من یا این که باید پیشینه بهتری داشته باشم؟از بچگی هم زبان انگلیسی رو خوندم و با توجه به تجربه ای که در سفر خارجه داشتم تقریبا قادر به صحبت کردن هستم .

سلام. به جهت پیچیده بودن شرایطتون بهتر هست که با کارشناسان ما به صورت مستقیم در تماس باشید.

سلام من دانش آموز تجربی هستم سال آخر
معدل دو سال قبلم ۱۹/۶۴ و ۱۸/۹۵ بوده اگه معدل دیپلمم در مجموع ۱۹ بشه و معدل کتبی نهایی ۱۸/۵ باشه آیا شرایط پذیرش برای کالج در آلمان رو دارم؟
معدل دوره راهنمایی هم بالای ۱۹.۵هست

سلام. ملاک دانشگاه ها و کالج های آلمان، معدل نهایی دیپلمتون هست و در هر صوت شرایط مساعد هست براتون برای اقدام.

سلام من دانشجوی کارشناسی مهندسی برق ترم دو هستم میخاستم بدونم برای تحصیل در آلمان نیاز به تمکن مالی هست؟و اینکه آیا حتما لازم هست که مدرک زبان انگلیسی داشته باشم یا فقط با مدرک زبان آلمانی هم اونجا تحصیل کنم..و اینکه الان معدل دیپلم من بررسی میشه؟

سلام. برای دانشگاه های آلمان نسبت به زبان تحصیلیتون، ارائه همون زبان کفایت میکنه. مبلغ تمکن مالی هم ۱۰ هزار یورو هست. و در حال حاضر میتونید برای شروع کارشناسی رشته خودتون اقدام کنید. اگر با کارشناسان ما تماس بگیرید در خدمتتون خواهیم بود.

سلام علیکم
من دانشجوی سال چهار رشته پزشکی عمومی هستم میتوانم ادامه تحصیل ام را در کشور آلمان ادامه دهم و متاهل استم میشود در رابطه با بورسیه های که برای زوجین است معلومات دهید؟

سلام. در صورتی که ریز نمراتتون مورد تایید باشه و با گذروندن دوره پیش نیاز بله

سلام. وقت بخیر. من دانشجوی سال دوم فیزیوتراپی دانشگاه ایران هستم. معدل دیپلمم ۱۹ و معدل دانشگاهم ۱۸ هست. مدرک بی۱ زبان دارم. خواستم بپرسم برای ادامه تحصیل در المان بهتره کارشناسی رو در ایران تموم کنم و برای ارشد اقدام کنم یا از الان برای ادامه کارشناسی اقدام کنم؟!

سلام. در صورتی که یک سال تحصیل کرده باشین میتونید ادامه مقطع کارشناسیتون رو در دانشگاه های آلمان شروع کنید

یک سوال دیگه اینکه اگه کنکور بدم و دانشگاه دولتی قبول بشم دیگر نیاز نیست برای ورود به دانشگاه ازمون بدم؟ یل فرقی نمیکنه در هر صورت باید برای ورود به دانشگاه های اونجا ازمون بدم؟

در هر صوت برای ورود به رشته های حوزه تجربی نیاز به شرکت در آزمون دارید

سلام
من الان کلاس دهم تجربی هستم و ۴ سال است که توی مدرسه ی تیزهوشان درس میخونم معدل کلاس هفتم و هشتمم ١٩/۵ به بالا و معدل کلاس نهمم ٢٠ و معدل کلاس دهممً ١٩/٧٠ و توی مسابقه های کانگورو و پایا مقام اوردم و توی مسابقات مبتکران هم دبستانم رتبه های تک رقمی اوردم
میخواستم ببینم اگه بخوام بورسیه بشم برای دانشگاه های برلین المان بهتره که قبل کنکور اقدام کنم یا اینکه کنکور بدم و بعد؟ کنکور تاثیری داره؟ اینکه دانشگاه دولتی قبول بشم یا ازاد؟

سلام و عرض ادب. اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان دو شیوه صرفا داره، پذیرش مستقیم که نیاز به قبولی در کنکور در دانشگاه های مورد تایید سایت آنابین و یا پذیرش غیر مستقیم با گذروندن کالج. ضمنا دانشگاه های آلمان غیر از تحصیل رایگان بورسیه دیگه ای ندارن

سلام خسته نباشید
اگه کسی رشته تجربی باشه با معدل دهم ۲۰ یازدهم ۱۹/۹۹ و دوازدهم هم بالای ۱۹/۹۰ میتونه المان کالج تی کورس برای آمادگی برای مهندسی ای تی شرکت کنه و در دانشگاه ای تی بخونه؟
و ایا داشتن دعوت نامه از المان برای کمتر کردن وقت سفارت در تهران برای ویزای تحصیلی تأثیری داره؟
باتشکر

سلام و عرض ادب. بله امکانش هست. میتونید برای راهنمایی بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید

سلام وقتتون بخیر …من دانشجوی رشته مهندسی ترم یک دانشگاه غیر انتفاهی شیراز هستم میخواستم بدونم امکان تحصیل در دانشگاه المان هست؟ شرایطش چطور هست؟معدل باید چند به بالا باشه

سلام. شرط معدل با توجه به رشته مد نظرتون متفاوت هست اما حداقل معدل ۱۶ نیاز هست. برای راهنمایی بیشتر میتونید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

سلام وقت بخیر…. من ۱۹ سالمه و در حال حاضر دانشجوی رشته کامپیوتر هستم…طراحی وب…زبان انگلیسی‌ام در حد متوسط رو به بالا هست…. چقدر شانس قبولی در بورس دارم؟

سلام و عرض ادب. میزان شانستون برای دریافت پذیرش بستگی به معدل داره.
کشور آلمان با توجه به تحصیل رایگانش که ارائه میده بورسیه ندارد.
برای مشاره بیشتر بار کارشناسان ما تماس بگیرید. ممنون

با عرض سلام و خسته نباشید
من رشته تجربی بودم سال سوم دبیرستان ولش کردم رفتم کاردانش دیپلم تصویر سازی رایانه ای گرفتم کنکور دادم و دانشگاه امام علی ع یزد قبول شدم کاردانی رو گرفتم با معدل ۱۵ و الان همون دانشگاه دارم یا دانشکده دارم کارشناسی نا پیوسته میخونم رشته مهندسی نرم افزار ترم ۳ هستم و بهمن ۱۴۰۰ درسم تموم میشه یک سال هم وقت دارم بعد از تموم شدن دوره تحصیل که برم سربازی یا ادامه تحصیل بدم. اما سوال من اینه من که رشته کاردانش بودم و پیش دانشگاهی ندارم باید چکار کنم ؟ آیا میتونم اقدام کنم و شانسی داشته باشم برای فوق لیسانس ؟
اسم دانشگاه من توی سایت anabin نیست و گفتن باید اطلاعاتت و برای گرفتن تاییده Zab کنی . من در حین تحصیل میتونم اطلاعات رو Zab کنم ؟ اصلا اینایی که گفتن درسته یا نه…:(
امید وارم کمکم کنید خیلی سر در گم شدم…

سلام و عرض ادب.
میتونید کاردانی رو تایید کنید به عنوان دیپلم و برای کارشناسی اقدام کنید.
اما اگر میخواید کارشناسیتون تایید بشه بای تا انتهای مقطع تحصیلی صبر کنید و بهد اصطلاحا مدارک رو با زاب تایید کنید.
اگر مایل هستید در نماس تلفنی با کارشناسان ما به صورت کامل راهنمایی خواهد شد.

سلام ۱۸سالمه یه سال کنکور دادم امسال سال دومی هست که میخوام کنکور بدم معدلم تا دوره متوسطه اول (راهنمایی) ۲۰بوده متوسطه دوم(دبیرستان) درحد۱۷،۱۸ومعدل کل دیپلمم ۱۶/۶۰
۱) ایا میتونم در دانشگاه های دولتی المان در شهر برلین تحصیل کنم؟
۲)حتما باید تو ایران دانشگاه دولتی دندون پزشکی اورده باشم؟
۳)الان اقدام کنم بهتره یا امسال کنکور بدم بعد اقدام کنم وایا رتبه ما در ایران هم تاثیری داره برای ورود به دانشگاه های المان؟

سلامم و عرض ادب. دوتا روش برای ورود بع دانشگاه های دولتی آلمان وجود داره که در یکی نیازه کنکور بدید و یک سال در ایران تحصیل کنید. در دیگری باید در خود خاک آلمان کالج بگذرونید. با کارشناسان ما تماس بگیرید تا به صورت کامل راهنمایی بشید.

سلام من در دبیرستان رشته تجربی میخونم و پنج ساله توی تیزهوشان‌درس میخونم پایین ترین معدلم طی این سال ها ۱۹/۵ بوده و چندتا مقاله علمی و المپیاد علمی هم توی کارنامم دارم . برای کنکور هم رشته پزشکی میخوام بخونم و طبق گفته ی مشاور ها امکان قبول شدنم توی یک دانشگاه خوب دولتی خیلی زیاده . خواستم بدونم میشه اول کنکور بدم و توی ایران یک دانشگاه خوب برم و بعد گرفتن مدرک فوق دیپلم و بالا بردن رزومه علمیم اقدام به بورسیه بکنم برای ادامه ی دوره عمومیم . و اینکه بورس های تحصیلی چقدر از هزینه تحصیل رو پرداخت میکنن و آیا بورس های تحصیلی هست که کامل هزینه رو متقبل بشه و شرایطش چیه . چون یکم برای این مورد مشکل دارم

سلام و عرض ادب. با توجه به شرایط ایده آلی که دارید، راه های راحت تر و مطمن تری برای شما جهت تحصیل پزشکی و دریافت بورسیه کامل وجود داره. بهتر اینه که با کارشناسان ما تماس بگیرید تا راهنمایی کاملی دریافت کنید.

برای مدرک زبان c1المانی رو داشته باشم راحت تره؟یا برای آیلتس اقدام کنم.الان تقریبا انگلیسیم متوسطه برای زندگی در المان سرمایه گذاری رو کدومش بهتره؟

سلام. کاملا به شرایط خودتون بستگی داره که باشد بررسی بشه. با کارشناسان ما تماس بگیرید تا به صورت کامل راهنماییتون کنن.

سلام امسال کنکور دارم و تجربی میخونم معدل دبیرستان هم بالای ۱۹.۵ بوده تا الان.
برای کنکور توی ایران هدفم دندون پزشکی است.وارد دانشگاه بشم راحت تره برای تحصیل در دانشگاه های آلمان؟یا از الان اقدام بکنم بهتره.هرچند چیزی تا کنکور نمونده

سلام و عرض ادب. از هر دو طریق پذیرش مستقیم و غیر مستقیم دانشگاه های آلمان میتونید اقدام بکنید. تفاوت در زمان هست صرفا. با کارشناسان ما تماس بگیرید نا به صورت کامل راهنماییتون کنن. سپاس.

سلام و عرض ادب. با توجه به شرایطتوم از هر دو طریق پذیرش مستقیم و غیر مستقیم میتونید برای دانشگاه های آلمان اقدام بکنید. با کارشناسان ما تماس بگیرید تا به صورت کامل راهنماییتون کنن.
سپاس.

سلام خسته نباشید من ۱۸ سالمه و یه سال کنکور دادم ولی امسالم موندم پشت کنکور معدل دیپلم تجربی ۱۸.۱ دارم میتونم موفق بشم برای اپلای توی یکی از دانشگاه های آلمان برای رشته روانشناسی یا گفتار درمانی؟

سلام و عرض ادب. با توجه به معدل خوبتون امکان تحصیل در آلمان وجود داره. اما یا باید کنکور قبول بشید و ۳۶ واحد پاس کنید و یا قبل از ورود به دانشگاه های آلمان یک سال کالج شرکت کنید. با کارشناسان ما تماس بگیرید تا راهنماییتون کنن.

سلام من کلاس هشتم هستم و معدلام در حد ۱۹/۵۰ تا ۱۹/۸۶ اگر معدل دیپلمم ۲۰ بشه یا همینطور بالای ۱۹ باشه امکان این هست که بتونم برای تحصیل پزشکی در آلمان اقدام کنم؟
و یه سوال دیگه آیا دانشگاه پزشکی هست که به زبان انگلیسی تدریس کنن؟ یا اگر نیست میشه قبل از دانشگاه در همان آلمان در دوره های زبان شرکت کرد و مدرک گرفت؟

سلام وقت بخیر، بله با معدل خوبی که دارید شرایط براتون هموار هست. امکان تحصیل به زبان انگلیسی هم دارید و اگر هم بخواید میتونید قبل از دانشگاه دوره کالج بگذرونید. با کارشناسان ما تماس بگیرید تا راهنماییتون کنن…

من متولد ۸۱ هستم.معدل ۱۵.۸۸دیپلم تجربی دارم و امسال هم پشت کنکوری بودم.میخواستم بدونم برای تحصیل تو رشته پزشکی در المان شانسی دارم؟

سلام و عرض ادب. متاسفانه معدلتون مانع اقدام برای آلمان میشه، اما میتونیم کشور روسیه، چین و ترکیه رو بهتون پیشنهاد بدیم. با کارشناسان ما تماس بگیرید تا راهنماییتون کنن. سپاس

سلام وقتتون بخیر من دانش اموز تجربی پایه یازدهم هستم با معدل حدودا ۱۶-۱۷ اگر دیپلمم ۱۹ به بالا شه میتونم پذیرش برای کالج هامبورگ رشته تجربی-پرشکی بگیرم؟بعد اینکه چه وقت باید برای ویزای تحصیلی اقدام کنم؟

عرض ادب. بله شرایط نسبتا مطلوبی داری. انتختاب شماس که پذیرش مستقیم بخواید بگیرید یا پذیرش غیر مستقیم از طریق کالج. با کارششناسام ما تماس بگیرید تا به صورت کامل راهنمایی بشید.

سلام و عرض ادب. باید دید چه رشته ای مد نظرتونه. اما در حالت کلی معدل بالای ۱۵ میتونه کمک کننده باشه براتون.

سلام وقتتون بخیر
میخواستم بپرسم بعد از گرفتن بورسیه تحصیلی در هایدلبرگ در حین تحصیل در المان مشغول به چه کاری شویم تا هزینه های زندگیمان را پرداخت کنیم؟هزینه زندگی در آلمان ماهیانه ۸۵۰یورو هست و کار در آلمان هم ۴۵۰یورو هست چیکار باید بکنیم این حقوق برای زندگی در آلمان مناسب نیست

منظور از حق کار، کار دانشجویی و اصطلاحا کژوآل هست. با موسسه تماس بگیرید تا به صورت کامل راهنمایی خدمتتون ارائه بشه.

سلام
روزتون بخیر
من ۱۷سالمه و رشته ی تجربی
و در حال حاضر مشغول خواندن برای قبولی کنکور هستم آیا بعد از قبولی در کنکور و داشتن مدرک b1آلمانی و آیلتس زبان بورسیه تحصیلی در هایدلبرگ گرفت؟چگونه؟و کل هزینه زندگی یعنی دانشجویی و خوردخوراک و…در هایدلبرگ چقدره؟…ممنون میشم راهنمایی کنین …در ضمن میخوام در دانشگاه پزشکی هایدلبرگ تحصیل کنم

عرض ادب. تحصیل در تمام دانشگاه های آلمان به هر دو زبان آلمانی و انگلیسی رایگان هست. برای زبان انگلیسی آیلتس ۶.۶ و برای تحصیل به زبان آلمانی در رشته های پزشکی و پیرا پزشکی c1 مورد نیازتون هست. برای اطلاعات بیشتر بات موسسه تماس بگیرید.

با سلام. من سال ۱۳۹۶ زبان و ادبیات روسی دانشگاه سراسری قبول شدم. به زبان آلمانی خیلی علاقه دارم. آیا میتونم از رشته زبان و ادبیات آلمانی از دانشگاه های آلمان پذیرش بگیرم؟

سلام و عرض ادب، بله در حالت کلی امکانش وجود داره ولی باید رزومه و شرایطتون بیشتر بررسی بشه، میتونید با مشاوران در تماس باشید تا بهتر راهنماییتون کنن.

سلام برای گرفتن بورس تحصیلی از دیپلم چیا لازمه؟؟؟؟؟؟؟ من سال آخر دبیرستان در رشته ریاضی هستم با معدل بالای ۱۹.۵ تافل دارم و با مدرک B1المانی و همچنین کامپوتر. و اگه بورس تحصیلی دریافت کنم میتونم از شرایط تحصیل رایگان برخوردار باشم؟ و اگه شد چه هزینه هایی به عهده من هست که باید شخصن پرداخت کنم؟

سلام وقت بخیر
برای آلمان اخذ بورسیه برای مقطع کارشناسی وجود نداره، هزینه تحصیلتون میتونه رایگان باشه اما هزینه زندگی با خودتون خواهد بود. سالانه حدود ده هزار یورو هزینه زندگی در آلمان دارید

سلام وقت بخیر
برای اینکه با مدرک دیپلم اقدام کنیم برای آلمان و اگر بخواهیم مدرک b2 داشته باشیم معمولا چه مقدار طول خواهد کشید؟
و اینکه اخذ ویزای تحصیلی چه مقدار طول خواهد کشید؟
سپاس 🌹

سلام وقت بخیر
مدت زمان به دست آورن مدرک B2 آلمانی کاملا بستگی به تلاش شما داره اما بطور معمول حدود ۹ ماه ممکنه طول بکشه
ویزای تحصیلی آلمان الان به دلیل وقت های طولانی که سفارت آلمان ارائه میده بین ۶ تا ۱۵ ماه ممکنه طول بکشه

سلام وقت بخیر
من دانشجو سال دو پزشکی هستم میخواستم بدونم اگه بخوام تا قبل از پایان دوره عمومی برم باید چیکار کنم شرایط چطوریه و اگه بخوام بعد عمومی و برای رزیدنتی برم چطور خواهد بود؟
خیلی ممنون

سلام وقت بخیر
برای دوره عمومی میتونید الان هم اقدام کنید اگر مدرک زبان المانی داشته باشید
با موسسه تماس بگیرید لطفا

با سلام
ببخشید من ۱۷ سالمه و سال اخر ۱۲ام تجربی هستم معدل هام تا الان بالای ۱۹.۵ بوده
میخواستم بدونم ایا با معدل بالای دیپلم و داشتن مدرک ب۱ المانی میتونم اقدام کنم و امکان پذیرش دارم؟؟
و اینکه ایا باید به کلاج برم قبل از ورود به دانشگاه؟ اگر اره کالج هزینه داره یا اون هم رایگانه؟

سلام وقت بخیر
برای تحصیل پزشکی در آلمان یا باید کالج رو یگذرونید یا در ایران کنکور قبول شید
امکان پذیرش دارید اما مدرک زبان المانی باید حداقل سی ۱ داشته باشید برای پذیرش مستقیم

سلام وقت بخیر.. من شنیدم اگر از طریق مسافر بران به مرز المان برسیم دولت هزینه های اسکان و تحصیل را میپردازد وکاری پاره وقت میگیرم اسا این درسته

سلام خیر
همچین چیزی صحت نداره شما تنها با ویزای تحصیلی به صورت قانونی امکان تحصیل در آلمان رو دارید در غیر این صورت بهتون study permit داده نمیشه
هزینه تحصیل رایگان و هزینه زندگی ماهانه حدود ۸۵۰ یورو

بله محدودیت سنی برای دریافت ویزای تحصیلی در آلمان وجود دارد

سلام من متولد ۱۳۸۲ ام و دیپلم تجربی با نمره ۱۹.۷۲ دارم
رزومم هم تقریبا خوبه یک کتاب نوشتم و دو تا دارم که کامله فقط باید مراحل اداریشو چک کنه … تو المپیاد ریاضی به مرحله دوم هم راه پیدا کردم … هدفمم تحصیل در رشته پزشکیه … فقط میخواستم بدونم میتونم بورسیه بگیرم ؟ اگه میتونم بگیرم بورسیه چند درصد میشه ؟

سلام وقت بخیر
تحصیل در آلمان رایگان میباشد
شما فقط باید هزینه های زندگی خودتون در آلمان که ماهانه حدود ۸۵۰ یورو میباشد تامین کنید

سلام خسته نباشید
من متولد سال ۱۳۸۰ هستم و رشته من تجربی هست
معدل دیپلم من ۱۷.۵۰هست
و برای تحصیل در رشته دندانپزشکی چند سوال داشتم
۱-شرایط تحصیل در کالج رو دارم و زبان مورد نیاز در چه سطحی هست؟
۲-معدل نهایی کالج باید چند باشه تا بتونم وارد دانشگاه شم؟
۳-بجز ازمون پایانی کالج برای تحصیل رشته دندانپزشکی نیاز به ازمون دیگه ای هست؟
خیلی ممنونم از لطفتون

سلام وقت بخیر
۱- بله شرایطش رو دارید، باید از ایران مدرک ب۲ آلمانی یا آیتلس ۶ داشته باشید و در کالج سطح زبان رو به سی۱ برسونید
۲ و ۳- هردانشگاهی شرایط خودش رو داره باید ببینید دانشگاه مدنظرتون شرایط پذیرشش چیه

بله البته
باید رزومتون بررسی بشه برای شانس پذیرش ، اما حداقل آیلتس ۶ یا ۶.۵ باید ارائه بدید برای پذیرش و یا مدرک ب دو آلمانی

ببخشید برای رشته پزشکی یا دندانپزشکی در آلمان چجوری میشه پذیرش گرفت؟

باید اول مدرک زبان آلمانی ب۱ گرفته باشید. بعد برای پذیرش کالج پزشکی اقدام کنید و بعد در آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی شرکت کنید. ضمنا تحصیل پزشکی در آلمان رایگان است.

دیدگاهتان را بنویسید