هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا

Applyman

بسیاری از متقاضیان مهاجرت خارج از کشور و مخصوصا متقاضیان مهاجرت تحصیلی، در قدم اول کشور کانادا و مهاجرت تحصیلی به کانادا را به عنوان هدف اصلی خود برمیگزینند. این انتخاب و در ادامه آن محبوبیت کشور کانادا در میان متقاضیان مهاجرت تحصیلی دلایل زیادی دارد که از جمله آنها میتوان به کیفیت آموزشی، اعتبار دانشگاه های کانادا در سطح جهان، رفاه بالای اجتماعی در کانادا، کیفیت بالای زتدگی و… اشاره کرد. همانگونه که بسیاری از شما متقاضیان عزیز و محترم تحصیل در کانادا به آن واقف هستید اولین قدم در برنامه مهاجرت تحصیلی به کانادا ، اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های کانادا است که به طبع لازمه این امر آگاهی از موارد بسیای از جمله هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا است تا در مسیر پیش روی بتوان با علم و حساب شده پیش بروید.

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا با توجه به خدمات،رفاه و کیفیتی که دانشجویان از آن بهره مند خواهند شد به صرفه ارزیابی میگردد. در ادامه این مقاله قصد داریم تا به بررسی مقاطع تحصیلی در دانشگاه های کانادا بپردازیم و در خلال آن هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا و هزینه های جانبی چون هزینه زندگی دانشجویان در این کشور را مورد بررسی قرار دهیم.

کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من آماده مشاوره و راهنمایی شما عزیزان در خصوص هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا هستند.

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا

همانگونه که اشاره شد برای مهاجرت تحصیلی به کانادا قدم نخست اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های این کشور است و این امر مدارک و شرایط خود را میطلبد و به طبع شامل هزینه هایی نیز خواهد بود که در ادامه علاوه بر ذکر مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی به هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا نیز خواهیم پرداخت.

اخذ پذیرش تحصیلی کانادا به عوامل متعددی بستگی دارد که از جمله مهمترین آن ها می توان به مواردی از قبیل رشته تحصیلی، دانشگاه مورد نظر برای ادامه تحصیل، دانشگاهی که از آن فارغ التحصیل شده اید، معدل، سابقه کار برای برخی از رشته ها و فاصله تحصیلی اشاره کرد.

در حالت کلی جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور کانادا به مدارک ذیل نیاز خواهد بود و البته باید توجه داشت که این موارد با توجه به دانشگاه، مقطع و رشته مد نظر متقاض احتمال تغییر خواهند داشت.

 • گواهی پایان مقطع تحصیلی پیشین(با مهدل مطلوب که با توجه بعه رشته و دانشگاه مد نظر تعیین میگردد.)
 • مدرک زبان انگلیسی(حداقل آیلتس 6 و نمره زبان فرانسوی برای دانشگاه های استان کبک)
 • رزومه
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه اساتید
 • رزومه تحقیقاتی در صورت نیاز

این مدارک به صورت کلی برای تحصیل در کانادا مورد نیاز است که در ادامه برای هر مقطع مدارک اصلی را بیان خواهیم کرد.

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا در مقایسه با انگلیس، استرالیا و نیوزیلند به مراتب پایینتر است و همچنین برای کمک به هزینه‌های تحصیل، بورس‌های زیادی وجود دارد و بیشتر این بورس‌ها برای مقاطع فوق لیسانس و دکترا در نظر گرفته شده است، با این حال برای مقطع لیسانس هم تعدادی از این بورس‌ها وجود دارند که می‌تواند هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا به شکل چشمگیری کاهش دهد. شما میتوانید برای مشاوره در خصوص هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا با کارشناسان گروه مهاجرتی الای من مشورت کنید.

قبل از پرداختن به بررسی هر مقطع از تحصیلات دانشگاهی در کانادا و هزینه های آن به صورت میانگین کلی، هزینه های تحصیل در دانشگاه های کانادا را برای دانشجویان بین المللی بیان خواهیم کرد.

شهریه دانشجویان بین‌المللی در کانادا: شهریه سالانه حدودا بین ۱۴۰۰۰ تا حداکثر ۶۰۰۰۰ دلار با توجه به رشته (میانگین بین ۱۷,۰۰۰ تا ۳۰,۰۰۰ دلار) است.

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا – مقاطع تحصیلی در کانادا

در این بخش به صورت مجزا به بررسی مدارک و شرایط به انضمام هزینه های هر مقطع دانشگای کانادا خواهیم پرداخت و در ادامه هزینه های زندگی دانشجویی در کانادا را بررسی خواهیم کرد.


کارشناسی در کانادا

برای آنکه موفق به اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی در کانادا شوید، نیاز به دیپلم 12 ساله، مدرک زبان حداقل آیلتس6(مدرک زبان فرانسوی برای دانشگاه های استان کبک)، انگیزه نامه و رزومه است که در مرحله صدور ویزا نامه تمکن مالی نیز به این مدارک اضافه خواهد شد. دانشجویان در مقطع تحصیلی لیسانس (کارشناسی) در کانادا امکان کار پاره وقت (20 ساعت در هفته) را نیز خواهند داشت. امکان جست و جوی کار نیز برای فارق التحصیلان این مقطع فراهم است تا از این طریق و پس از اتمام تحصیل خود در ادامه اقامت تحصیلی کانادا به اقامت دائم کانادا دست یابند.

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا و میانگین شهریه برای دانشجویان در مقطع کارشناسی در دانشگاه های کانادا در یک سال، سالانه به صورت میاگین رقمی معادل 20.000 دلار کانادا برآورد می‌شود. در این میان رشته‌های چون مهندسی و پزشکی، از گرانترین رشته‌ها برای تحصیل در کانادا به شمار می‌آیند.


کارشناسی ارشد در کانادا

برای آنکه موفق به اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی در کانادا شوید نیاز به مدرک لیسانس با معدل بالای 15، نمره زبان حداقل آیتس 6 یا 6.5 و یا زبان فرانسوی برای دانشگاه های استان کبک، انگیزه نامه، رزومه تحصلی و کاری و توصیه نامه از اساتید مقطع پیشین خواهید داشت. این در حالی است که برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور نامه تمکن مالی نیز به مدارک ذکر شده اضافه خواهد شد.

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا و میانگین شهریه برای دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) در کانادا به نسبت به مقطع کارشناسی پایین ‌تر است و رابطه مستقیمی با رشته مورد نظر متقاضی دارد. میانگین شهریه برای دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد در یک سال تحصیلی به صورت میانگین رقمی معادل ۱۷,۰۰۰ دلار کانادا تخمین زده می‌شود. رشته MBA اجرایی یکی از پر هزینه ترین رشته‌های تحصیلی در ددانشگاه های کانادا است و شهریه آن میانگین سالانه حدود ۶۶,۰۰۰ دلار کانادا خواهد بود، این در حالی است که متوسط شهریه رشته MBA عادی، میانگین ۳۸,۰۰۰ دلار کانادا براورد میشود.


تمکن مالی کانادا

همانطور که در مقالات متعدد گروه مهاجرتی اپلای من به آن پرداخته شده است، متقاضیان دریافت اقامت تحصیلی کانادا فارق از هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا و شهریه دانشگاه، برای اخذ ویزا باید به سفارت کانادا اثبات کنند که هزینه های تحصیل و زندگی خود را در کشور کانادا به همراه خواهند داشت. رقم تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا بطور معمول از جمع هزینه سالانه تحصیل و هزینه سالانه زندگی به دست می آید. این مبلغ باید در حساب خود شخص و یا سرپرست متقاضی برای مراجعه به سفارت موجود باشد و در صورت عدم موجودی کافی امکان ریجکتی متقاضی بسیار بالا خواهد بود.

 • متقاضیان (مجرد): هزینه شهریه سال اول به همراه 12.000 دلار
 • متقاضیان (متاهل): هزینه شهریه سال اول به همراه 18.000 دلار
 • متقاضیان (متاهل با فرزند): هزینه شهریه سال اول به همراه 22.000 دلار

هزینه مهاجر تحصیلی به کانادا – هزینه ویزا

برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا، همانگونه که پیشتر گفته شد علاوه بر هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا نیاز به صرف هزینه های جانبی دیگری نیز هست که هزینه های جاری ویزا و تمکن مالی سفارت کانادا (که در قسمت قبل و مقالات متعدد دیگر درباره آن توضیح داده شد) از جمله آنهاست. هزینه های جاری سفارت کانادا را در فهرست ذیل به صورت کلی بیان کرده ایم:

 • ۱۱۶ دلار کانادا برای دریافت CAQ از استان کبک ( در صورتی متقاضی تحصیل در استان کبک هستید)
 • ۱۵۰ دلار کانادا برای ویزای متقاضی اصلی و ۱۵۵ دلار برای همراه
 • ۸۵ دلار کانادا برای انگشت نگاری هر متقاضی بالای ۱۴ سال

هزینه زندگی در کانادا

در این بخش نگاهی کلی به هزینه های تحصیل در کانادا خواهیم داشت و فارق از هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا ، به بررسی هزینه های زندگی جاری در این کشور خواهیم پرداخت.

همانطور که پیشتر به “آن اشاره شد و احتمالا به آن واقفید، هزینه زندگی در شهر های مختلف کانادا متفاوت است و هرچه متقاضیان شهر های کوچکتری را برای زندگی و تحصیل برگزینند، هزینه های زندگی نیز برای آنها به مراتب کمتر خواهد بود. به عنوان مثال، شهر تورنتو گرانترین شهر کانادا برای زندگی شناخته شده و شهر ونکوور نیز در جایگاه دوم قرار میگیرد.

این در شرایطی است که متقاضیان و دانشجویان در تمام مقاطع ضمن امکان برخورداری از بورسیه ها و کمک هزینه های مختلف برای زندگی که هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا را شامل میشود، این امکان را دارند تا هزینه های زندگی خود را نیز پوشش دهند. لازم به ذکر است دانشجویان تمام مقاطع حق کار میانگین 20 ساعت در هفته را نیز دارند و حداقل درآمد در کانادا ۱۰ دلار در ساعت است.

توصیه کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من به متقاضیان عزیز این است که حداقل برای سال اول به اندازه هزینه تحصیل و هزینه زندگی بودجه در نظر داشته باشند. هزینه تحصیل در کانادا به همراه هزینه زندگی در کانادا برای سال اول میانگین حدود ۲۶,۰۰۰ دلار کانادا خواهد بود. در ادامه به صورت کلیبه جمع بندی هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا خواهیم پرداخت:

 • میانگین هزینه زندگی : بین ۸۰۰ تا 1100 دلار در ماه(با توجه به سبک زندگی اشخاص)
 • شهریه متوسط تحصیلی: بین ۱۷,۰۰۰ تا ۳۰,۰۰۰۰ دلار در سال(با توجه به دانشگاه، رشته و مقطع تحصیلی)
هزینه زندگی در کانادا

مقالات ذیل را برای مطالعه بیشتر درباره هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا توصیه میکنیم:

اخذ پذیرش تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کانادا

پذیرش دانشگاه کانادا بدون مدرک زبان

ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

تحصیل دندانپزشکی در کانادا

روانشناسی در کانادا

اسکیل ورکر کانادا

کالج های کانادادیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید