تحصیل فیزیوتراپی در چین

Applyman

بسیاری از دانشجویان خارجی برای تحصیل رشته های پزشکی، دانشگاه های چین را انتخاب می کنند. این کشور به خاطر دارا بودن یک سیستم آموزشی سطح بالا و کارآمد، توانسته توجه بسیاری از متقاضیان مهاجرت تحصیلی را به خود جلب نماید. تحصیل فیزیوتراپی در چین یکی از رشته های پرطرفدار پزشکی می باشد و شامل کسب مهارت در زمینه ارتقا و بهبود سلامت جسمی و ایجاد انگیزه و امید برای افرادی آسیب دیده و معلول است. تحصیل فیزیوتراپی در چین در مقطع کارشناسی، سه سال طول می کشد و دانشجویان در طول این دوره از مزایای مختلفی مانند اخذ کمک هزینه تحصیلی، کیفیت بالای آموزش، فرصت کار دانشجویی، آموزش به زبان انگلیسی و … بهره مند می شوند.

فیزیوتراپی بازار کار مناسبی در سطح جهانی دارد و فارغ التحصیلان این رشته می توانند در بیمارستان ها، مراکز توانبخشی، مطب های خصوصی و … مشغول به کار شوند و حتی به صورت انفرادی اقدام به راه اندازی یک مرکز فیزیوتراپی کنند. همچنین در صورتی که فارغ التحصیلان فیزیوتراپی در چین بخواهند در این کشور مشغول بکار شوند، باید دارای معدل عالی بوده و دوره های کارآموزی را با موفقیت پشت سر گذاشته باشند.

تحصیل فیزیوتراپی در چین

شرایط تحصیل فیزیوتراپی در چین

افرادی که قصد تحصیل فیزیوتراپی در این کشور را دارند باید بدانند که دوره تحصیل تا مقطع دکترا حداقل ۹ سال به طول می انجامد که ۳ سال آن مربوط به مقطع کارشناسی، دو سال مربوط به مقطع کارشناسی ارشد و ۴ سال مربوط به مقطع دکترا است. تعداد زیادی از دانشگاه های چین هر ساله دانشجویان داخلی و خارجی را در رشته فیزیوتراپی پذیرش می کنند. این رشته به دو زبان انگلیسی و چینی تدریس می شود و امکان برخورداری از کمک هزینه تحصیلی در آن وجود دارد. این دانشگاه ها یک سری شرایط اولیه برای متقاضیان رشته فیزیوتراپی در نظر گرفته اند که اگر متقاضی از این شرایط برخوردار باشد، امکان تحصیل فیزیوتراپی در این کشور برای او فراهم می گردد. این شرایط عبارتست از:

 • ترجمه رسمی مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی
 • ترجمه رسمی ریز نمرات دوره دیپلم یا پیش دانشگاهی
 • ارائه گذرنامه با اعتبار کافی
 • ارسال فرم درخواست پذیرش

تحصیل در چین

مزایای تحصیل فیزیوتراپی در چین

شهریه مقرون به صرفه و هزینه پایین زندگی از مهم ترین مزایای تحصیل فیزیوتراپی در چین است. این کشور که دومین اقتصاد دنیا به حساب می آید، دانشگاه هایی دارد که در رده بندی جهانی جزو بهترین ها هستند. با این حال شهریه دانشگاه های چین از دانشگاه های اروپا، آمریکا و استرالیا بسیار پایین تر است. فارغ التحصیلان این رشته در صورتی که بخواهند در چین کار کنند، آینده شغلی درخشانی در پیش خواهند داشت. جمعیت زیاد این کشور موجب شده تا به خدمات پزشکی و درمانی گسترده ای نیاز داشته باشد و در صورتی که دانشجویان بتوانند استعداد و پشتکار خود را ثابت کنند و با نمرات عالی فارغ التحصیل شوند، می توانند یک شغل مناسب با درآمد عالی در چین پیدا کنند.

شاید نگرانی بسیاری از افراد برای تحصیل فیزیوتراپی در چین این باشد که مجبور باشند زبان چینی یاد بگیرند. اما اینگونه نیست، در سال های اخیر بسیاری از دانشگاه های این کشور از زبان انگلیسی برای آموزش رشته های مختلف خود استفاده می کنند که فیزیوتراپی هم جزو آنهاست. افرادی که قصد تحصیل فیزیوتراپی به زبان انگلیسی را دارند باید مدرک معتبری از آن با نمره قبولی مورد نظر دانشگاه را ارائه دهند. همچنین آن هایی که تسلط به زبان چینی دارند لازم است برای اثبات ادعای خود در آزمون سنجش سطح زبان چینی شرکت نموده و آن را با موفقیت پشت سر بگذارند.


بورسیه های تحصیل فیزیوتراپی در چین

از محبوب ترین رشته های دانشگاهی چین، فیزیوتراپی است. هر ساله بین متقاضیان داخلی و خارجی، رقابت تنگاتنگی برای اخذ پذیرش آن از دانشگاه های چین دیده می شود. دولت چین و دانشگاه های این کشور برای افرادی که موفق به دریافت پذیرش تحصیل فیزیوتراپی در چین می شوند، بورسیه های متنوعی را در نظر گرفته اند. این بورسیه ها شامل پرداخت کل هزینه ثبت نام و شهریه دانشگاه، هزینه اقامت در خوابگاه یا اقامتگاه خصوصی، بیمه درمانی رایگان، پرداخت هزینه حمل و نقل، کمک هزینه زندگی به صورت ماهانه، پرداخت هزینه خرید کتب و جزوات درسی و بسیاری تسهیلات دیگر می شود تا اندازه ای که گاهی اوقات هزینه تحصیل فیزیوتراپی در چین برای دانشجو رایگان می گردد. اما برای دریافت بورسیه های تحصیلی چین لازم است که دانشجویان از شرایطی که دولت یا دانشگاه تعیین کرده، برخوردار باشند.

بورسیه های تحصیل فیزیوتراپی در چین

دانشگاه های برتر برای تحصیل فیزیوتراپی در چین

در ادامه فهرستی از دانشگاه های برتر که برای تحصیل فیزیوتراپی در چین جزو بهترین مراکز علمی چین و جهان هستند به شما معرفی می کنیم:

 • دانشگاه شینهوا
 • دانشگاه پکینگ
 • دانشگاه فودان
 • دانشگاه ژجیانگ
 • دانشگاه جیائو تونگ شانگهای
 • دانشگاه علم و فناوری چین
 • دانشگاه نانجینگ
 • دانشگاه ووهان
 • دانشگاه تونگجی
 • دانشگاه نرمال پکن

بازارکار رشته فیزیوتراپی در چین

کشور چین با جمعیت زیاد خود، نیاز به متخصصین فیزیوتراپی دارد که از مهارت عملی در کنار تخصص، علم و دانش بهره مند باشند. بنابراین اگر بعد از تحصیل فیزیوتراپی در چین به عنوان یک فیزیوتراپیست به فکر کار در چین افتاده اید، باید علاوه بر تحصیل علم، مهارت عملی خود را نیز در این زمینه ارتقا دهید. طبق آمارهایی که اخیرا منتشر شده، درآمد ماهانه یک فیزیوتراپ در چین به طور متوسط حدود ۲۴۴ هزار یوان است. آن ها برای هر ساعت ارائه خدمات حداقل مبلغ ۱۱۷ یوان دریافت می کنند که با این حساب یک فیزیوتراپ تازه کار می تواند ماهیانه حدود ۱۸۰ هزار یوان درآمد داشته باشد، در حالی که فیزیوتراپ های باسابقه و حرفه ای درآمدی در حدود ۳۰۵ هزار یوان در ماه دارند.


دریافت ویزای تحصیل فیزیوتراپی در چین

افرادی که موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر برای تحصیل فیزیوتراپی در چین می شوند باید نسبت به دریافت ویزای تحصیلی چین اقدام نمایند. دولت این کشور ویزای نوع X را برای افرادی که قصد ادامه تحصیل فیزیوتراپی در چین دارند صادر می کند. این ویزا به دو ویزای X1 و X2 تقسیم بندی می شود که ویزای X1 برای دوره های بیش از ۶ ماه و ویزای X2 برای دوره های کمتر از شش ماه صادر می گردد. پذیرفته شدگان تحصیل فیزیوتراپی در چین باید به دنبال گرفتن ویزای X1 باشند.

دریافت ویزای تحصیل فیزیوتراپی در چین

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیل فیزیوتراپی در چین:

 • عکس در سایز پاسپورتی
 • تصویر برابر اصل شده گذرنامه دارای اعتبار
 • ترجمه رسمی شناسنامه و کارت ملی
 • گواهی عدم سو پیشینه ایران
 • گواهی سلامت فرد متقاضی
 • مدرک معتبر زبان چینی یا انگلیسی
 • مدرک اثبات تمکن مالی دانشجو که نشان دهد او می تواند از عهده پرداخت شهریه تحصیل فیزیوتراپی در چین و هزینه زندگی در این کشور بر بیاید.
 • ضمانت نامه امضا شده به وسیله پدر و مادر یا سرپرستان دانشجو که متعهد می شوند فرزند یا فرد تحت سرپرستی آن ها از قوانین و مقررات دانشگاه و کشور چین به صورت تمام و کمال تبعیت می کند.
 • نامه پذیرش دانشگاه مورد نظر
 • فرم تکمیل شده ویزای تحصیل فیزیوتراپی در چین
 • فیش واریز هزینه رسیدگی به درخواست ویزا
 • فرم تکمیل شده  JW201 یا JW202 که افراد متقاضی ویزای X1 لازم است آن را ارائه دهند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیل فیزیوتراپی در چین

دولت چین برای افرادی که متقاضی کار در این کشور هستند، ویزایی به نام ویزای Z صادر می کند. به تبع آن دانشجویانی که برای تحصیل فیزیوتراپی در چین به این کشور کرده اند و تحصیلات خود را به پایان رسانده اند، در صورتی که می خواهند در همین کشور مشغول به کار شوند باید برای دریافت ویزای Z اقدام کنند. این ویزا ۹۰ روز اعتبار دارد و قبل از تمام شدن اعتبار آن باید برای اخذ اقامت چین کارهای لازم انجام شود. فارغ التحصیلان فیزیوتراپی در ابتدای راه باید به دنبال یک کارفرما چینی بگردند تا آن ها را استخدام کند. بیمارستان های دولتی و خصوصی، مراکز توانبخشی و بسیاری مراکز دیگر می توانند نقش کارفرمای شما را داشته باشند. در ابتدا کارفرما باید درخواست ویزای کار چین را دهد تا مراحل بعدی آن انجام گردد. اداره کار چین درخواست ویزای کارفرما برای متقاضی را بررسی می کند و در صورت تکمیل بودن مدارک و عدم وجود مشکل خاص، ویزای کار صادر می شود.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در چین:

فارغ التحصیلان تحصیل فیزیوتراپی در چین برای اینکه بتوانند ویزای کار این کشور را دریافت کنند لازم است تا مدارک زیر را آماده نمایند:

 • ارائه نامه تاییدیه کار در چین که از سوی اداره کار این کشور صادر می شود
 • ارائه پوشش کامل خدمات درمانی یا بیمه سلامت در چین
 • ارائه قراردادی کار که بین متقاضی و کارفرما بسته شده است
 • عکس در سایز پاسپورتی
 • تحویل فرم تکمیل شده ویزای کار چین
 • ارائه مدارک هویتی متقاضی که به زبان انگلیسی یا چینی به صورت رسمی ترجمه شده است.
 • ارائه گذرنامه دارای اعتبار کافی

افرادی که موفق به دریافت ویزای کاری Z شوند، می توانند خانواده شان را نیز همراه خود به کشور چین بیاورند. برای این کار لازم است تا برای آن ها درخواست ویزای همراه یا ویزای S نمایند. دانشجویان بین المللی که برای تحصیل فیزیوتراپی در چین اقدام می کنند، آینده روشنی خواهند داشت، زیرا چین کشوری است که به سرعت در حال پیشرفت است و از نظر سطح علمی، دانشگاه های این کشور جزو برترین مراکز علمی جهان هستند و با دانشگاه های اروپا، آمریکا و استرالیا رقابت تنگاتنگی دارند.

کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من آماده مشاوره و همراهی شما عزیزان در خصوص تحصیل فیزیوتراپی در چین خواهند بود.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در چین:

مطالب پیشنهادی جهت مطالعه بیشتر در زمینه تحصیل فیزیوتراپی در چین :

تحصیل رایگان در چین

دانشگاه پزشکی ژنگژو

تحصیل دکترا در چین

تحصیل ارشد در چین

تحصیل فیزیوتراپی در چیندیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید