تحصیل در چین بدون مدرک زبان

Applyman

یکی از کشورهایی که نقش عمده در سیاست و اقتصاد جهانی دارد، چین است. این کشور با برنامه ریزی های حساب شده توانسته به این جایگاه دست پیدا کند. سیستم آموزشی این کشور نیز جزو برترین سیستم های آموزشی دنیاست که بسیاری از دانشگاه ها و موسسات علمی برتر را در خود جای داده است. در سال های اخیر دولت چین برنامه ها و تسهیلات ویژه ای برای جذب دانشجویان خارجی اختصاص داده که نتیجه آن جذب ۵۰۰ هزار دانشجوی بین المللی در سال گذشته بوده است. همچنین برای افرادی که مدرک زبان ندارند، امکان تحصیل در چین بدون مدرک زبان وجود دارد.

دانشجویان و اساتید دانشگاه های چین هر ساله مقالات علمی زیادی در مجلات معتبر به چاپ می رسانند و از این نظر در رشته ریاضیات و علوم مهندسی در رتبه دوم جهانی قرار دارند. از مهم ترین دلایل تحصیل در چین بدون مدرک زبان می توان به هزینه های پایین زندگی دانشجویی، تسهیلات و بورسیه های تحصیلی، کیفیت بالای آموزش، شهریه های ارزان، رفاه اجتماعی بالا و … اشاره کرد. دانشگاه های چین از برنامه های آموزشی نوین، آزمایشگاه های مجهز، کتابخانه های مدرن و امکانات آموزشی پیشرفته بهره می برند و هر ساله بر تعداد دانشجویان بین المللی آن اضافه می شود. کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من آماده همراهی و مشاوره شما عزیزان در خصوص تحصیل در کشور چین بدون مدرک زبان هستند.

تحصیل در چین بدون مدرک زبان

زبان تحصیل در چین

افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به چین را دارند، برای اخذ پذیرش دانشگاه های این کشور لازم است تا به یکی از زبان های انگلیسی یا چینی تسلط کافی داشته باشند. برای تحصیل در چین به زبان انگلیسی، ارائه مدرک معتبر در این زمینه الزامی است. همچنین برای متقاضیانی که مدرک زبان معتبر ندارند، امکان تحصیل در چین بدون مدرک زبان فراهم شده است. این افراد می توانند وارد کشور چین شوند و در دوره های زبان انگلیسی که در موسسات آموزشی این کشور برگزار می شود، شرکت نمایند. در صورتی که بتواند این دوره را با موفقیت پشت سر بگذارند، می توانند در رشته تحصیلی مورد علاقه خود ادامه تحصیل دهند. هنوز هم بیشتر دانشگاه های چین، برنامه های آموزشی خود را به زبان چینی ارائه می کنند، اما سیستم آموزشی به زبان انگلیسی در چین به سرعت در حال توسعه است.

تحصیل در چین به زبان چینی

در صورتی که می خواهید در دانشگاه هایی که به زبان چینی برنامه های آموزشی خود را ارائه می دهند ادامه تحصیل دهید، لازم است که مدرک مهارت در زبان چینی داشته باشید. به همین جهت آزمونی تحت عنوان مهارت زبان چینی برگزار می شود و افراد متقاضی تحصیل در دانشگاه چینی زبان باید در این آزمون شرکت کنند. کشورهای مختلف این آزمون را برگزار می نمایند و متقاضیان برای شرکت در این آزمون نیازی به سفر به چین ندارند. حداقل نمره قبولی آزمون مهارت زبان چینی ۱۱ است، اما ممکن است بعضی دانشگاه های چین نمرات پایین تر را نیز قبول کنند. افرادی که قصد تحصیل در رشته های طب چینی، فلسفه، تاریخ و ادبیات چینی دارند باید به مدت دو سال در دوره آموزش زبان چینی شرکت کنند، اما متقاضیان تحصیل در رشته های علوم، هنرهای زیبا، مدیریت، اقتصاد، پزشکی، کشاورزی و رشته های مهندسی ملزم به گذراندن دوره یکساله برای یادگیری زبان چینی هستند. همچنین افرادی که می خواهند از بورسیه های تحصیلی دانشگاه های چین بهره مند شوند، لازم است تا مدرک زبان چینی خود را ارائه دهند.

تحصیل در چین به زبان چینی

شرایط تحصیل در چین بدون مدرک زبان

برای افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به چین را دارند اما فاقد مدرک معتبر زبان چینی یا انگلیسی می باشند، این امکان فراهم شده تا در این کشور بتوانند دوره های آموزش زبان را بگذرانند و پس از کسب نمره قبولی در رشته و دانشگاه مورد علاقه خود ادامه تحصیل دهند. اما برای تحصیل در چین، شخص متقاضی باید زیر ۲۵ سال سن داشته و معدل دروس تخصصی دبیرستان او بالای ۱۵ و معدل نمرات دروس عمومی بیشتر از ۱۶ باشد. در صورتی که فرد دارای چنین شرایطی باشد، می تواند برای تحصیل در چین بدون مدرک زبان اقدام نماید.


مدارک لازم برای تحصیل در چین بدون مدرک زبان

افرادی که مدرک معتبر زبان چینی یا انگلیسی ندارند و می خواهند با این شرایط از دانشگاه های چین پذیرش بگیرند، لازم است تا مدارک زیر را ارائه کنند:

  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • گذرنامه دارای اعتبار کافی
  • گواهی سلامت از مراکز مورد تایید دولت چین
  • گواهی ثبت نام در دوره های آموزش زبان
  • گواهی تمکن مالی جهت اثبات توانایی در پرداخت شهریه دانشگاه و هزینه های زندگی
  • مدرک پیش دانشگاهی یا دیپلم متوسطه به همراه ریز نمرات

تحصیل در چین بدون مدرک زبان در مقطع کارشناسی

افرادی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه های چین را دارند، باید مدرک معتبر زبان چینی یا انگلیسی خود را به همراه مدرک پیش دانشگاهی یا دیپلم متوسطه ارائه دهند. اما اگر متقاضی تحصیل در دانشگاه های چین، مدرک زبان معتبر نداشته باشد، دولت چین شرایطی را فراهم نموده که متقاضیان بتوانند در دوره های آموزش زبان چینی و انگلیسی که در بسیاری از کالج های این کشور برگزار می شود، شرکت نموده و پس از گذراندن این دوره و کسب نمره قبولی، امکان اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی را داشته باشند. طول دوره مقطع کارشناسی در دانشگاه های چین بین ۳ تا ۴ سال است و سن متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی نباید بیشتر از ۲۵ سال باشد. هزینه تحصیل در چین بدون مدرک زبان در مقطع کارشناسی بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه است و رقمی بین ۳ تا ۴ هزار دلار می باشد.


تحصیل در چین بدون مدرک زبان در مقطع کارشناسی ارشد

افراد متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های چین باید مدرک کارشناسی خود را که دارای حداقل معدل 16 است ارائه دهند، همچنین سن آن ها نباید از ۳۵ سال بیشتر باشد. زبان آموزش این مقطع تحصیلی چینی و انگلیسی است و افراد باید در یکی از این دو زبان مهارت کافی را داشته و مدرک معتبر برای آن ارائه دهند. در غیر اینصورت باید در دوره های زبان که در موسسات علمی و کالج های کشور چین برگزار می شود شرکت نماید. طول این دوره ها ممکن است بین یک تا دو سال طول بکشد و افراد باید نمره قبولی آن دوره را کسب نمایند تا بتوانند در رشته و دانشگاه مورد نظر خود ثبت نام کنند. تحصیل در چین بدون مدرک زبان در مقطع کارشناسی ارشد، بین ۱ تا ۲ سال طول می کشد و دانشجویان خارجی باید سالانه مبلغی بین ۴ تا ۵ هزار دلار بابت شهریه دانشگاه پرداخت نمایند.


تحصیل در چین بدون مدرک زبان در مقطع دکترا

افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه های چین را دارند، باید دوره کارشناسی ارشد خود را با موفقیت پشت سر گذاشته باشند و مدرک آن را به همراه ریز نمرات خود ارائه دهند. یکی از الزامات مهم برای پذیرش در این مقطع، داشتن مدرک زبان انگلیسی معتبر آیلتس یا تافل است، زیرا کلیه دروس مقطع دکترا در دانشگاه های چین به زبان انگلیسی تدریس می شود. دوره دکترا حدود سه سال طول می کشد و دو مرحله دارد، در مرحله اول دانشجویان باید یکسری دروس تئوری را بگذرانند و در مرحله بعد نوبت به کار بر روی پایان نامه و رساله دکترا می رسد که تحت نظر یک استاد راهنما انجام می گردد. دانشجویان خارجی برای تحصیل در مقطع دکترا سالانه شهریه ای در حدود ۵ هزار دلار پرداخت می کنند که البته با بورسیه ها و تسهیلاتی که دانشگاه ها در اختیار دانشجویان این مقطع قرار می دهند، بسیاری از هزینه های آن ها پوشش داده می شود.


تحصیل در چین بدون مدرک زبان در رشته پزشکی و دندانپزشکی

اعتبار بالای دانشگاه های چین در سطح جهانی و هزینه پایین تحصیل در این کشور، موجب شده تا افراد بسیاری از سراسر دنیا، کشور چین را به عنوان مقصد خود برای مهاجرت تحصیلی انتخاب کنند. رشته پزشکی و دندان پزشکی همیشه جزو رشته های پرطرفدار در بین دانش آموزان رشته تجربی بوده است اما رقابت فشرده و ظرفیت کم دانشگاه های ایران باعث شده که بسیاری از آن ها تصمیم بگیرند برای تحصیل در رشته دلخواه خود به خارج از کشور مهاجرت کنند و در یکی از دانشگاه های معتبر به تحصیل پزشکی یا دندان پزشکی بپردازند. بهترین گزینه برای این دانش آموزان دانشگاه های چین است، زیرا پذیرش این دو رشته در دانشگاه های چین به سختی و دشواری ایران نیست، از طرف دیگر هزینه تحصیل در این کشور نسبت به آمریکا، اروپا و استرالیا بسیار پایین و اقتصادی است.

افراد برای پذیرش در رشته دندانپزشکی و پزشکی لازم است که مدرک زبان انگلیسی معتبر خود را به همراه مدرک پیش دانشگاهی یا دیپلم متوسطه ارائه دهند و امکان تحصیل در چین بدون مدرک زبان برای این دو رشته میسر نیست. طول دوره آموزشی پزشکی و دندانپزشکی بین ۵ تا ۶ سال طول می کشد و دانشجویان پس از فارغ التحصیلی ملزم به شرکت در دوره های کارآموزی می باشند. این دوره ها در مراکز درمانی و بیمارستان های چین برگزار می شود و دانشجویان برای ارتباط با بیماران و کادر درمان باید تا حدودی به زبان چینی تسلط داشته باشند. بنابراین افرادی که قصد ادامه تحصیل در این دو رشته را دارند باید به فکر یادگیری هر دو زبان چینی و انگلیسی باشند. با تماس با کارشناسان ما امکان خواهید داشت تا از مشاوره تخصصی در مورد تحصیل در چین بهره مند شوید. کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من آماده همراهی و مشاوره شما عزیزان در خصوص تحصیل در چین بدون مدرک زبان هستند.

تحصیل در چین بدون مدرک زبان در رشته پزشکی و دندانپزشکی

مقالات مرتبط جهت مطالعه بیشتر درباره موضوع تحصیل در چین بدون مدرک زبان :

بورسیه کارشناسی ارشد در چین

تحصیل دندانپزشکی در چین

تحصیل فیزیوتراپی در چین

تحصیل مهندسی در چین

تحصیل پزشکی در چین

تحصیل MBA در چین

بورسیه تحصیلی چین

ویزای تحصیلی چین

ثبت شرکت در چین

دانشگاه های چین

ویزای کاری چین

تحصیل در چیندیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید