ادامه تحصیل در روسیه

Applyman

دانشجویان در سراسر جهان برای ادامه تحصیل در روسیه می آیند ، زیرا تحصیل در بزرگترین کشور جهان روز به روز محبوب تر می شود. اما ، در میان کسانی که به تجربیات و برداشت های جدید علاقه مند هستند ، عده ای هستند که واقعاً از چنین سفر طولانی می ترسند.

این راهنمای مفیدی برای دانشجویان بین المللی است که هنوز از ادامه تحصیل در روسیه دریغ می کنند.

ادامه تحصیل در کشور روسیه

مراحل پذیرش در دانشگاه های روسیه

با یک مدیر پذیرش در تماس باشید. هنگام ارسال فرم درخواست ، مدیر پذیرش با شما تماس می گیرد و دستورالعمل های بیشتری را به شما می دهد. شما باید مدارک لازم را تهیه و ارسال کنید.

قبل از ورود ، باید مدارک تحصیلی خود را به روسی ترجمه کرده و تایید کنید.

وقتی دانشگاه آنها را دریافت کند ، یک مدیر پذیرش نامه دعوت نامه می نویسد. نامه دعوت نامه شامل اطلاعات مربوط به کشور و شهر محل تولد شما ، شهر محل سکونت ، شهری که ویزا وی صادر می شود ، و آدرس کامل خانه شما ، طبق خواسته وزارت امور داخلی فدراسیون روسیه است. فقط بخاطر داشته باشید که نامه دعوت نامه حدود 1 ماه و نیم طول می کشد.

با ورود به دانشگاه ، دیپلم و دیگر مدارک شما باید قانونی شوند . قانونی کردن مدارک و تایید آن ها روشی است که اسناد دانشگاهی در کشور فارغ التحصیل شما توسط وزارت امور خارجه تأیید می شود ، و پس از آن کنسولگری روسیه.

فراموش نکنید که 2 هفته قبل از شروع درس ، ورود خود را در اداه پلیس و دانشگاه تأیید کنید ، در غیر اینصورت ثبت نام شما لغو می شود. همچنین توصیه نمی شود قبل از دریافت ویزای دانشجویی ، بلیط هواپیما بخرید.

پس از ورود به روسیه ، باید به بخش ویزای دانشگاه مراجعه کنید. در منطقه گمرکی و هنگام ورود به روسیه و فرودگاه باید کارت مهاجرت را پر کنید ، و پس از اینکه مأمور گمرک آن را مهر کند ، باید همیشه آن را با خود نگه دارید.

در آخر ، به دفتر پذیرش دانشگاه مراجعه کرده و مدارک لازم را در اختیارشان قرار دهید.

نکات مفیدی که باید در نظر داشته باشید:

کلیه دانشجویان خارجی که به روسیه می رسند باید گذرنامه خود را با ویزا ، کارت مهاجرت ، قرارداد (ارسال شده به همراه دعوت نامه) برای ثبت نام به اداره ویزا ظرف 3 روز پس از عبور از مرز فدراسیون روسیه ارسال کنند.

تمام دانشجویان خارجی باید تمدید ویزای دانشجویی خود را یک ماه قبل از تاریخ انقضا ویزا ارائه دهند.

نکات مفیدی تحصیل در روسیه

خوابگاه ها و زیرساخت ها در دانشگاه های روسیه

روز ورود شما در خوابگاه مستقر خواهید شد. خوابگاه می تواند از 100 دلار تا 200 دلار در هر ماه هزینه داشته باشد. هزینه زندگی در روسیه خیلی زیاد نیست ، زیرا یک دانش آموز متوسط ​​در سن پترزبورگ در حدود 300 – 400 دلار در ماه نیاز دارد. این پول شامل غذا ، هزینه حمل و نقل ، لباسشویی و سرگرمی است. لطفاً توجه داشته باشید که این قیمت ها با هزینه های زندگی در سن پترزبورگ مطابقت دارد ، زیرا در سایر شهرها و مناطق روسیه ، آنها می توانند متفاوت باشند. در مسکو تقریبا 500 دلار ماهانه در نظر بگیرید.

از معلم یا آشنایان جدید خود بخواهید که نزدیکترین سوپر مارکت ، بیمارستان و بانک را به شما نشان دهند.

شماره دفترچه ، مربیان برنامه ، مدیران پذیرش و خدمات اضطراری را در دفترچه تلفن خود اضافه کنید.

نقشه شهر و نقشه مترو را ذخیره کنید. از معلم خود بخواهید تا مسیرهای آسان به ساختمانهای دانشگاه ، بیمارستانها ، بانکها ، مراکز خرید ، مرکز شهر و جاذبه های دیدنی و مشهور را به شما نشان دهد.

امنیت دانشجویان

مراقب کارهای خود در خیابان ها و وسایل حمل و نقل عمومی باشید. ما توصیه نمی کنیم پول زیادی همراه داشته باشید، بهتر است از کارت اعتباری استفاده کنید. هنوز هم در حمل و نقل عمومی و در بعضی از مغازه ها پرداخت بدون پول در دسترس نیست ، بنابراین باید به طور قطعی مقداری پول نقد را در کیف خود نگه دارید.

روسیه کشوری انگلیسی زبان نیست. بیشتر مردم فقط به زبان روسی صحبت می کنند. به همین دلیل بهتر است که در بدو ورود (یا حتی قبل از رسیدن) برخی از عبارات محبوب به زبان روسی را یاد بگیرید و یک کتاب مکالمه با خود داشته باشید.

خارجی هایی که اغلب به روسیه می روند ، متوجه می شوند که اغلب باران می بارد. اکیداً توصیه می کنیم اخبار آب و هوا را بخوانید و همیشه یک چتر با خود همراه داشته باشید.


خوابگاه ها و زیرساخت ها در دانشگاه های روسیه

همچنین این نکته را در نظر بگیرید که روسیه کشوری نسبتاً سرد است ، بنابراین لباس گرم یک ضرورت است.

به کلوپ های دانشجویی بپیوندید ، در خیابان ها و پارک های قدم بزنید ، به موزه ها و نمایشگاه ها بروید ، در تئاترها شرکت کنید ، در یکی از کافه ها ، رستوران ها ، مراکز خرید ، کافه ها و کلوپ های ، استراحت کنید و فقط تفریح ​​کنید.

مطمئنا پشیمان نخواهید شد که در روسیه تحصیل کنید.

بیایید در یکی از زیباترین شهرهای جهان تحصیل کنید و عاشق شهر شبهای سفید سنت پترزبورگ شوید. زندگی و ادامه تحصیل در روسیه تجربه ای فراموش نشدنی خواهد بود که از آن پشیمان نخواهید شد. فقط آن را امتحان کنید!


مقالات و مطالب مرتبط با مهاجرت به کشور روسیه:

دانشگاه های روسیه مورد تایید وزارت بهداشت

مهاجرت به روسیه از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل

مدارک لازم برای تحصیل در روسیه

شرایط بورسیه تحصیلی در روسیه

مهاجرت به روسیه برای تحصیل

تحصیل دندانپزشکی در روسیه

مهاجرت به روسیه

اقامت روسیه

اپلای روسیهدیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید