اقامت روسیه

Applyman

کشور روسیه به عنوان پهناور ترین کشور جهان شناخته میشود و با کشور ایران مرز آبی مشترک دارد. پاییتخت روسیه شهر موسکو و زبان رسمی این کشور زبان روسی است. با داشتن اقامت روسیه که از روش های گوناگونی امکان پذیر است به شخص اجازه داده میشود در راستای اخذ شهروندی این کشور قدم بردارد. با داشتن اقامت روسیه از هرکدام از روشهای پنجگانه که در ادامه درباره آنها توضیح خواهیم داد، حقوق شهروندی شخص به شکل چشمگیری افزایش میابد.

اقامت از طریق تحصیل، اقامت از طریق کار، اقامت از طریق ازدواج، اقامت از طریق سرمایه گذاری و اقامت از طریق تولد از روشهایی است که میتوان به وسیله آنها به اقامت این کشور دست یافت.

در ادامه این مقاله شمارا را با روش ها و مزایای اخذ اقامت روسیه آشنا خواهیم کرد. کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من با سابقه تحصیل در کشور زیبای روسیه آماده در اختیار قرار دادن تجربه و اطلاعات خود در در زمینه مهاجرت به روسیه به شما عزیزان هستند.

اقامت روسیه

اقامت روسیه از طریق تحصیل

از جمله روشهای اخذ اقامت روسیه روش تحصیل در این کشور است. کشور روسیه با داشتن دانشگاه های معتبر جهانی به خصوص در رشته ها پزشکی، دندانپزشکی و مهندسی که دارای رتبه های بالای جهانی هستند مقصد خوبی برای متقاضیان تحصیل در خارج از کشور هستند. تحصیل در این کشور نیازی به مدرک زبان روسی ندارد و زبان روسی در دوره ای تحت عنوان پادفک به دانشجویان تدریس میشود و در رشته هایی که به انگلیسی تدریس میشوند نیز با آیلتس 6 موفق به اخذ پذیرش میشوید. همچنین با توجه به هزینه ای پایین تحصیل ، این روش راه کم هزینه و سهل الوصولی برای رسیدن به اقامت روسیه به حساب می‌آید.

در هنگام تحصیل در ایتالیا امکان اخذ راحت ویزا برای سفر به کشورهای اتحادیه اروپا برای شما فراهم است. این نکته نیز حائض اهیت است که برای ورود به دانشگاه های روسیه نیازی به شرکت در آزمون ورودی نیست و همچنین مدارک دانشگاه های روسیه برای وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران قابل تایید است.

برای رسیدن به اقامت روسیه از راه تحصیل نیاز به مدرک و معدل خاصی ندارید و مدارک معمول تحصیلی و مدارک هویتی شما به انضمام پاسخ منفی تست HIV برای ارائه به سفارت روسیه در ایران کفایت میکند.


اقامت از طریق کار

اقامت روسیه از طریق کار یکی دیگر از روشهایی است که میتوان بوسیله آن به روسیه مهاجرت کرد. درصد نرخ بیکاری در روسیه به مراتب پایین است و این به معنی اوضاع نسبتا خوب کار در این کشور است. پایه حقوقی در روسیه گرچه به اندازه کشورهای اروپایی دیگر مانند آلمان نیست ولی در عوض هزینه های زندگی در روسیه نیز ب مراتب پایین تر از کشور های اتحادیه اروپا است. ویزای کاری روسیه به صورت مولتی اهدا میشود و این بدان معناست که شما در طول مدت اقامت کاری در این کشور میتوانید به دفعات به کشور خود رفت و آمد داشته باشید.

در صورتی که در زمینه شغلی خاصی دارای مهارت باشید و یا از طرف یک کارفرمای روسی داخل خاک روسیه دعوتنامه و پیشنهاد شغلی داشته باشید، شانس به مراتب بیشتری برای اخذ ویزای کاری روسیه خواهید داشت و داشتن این شرایط امتیاز خوبی برای شما محسوب میشود.

برای اخذ اقامت روسیه از طریق کار نیاز به داشتن سطح خوبی در زبان روسی هستید و قبل از اقدام برای اخذ ویزای کاری باید نسبت به فراگیری زبان روسی اقدام کنید.

انواع ویزای کاری روسیه شامل: ویزای کاری یک ساله و ویزای کاری پنج ساله میشود که ویزای کاری سه ساله از امتیازات بیشتری برخوردار است که در ادامه به اختصار در مورد هریک توضیح خواهیم داد.

  • ویزای کار یک ساله: که قابلیت تمدید به دفعات را دارد و همچنین امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر 18 سال را میسر میکند. در این نوع ویزا آزمون زبان روسی فقط برای شخص اصلی الزامی است و باید توجه داشت که این ویزا قابلیت تبدیل به اقامت دائم روسیه و پاسپورت روسی را ندارد.
  • ویزای کار 3 ساله: این نوع ویزا نیز قبلیت تمدید به دفعات را دارد و نیز امکان اخذ ویزا برای همسر، فرزندان زیر 18 سال و همچنین والدین شخص متقاضی را میسر میکند. در این نوع ویزا الزامی برای آزمون زبان روسی وجود ندارد و همچنین برخلاف ویزای کاری یک ساله روسیه، امکان تبدیل به اقامت دائم روسیه و پاسپورت روسی را دارد.
اقامت از طریق کار

اقامت از طریق ثبت شرکت

یکی دیگر از روشهای اخذ اقامت روسیه ثبت شرکت در روسیه است که یکی از بهترین روش ها نیز میباشد. متقاضیان اخذ اقامت روسیه از طریق ثبت شرکت میتوانند با داشتن سرمایه ای معین و کسب مجوز از دولت فدرال روسیه (بدون مجوز امکان ثبت شرکت را ندارید) اقدامم به ثبت شرکت شخصی خود هستید. از جمله مزایای این روش این است که میتوانید شرکت را صد در صد به نا خود ثبت کنید و الزامی به داشتن شریک روسی و یا کارمند روسی ندارید. در میان کشورهای اروپایی روسیه یکی از آسان ترین مراحل را برای ثبت شرکت دارد.

با توجه به قدرت سیاسی و نظامی کشور روسیه و ثبات اقتصادی آن، این کشور برای ثبت شرکت، فعالیت تجاری و سرمایه گذاری کشور مطلوبی به حساب می آید. داشتن فعالیت تجاری در شرکت و فعال بودن آن کمک زیادی به اخذ اقامت روسیه از طریق ثبت شرکت خواهد کرد.

اخذ مجوز ثبت شرکت از دولت، افتتاح حساب توسطمدیر عامل در یک بانک روسی و واریز مبلغ برای ثبت شرکت و ورود سهامداران برای انجام مراحل قانونی به کشور روسیه از جمله مراحل اصلی ثبت شرکت در روسیه است.


اقامت روسیه از طریق ازدواج

درصورتی که قصد اخذ اقامت روسیه از طریق ازدواج را دارید الزاما باید با یک شخص روس که تابعیت کشور روسیه را دارد ازدواج کنید. روند و مراحل اقامت روسیه از این طریق به این صورت است که پس از ارائه مدارک ازدواج به دولت روسیه، ابتدا اقامت موقت با اعتبار سه ساله به شما اعطا میگردد و پس از آن امکان اخذ اقامت دائم یک ساله را خواهید داشت. پس از اخذ اقامت دائم یک ساله این امکان را دارید تا برای اخذ تابعیت و پاسپورت روسیه اقدام کنید. در طول مراحل و فرایند اخذ اقامت از طریق ازدواج، داشتن خانه به نام شخص یا همسر و یا به دنیا آمدن فرزند تاثیر به سزایی خواهد داشت.


مزایای اخذ اقامت روسیه

از جمله مهمترین مزیت اخذ اقامت روسیه و مهاجرت به روسیه نزدیکی این کشور به ایران و هزینه های پایین تحصیل و زنذگی به همراه کیفیت بالای زندگی در سطح کشورهای اتحادیه اروپا، کیفیت دانشگاه ها و اعتبار مدارک آنهاست. امکان دسترسی به بازارهای جهانی در سایه یکی از کشورهای با ثبات از نظر سیاسی و اقتصادی نیز از دیگر مزایای مهاجرت و اخذ اقامت روسیه است. در کنار اینها ذکر این نکته قابل توجه است که تقریبا تمام روشهای مهاجر به روسیه از سایر کشورهای اروپایی راحت تر و کم هزبنه تر است.

مزایای اخذ اقامت روسیه

نکانی درباره اقامت روسیه:

  • ویزای توریستی روسیه اعتبار 30 روزه دارد و غیر قابل تمدید می باشد.
  • برای اخذ تابعیت دائم روسیه داشتن 18 سال تمام،پنج سال اقامت دائم یا سه سال اقامت مستمر الزامی است
  • مدارکی مبنی بر اینکه فرد منعی برای ازدواج ندارد مثل اینکه در عقد زوجیت فرد دیگر نباشد برای اخذ اقامت از طریق ازدواج الزامی است.
  • ویزای ترانزیت روسیه به افراد اجازه می دهد تا به جهت شغل یا شرایط خاص از روسیه عبور نمایند، اما این ویزا اجازه اقامت روسیه را در پی نخواهد داشت.
  • شهرهایی چون مسکو، سنت پترزبورگ و نیژنی نووگورود از بهترین شهرها برای زندگی مهاجران در روسیه هستند.

مقالات و مطالب مرتبط با اقامت روسیه جهت مطالعه بیشتر به شما پیشنهاد میکنیم:

انواع ویزای تحصیلی برای کشور روسیه

دانشگاه های روسیه

ویزای کاری روسیه

تحصیل در روسیهدیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید